Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2009

Ποιά εξέταση του Michigan δίνετε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 9)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Mηπως το τεστ ηταν απο το 2000;
Δεν ξέρω.. Το μόνο που μας είπαν είναι ότι κάποτε είχε πέσει το συγκεκριμένο τεστ.. Ρε παιδιά, έχω πολύ άγχος και για σήμερα και για αύριο.. Τι να κάνω;;
-----------------------------------------
παιδια ποια βιβλια κανατε?
Εγώ έκανα αυτό: https://www.hau.gr/?i=learning.el.ecce.329
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δεν ξέρω.. Το μόνο που μας είπαν είναι ότι κάποτε είχε πέσει το συγκεκριμένο τεστ.. Ρε παιδιά, έχω πολύ άγχος και για σήμερα και για αύριο.. Τι να κάνω;;

Καταρχας ηρεμησε.
Πρωτα απο ολα δεν χρειαζεται να αγχωθειτε.Τα ιδια θεματα δεν θα σας πέσουν.Αυριο στο Listening θελει απολυτη συγκεντρωση στο γραπτο και να μην αποσπαστείτε.Στο GVR θελει καλη κατανομη χρόνου.Καντε καλη κατανομη του χρονου.Περιπου 40-45 λεπτα να κανετε για τα GV και αλλα τοσα αφηστε για το Reading.:)Μην βιαστειτε αλλα μην πατε και πολυ αργα.Αν δεν ξερετε κατι μην πολυπαιδευεστε σε αυτο.Μake an educated guess και στο επόμενο.
Στο Writing αφηστε 2-3 λεπτα για να διαβασετε και το δοκιμιο σας πριν το παραδωσετε!
Σημερα μην σκοτωνεστε πολυ στο διαβασμα.Μια γρηγορη επαναληψουλα σε γραμματικη και λεξιλογιο και χαλαρωστε.Βγειτε έξω αλλα μην το ξενυχτησετε γιατι αυριο θα γραφετε με ενα κεφαλι καζάνι.
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Στο φροντηστήριο πότε δεν έπιανα τη βάση.. Συνέχεια από το 50 και πάνω και μόνο μια φορά έπιασα 64%.. Είναι κακό αυτό,ε;; Στις εκθέσεις τα πάω σχετικά καλά (από 2 και πάνω. Στην τελευταία έπιασα 3/4)..

Πέρσυ έκανα τα εξής:
Έγραφα στο GVR συνεχώς 50αριές.. Σπάνια έπιανα το 60 και στις εκθέσεις έγραφα 0,5 και 1 (πότε δεν είχα πιάσει το 2).. Βελτιώθηκα; Πιστεύετε ότι θα το περάσω με τα σημερινά δεδομένα.;;

Πέρσυ πέτυχα τα εξής αποτελέσματα:
Writing: LP (με τα 0,5 και τα 1)
Speaking: LP (ποτέ δεν τα πήγαινα καλά με το speaking. Ούτε τώρα τα πάω καλά)
Listening: LP (χθες έπιασα 42% :jumpy: και γενικά σπάνια πέφτω κάτω από το 35)
GVR: BF
και μου είπαν ότι με έκοψαν για 0,5-1 μονάδα..!! ΕΛΕΟΣ..!! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Στο φροντηστήριο πότε δεν έπιανα τη βάση.. Συνέχεια από το 50 και πάνω και μόνο μια φορά έπιασα 64%.. Είναι κακό αυτό,ε;; Στις εκθέσεις τα πάω σχετικά καλά (από 2 και πάνω. Στην τελευταία έπιασα 3/4)..

Πέρσυ έκανα τα εξής:
Έγραφα στο GVR συνεχώς 50αριές.. Σπάνια έπιανα το 60 και στις εκθέσεις έγραφα 0,5 και 1 (πότε δεν είχα πιάσει το 2).. Βελτιώθηκα; Πιστεύετε ότι θα το περάσω με τα σημερινά δεδομένα.;;

Πέρσυ πέτυχα τα εξής αποτελέσματα:
Writing: LP (με τα 0,5 και τα 1)
Speaking: LP (ποτέ δεν τα πήγαινα καλά με το speaking. Ούτε τώρα τα πάω καλά)
Listening: LP (χθες έπιασα 42% :jumpy: και γενικά σπάνια πέφτω κάτω από το 35)
GVR: BF
και μου είπαν ότι με έκοψαν για 0,5-1 μονάδα..!! ΕΛΕΟΣ..!! :mad:

Φετος αν εχεις ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια αποτελεσματα θα περασεις.
Δεν ειναι δυνατον να μην βελτιωθηκες έστω και στα ελάχιστο!;)
Και γω δεν περνουσα κανενα GVR και το περασα στις εξετασεις.
Kαι στο ακουστικο που πανα το περνουσα κόπηκα.
Αρα δεν παιζει αυτην την στιγμη να εισαι χειροτερος απο το Μαη.
Θα τα πας πολυ καλύτερα.Οτι δυσκολιας θεματα και να βάλουν!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Στο speaking πιστεύω ότι είμαι το ίδιο με πέρυσι γιατί κολλάω συνεχώς.. :( Που το ξέρεις ότι δεν είμαι χειρότερος; Αφού ούτε πέρυσι, αλλά ούτε και φέτος έπιασα τη βάση.. Μια φορά πέρυσι έπιασα 84% και αυτό γιατί μερικά ήταν πανεύκολα και μερικά μου τα έλεγαν.. Η γραμματική είναι το χειρότερο πρόβλημά μου.. Τελικά ξέρουμε από πόσο μέχρι πόσο είναι το Failed, το BF κ.α ;; Μπορεί να τα πάω καλύτερα, αλλά σημασία έχει να περάσω.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitegod

