Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE May 2009

Πιστεύετε πώς έχετε περάσει το Michigan ECCE/ECPE?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
ρε συ λοουερ δωσαμε εμεις δεν εχουμε κλοουζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas 34

Νεοφερμένος

Ο nikolas 34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Δεν ηταν ευκολα τα θεματα βατα ηταν εγω εριξα και μια αντιγραφουλα.Πιστευω οτι τα πηγα καλουτσικα ειδικα στα κειμενα ημουν σιγουρος για τισ απαντησεις μου στη γραμματικη οχι και τοσο λισενινγκ εκανα αντιγραφουλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
ρε συ λοουερ δωσαμε εμεις δεν εχουμε κλοουζ

Και που να το ξέρω ρε μεγάλε?Το θέμα λέει Ecce/ecpe!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
το ecpe ειναι αυριο ρε μεγαλε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Το ξέρω :P.Εγω μιλάω για το αγχος που έχουν μερικά παιδια(+αυτα που δινουμε αυριο προφισιενσυ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
εγω δεν θελω να μαθω τα αποτελεσματα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Εγω εδωσα σημερα λοουερ και ειμαι πολυ αισιοδοξη. Αλλα το λεξιλογιο δεν παλευοταν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
εμενα μου φανηκε γελοιο το λεξιλογιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostantin

Νεοφερμένος

Ο gavros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
βαθμολογουνται μαζι το listening k to gvr..δηλ.στα 150 που ειναι ολα πρεπει να εχεις 98?η βαθμολογουνται ξεχωριστα κ πρεπει να περασεις στο listening ξεχωριστα κ στο gvr ξεχωριστα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnakisss

Νεοφερμένος

Ο johnnakisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
ρε παιδια σημερα εδωσε η αδερφη μ δευτερο κυκλο και μου ειπε οτι στο δευτερο κυκλο εβαλαν πιο δυσκολα σε σχεση με καποιεσ φιλεσ τησ που εδιναν πρωτο κυκλο...ισχυει οτι στον δευτερο κυκλο βαζουν πιο δυσκολα γιατι και γω αυριο δευτερο κυκλο δινω ecpe και εχω αγχωθει...πειτε μ λιγο αν ισχυει κατι τετιο και αν ναι γιατι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
μολις εδωσαααααααααααααααααααααααα
παιδια GV ηταν παλουκιιιιιιιιιι
ειδικα η γραμματικη =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill_fc

Νεοφερμένος

Ο bill_fc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Έδωσα στις 13.00 σήμερα. Καλούτσικο το gvr - δύσκολο το listening (ειδικά το 2ο part)

Στο michigan επιτρέπεται να κάνω ένα borderline fail, σωστά; Αλλά πως χωρίζει με το κανονικό fail; Δηλαδη αν έχω 55% στο Listening τι από τα δυο είναi;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
κ γω στη 1 εδωσα. βασικα το BF δεν ειναι 60-64%?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill_fc

Νεοφερμένος

Ο bill_fc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Τόσο λίγο; Αν είναι έτσι, μπορεί και να το χάσω:(:(
-----------------------------------------
Τελικά 50-64% είναι. https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=40163&page=9

For example, a candidate who gets Borderline Fail in listening (D) is able to answer approximately 50% to 64% of the listening questions correctly.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
oxι! Μενεις αν εχεις borderfail...εγω την πρωτη φορα στο ΕCPE ειχα pass pass high pass και ενα borderfail στο listening και δεν περασα...το border fail ειναι νομιζω 50-59%...τουλαχιστον σεμενα ετσι εγραφε...α και ολα βαθμολογουνται ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ δλδ δν ειναι το 65% στα 150 ή στα 170....αλλα το 65% σε καθε μερος...για μας που δινουμε αυριο το πρωι μας μενουν 15 ΩΡΕΣΣΣΣ!!! πως περασε ετσι ο καιρος! σαν χτες μου φαινεται η μερα που εμαθα οτι κοπηκα....!!!!!!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!! Α κ κτ αλλο...εσεις οτι διαβασατε διαβασατε ή θα διαβασετε κιαλλο απο τωρα? εγω το πρωι θα κανω μονο ενα γρηγορο ξεφυλλισμα και θα ξεκινησω!:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitegod

Νεοφερμένος

Ο whitegod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
οχι δεν μενεις στο με borderfail fail :




How is the ECCE scored?

