Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2009

Ποιά εξέταση του Michigan δίνετε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 9)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ρε παιδιά, τίποτα past papers για ecpe υπάρχουν;;;
(όχι το link του επίσημου site γιατί έχει μόνο ένα test το 2003 - 2004)

Oχι δυστυχως μονο αυτα εχουν ανεβασμενα.
Πολιτικη του Michigan ELI ειναι να μην ανακοινωνει τα θεματα του.
-Λογω ανακύλωσης στα test items-;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

black06

Νεοφερμένος

Ο black06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Oχι δυστυχως μονο αυτα εχουν ανεβασμενα.
Πολιτικη του Michigan ELI ειναι να μην ανακοινωνει τα θεματα του.
-Λογω ανακύλωσης στα test items-;)
ok ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Καλημέεεερα!!!Εμένα μου εχουν πει απο το φροντ. οτι στο GVR το ΒF ειναι 60-64% και στο listening 30-32 ... Το 50-64% που λέτε για ποιο part?:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
To 50-64% ισχυει και για το Listening και για το GVR του ECCE.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

liaki23

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
To 50-64% ισχυει και για το Listening και για το GVR του ECCE.
ελπιζω και για το ECPE να ισχυει το ιδιο....αυτο το listening με απασχολει περισσοτερο...του νοεμβριου ηταν ομολογουμενως λιγακι δυσκολο αν εξαιρεσεις το δευτερο μερος...κ γω που ειμαι φοιτητρια αγγλικης φολολογιας μ δυσκολεψε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ελπιζω και για το ECPE να ισχυει το ιδιο....αυτο το listening με απασχολει περισσοτερο...του νοεμβριου ηταν ομολογουμενως λιγακι δυσκολο αν εξαιρεσεις το δευτερο μερος...κ γω που ειμαι φοιτητρια αγγλικης φολολογιας μ δυσκολεψε

Ρε συ φοιτητητρια Αγγλικης Φιλολογίας τι να το κάνεις το ECPE;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Ok..thanks teol!ελπίζω να'ναι σίγουρο...και εμένα το listening με δυσκολεύει αρκετά :fss: Good luck! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

liaki23

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ρε συ φοιτητητρια Αγγλικης Φιλολογίας τι να το κάνεις το ECPE;:)
δυστυχως στη σχολη κανουμε μεν λογοτεχνιες κ γλωσσολογιες αλλα απο λεξιλογιο κ γραμματικη τιποτα, οποτε ηθελα να κανω λιγη εξασκηση σ αυτα κ να τεσταρω τις γνωσεις μου...η να τις φρεσκαρω καλυτερα...ουτως η αλλως αυτα θα διδαξω οταν τελειωσω οχι σαιξπηρ!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
δυστυχως στη σχολη κανουμε μεν λογοτεχνιες κ γλωσσολογιες αλλα απο λεξιλογιο κ γραμματικη τιποτα, οποτε ηθελα να κανω λιγη εξασκηση σ αυτα κ να τεσταρω τις γνωσεις μου...η να τις φρεσκαρω καλυτερα...ουτως η αλλως αυτα θα διδαξω οταν τελειωσω οχι σαιξπηρ!:xixi:

Nαι σωστα...:D
Oπως και να χει καλα αποτελεσματα στους ECPEαδες και καλη επιτυχια στους ECCEαδες που δινουν το Σαββατο γραπτα!

Γερά με τσαμπουκά παιδιά!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
ευχαριστουμεεεεεεεεεεεεεεεεεε... επισης!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Παιδιά, ΒΟΗΘΕΙΑ..!! Θέλω να μου δώσεται (αν έχετε) παραδείγματα προφορικών.. Τα links που μου'χε δώσει παλιά ο Teol με βοήθησαν, αλλά τα ξάντλησα και μαζί εξάντλησα και τα προφορικά από το βιβλίο των test της HAU.. Υπάρχουν άλλα στο internet;;; Πιστεύω πως πάλι δεν θα καταφέρω να το πάρω.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδιά, ΒΟΗΘΕΙΑ..!! Θέλω να μου δώσεται (αν έχετε) παραδείγματα προφορικών.. Τα links που μου'χε δώσει παλιά ο Teol με βοήθησαν, αλλά τα ξάντλησα και μαζί εξάντλησα και τα προφορικά από το βιβλίο των test της HAU.. Υπάρχουν άλλα στο internet;;; Πιστεύω πως πάλι δεν θα καταφέρω να το πάρω.. :(

Ρε συ μην αγχωνεσαι αδικα.
10 tests που σιγουρα θα κανεις φτάνουν.Σκοπος ειναι να μπεις στο πνευμα του προφορικού και οχι να κανεις δεκαδες Speaking.Αυτες τις μερες χαλαρωσε λιγο και μην σε παίρνει η απο κάτω λόγω άγχους!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελφ

Νεοφερμένος

Η ελφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
έδωσα κι εγώ και τελειωσα με τα αγγλικα (ελπίζω δηλ!!)..
να ρωτήσω κάτι..ανευ σημασιας μεν αλλα ετσι απο περιεργεια!
γιατί μας είπαν να συμπληρώσουμε για ποιο λόγο το θελουμε το ecpe?
για στατιστικους λόγους το ρωτανε ή παιζει κανενα ρολο στη βαθμολογια;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitegod

Νεοφερμένος

Ο whitegod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
έδωσα κι εγώ και τελειωσα με τα αγγλικα (ελπίζω δηλ!!)..
να ρωτήσω κάτι..ανευ σημασιας μεν αλλα ετσι απο περιεργεια!
γιατί μας είπαν να συμπληρώσουμε για ποιο λόγο το θελουμε το ecpe?
για στατιστικους λόγους το ρωτανε ή παιζει κανενα ρολο στη βαθμολογια;;;;

τι θεματα επεσαν??????????? και γενικα πως ηταν???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
έδωσα κι εγώ και τελειωσα με τα αγγλικα (ελπίζω δηλ!!)..
να ρωτήσω κάτι..ανευ σημασιας μεν αλλα ετσι απο περιεργεια!
γιατί μας είπαν να συμπληρώσουμε για ποιο λόγο το θελουμε το ecpe?
για στατιστικους λόγους το ρωτανε ή παιζει κανενα ρολο στη βαθμολογια;;;;


Καθαρα στατιστικούς λόγους!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john___ffs

Νεοφερμένος

Ο john___ffs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια γεια σας!εδωσα και εγω ecpe τωρα τον νοεμβριο!!θα ηθελα να κανω μια ερωτηση γιατι εχω πολυ αγχος!το border line στο GCVR ειναι 50-64% και για το ecpe?οποιος γνωριζει ας απαντησει γιατι εχω μπερδευτει λιγο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ναι τόσο είναι.:)
-----------------------------------------
Δειτε και αυτο:
https://tinyurl.com/ybjoel8
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Ρε παιδια με ποια σειρα μας δινουν τα αποτετοια;:P
Listening, writing, και στο τελος το GVR? =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Listening,GVR,Writing στο ΕCCE.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Αχα, οκεη οκεη θενξ. :xixi:
Και δεν με λες, αμα τελειωσω πιο νωρις απο 80 λεπτα το GVR (ω, τι πρωτοτυπο:P), ζηταω να μου δωσουν το ραητηνγκ ή περιμενω σαν μαλακας; :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top