Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE May 2009

Πιστεύετε πώς έχετε περάσει το Michigan ECCE/ECPE?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Vanesa

Νεοφερμένος

Η Vanesa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
δεν νομιζω οτι στην παρουσα φαση με παιρνει να διαβασω κανενα ξενογλωσσο βιβλιο..αυτη τη στιγμη δεν προκειται να με βοηθησει..και δεν λεω οτι δεν φταιω..
προσπαθω να μαθω απο glossar τις λεξεις και ρψταω γρηγορους/πιο ευκολους τροπους..

ευχαριστω Crookshanks!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marooo

Νεοφερμένος

Η μαρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Καλη επιτυχια παιδια...Εγω δινω ECPE και CPE τον Δεκεμβριο..:(Αφηστε,πολυ παλουκι το cambridge.σιγουρα δεν θα το παρω,ας ελπιζουμε στο michigan.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Καλη επιτυχια παιδια...Εγω δινω ECPE και CPE τον Δεκεμβριο..:(Αφηστε,πολυ παλουκι το cambridge.σιγουρα δεν θα το παρω,ας ελπιζουμε στο michigan.. :)
η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!σκέψου θετικά!(κ εγώ θα δώσω το cambridge αλλά το fce)αλλά δεν απογοητεύομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τι απογοήτευση ρε παίδια?
Δεν θελει αγχος.
Λιγες μερες ακομα και θα είναι παρελθόν οι εξετασεις των αγγλικών!
Και να μην ξεχασω....
Καλη επιτυχια σε όλους!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vanesa

Νεοφερμένος

Η Vanesa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
το θεμα ειναι ομως και πως θα τελειωσουν!!

καλη επιτυχια σε ολους!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Θα τελειώσουν και δεν θα το καταλάβεις και καθόλου.
Ετσι αγχωνόμαστε όλοι και στο τέλος την πατάμε....
Πρεπει να το παρουμε οσο πιο χαλαρα γινεται...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
εχουν βγει οι ημερομημιες για τα προφορικα του ecce?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nancy

Νεοφερμένος

Η Νάνσυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
εγω θα το παρω!!!!!τουλαχιστον το ελπιζω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
εγω θα το παρω!!!!!τουλαχιστον το ελπιζω...:)[/q
κ εγώ έτσι πιστεύω.θα δούμε........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ello

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Παιδιά εγώ έδωσα michigan τον Δεκέμβριο και το πήρα!..Μην ανησυχείτε,είναι πολύ εύκολα τα θέματα, αρκεί να τα πηγαίνετε καλα με τον χρόνο!!:P

Καλή επιτυχία σε όλους και όλες!!!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδιά εγώ έδωσα michigan τον Δεκέμβριο και το πήρα!..Μην ανησυχείτε,είναι πολύ εύκολα τα θέματα, αρκεί να τα πηγαίνετε καλα με τον χρόνο!!:P

Καλή επιτυχία σε όλους και όλες!!!:xixi:

Πάντως οτι σε έχουν με την ψυχή στο στόμα σε χουν.
Τα περιθωρια ειναι ΤΟΣΟ στενα ώστε αν θελήσεις να πας στο WC...κάηκες...:P
Aνασα δεν σε αφηνουν να πάρεις.:P:(
Εγω παντως ευτυχως δεν καταλαβα πως περασαν 3.5 ωρες μες στην ιδια αίθουσα.Το αγχος μου ήταν πώς θα περάσουν τοσες ώρες.
Αλλα πέρασαν.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
Παιδια εδωσα Michigan ECPE το Νοεμβρη και εχω να σας πω πως τα θεματα ειναι πολυ ευκολα και ωραια!!:DΣυμβουλη για οσους δινουν τωρα και παιδες βαλτε τη καλα στο μυαλο σας:Μη πανικοβαλεστε,μην αγχωνεστε,μην τρομοκρατηστε,πηγαινετε χαλαρα και με τσαμπουκα,μη πατε σα ποντικακια η σα σκυλοι με την ουρα στα σκελια,δειξτε τους ποιοι πραγματικα ειστε και τι μπορειτε να κανετε.Αυτοπεποιθηση,Χαλαροτητα φυσικοτητα...Μη πανικοβαλεστε,γιατι αυτο ακριβως θελουν εκεινοι:να πανικοβληθειτε,να μη γραψετε καλα και να ξαναδωσετε του χρονου,οποτε double budget για αυτους!!Μη τους κανετε τη χαρη....Πηγαινετε δυναμικα.Και πανω απο ολα παιδες προσοχη στα ακουστικα ολα τα αλλα παλευονται γυρνας τα σβηνεις τα ξανακοιτας επιβεβαιωνεσαι,στο ακουστικο δεν εχεις επιλογη!!!Προσοχη στο Listening!!;)(Οταν εδινα εγω ειχα πανικοβληθει στο ακουστικο και το πηρα με lp,μπορει εσεις ομως να μην ειστε τοσο τυχεροι και να.....).Δειξτε τους τι πραγματικα αξιζετε!Good luck σε ολους σας ευχομαι να σκισετε!!;):D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Παιδια και εγω εδωσα Νοεμβρη ECPE και ευτυχως περασα! Δεν ειναι τιποτα αν ειστε συγκεντρωμενοι και καλα διαβασμενοι (κυριως λεξιλογιο)

Δυο βασικα πραγματα που πρεπει να προσεξετε ειναι:

-Να μην χασετε ουτε λιγο τα segments στα ακουστικα
-Να μην πανικοβληθειτε στην εκθεση και δεν μπορεσετε να κατεβασετε ιδεες γιατι δυσυτυχως μιση ωριτσα για εκθεση ειναι ελαχιστη, κακα τα ψεματα...

