Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE May 2009

Πιστεύετε πώς έχετε περάσει το Michigan ECCE/ECPE?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

johnnakisss

Νεοφερμένος

Ο johnnakisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
ναι και στην ιστοσελιδα τησ hau λεει οτι η βαση ειναι 60-65%...ενω οι περισσοτεροι λενε οτι ειναι πανω απο 65% μονο τελικα τι ισχιει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ναι και στην ιστοσελιδα τησ hau λεει οτι η βαση ειναι 60-65%...ενω οι περισσοτεροι λενε οτι ειναι πανω απο 65% μονο τελικα τι ισχιει?

Ρε παιδία η βασή είναι 65%.Δεν ειναι ουτε περισσότερο ούτε λιγότερο.;)
Το 60% το έχουν κατι σαν κραχτη για να λενε πως μπορεί να κατεβει η βαση λογω χαμηλής επίδοσης των υποψηφίων!;)
Η βαση συνηθως δεν κατεβαινει.Μενει εκει γυρω στο 65%.Τετοιες ράδιο αρβύλες μην τις πιστεύετε για μεγαλυτερη βαση και μην σας αγχώνουν.;)

Καλη επιτυχία σε ολους!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultimatesr

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κανένας αν στο Michigan Proficiency, στο Writing Section υπάρχουν και suggested points to cover? Η φίλη μου που έδωσε ALCE είπε ότι εκεί έδιναν. Ισχύει και στο ECPE?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ρε γμτ εμας ακομα να μας πουν πού θα δωσουμε =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vanesa

Νεοφερμένος

Η Vanesa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
dinei kanenas athina??

εγω δινω αθηνα proficiency mischigan..
17/05 τα γραπτα στο Park Hotel ή στο Titania HoteL (μπερδευομαι κ μ τις εξετασεις των γερμανικων:lol:)
01/06 τα προφορικα στη Λεοντιο στα Άνω Πατησια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Εγώ δίνω τα γραπτά στο Athens Acropol Hotel και προφορικά στις 30 Μαΐου στη Λεόντιο Σχολή Πατησίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
OK!
Καλη επιτυχια σε ολους μας παιδια?
Οι υπολοιποι που δινετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Εγω FCE δινω στο ελληνικο κολεγιο και το σπικινγκ στο ξενοδοχειο HOLIDAY-INN(θεσσαλονικη)
Ενω στο ECCE το σπικινγκ στο ΔΙΑΚΟΝΙΑ και τα αλλα δεν ξερω!

παιδια μιας και η αγωνια μεγαλωνει και εγω δινω αυτην την κυριακη sto michigan speaking μπορει κανεις που εδωσε περσυ να μου πει καμια ερωτηση που ερωτηθηκαν??just for practise
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnakisss

Νεοφερμένος

Ο johnnakisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
εμενα περσυ μου ειχαν ρωτησει ποιοσ ειναι ο ρολοσ του δασκαλου...να κανει καλουσ πολιτεσ ή μορφωμενουσ?μετα μου μιλησε για το αν πιστευω στην μαγεια και κατι τετοια για μαγουσ...μιλησαμε για λοτεχνια παλια και σημερα αυτα νομιζω προσωπικεσ ερωτησεισ μου ρωτησε τι δουλεια θελω να κανω και αν ειναι καλυτερα μικρη ή μεγαλη οικογενεια..
-----------------------------------------
και μην ξεχναμε οτι φετοσ αλλαζει και το speaking στο ecpe....γινεται πιο δυσκολο...μπορει κανεισ να μου δωσει καμια πληροφορια για αυτο...δηλαδη αν θα ειναι πιο αυστηροι ή επειδη ειναι πρωτη φορα θα ειναι πιο ελαστικοι...και πωσ θα ειναι περιπου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
και μην ξεχναμε οτι φετοσ αλλαζει και το speaking στο ecpe....γινεται πιο δυσκολο...μπορει κανεισ να μου δωσει καμια πληροφορια για αυτο...δηλαδη αν θα ειναι πιο αυστηροι ή επειδη ειναι πρωτη φορα θα ειναι πιο ελαστικοι...και πωσ θα ειναι περιπου

Koιτα εμεις που εχουμε μιλησει και το ELI τα κριτήρια θα παραμείνουν τα ίδια μας είπανε τα κριτήρια.
Το νεο προφορικο θα έχει 5 μερη.Και θα διαρκεί 25-35 λεπτά.
Επίσης θα συμμετέχουν 2 εξεταστές-2 υποψήφιοι και θα βαθμολογείσαι και απο τους δύο εξεταστές και αυτοι μετα θα σου δωσουν τον τελικο βαθμό!;)

