Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2009

Ποιά εξέταση του Michigan δίνετε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 9)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Aρκετα αξιολογο ναι αλλα το επιπεδο του δεν ειναι αρκετα ισοσταθμισμενο και πολλες φορες ζηταει λεξιλογιο και γραμματικα φαινομενα που θα βρουμε κυριως σε Β2 επιπεδο.
Κατι τετοιο συμβαινει και στο Γ1 επιπεδο.

Indeed... δίνει υπερβολική βάση σε λεξιλόγιο και γραμματική που μερικές φορές είναι παντελώς άγνωστο σε ένα μέσο μαθητή επιπέδου Β1..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aυτο και στο Γ1...:p
Τετοιες λεξεις ουτε στο ECPE.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatetensor

Νεοφερμένος

Ο skatetensor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
θα την χρειαστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Oι φροντιστηριουχοι πλεον εχουν προσβαση στα timetables των υποψηφιων online.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Severous

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
δηλαδή μπορούν να μας πουν πότε είναι και τα πρόφορικα?Δείνω και γω proficiency τον Νοέμβρη και θέλω να ρωτήσω το εξής:αμα κοπείς π.χ στην έκθεση πόσο πρέπει να έχεις στα άλλα για να το πάρεις?Εγω που τον Ιούνιο έδωσα advanced τα αποτελέσματα βγήκαν τον Αύγουστο και ακόμα δεν έχει έρθει το χαρτί.
-----------------------------------------
επίσης θα ήθελα να ξέρω πότε περίπου βγαίνουν τα αποτελέσματα του ecpe?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasosple

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tasosple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
για ν περασει καποιος λουερ η προφισενσι πρεπει ν εχει βαθμολογια οχι κατωτερη απο bf (50-64%) σ μια ενοτητα κ σ ολεσ τις αλλες να εχει απο 65% και >.αν δν περασες νομιζω σ στελνουν τ χαρτι μ τα ποσοστα σε μια κλιμακα.παρε καλυτερα στην ελληνοαμερικανικη ενωση και ρωτα
-----------------------------------------
τα αποτελεσμα βγαινουν μεσα φεβρουαριου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
δηλαδή μπορούν να μας πουν πότε είναι και τα πρόφορικα?Δείνω και γω proficiency τον Νοέμβρη και θέλω να ρωτήσω το εξής:αμα κοπείς π.χ στην έκθεση πόσο πρέπει να έχεις στα άλλα για να το πάρεις?Εγω που τον Ιούνιο έδωσα advanced τα αποτελέσματα βγήκαν τον Αύγουστο και ακόμα δεν έχει έρθει το χαρτί.
-----------------------------------------
επίσης θα ήθελα να ξέρω πότε περίπου βγαίνουν τα αποτελέσματα του ecpe?


αν ψαξεις προηγουμενες σελιδες θα το βρεις :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τα αποτελεσματα ECPE συμφωνα και με παλαιοτερες εξεταστικες το πολυ το 1ο δεκαημερο του Φλεβαρη.

Αν εισαι απο φροντιστηριο θα λαβεις το Timetable σου σε 10 περιπου μερες με γραμμα.
Ακομα και σημερα μπορει ο φροντιστηριουχος να σου πει ποτε και που δινεις κοιτωντας το site orfeas.hau.gr.

Aν εχεις 3 LP και μεχρι και ενα BF περνάς αλλιως κοβεσαι.
Τα πιστοποιητικα ALCE θα ερθουν μεχρι τελη Νοεμβρη συμφωνα με την HAU αν και μερικοι το πηραν.
Για οτιδηποτε αλλο μην διστάσεις!:no1:

Καλη επιτυχια!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Τα αποτελεσματα ECPE συμφωνα και με παλαιοτερες εξεταστικες το πολυ το 1ο δεκαημερο του Φλεβαρη.

Αν εισαι απο φροντιστηριο θα λαβεις το Timetable σου σε 10 περιπου μερες με γραμμα.
Ακομα και σημερα μπορει ο φροντιστηριουχος να σου πει ποτε και που δινεις κοιτωντας το site orfeas.hau.gr.