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ναι,ναι καλή επιτυχία και να τους παρουμε τα "....." τους Αμερικάνους!
Να μην αφήσουμε τον εαυτό μας να αποτύχει και τους δώσουμε την χαρά να ξανα-πλήρωσουμε τα εξωφρενικα εξεταστρα τους!
Αντε και σε λιγότερο απο ενα μηνα όλα αυτα θα ναι ενα παρελθόν!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Ναι,ναι καλή επιτυχία και να τους παρουμε τα "....." τους Αμερικάνους!
Να μην αφήσουμε τον εαυτό μας να αποτύχει και τους δώσουμε την χαρά να ξανα-πλήρωσουμε τα εξωφρενικα εξεταστρα τους!
Αντε και σε λιγότερο απο ενα μηνα όλα αυτα θα ναι ενα παρελθόν!:)
ναι!!!!!!!να φύγει αυτό το άγχος από πάνω μας!:scared:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ναι!!!!!!!να φύγει αυτό το άγχος από πάνω μας!:scared:

Mην με βλέπεις ετσι χαλαρό και cool τωρα...:P
Όταν έρθει η ωρα να μπώ μες στην αιθουσα των εξετασεων τοτε με πιανει ΤΟ αγχος,αλλα ΟΚ δεν θα σκάσουμε κιόλας.
Ευτυχως ειμαι social boy και πιάνω την κουβέντα με τους συνυποψηφίους μου και ετσι ξεαγχώνομαι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
Παι δια χαλαρωστε!!!! Ακουστε με αν πατε ετσι θα μπλοκαρει ο εγκεφαλος και δε θα θυμαστε τιποτα.Ελεος ηρεμηστε!Κανει κακο!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παι δια χαλαρωστε!!!! Ακουστε με αν πατε ετσι θα μπλοκαρει ο εγκεφαλος και δε θα θυμαστε τιποτα.Ελεος ηρεμηστε!Κανει κακο!!:D

To αγχος κανει κακό(τζζζζζιιιιιιιιζζζζζ οπως λεμε στην αργκο:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
Πραγματικα σου μιλαω δε μπορεις να συγκεντρωθεις με τιποτα αν εχεις αγχος
.Εγω στο φροντηστηριο στα ακουστικα επιανα πανω απο 45 καθε φορα και πηγα εκει και λογω αγχους ειχα lp που σημαινει πως ειχα πιασει απο 33 μεχρι 39!!!Δλδ αν 33 για 1 μοναδα θα κοβομουνα!!!Προσοχη παιδια Και μ'αρεσεο που ειχα hp στο gcvr οταν στο φροντηστηριο το μεγαλυτερο που ειχα πιασει ηταν 98στα 120 και εκει αφου ειχα αυτο το βαθμο σημαινει οτι ειχα 112 στα 120,απιστευτο?
;)Συνηθως στο gcvr επιανα 88 στα 120 που δεν ειναι καν pass αλλα lp
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πραγματικα σου μιλαω δε μπορεις να συγκεντρωθεις με τιποτα αν εχεις αγχος
.Εγω στο φροντηστηριο στα ακουστικα επιανα πανω απο 45 καθε φορα και πηγα εκει και λογω αγχους ειχα lp που σημαινει πως ειχα πιασει απο 33 μεχρι 39!!!Δλδ αν 33 για 1 μοναδα θα κοβομουνα!!!Προσοχη παιδια Και μ'αρεσεο που ειχα hp στο gcvr οταν στο φροντηστηριο το μεγαλυτερο που ειχα πιασει ηταν 98στα 120 και εκει αφου ειχα αυτο το βαθμο σημαινει οτι ειχα 112 στα 120,απιστευτο?
;)Συνηθως στο gcvr επιανα 88 στα 120 που δεν ειναι καν pass αλλα lp

Κοιτα ειναι και τα θεματα που θα σε πεσουν.
Συνήθως τα βιβλια προετοιμασιας ειναι λιγο πιο δυσκολα απο το real paper για να γινει μια πολύ καλή προετοιμασια.
πχ περσι στο ecce το λεξιλογιο του ητανε γελοιο.Καμια σχεση με το λεξιλογιο που είχε στα βιβλια που κάναμε.
Βεβαια το Λισενινγκ ηταν παλουκι...:P
Τεσπα.
Στα υπολοιπα μερη τα πηγες καλα christinepapa?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top