Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE May 2009

Πιστεύετε πώς έχετε περάσει το Michigan ECCE/ECPE?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Eragon

Νεοφερμένος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Πρόβλημα
Στην περιοχή μου τα προφορικά είναι 10/5.Αλλά την ίδια μέρα δίνω Cambridge στο Αγρίνιο(40 λεπτα απο εκεί που μένω) από 9 και 15 το πρωι μέχρι 5 το απόγευμα.Τι κάνω αν πέφτουν ίδιες ώρες????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
γενικα μιλαω
κοιτα,εγω που εδινα το δεκεμβριο ειχε εκθεση βατη[ουτε πολυ ευκολη ουτε πολυ δυσκολη],listening μια απο τα ιδια & gvr ειχε ευκολη γραμματικη και λεξιλογιο αλλα τα κειμενα ηταν πραγματικα παρα πολυ δυσκολα................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
κοιτα,εγω που εδινα το δεκεμβριο ειχε εκθεση βατη[ουτε πολυ ευκολη ουτε πολυ δυσκολη],listening μια απο τα ιδια & gvr ειχε ευκολη γραμματικη και λεξιλογιο αλλα τα κειμενα ηταν πραγματικα παρα πολυ δυσκολα................
το speaking ευκολο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
το speaking ευκολο?
το speaking θα ελεγα πως θελει & λιγη τυχη......περα απο θεμα δικο σου ειναι και θεμα της εξεταστριας.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το προφορικό μέρος κατα την γνωμη μου το πιό ευκολο.
Γιατί εκεί μονο ενα 3-4% των υποψηφίων κοβεται.
Τωρα γενικα σαν πτυχίο ειναι σχετικά εύκολο το ECCE.Με καλο διαβασμα λεξιλογίου και καλη προετοιμασία στο ακουστικό δεν υπάρχει κανενα προβλημα!
Τωρα τελευταια βαζουν ολο και πιο δυσκολα κειμενα ομως και ειδικα το τελευταίο το οποίο είναι 1 ολοκληρη σελιδα πυκνογραμμενη και εχει και πανω απο 10-11 ερωτήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefertiti

Νεοφερμένος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ρε παιδιά...έχει κανεις από εσας σημειώσεις για το Lower;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
εγω εχω παααραπολλα πραγματα απο τοτε που εδινα εσυ τι ακριβως θα ηθελες?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Πρόβλημα
Στην περιοχή μου τα προφορικά είναι 10/5.Αλλά την ίδια μέρα δίνω Cambridge στο Αγρίνιο(40 λεπτα απο εκεί που μένω) από 9 και 15 το πρωι μέχρι 5 το απόγευμα.Τι κάνω αν πέφτουν ίδιες ώρες????

Παιρνεις τηλεφωνο τη HAU και ζητας να σου αλλαξει μερα ή ωρα.Να αλλαξουν τα γραπτα δε γινεται,ωστοσο δε νομιζω στα προφορικα να υπαρχει παρομοιο προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefertiti

Νεοφερμένος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
εγω εχω παααραπολλα πραγματα απο τοτε που εδινα εσυ τι ακριβως θα ηθελες?;)

Λεξιλόγιο,δεν είναι για μένα είναι για τον αδερφό μου και απλα θέλω, αν έχεις,κανονισμούς λεξιλογικούς.Ή οτιδήποτε άλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
Κοιτα οι κανονισμοι ειναι μονο στη γραμματικη το λεξιλιγιο τωρα διαφερει.Απλα πρεπει να μαθει ολο και περισσοτερες λεξεις για να μπορει να ανταπεξελθει.Απο κει και περα εγω απο λεξιλογιο αλλο τιποτα εχω να σου δωσω ανα σωρο πραγματα!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefertiti

Νεοφερμένος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Κοιτα οι κανονισμοι ειναι μονο στη γραμματικη το λεξιλιγιο τωρα διαφερει.Απλα πρεπει να μαθει ολο και περισσοτερες λεξεις για να μπορει να ανταπεξελθει.Απο κει και περα εγω απο λεξιλογιο αλλο τιποτα εχω να σου δωσω ανα σωρο πραγματα!:no1:


οκ,ευχαριστώ!Η αλήθεια είναι οτι και εγώ πριν 5 χρόνια θυμάμαι ότι το διάβαζα και δεν έκανα κτ άλλο.Απλά μου είπε οτι δυσκολεύεται και οτι τα βιβλία που ήδη έχει τα έχει διαβάσει.Στείλε μου κατι αν δε σου είναι κόπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
κοιτα θα σου στειλω ομως αυριο γτ σημερα δεν προλαβαινω,οκ?αλλα μεινε ησυχη θα τον τακτοποιησουμε τν αδερφουλη σου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefertiti

Νεοφερμένος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
προς θεου δεν κανει τιποτα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

St3lios

Νεοφερμένος

Ο St3lios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ελα βρε που μου αγχωνεστε, εύκολα θα μπούνε μην σκάτε.
Ειδικα αν διαβαζετε αρκετα λεξιλογιο και μαθετε και τα κόλπα που εχει το μισιγκαν θα τα πατε περίφημα...
τι εννοείς τα κόλπα? :what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
λογικα θα εννοει οτι στις 4 επιλογες π εχει οι 2 ειναι τελειως λαθος και οι αλλες δυο μοιαζουν πολυ...αρα παιζεις το τζοκερ αναμεσα σε 2 κ οχι σε 4 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
λογικα θα εννοει οτι στις 4 επιλογες π εχει οι 2 ειναι τελειως λαθος και οι αλλες δυο μοιαζουν πολυ...αρα παιζεις το τζοκερ αναμεσα σε 2 κ οχι σε 4 :P

Aυτην η μεθοδος ειναι δια της ατοπον απαγωγης.:P
Eιναι φυσικα και αυτήν η μεθοδος.
Αλλα είναι και καποιες τεχνικες για να βρεις τις απαντησεις στο Reading.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnakisss

Νεοφερμένος

Ο johnnakisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
πχ τι τεχνικεσ πειτε παιδια καμια τεχνικη για κειμενα proficiency ecpe τι τεχνικεσ εννοεισ?
-----------------------------------------
μπορει να μου απαντησει κανεισ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas 34

Νεοφερμένος

Ο nikolas 34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Παιδια τον Μαιο δινω μισιγκαν και ειμαι πολυ αγχωμενος.Εχω προβλημα στο λισενινγκ και στην εκθεση.Μηπως μπορειτε να βοηθησετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Παιδια τον Μαιο δινω μισιγκαν και ειμαι πολυ αγχωμενος.Εχω προβλημα στο λισενινγκ και στην εκθεση.Μηπως μπορειτε να βοηθησετε?
τι δίνεις?lower,advanced ή proficency?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top