Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE May 2009

Πιστεύετε πώς έχετε περάσει το Michigan ECCE/ECPE?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

sosta

Νεοφερμένος

Η sosta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Μήπως θυμάται κανείς το θέμα του 2ου κομματιού του listening στο ECCE το Σάββατο 16/05/09?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Μήπως θυμάται κανείς το θέμα του 2ου κομματιού του listening στο ECCE το Σάββατο 16/05/09?:)
Νομίζω πως είχε θέμα κάτι διακοσμητικά τρένα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosta

Νεοφερμένος

Η sosta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ήταν τόσο δύσκολο όσο λέγαν όλοι όσοι βγήκαν; Κάποιοι δεν είχαν καταλάβει ούτε περί τίνος επρόκετο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Ήταν τόσο δύσκολο όσο λέγαν όλοι όσοι βγήκαν; Κάποιοι δεν είχαν καταλάβει ούτε περί τίνος επρόκετο!!!
Όχι δεν ήταν δύσκολο αλλά ούτε και πανευκολο.Μια χαρά ήταν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosta

Νεοφερμένος

Η sosta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ευχαριστώ! Καλά αποτελέσματα σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
το παίρνεις άνετα γιατί θα έχεις στα άλλα Pass και High Pass
Good Luck . . .


*αλλά και έκθεση Pass θα έχεις σίγουρα . . .:no1:
-----------------------------------------

εγώ έλεγα 100% ότι έχω κοπεί και το πέρασα . . .ο_O

:P
Daisy μου αν είναι έτσι θα σου στείλω τους κρεμαστούς κήπους της Βαβυλώνας σε...μινιατούρα:P μακάρι να είναι έτσι και να το πάρω:D
καλή επιιτυχία και σε σας παίδες και...παιδίνες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
Ironboy εισαι σιγουρος οτι ελεγε αυτα??? εγω εβαλα αυτο π ελεγε Jeff hasnt come to work today....αυτο δν συνεπαγεται απο αυτα π λες οτι ειπε??? για αυτο με τον πατερα ρωτησα κιαλλους και μ ειπαν her father is almost 50 yeays old (κατι που ισχυει σιγουρα αφου ελεγε οτι σε λιγο καιρο θα γινει 50...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnakisss

Νεοφερμένος

Ο johnnakisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
καλυτερα να μην μιλαμε αλλο για αυτα κακο μασ κανει παρα καλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostantin

Νεοφερμένος

Ο gavros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Υπάρχουν απαντήσεις του ECCE στο Ιnternet?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CHE* Billio

Νεοφερμένος

Ο CHE* Billio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ironboy εισαι σιγουρος οτι ελεγε αυτα??? εγω εβαλα αυτο π ελεγε Jeff hasnt come to work today....αυτο δν συνεπαγεται απο αυτα π λες οτι ειπε??? για αυτο με τον πατερα ρωτησα κιαλλους και μ ειπαν her father is almost 50 yeays old (κατι που ισχυει σιγουρα αφου ελεγε οτι σε λιγο καιρο θα γινει 50...)


Παιδιά ήταν αυτή η σωστή απάντηση.Η συζητηση πήγε κάπως έτσι:
-Ο πατέρας μου θα πάρει σύνταξη στα 50
-Α! σύντομα δηλαδη!
-Ναι, ηταν να πάρει σύνταξη στα 65 αλλά έχει δουλέψει παραπάνω χρόνια (ή κατι τέτοιο...)
(αυτό μου φάνηκε πως άκουσα:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Παιδιά,δεν εχει νοημα η συζήτηση,διοτι ενα κενο είναι θα μας κρίνει αποκλειστικα αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiris13

Νεοφερμένος

Ο Sotiris13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Πώς σας φάνηκε η έκθεση στο ECCE?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
Nαι CHE*billio !!! Kαι εγω ακριβως αυτο ακουσα!εξαλλου ολοι καπου στα 65 δεν παιρνουν συνταξη? επομενως αν επαιρνε και ο πατερας της στα 65 γιατι να το κανει θεμα? δεν ειναι με λιγα λογια αξιο αναφορας! Οντως ομως....Ας μην λεμε αλλες απαντησεις!! οτι γραψαμε γραψαμε! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sebastien

Νεοφερμένος

Ο Sebastien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πάντως παιδιά -κακά τα ψέμματα- το listening στο ecpe ήταν τραγικό και ασφαλώς το πιο δύσκολο part σε όλο το test. Δε ξέρω γιατί έγινε όλο αυτό. Όσα παιδιά μίλησα όλοι εκεί έχουμε πρόβλημα.. Τι να πω, άδικο να κοπούμε εκεί μετά από τόσο διάβασμα.

Συγγνώμη αλλά σε 40 ερωτήσεις στη γραμματική δεν είδα ούτε ένα would rather-had better, ούτε ένα would preger, ούτε causative, ουτε subjunctive, ούτε τπτ..

Και στο λισενινγκ...Πάρτε τα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Να σας ρωτήσω κάτι άσχετο;Poll κάνουν μόνον οι διαχειριστες ή μπορουμε να κάνουμε και εμείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
Παιδια ενταξει....δεν ηταν και το πιο ευκολο listening του κοσμου αλλα μην το βγαζετε και τραγικο! αυτο ειναι υποκειμενικο βασικα...εγω θα το ελεγα μετριο...οσα λαθη εκανα τα εκανα επειδη δεν ειμουν αρκετα συγκεντρωμενος! αυτο το λεω διοτι πως γινεται καποιοι να τα εχουν κανει σωστα? Στο λισενινγκ βαλατε στο παρτ2 ενα ''i cant see.its too far away..'' αυτο ήταν το σωστο σιγουρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Οντως το listening δεν ηταν και το πιο δυσκολο...ορσμενα ηταν πολυ ευκολα...ορισμενα στο vocabulary ηταν λιγο δυσκολα και το τελευταιο κειμενο...παντως δεν μπορουν να βαλουν και ευκολα γιατι ειναι proficiency...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
παιδια στην γραμματικη θυμαστε εναν υποθετικο λογο? ειχε σχεση με ενα ταξιδι...την ρωτουσε αν επισκευθηκε το ταδε μερος...κ ειπε αυτη ''θα το επισκεπτομουν αν ειχα χρονο...κατι τετοιο...ζητουσε να βρεις την υποθεση οχι την αποδοση...μια απαντηση παντως ηταν το ''if I've had'' και οι αλλες ξεκινουσαν με ''have if I'd had...'' καπως ετσι ηταν.....μου λενε οτι η απαντηση ηταν Ι woud have if I'd had more time...αλλα αν ηταν ενας τετοιος απλος υποθετικος θα τον εβρισκα....κατι άλλο περιεργο ειχε..θυμαται κανεις σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
εγω το if I'd had εβαλα...δεν νομιζω οτι ειχε κατι περιεργο για να ειναι mixed conditional...θυματε μηπως κανενας τι εβαλε σε ενα στο vocabulary που ειχε τα ρηματα cited,proposed καi stated?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top