Νεοφερμένος

Ο whitegod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
παιδια μου θυμιζετε λικο τι κανουμε στο σπεακινγ στο παρτ 2 εκει που κανεις καποιες ερωτησεις στην εξεταστρια.. μετα τι κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kανεις τις ερωτησει στην εξεταστρια και μετα παιρνεις μια αποφαση ποια απο τις δυο επιλογες θα επιλέξεις ή προτεινεις ακομα και μια δικια σου επιλογη αν θες!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
'Εφτασε η μέρα αυριο δινώ :( εγώ στο gvr ειμαι πάντα γυρω απο τη βάση...λιγο πανω λιγο κατω...δλδ αν με κόψουν για λίγο δεν θα το αντέξω:mad:!το listening για εμενα είναι το πιο δύσκολο part.και το πιο αγχωτικό part το speaking :P good luck and think positive! οτι είναι να γίνει ας γίνει...σιγά μη σκάσουμε!έχουμε καιρό(λέμε τώρα)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελφ

Νεοφερμένος

Η ελφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
τι θεματα επεσαν??????????? και γενικα πως ηταν???????
τώρα είδα την ερώτηση σου...έπεσε να διαλέξουμε έναν διασκεδαστη για ενα δημοτικο σχολειο..clown,magician και τετοια.ευκολο ηταν!
πολύ φιλικές οι εξετάστριες, η ωρα κυλησε άνετα και γενικά κανένα πρόβλημα!
στην αρχη μας ρωτησαν να πουμε 2 λογια για τον εαυτο μας..βοηθάει να μπεις με καποιον που ειστε στο ιδιο περιπου επιπεδο..ευτυχως μπηκα μαζι με ενα παλικάρι πολύ καλό!
οσοι ημασταν για την ιδια ωρα μας συγκεντρωναν σε μια αιθουσα και μπορουσαμε να διαλεξουμε με πιον θα μπουμε για την εξεταση..αν δεν γνωριζες καποιον(όπως εγω) σου εβρισκαν αυτοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitegod

Νεοφερμένος

Ο whitegod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
εση τι εδωσες?? ECCE FCE ECCPE ??? γιατι στο michigan πας μονος ...απο οτι νομιζω για speaking...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
'Εφτασε η μέρα αυριο δινώ :( εγώ στο gvr ειμαι πάντα γυρω απο τη βάση...λιγο πανω λιγο κατω...δλδ αν με κόψουν για λίγο δεν θα το αντέξω:mad:!το listening για εμενα είναι το πιο δύσκολο part.και το πιο αγχωτικό part το speaking :P good luck and think positive! οτι είναι να γίνει ας γίνει...σιγά μη σκάσουμε!έχουμε καιρό(λέμε τώρα)...
καιρο???? αχ σε λιγοτερο απο 24 ωρες δινουμε...........πω πω τωρα γυρησα απο το φροντιστηριο και με εχει πιασει φοβερο αγχος.........
-----------------------------------------
εση τι εδωσες?? ECCE FCE ECCPE ??? γιατι στο michigan πας μονος ...απο οτι νομιζω για speaking...
ναι στο michigan μονος σου μπαινεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
παιδιααααααα. εγω δινω αυριο πρωι πρωι 9 η ωρα καπου στην ακροποληηηη:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Καλη επιτυχια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitegod

Νεοφερμένος

Ο whitegod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
x0x0x0 εγω δινω σειχ σου!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Καλη επιτυχια!:)



σ' ευχαριστωωωω ολγα μουυυυυ:)
-----------------------------------------
καλη μας επιτυχια παιδια και ο θεος βοηθος:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδια θετικη σκεψη και ενεργεια και ολα θα πάνε σούπερ!:D

Καλη επιτυχια σε ολους σας!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Παιδιά, ό,τι και να πω είναι λίγο..!! Τα πήγα ΤΕΛΕΙΑ..!! Η εξετάστρια ήταν πάνω από 60, από την Αγγλία και δεν είχε όρεξει να μου κάνει ερωτήσεις..!!:jumpy: Αφού, της είπα τους λόγους που επέλεξα την φωτογραφία που επέλεξα και μου έκανε τις έξτρα ερωτήσεις στην τελευταία της είναι ένα "Όχι" και με το που της το είπα μου κλείνει το βιβλίο και μου λέει:"Που θα πας τα Χριστούγεννα;;" Μέσα σε 10 λεπτά είχα τελειώσει.>!!:jumpy: Ελπίζω με τη βοήθεια του Θεού να περάσω και το GVR..!! :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eτσι μπραβο!
Θετικη σκεψη και αυριο στα γραπτα!
Μια καλη αρχη ειναι το ημισυ του παντός!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Σκέφτομαι θετικά.. Είναι το μόνο που μπορώ να κάνω..Να ρωτήσω κάτι: Αν τα πάω καλά στα κείμενα στην έκθεση, αλλά όχι καλά στο Gvr, τα άλλα δύο θα βοηθήσουν το Gvr; Και αν περάσω, (το εύχομαι από τα βάθυ της ψυχής μου) πότε θα λάβω το πτυχίο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σκέφτομαι θετικά.. Είναι το μόνο που μπορώ να κάνω..Να ρωτήσω κάτι: Αν τα πάω καλά στα κείμενα στην έκθεση, αλλά όχι καλά στο Gvr, τα άλλα δύο θα βοηθήσουν το Gvr; Και αν περάσω, (το εύχομαι από τα βάθυ της ψυχής μου) πότε θα λάβω το πτυχίο;;

Aν τα πας καλα στα κειμενα θα βοηθησουν το GVR.
Η εκθεση οχι.

Το πτυχιο θα το παρετε αρχες Απριλιου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top