The ECCE is scored using a method called aggregate scoring. Aggregate scoring allows candidates who are weak in one area to compensate by being strong in another area. This aggregate scoring method is appropriate for intermediate students of English, who typically do not learn all English language skills at the same pace.
With the aggregate scoring method, candidates who do not pass one of the four sections of the test can still pass the exam if their scores on other sections are significantly higher than the minimum pass level. Candidates who fail two or more sections will not pass the exam.
The speaking and writing sections are graded according to criterion-referenced scales established by ELI-UM. The speaking rating is assigned by trained local examiners. The writing section ratings are assigned by trained raters at ELI-UM.


How can two candidates have the same section results, but one examinee passes and the other fails?
With the aggregate scoring system used with the ECCE, an examinee may compensate for failing a section by earning a higher score in one or more other sections of the exam. However, it is not always the case that an examinee will be able to compensate for the failed section.
The letter grades or bands that candidates will see in the Examination Reports represent ranges of scores of the respective test sections. This is explained in the performance descriptors in the Examination Reports for each section of the test. For example, a candidate who gets Borderline Fail in listening (D) is able to answer approximately 50% to 64% of the listening questions correctly.

Two students with the same section grades may have a different final result. Consider two examples:
Student A
Student A passes the ECCE in spite of getting a failing grade in the listening section. He passes because he has higher grades in speaking, GVR, and writing. Here are his section grades:

  • Writing: Low Pass
  • Listening: Borderline Fail
  • GVR: Pass
  • Speaking: Pass

Student A passes because his listening score falls within the Borderline Fail range of scores, but it is close to the higher end of this range—64%. The higher scores in GVR and speaking compensate for the failed section.
Student B
Student B has the same section results as Student A, but he fails the exam. His score in listening is very low in the Borderline Fail range, closer to the lower end of 50% for the Borderline Fail, and his performance in the GVR and speaking sections is closer to the lower end. He has a bigger "gap" to compensate for, and his two better scores are not enough to cover the gap, so he fails the test.


https://www.lsa.umich.edu/umich/v/in...NameBegin=How is the ECCE scored?assetNameEnd
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill_fc

Νεοφερμένος

Ο bill_fc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
oxι! Μενεις αν εχεις borderfail...εγω την πρωτη φορα στο ΕCPE ειχα pass pass high pass και ενα borderfail στο listening και δεν περασα...το border fail ειναι νομιζω 50-59%...τουλαχιστον σεμενα ετσι εγραφε...α και ολα βαθμολογουνται ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ δλδ δν ειναι το 65% στα 150 ή στα 170....αλλα το 65% σε καθε μερος...για μας που δινουμε αυριο το πρωι μας μενουν 15 ΩΡΕΣΣΣΣ!!! πως περασε ετσι ο καιρος! σαν χτες μου φαινεται η μερα που εμαθα οτι κοπηκα....!!!!!!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!! Α κ κτ αλλο...εσεις οτι διαβασατε διαβασατε ή θα διαβασετε κιαλλο απο τωρα? εγω το πρωι θα κανω μονο ενα γρηγορο ξεφυλλισμα και θα ξεκινησω!:s

Ίσως λες για το ECPE, όχι για το ΕCCE...:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m_____a

Νεοφερμένος

Η m_____a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια εδεινα και εγω 9 η ωρα το πρωι!!!ηταν αρκετα ευκολα!!:)...!το writing γελειο!!!το listening λιγο δυσκολο!!!ειδικα το πρωτο θεμα βεβαια ειχε και πολυ θορυβο!!!gvr βατο!!! το λεξιλογιο ομως ηταν λιγο δυσκολο!!!πειτε μου λιγο σε εσασ τι θεμα ειχε στην εκθεση!!??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Δινει κανεις στο Μοσχάτο στο IST?;H αν έδεινε Lower τουλάχιστον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m_____a

Νεοφερμένος

Η m_____a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
πριν που εστειλα εννοουσα για ecce
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top