Aν εχεις 3 LP και μεχρι και ενα BF περνάς αλλιως κοβεσαι.
Τα πιστοποιητικα ALCE θα ερθουν μεχρι τελη Νοεμβρη συμφωνα με την HAU αν και μερικοι το πηραν.
Για οτιδηποτε αλλο μην διστάσεις!:no1:

Καλη επιτυχια!:D
μα αυτα δεν ειπαν και τα αλλα παιδια σε παραπανω ποστ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δεν νομιζω να ειναι κακο να ναι ολα μαζι μαζεμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
νομιζω ομως οτι ειναι κακο να υπαρχουν παραπανησια ποστς στο θρεντ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Severous

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
ok ευχαριστώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ευχαριστηση μας!:D
Για οτιδηποτε αλλο μην διστάσεις!
Που ακριβως δινεις ECPE?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Severous

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Ευχαριστηση μας!:D
Για οτιδηποτε αλλο μην διστάσεις!
Που ακριβως δινεις ECPE?

εννοείς σε ποία πόλη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ναι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Severous

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελφ

Νεοφερμένος

Η ελφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
καλησπέρα σε όλους! είναι το πρώτο μου μήνυμα στο φόρουμ! έγινα μελος αν και δεν ειμαι πια μαθητρια γιατί ήταν το μοναδικό μέρος συζήτησης περί ecpe με έγκυρες και ευγενικές απαντήσεις!!!

δίνω λοιπόν κι εγώ σε λίγε μέρες..τόλμησα να το επιχειρήσω χωρίς να παρακολουθήσω μαθήματα σε φροντιστηριο ή σε ιδιαιτερο! και αυτό επειδή έβλεπα πως το επίπεδο των αγγλικών μου ήταν πολύ καλό(διαβάζω με άνεση λογοτεχνικά βιβλία στα αγγλικα,βλεπω ταινιες χωρις υποτιτλους κτλ)
ειχα παρει το lower cambridge πριν 6 χρόνια(14 ετών) και το advanced πριν 3 χρόνια με 4 μήνες ιδιαιτερο κυρίως προφορικά και εκθεση μόνο..

επέλεξα το ecpe αντι cpe επειδή το θεωρώ πιο νορμαλ σα δομή και επειδή προτειμώ την αμερικανική προφορά!

το timetable μου δε το έχω λάβει ακόμη...teol20 που δείχνεις πολύ μέσα στα πράγματα, πότε λες να αρχίσω να αγχώνομαι;;
να το περιμενω στις επόμενες 10 μερες κι εγω ή παιζει κάτι διαφορετικό επειδή ακόμη και την αιτηση την εστειλα αυτοπροσωπος και οχι μεσω φροντιστηριου ή καποιου καθηγητη;;

συγγνωμη για το φλύαρο μνμ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Καλως όρισες στο ischool.gr!
Kαλη περιηγηση σου εύχομαι.;)
Τα timetables θα σταλουν μαζικα στους υποψηφιους και τα φροντιστηρια μέσα στην επομενη βδομάδα.Γενικα αν δεν το λαβεις μεχρι και τις 15-17 του μηνος τότε πρεπει να ανησυχείς.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikiman

Νεοφερμένος

Ο nikiman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
τα εξέταστρα για το ECPE ειναι 175 και ημερομηνια γραπτων 28 νοεβριου ενω ECCE 150 και ημέρα 12 δεκεμβριου λαμβανει κανεις το προγραμμα αναλυτικα 2 βδομαδες πριν τις εξετασεις.
-----------------------------------------
ολοι οι υποψηφιοι ανεξαρτητα αν εχουν δηλωθει μεμονομενοι ειτε μεσω φροντιστηριου λαμαβανουν το προγραμμα 2 βδομαδες πριν τις εξετασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πιο νωρις θα λαβουν οι υποψηφιοι τα προγραμματα τους.
Ειδικα αυτοι του ECCE.
Αφου μεσα σε αυτην την βδομαδα θα τα στείλουν...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top