Για όποια αλλη απορία εδω είμαστε...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Koιτα εμεις που εχουμε μιλησει και το ELI τα κριτήρια θα παραμείνουν τα ίδια μας είπανε τα κριτήρια.
Το νεο προφορικο θα έχει 5 μερη.Και θα διαρκεί 25-35 λεπτά.
Επίσης θα συμμετέχουν 2 εξεταστές-2 υποψήφιοι και θα βαθμολογείσαι και απο τους δύο εξεταστές και αυτοι μετα θα σου δωσουν τον τελικο βαθμό!;)

Για όποια αλλη απορία εδω είμαστε...;)
το βαθμο θα τον μαθαινεις εκεινη τη στιγμη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
το βαθμο θα τον μαθαινεις εκεινη τη στιγμη?

Oχι φυσικα!:nono:
Με το που βγεις απο την αίθουσα εξετασης οι εξεταστες εχουν 5 λεπτα για να περασουν τους βαθμούς τους στα mark sheets των υποψηφίων.
Ο καθένας βαθμολογεί με A,B,C,D ή Ε. Και μετα αν οι βαθμοι διαφερουν πχ ο ενας C και ο αλλος D αποφασίζουν τι βαθμό θα βαλουν.
Αυτα στο ECPE παντα.
Στο ΕCCE η εξεταση γινεται 1-1!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
αυτο ειναι μονο για ecpe?Ο.Ο
-----------------------------------------
oke τωρα το ειδα:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas1990

Νεοφερμένος

Ο andreas1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Oι υπόλοιποι από την Αθήνα πού δίνετε??καλό μήνα σε όλοuς μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Σημερα διαπιστωσα οτι σε 10 μερες δινω Campridge και τα επαιξα "λιτεραλι". Δινω ταυτοχρονα και ECPE και εστιαζω κυριως στο latter. Συγκεκριμενα εχω κανει 16 τεστ Μισιγκαν και μονο 6 Κεμπριτζ . Τι βαθμους πιανεται στα Practice tests??????? Εγω πιανω MICHIGAN: Listening 40-45/50 GCVR:80% Writing: Μπορω και Α η Β αν τα θεματα ειναι Normal Speaking: O Θεος και η ψυχη του!!! CAMPRIDGE: Use of English: 75% Reading:65-75%?? Listening:85-90%(το πρωτο μου ηταν 50%!!!!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Ένα έχω να πω για άλλη μία φορά.
Η Παναγιά μαζί μας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Σημερα διαπιστωσα οτι σε 10 μερες δινω Campridge και τα επαιξα "λιτεραλι". Δινω ταυτοχρονα και ECPE και εστιαζω κυριως στο latter. Συγκεκριμενα εχω κανει 16 τεστ Μισιγκαν και μονο 6 Κεμπριτζ . Τι βαθμους πιανεται στα Practice tests??????? Εγω πιανω MICHIGAN: Listening 40-45/50 GCVR:80% Writing: Μπορω και Α η Β αν τα θεματα ειναι Normal Speaking: O Θεος και η ψυχη του!!! CAMPRIDGE: Use of English: 75% Reading:65-75%?? Listening:85-90%(το πρωτο μου ηταν 50%!!!!!!)

Χαλάρωσε και μη δίνεις και μεγάλη σημασία στους βαθμούς των practice tests. Στα listening tests του ECPE ποτέ δεν κατάφερα να πάρω βαθμό μεγαλύτερο από 80-83% (χωρίς να θέλω να δικαιολογηθώ, η ακουστική της αίθουσας ήταν χάλια). Στις εξετάσεις τελικά πήρα HP. Βλέπεις πως άλλες συνθήκες επικρατούν εκεί και άλλες στο φροντιστήριό σου. Αν δεν αφήσεις το άγχος να σε καταπιεί, η εξέταση είναι μια σχετικά εύκολη και ευχάριστη (αλήθεια) διαδικασία.

Καλή επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostantin

Νεοφερμένος

Ο gavros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
παιδια μεσα στην αιθουσα γινεται να αντιγραψεις?ποσοι επιτηρητες υπαρχουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Εγω δινω ecce τωρα στις 16
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top