Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE May 2009

Πιστεύετε πώς έχετε περάσει το Michigan ECCE/ECPE?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ultimatesr

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
1) λοιπόν αρχικά σε ρωτάνε σχετικά με τις ασχολίες σου (πχ τι μουσική ακους)
2) στο δεύτερο μέρος σου δίνουν ένα φυλλάδιο με δύο πιθανές επιλογές με σκοπό να το παρουσιάσεις στον άλλο εξεταζόμενο. όταν τελειώσεις την παρουσίασή σου ο άλλος σου δίνει την δική του γνώμη για το ποιά επιλογή είναι η καλύτερη. το ίδιο θα κάνεις και εσύ όταν τελειώσει αυτός γι'αυτό πρέπει να σημειώνεις τα στοιχεία της παρουσίασής του άλλου.
3)στο τρίτο μέρος λες στον άλλο εξεταζόμενο ποιά επιλογή διάλεξες και αυτός λέει την δική του. Έτσι μείνατε με δύο πιθανές επιλογές. Το επόμενο βήμα είναι να συγκρίνετε τις επιλογές και να καταλήξετε σε μια
4) στο τέταρτο μέρος έρχεται ο δεύτερος εξεταστής ως επίσημος στον οποίο θα αποκαλύψετε την προτίμησή σας. ο καθένας επιλεγει 2 διαφορετικούς λόγους για τους οποίους επέλεξε την συγκεκριμένη επιλογή
5) σε αυτό το μέρος ο καθένας καλείται να απαντήσει στην ερώτηση του εξεταστή σχετικά με τις αιτίες που παρουσίασε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia.16

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
1) λοιπόν αρχικά σε ρωτάνε σχετικά με τις ασχολίες σου (πχ τι μουσική ακους)
2) στο δεύτερο μέρος σου δίνουν ένα φυλλάδιο με δύο πιθανές επιλογές με σκοπό να το παρουσιάσεις στον άλλο εξεταζόμενο. όταν τελειώσεις την παρουσίασή σου ο άλλος σου δίνει την δική του γνώμη για το ποιά επιλογή είναι η καλύτερη. το ίδιο θα κάνεις και εσύ όταν τελειώσει αυτός γι'αυτό πρέπει να σημειώνεις τα στοιχεία της παρουσίασής του άλλου.
3)στο τρίτο μέρος λες στον άλλο εξεταζόμενο ποιά επιλογή διάλεξες και αυτός λέει την δική του. Έτσι μείνατε με δύο πιθανές επιλογές. Το επόμενο βήμα είναι να συγκρίνετε τις επιλογές και να καταλήξετε σε μια
4) στο τέταρτο μέρος έρχεται ο δεύτερος εξεταστής ως επίσημος στον οποίο θα αποκαλύψετε την προτίμησή σας. ο καθένας επιλεγει 2 διαφορετικούς λόγους για τους οποίους επέλεξε την συγκεκριμένη επιλογή
5) σε αυτό το μέρος ο καθένας καλείται να απαντήσει στην ερώτηση του εξεταστή σχετικά με τις αιτίες που παρουσίασε

Παιδια πιστευεται πως αν καποιος απαντησει σε ολα αυτα χωρις πολλα λαθη κ απανταει και γρηγορα αλλα χρησιμοποιει λεξιλογιο σε επιπεδο lower θα τον κοψουν η τον περνανε με LP? Αααα και κατι αλλο..οταν διαλεγεις αυτον που θες να μπειτε μαζι πρεπει και να τον ξερεις ή ειναι απλα θεμα τυχης κατα καποιο τροπο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
χίλια ευχαριστώ .


ʼμα κολλάω θα μου πει τίποτα ?

Ποσο χρόνο έχω για να προετοιμαστώ για την παρουσίαση των δικών μου επιλογων ?

Αν προκύψουν και άλλες απορίες δεν ανησυχώ εδώ θα είσαι . :D

Ευχαριστώ και πάλι .

(( Είναι αυστηροί ? ))
-----------------------------------------
δηλαδή για να σε κόψουν τι πρέπει να κανεις ( η να μην κανεις ? )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Να σου απαντησω στο τελευταιο ερωτημα μιας και ειναι καπως πιο γενικο.
Για να σε κοψουν πρεπει να μην καλύπτεις τις προυποθέσεις του ECPE.
Δηλαδη να μην μιλας συνεχομενα και αρκετα κενα. Να εχεις ελλειψεις στην γραμματικη και στο λεξιλογιο και στην προφορα σου και γενικοτερα να μην μπορεις να συννενοηθεις.
Αλλα μην φοβάσαι.
Σπανια κοβουν σε προφορικα Μισιγκαν!

Καλη επιτυχια σε ΟΛΟΥΣ!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultimatesr

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
χίλια ευχαριστώ .


ʼμα κολλάω θα μου πει τίποτα ?

Ποσο χρόνο έχω για να προετοιμαστώ για την παρουσίαση των δικών μου επιλογων ?

Αν προκύψουν και άλλες απορίες δεν ανησυχώ εδώ θα είσαι . :D

Ευχαριστώ και πάλι .

