Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2009

Ποιά εξέταση του Michigan δίνετε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 9)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nikolas365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
και με πολύ υπομονή...
-----------------------------------------
καλησπέρα!

να κάνω μια ερώτηση..την έκθεση μπορούμε να την γράψουμε με μολύβι;
στο answer sheet σημειώνουμε μόο με μολύβι,σωστα;

ναι μόνο μολύβι, την έκθεση μπορείς και με μολύβι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Severous

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
να κάνω και γω μια ερώτηση για την έκθεση:μπορούμε να κρατάμε κάπου σημειώσεις?Thanks in advance!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
καλησπέρα!

να κάνω μια ερώτηση..την έκθεση μπορούμε να την γράψουμε με μολύβι;
στο answer sheet σημειώνουμε μόο με μολύβι,σωστα;

και ανακεφαλαιωνοντας,για να μην ξεχάσω κάτι...
το Σάββατο πάμε τουλάχιστον μισή ώρα νωρίτερα έχοντας μαζί μας ταυτότητα,το χαρτί που λάβαμε, μολύβια,στυλό...και την ψυχραιμία μας!
κάτι άλλο;;

και με πολύ υπομονή...
-----------------------------------------
καλησπέρα!

να κάνω μια ερώτηση..την έκθεση μπορούμε να την γράψουμε με μολύβι;
στο answer sheet σημειώνουμε μόο με μολύβι,σωστα;

ναι μόνο μολύβι, την έκθεση μπορείς και με μολύβι

ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα γραφεις με μολυβι.
Κατα προτιμηση ΗΒ2 που ειναι εκεινο το κιτρινομαυρο!:no1:

Άντε καλή σας επιτυχία!!!:D

Καλη σας επιτυχία!!!:no1:
Και POWER ετσι;;):D
να κάνω και γω μια ερώτηση για την έκθεση:μπορούμε να κρατάμε κάπου σημειώσεις?Thanks in advance!:)

Βεβαιως και ναι.Στο question booklet.
Γραφεις την εκθεση σε answer sheet με μολύβι.
Αλλα ρε συ θα προλαβεις στο μιασωρο;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Severous

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
ναι πάντα γράφω 2-3 ιδέες ή καμία καλή λέξη που μουέρχεται για να μην την ξεχάσω.Thanks!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aαα ναι φυσικα.
Η τελευταια σελιδα του Question Booklet ειναι ολη δικια σου.

Και για να μην ξεχνιομαστε.

1.Παμε τουλαχιστον 30 λεπτα πριν στο εξεταστικο κεντρο
2.Εχουμε μαζι μας το εντυπο της HAU και την ταυτοτητα ή το διαβατηριο μας ή το πιστοποιητικο ταυτοπροσωπιας.
3.Κλεινουμε κινητα κλπ γιατι αν χτυπησει οτιδηποτε θα αποβληθειτε!
4.Κανα 2 μολυβακια και μια σβηστρουλα σας αρκουν.Καλη ιδεα θα ηταν και ενας χαρακας για να μην χαθειτε στο απαντητικο φυλλαδιο.Στυλο δεν θα χρειαστειτε.
5.Οχι αγχος,θετικη σκεψη και να χετε στο μυαλο σας το:Ηρθα για να περάσω!

:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελφ

Νεοφερμένος

Η ελφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
"Κατα προτιμηση ΗΒ2 που ειναι εκεινο το κιτρινομαυρο! "

ΗΒ2 ? καλά πρώτη φορά το ακούω!!
αυτά που είναι μαύρα και πάνω πάνω έχουν σαν χρυσαφί κάνουν;
germany eberhardfaber 2=B γράφουν πάνω
πολύ συνηθισμένα μολύβια φαντάζομαι καταλάβατε!
κάνουν;;;

(στο μολύβι κόλλησα εγώ:P:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Nαι καλε μολυβι να ναι και οτι να ναι.
Απλα εγω προτιμω εκει που εχει μαυρες και κιτρινες ρίγες και απο πανω ειναι κοκκινο.
Μην σκας.Αρκει το μολυβι να ναι μαλακο για να μαυριζει ευκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrispis

Νεοφερμένος

Ο nikos(raper)xrispis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βελεστίνο (Μαγνησία). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
teol σε παρακαλώ πες μου που μπορώ να βρώ free tests στο ιντερνετ για ecce!Ιδιαίτερα Γραμματική θέλω...plzplz
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Ξέρει κανένας πού μπορώ να βρω τα ποσοστά επιτυχίας για το ECCE/ECPE;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
60-65% ειναι σε καθε part.Δεν ξερω βεβαια αν το BF ειναι 50% και πανω.Παντως παιδια θα το δειτε επειδη ο ανταγωνισμος εχει αυξηθει και θ αυξηθει πιστευω πως θα μειωσουν και αλλο το passing mark στο προσεχες μελλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Severous

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Τι ώρα δίνετε αύριο?Εγώ 13:30.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελφ

Νεοφερμένος

Η ελφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
κι εγώ 13.30

ο χρόνος ίσα ίσα φτάνει για το gcvr..πάντως φτάνει...
στην έκθεση, πάλι, φοβάμαι πως δε θα μου φτάσει το μισάωρο για να την ολοκηρώσω:'(
το listening μου αρέσει πολύ! μάλλον γιατί είναι το μόνο που σχεδόν πάντα τα έχω 100% σωστά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
teol σε παρακαλώ πες μου που μπορώ να βρώ free tests στο ιντερνετ για ecce!Ιδιαίτερα Γραμματική θέλω...plzplz


www.examsgr.blogspot.com


εδω εχει ΤΑ ΠΑΝΤΑ. δοκιμασε το.:no1:
-----------------------------------------
Αύριο η μεγάλη μερα!!! Εχω αγχωθει! Θα τους παρουμε τα σώβρακα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
teol σε παρακαλώ πες μου που μπορώ να βρώ free tests στο ιντερνετ για ecce!Ιδιαίτερα Γραμματική θέλω...plzplz

ECCE


https://tinyurl.com/yjqvzl8

Ξέρει κανένας πού μπορώ να βρω τα ποσοστά επιτυχίας για το ECCE/ECPE;

https://lsa.umich.edu/eli/testing/ecpe/officials
https://lsa.umich.edu/eli/testing/ecce/officials

60-65% ειναι σε καθε part.Δεν ξερω βεβαια αν το BF ειναι 50% και πανω.Παντως παιδια θα το δειτε επειδη ο ανταγωνισμος εχει αυξηθει και θ αυξηθει πιστευω πως θα μειωσουν και αλλο το passing mark στο προσεχες μελλον.

Aκριβως.
Αν και με το συστημα τους δεν περναει αυτος που εχει τα πιο πολλα σωστα αλλα αυτος που απαντησε τα πιο πολλα δυσκολα ερωτηματα σωστα.
Λεγεται Item Response Theory.
Αλλα γενικα να εχετε στο νου σας το 50 με 65% BF και το 65 με 79% LP!;)
Τι ώρα δίνετε αύριο?Εγώ 13:30.

κι εγώ 13.30

ο χρόνος ίσα ίσα φτάνει για το gcvr..πάντως φτάνει...
στην έκθεση, πάλι, φοβάμαι πως δε θα μου φτάσει το μισάωρο για να την ολοκηρώσω:'(
το listening μου αρέσει πολύ! μάλλον γιατί είναι το μόνο που σχεδόν πάντα τα έχω 100% σωστά!!

Παιδια περιμενουμε εντυπώσεις!;):no1:
Μην αγχωθειτε πρωτα απο ολα.
Στο GCVR καντε σωστη κατανομη χρονου.Ξεκινηστε απο το section που ειναι πιο ευκολο για σας και προχωρηστε σταδιακα στα πιο δυσκολα.
Μην αφησετε ερωτημα αναπαντητο.Δεν χανετε μοναδες για αυτο.Και μην κολλατε σε ενα ερωτημα.Τσιμα τσιμα ειναι ο χρονος!
Στην εκθεση να χετε στο νου σας 250 με 300 λεξεις.Καλυτερη μικρη και καλη παρα μεγαλη και προχειρη.Εκει δεν κοβουν πολυ ευκολα.
Επισης σημερα μην ξεσκιζεστε στο διαβασμα.Χαλαρωστε λίγο...;)

Για οτι απορια της τελευταια στιγμης εδω ειμαστε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
εγω θελω να υπάρξει προβλημα με το cd Μονο και μονο για να τους αναφέρω και να αναψουν τα αιματα! ειμαι κακοςςςς???? :fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Απο την τελευταια εμπειρια που ειχα απο Μισιγκαν το CD ηταν πεντακαθαρο.
Ουτε ψεγαδι δεν υπηρχε.
Ακομα και οταν καταπιναν οι εκφωνητες ακουγότανε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Απο την τελευταια εμπειρια που ειχα απο Μισιγκαν το CD ηταν πεντακαθαρο.
Ουτε ψεγαδι δεν υπηρχε.
Ακομα και οταν καταπιναν οι εκφωνητες ακουγότανε...:P
σε μας ακουγοτανε το "φφφφφφ" απο τα μικροφωνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Mπα οχι σε μας τιποτα.
Ηταν πεντακαθαρος.
Ειδικα στο ECPE θα εχουν προνοησει να ειναι πεντακαθαρος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
μπαααα δεν πιστευω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελφ

Νεοφερμένος

Η ελφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
βρε chris_veria γιατί είσαι τόσο απαισιόδοξος και μας ταράζεις και εμάς;;:P

γενικά τους αμερικανούς τους έχω για νορμαλ ανθρωπους τέτοια θα περίμενα από τους αγγλους και κατά κόρον από έλληνες(γι'αυτο δε πρόκειται να δώσω τίποτα από κπγ!!)

σε 25 λεπτά πάντως,για να επανέλθω,προλαβαινω να γραψω περίπου 220...με ωραίο λεξιλόγιο,δομή,σωστή σύνταξη και γραμματική...μια αξιοπρεπη και κατανοοητη έκθεση τελοσπάντων..δυσκολεύομαι να φτάσω το όριο των λέξεων όμως..όσες φορές είναι περιπου 280 λέξεις υστερεί κάπου αλλού...:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top