Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2009

Ποιά εξέταση του Michigan δίνετε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 9)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
ρε παιδιά ο chris που είναι? πως τα πήγε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Tο ακουστικο να υποθεσω καποια segments ηταν δυσκολα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Tο ακουστικο να υποθεσω καποια segments ηταν δυσκολα;
Ε ναι ειδικα το δευτερο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μην ξεχνατε πως πλεον δικαιουστε να κοπειτε με ενα BF σε ενα μερος 50-64% αρκει να περασετε με 3 LΡ και ανω τα υπολοιπα μέρη >65%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ρε παιδιά ο chris που είναι? πως τα πήγε?
εδω ειμαι! λοιπον εγω ειχα το form C και το θεμα της εκθεσης ηταν πολυ ωραιο. Και γω το Ιντερνετ διαλεξα:P το αουστικο δεν ακουγοταν καλα ρε παιδια! ειδικα το segment με τα κωλοπροβατα!!!!! στο speaking μου επεσε θεμα να διαλεξουμε company για να τροφοδοτει για μεσημεριανο τους μαθητες του σχολειου μας... καριεςςςςςς:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
chris στο θεμα με το ιντερνετ παντως δεν ημασταν αναγκασμενοι να παρουσιασουμε μετρα που πρεπει να παρει η κυβερνηση σωστα?δεν το ζηταγε στο τοπικ.Απλα ηθελε μια πιο γενικη αναλυση και για το αν ειναι ευθυνη της κυβερνησης σωστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Λοιπόν παιδια εδωσα και εγω χτες γιατι περυσι δεν το πήρα.Λοιπόν έτυχα το form B.
-Writing: Πρέπει η κυβέρνηση να θέσει περιορισμούς στο Internet,προκειμενου να απαλλάξει τους πολίτες από τους κινδυνους(που κρυβουν μερικες ιστοσελίδες) {Σχετικά εύκολο}
-Listening:Τα δύο πρώτα Part ήταν ευκολα.Τα segments ήταν δυσκολουτσικα.Το πρώτο segments έλεγε κατι για το κυμα(ηχητικό) που δημιουργει η άμμος(κατι τέτοιο).Το δεύτερο segment δεν το θυμάμαι και το τριτο ήταν για τους αδερφούς Wright και γενικά για τα αεροπλάνα.Μετριας δυσκολίας
-Grammar:Πάρα πολύ εύκολη.Ειχε βασικους κανονες γραμματικής σε χρονους(future continious,past perfect,etc) γερουνδιακούς κανονες,2 σταθερες εκφρασεις,συντακτικους κανονες και 1 προταση που έπρεπε να επιλέξουμε το σωστο παράγωγο.
-Close:Επίσης εύκολο.Μίλαγε για τους ethnobotanologists,την συμβολή τους στην κοινωνία,τις παραδόσεις,γιατί έτρωγαν καλαμπόκι κάποια χωρα και πώς τους επηρρέασε στην υγεία
-Vocabulary:Συγκριτικά με τις προηγούμενες χρονιές πιο εύκολο.Είχε βέβαια κάποια "τσιμπιμένα" τα οποία τα έπαιζες Lotto.Πάντως άμα είχες μελετήσει αρκετα Voc. το 75% το έχεις!
-Reading:Δεν ξέρω γιατί σας δυσκόλεψε παιδιά αλλά μου φάνηκε το πιο έύκολο Part από όλα.το πολύ να έχω 2 λάθη και αυτα στο τελευταίο κειμενο.
Το πρώτο κείμενο ήταν για τα υποβρύχιο και την εξέλιξη τους στον στρατό.Η πρώτη απάντηση ήταν ότι ο Burd (αμα θυμαμαι καλά το ονομα του) αναπτυξε την θεωρία της afloat.Μια άλλη απάντηση ήταν οτι δεν χρησιμοποιούσαν τα υποβρύχια στο στρατό γιατί ήθελαν να βλέπουν στο πρόσωπο τους εχθρούς τους.Η τελευταία ερώτηση ήταν το Α(Μιλαγε για U-German Submarines).Παρομοια απαιτιτικοτητα ειχαν και τα άλλα κειμενακια που το δευτερο ήταν για την επιρροη των ανθρωπων στο περιβαλλον και αποκάλυπτε το πόσο δύσκολο είναι να αλλάξουμε την κατασταση αφου πρώτα το εχουμε καταστρεψει.Το άλλο κειμενο ηταν για την εξέλιξη(το πιο δυσκολο απο τα 4) και το αλλο δεν το θυμαμαι




ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ!!!ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΜΕΣΑ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ(ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ Η sUPERVISOR ΠΡΙΝ ΦΥΓΟΥΜΕ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitegod

Νεοφερμένος

Ο whitegod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
ECCE ΕΔΩΣΕ ΚΑΝΕΙΣ? ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
IRON boy θα συμφωνισω σε ολα μαζι σου εκτος απο grammar που προσωπικα οπως κ αλλα παιδια π ρωτησα ηταν δυσκολη αλλα τεσπα.Σ ολα τ αλλα συμφωνω.Τιποτα το σπουδαιο.Και οσο αφορα το u german sub ηταν αυτο που ελεγε για military ktl ktl?γτ η τελευτεα παραγραφος γι αυτο ελεγε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
IRON boy θα συμφωνισω σε ολα μαζι σου εκτος απο grammar που προσωπικα οπως κ αλλα παιδια π ρωτησα ηταν δυσκολη αλλα τεσπα.Σ ολα τ αλλα συμφωνω.Τιποτα το σπουδαιο.Και οσο αφορα το u german sub ηταν αυτο που ελεγε για military ktl ktl?γτ η τελευτεα παραγραφος γι αυτο ελεγε..
:no1::no1::no1:Ακριβως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kankourkal

Νεοφερμένος

Η kankourkal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μπορεί να μου επιβεβαιώσει κανείς εάν το BF είναι 50-64%?γιατι εγώ ξέρω για 59-64.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μπορεί να μου επιβεβαιώσει κανείς εάν το BF είναι 50-64%?γιατι εγώ ξέρω για 59-64.

50-64% ειναι απλα αυτα τα ποσοστα δεν ειναι σταθερα!;)

Ironboy ευχαριστουμε για τις εντυπωσεις!:no1:
Ησου κατατοπιστικοτατος.;)

Περσι αν επιτρεπεται σε ποιο παρτ της εξετασης ειχες κοπει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demand

Νεοφερμένος

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
είναι 50%-64%:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Εγώ ξέρω οτι είναι 60-64 % στο GVR ενώ στο listening 30-32 (στο να μείνει οριακά εννοώ)...ποοο,το σάββατο προφορικά lower :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.

Kαι γω αυτο ηθελα να πω και απορω πως μου ξεφυγε...
-----------------------------------------
Εγώ ξέρω οτι είναι 60-64 % στο GVR ενώ στο listening 30-32 (στο να μείνει οριακά εννοώ)...ποοο,το σάββατο προφορικά lower :(

Οχι 50-64% ειναι και ειμαι ΑΠΟΛΥΤΑ σιγουρος για το ECCE.
Με 32 ή 33 στα 50 περνας στο ακουστικο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
teo σου ξεφυγε σου ξεφυγε αλλα μας εστειλες για λιγο :D ουφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σορρυ αλλα δεν το εκανε επιτηδες.
Αφου το αλλαξα παλι καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kankourkal

Νεοφερμένος

Η kankourkal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγω για το ECPE μιλαω!κατα αρχην στο ακουστικο ετσι κ αλλιως 32-33 είναι η βαση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δειτε:
The listening and grammar, cloze, vocabulary, and reading (GCVR) sections of the ECPE are scored by computer at ELI-UM using Item Response Theory (IRT). In this method, more credit is given for answering a difficult question correctly than for answering an easy one correctly.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
teo στην ελληνοαμερικανικη που εκανα μαθηματα και τα βιβλια που μας εδωσαν ελεγαν οτι καθε απαντηση ειναι ισοτιμη οπως και οι καθηγητες εκει..τελικα τι ισχυει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top