(( Είναι αυστηροί ? ))
-----------------------------------------
δηλαδή για να σε κόψουν τι πρέπει να κανεις ( η να μην κανεις ? )

για τις δικιές σου επιλογές έχεις 2-3 λεπτά να οργανωθείς. Μην ανησχείς δεν είναι αυστηροί ίσα ίσα που σε βοηθάνε άμα κολλήσεις. Για να σε κόψουν σημαίνει ότι δεν πέρασες τα στάδια με επιτυχία, δηλαδή δεν κατάλαβε ο άλλος την παρουσίασή σου, δεν συμφωνήσατε σε μια επιλογή και δεν συγκρίνατε προτάσεις. Ιδιαίτερη σημασία έχει η ευφράδεια λόγου, δηλαδή άμα κάνεις ένα λάθος μην σταματήσεις την σκέψη σου για να το διορθώσεις.
Μην αγχώωεσαι ,πάντως, είναι εύκολα και δεν νομίζω να έχουν υψηλές απαιτήσεις από τον πρώτο χρόνο εφαρμογής του νέου συστήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Μαγκες,επειδή εγώ δίνω και το cambridge(δεν πιστευω να το πάρω,κακά τα ψέματα),και όλο αυτό τον καιρό έκανα προετοιμασία για αυτό,και ξαφνικά μας λέει ότι θα δώσετε Michigan δεν έχουμε κάνει καθόλου προετοιμασία.Ας μου εξηγήσει κάποιος πώς ήταν το παλιό σύστημα και πώς είναι το καινούριο στο προφορικά.πριν τρελαθώ!!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Μαγκες,επειδή εγώ δίνω και το cambridge(δεν πιστευω να το πάρω,κακά τα ψέματα),και όλο αυτό τον καιρό έκανα προετοιμασία για αυτό,και ξαφνικά μας λέει ότι θα δώσετε Michigan δεν έχουμε κάνει καθόλου προετοιμασία.Ας μου εξηγήσει κάποιος πώς ήταν το παλιό σύστημα και πώς είναι το καινούριο στο προφορικά.πριν τρελαθώ!!!:jumpy:
Στο Cambridge ( lower ) σου δίνουν φωτογραφίες και νομίζω πρέπει να τις περιγράψεις και να συμφωνήσεις σε μια επιλογή με τον άλλον εξεταζόμενο . Φιλε ρωτα και κάποιον άλλο πριν 3 χρονια έδωσα το lower δεν τα θυμάμαι καλά . καλή επιτυχία όπως και να έχει
-----------------------------------------
;) Ultimatesr thanks :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ο φιλος πρεπει να δινει προφισενσυ,σωστα?
Ή Lower?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultimatesr

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Στο Cambridge ( lower ) σου δίνουν φωτογραφίες και νομίζω πρέπει να τις περιγράψεις και να συμφωνήσεις σε μια επιλογή με τον άλλον εξεταζόμενο . Φιλε ρωτα και κάποιον άλλο πριν 3 χρονια έδωσα το lower δεν τα θυμάμαι καλά . καλή επιτυχία όπως και να έχει
-----------------------------------------
;) Ultimatesr thanks :D

My pleasure:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τερμα τα ψεματα παιδιά.
Ο καιρός πλησιαζει...
Μια βδομαδουλα και κατι ψιλά ακόμη...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
παρτε το σαν παιχνιδι παιδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
^δεν γινεται γιατί δεν είναι παιχνίδι!Είναι πτυχίο και μάλιστα σοβαρο!!!Εγω δινω και καρατικό αύριο το πρρί !!!7και 30 ποτε να ξυπνησω δλδ έλεος!!!sorry αν ειμαι αποτομην αλλα είμαι αγχωμένη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαλη επιτυχια σε όσους δίνουν αυριο!
Και ειπαμε μην αγχωνεστε!Δεν εχει ερθει και το τελους του κοσμου ρε παιδιά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ecce wiiii amy

Νεοφερμένος

Η ecce wiiii amy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εγω δινω σε 1 μερα...εφτασε ο καιρος και δεν ξερω τιποτα απο λεξιλογιο..ωχ παναγια μου...:(ελπιζω να πεσουν ευκολα θεματα και να εχω και λιγη τυχη...αντε να δουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Παιδια,αυριο δίνω εγώ το cambridge και την αλλην κυριακή michigan και μόνο που το σκέφτομαι,αηδιάζω :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Kαλη επιτυχια σε όσους δίνουν αυριο!
Και ειπαμε μην αγχωνεστε!Δεν εχει ερθει και το τελους του κοσμου ρε παιδιά!:)
Ευκολο να το λες.......αλλα στην πραξη............τεσπα εγω εδωσα κρατικο το πρωι και πιστευω ενα 65 το ΄χω χωρις να σημαινει οτι δεν μπορει να κόπηκα!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΓΑΣ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ ΜΠ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Κανεις που εδωσε σημερα γραπτα?? Τι εκθεσεις επεσαν και αν το gvr/listening ηταν ευκολο???
-----------------------------------------
Παιδια,αυριο δίνω εγώ το cambridge και την αλλην κυριακή michigan και μόνο που το σκέφτομαι,αηδιάζω :Ρ

Δες το θεμα του fce και ειναι τα θεματα των εκθεσεων κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Κανεις που εδωσε σημερα γραπτα?? Τι εκθεσεις επεσαν και αν το gvr/listening ηταν ευκολο???
-----------------------------------------


Δες το θεμα του fce και ειναι τα θεματα των εκθεσεων κτλ.

Τι fce μου λες ρε φίλε!Proficiency δίνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΓΑΣ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ ΜΠ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Τι fce μου λες ρε φίλε!Proficiency δίνω
Και εγω τι να κανω?Μαντης ειμαι?? :nono::nono::nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
ρε φιλε οσοι δινουν κυριακη δινουν proficiency:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top