Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE May 2009

Πιστεύετε πώς έχετε περάσει το Michigan ECCE/ECPE?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
ρε φιλε οσοι δινουν κυριακη δινουν proficiency:P

Επισης δεν γινεται να εδιναν όλοι σημερα και εγω αυριο!Τι είμαι;Γιος πρωθυπουργού?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas 34

Νεοφερμένος

Ο nikolas 34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Ρε παιδια εγω δινω λοουερ προφορικα αυριο.Τι λετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Χαλαρός και light!
Οτι και να σε ρωτήσει στο Μισιγκαν Lower απαντησε οσο πιο σαφεστατα μπορεις και μην αγχωθεις!
Take your time enjoy the experience and then you will just pass!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas 34

Νεοφερμένος

Ο nikolas 34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Εδωσα παιδια ηταν μετρια τα θεματα μπερδευτηκα σε ενα σημειο αλλα πιστευω λοου πας το λιγοτερο θα το παρω ειπα παρα πολλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Δίνω γραπτα 16/5 OASIS HOTEL
και προφορικά 23/5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Παιδιά αρχιζώ και καταλαβαίνω πως το άλλο Σάβαττο δίνω:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
εγω δινω 16/5 γραπτα στην αμερικανικη ενωση και προφορικα 24/5 στο αμερικανικο πανεπιστημιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
εγώ 16 στο ΠΟολυχώρος Απόλλων Νομαρχίας.Στα Καμίνια(προφορικά).
κ 22 στο 9ο Δημοτικό σχολείο Κερατσινίου (γραπτά και ακουστικά -δίπλα μου δηλαδή)!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Εγω εδωσα στης 3 μαιου προφορικα (ecce) και τωρα περιμενω και για τα γραπτα στης 16 μαιου
Γενικα ευκολα εκτος απο μια σκατοερωτηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Για πες!Τι ρώτησαν!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JOHNNYBOY94

Νεοφερμένος

Ο JOHNNYBOY94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μπορείτε να μου πείτε πόσο τοις εκατό πρέπει να γράψω στο GVC στο Reading και στο Writing για να περάσω;

Γιατί από άλλους ακούω 65%, από άλλους 75%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas 34

Νεοφερμένος

Ο nikolas 34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
65% φιλε μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JOHNNYBOY94

Νεοφερμένος

Ο JOHNNYBOY94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σίγουρος γιατί μην πάμε να δώσουμε και δεν περάσουμε; Πάντως σ' ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Για πες!Τι ρώτησαν!!!!

Μου εκανε αρκετες ερωτησεις οπως (αν μου αρεσει το σχολειο και γιατι,πως περναω την μερα μου,τη κανω συνηθως τα σαββατοκυριακα,αν μαθαινω καποια αλλη ξενη γλωσσα,ποια αλλη ξενη γλωσσα θα ηθελα να μαθω και γιατι,αν εχει καποιο αρνητικο στοιχειο το σχολειο μου,αν εχω δεχτει καποιο ακριβο δωρο απο καποιον φιλο μου και τι εκανα μετα,τη μου αρεσει στο σχολειο μου)ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΛΟΥΚΙ ΤΩΡΑ ΕΡΧΕΤΑΙ-------->>>> ποιος τροπος πιστευω πως ειναι καλυτερος για να ευχαριστησω και να βοηθησω τους φιλους μου απλα με λογια ή με δωρα.

Φυσικα τα απαντησα ολα απλα στην τελευταια σκεφτομουν καπου στα 10 δευτερολεπτα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Πράγματι η τελευταία είναι κάπως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μπορείτε να μου πείτε πόσο τοις εκατό πρέπει να γράψω στο GVC στο Reading και στο Writing για να περάσω;

Γιατί από άλλους ακούω 65%, από άλλους 75%.

Δεν υπάρχει σταθερή βάση στο GCVR (η γραμματική, το Cloze, το λεξιλόγιο και τα κείμενα συμψηφίζονται). Τη μια χρονιά μπορεί να είσαι στο 65% και να σε περάσουν, την άλλη μπορεί να περνάνε για πάνω από 70% ή 75%. Εξαρτάται από το βαθμό δυσκολίας και τον αριθμό των εξεταζομένων (μάλλον, διότι λειτουργούν με μυστικότητα και δε σου λένε αναλυτικά τους βαθμούς).
Στο Listening κι εκεί τα ίδια.
Στο Writing σου βάζουν High Pass, Pass, Border Pass, Border Fail, Fail. Περνάς με τα δύο πρώτα.

(Αυτά για το ECPE, δεν ξέρω αν αναφέρεσαι στο ECCE, αλλά υποθέτω πως είναι περίπου το ίδιο.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Στο Writing σου βάζουν High Pass, Pass, Border Pass, Border Fail, Fail. Περνάς με τα δύο πρώτα.

Αναμεσα στο Pass και Border Pass υπαρχει Low Pass.Περνας και με αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
δεν εγραψα αλλα στα προφορικα εσκισα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas 34

Νεοφερμένος

Ο nikolas 34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
εγω πετταξα μια κοτσανα αλλα ρε του πουστη αμα δεν παρω λοου πασ
ειπαμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
μάγκες και μάγκισσες:P καταρχάς καλή επιτυχία σε όσους δίνουν ecce/ecpe και όλα τα άλλα...έδωσα την παρασκευή speaking και ήταν....γελοία...ήμουν πάντως και πολύ τυχερός για την εξετάστρια που μου έτυχε, αφού όχι μόνο τα έλεγε αργά αλλά και ήταν πολύ ευγενική και χαμογελούσε...Και το πιο ωραίο ήταν ότι μου λέει "μιας και είσαι αγόρι θα σου βάλω ένα θέμα που να σου αρέσει..." και με ρώτησε για ένα κέντρο για εφήβους και με ποιόν τρόπο θα έπρεπε να μαζέψουν χρήματα...το αποκορύφωμα ήταν ότι με ρώτησε για τον εθισμό των νέων στο internet και απάντησα τέλοια γιατί την ίδια μέρα είχα παραδώσει εργασία στην τεχνολογία με το ίδιο ακριβώς θέμα :P
αν είμαι τόσο τυχερός και στα γραπτά στις 16/5 φύγαμε για high pass:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top