Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2013

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Εγώ δεν είπα ότι πίεσες, άλλωστε και να θέλεις να πιέσεις δεν μπορείς.

Αυτό που έθεσα ως ερώτημα είναι κατά πόσο θεωρείται σωστό να προσπαθείς να μην διαγωνιστείς επί ίσοις όροις με τους άλλους και να τους ζητάς στα ίσια να σου πουν τα θέματα. Στο δικό μου μυαλό αυτό φαίνεται λάθος, ειδικά όταν ζητάς και λεπτομέρειες για τις επιλογές που έπεσαν.

Τέλος πάντων, όχι ότι παίζει τόσο μεγάλο ρόλο, αν ξέρεις να μιλήσεις σωστά θα μιλήσεις ότι θέμα και να σου τύχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina_Anna

Νεοφερμένος

Η Katerina_Anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Φυσικά και όποιος ξέρει να μιλήσει σωστά θα μιλήσει... τέλος πάντων όπως είπα ο καθένας έχει την άποψη του .
Καλή επιτυχία σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Καλή επιτυχία ειδικά σε σένα που δίνεις σήμερα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina_Anna

Νεοφερμένος

Η Katerina_Anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
:) Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
...νομίζω ότι όλοι ξέρουμε ότι σχεδόν πάντα τα θέματα ανακυκλώνονται...δεν είναι χαζοί λοιπόν όπως αναφέρθηκε οι εξεταστές να βάζουν ίδια θέματα.
Από την άλλη κατανοώ το άγχος ενός εξεταζόμενου να θέλει να μάθει τι περίπου έπεσε στους προηγούμενους εξεταζόμενους (όχι φυσικά ότι πιστεύει ότι θα πέσουν τα ίδια, θα ήταν κουτό να το πιστέψει και να βασιστεί σε αυτό για να προετοιμαστεί)...δεν είναι αυτός ο στόχος...
Αλλά από την στιγμή που εδώ συζητάμε θέματα εξετάσεων, καταθέτουμε τις απόψεις μας για το πως κρίνουμε κάποια πράγματα...σαφώς και πιθανόν να ρωτήσουμε και πιθανόν να ερωτηθούμε για πιθανά θέματα που έπεσαν στις εξετάσεις..Δεν το θεωρώ παράλογο...ούτε "οτι δεν διαγωνιζόμαστε επι ίσοις όροις"...
Παράλογο θα ήταν να κάτσω να σου υπεραναλύσω τι είπα πως το είπα γιατί το είπα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Άλλο πράγμα να ρωτήσεις τι έπεσε (π.χ. πρόσληψη δημοσιογράφου σε περιοδικό) για να πάρεις μια ιδέα και άλλο να ρωτήσεις ποιες ήταν οι επιλογές και τι ακριβώς ζητούσε το θέμα ώστε να πας προετοιμασμένος.

Το τι είπες εσύ προσωπικά έτσι κι αλλιώς δεν ενδιαφέρει, εκτός αν είσαι καθηγητής :P

Εν πάση περιπτώσει, αφού εσένα δεν σε ενοχλεί να απαντήσεις στην ερώτηση, γιατί δεν μας λες τι ακριβώς σου έτυχε; Έχω κι εγώ κάτι φίλους που δίνουν και σίγουρα θα ενδιαφέρονται για τα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Έχω ήδη πει τι έπεσε σε εμένα χτές:P

Έχω ήδη πει τι έπεσε σε εμένα χτές:P

Και όπως είπα και προηγουμένως..δεν χρειάζεται να πεις κάτι περισσότερο εφόσον τα θέματα δεν είναι ΙΔΙΑ!!!!ΕΛΕΟΣ! ΣΙΓΑ ΤΙ ΡΩΤΗΣΕ Η ΚΟΠΕΛΑ....
ΑΝ ΣΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΟΥΣΕΣ..ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina_Anna

Νεοφερμένος

Η Katerina_Anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σε εμένα έπεσε για κάτι γραμμές λεωφορείου... και πια είναι πιο χρήσιμη να δημιουργηθεί.
Συγκεκριμένα εγώ είχα airport line και downtown line(δεν θυμάμαι πως το έλεγε ακριβώς) . Η airport line ήταν η γραμμή που οδηγούσε από το κέντρο στο αεροδρόμιο και είχε -οτι βοηθάει τους πολίτες -οτι χρειάζεται 14 μήνες να γίνει - οτι έχει δρομολόγια πρωί και απογεύμα - οτι έχει οικονομική υποστήριξη από χορηγούς και άλλα τα οποία δεν θυμάμαι .Η downtown line είχε παρόμοια αλλά αντι για 14 μήνες έλεγε παράδειγμα 6 μήνες.
Ο άλλος έιχε beach side line και το άλλο δεν το θυμάμαι. Αυτά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Σε εμένα έπεσε για κάτι γραμμές λεωφορείου... και πια είναι πιο χρήσιμη να δημιουργηθεί.
Συγκεκριμένα εγώ είχα airport line και downtown line(δεν θυμάμαι πως το έλεγε ακριβώς) . Η airport line ήταν η γραμμή που οδηγούσε από το κέντρο στο αεροδρόμιο και είχε -οτι βοηθάει τους πολίτες -οτι χρειάζεται 14 μήνες να γίνει - οτι έχει δρομολόγια πρωί και απογεύμα - οτι έχει οικονομική υποστήριξη από χορηγούς και άλλα τα οποία δεν θυμάμαι .Η downtown line είχε παρόμοια αλλά αντι για 14 μήνες έλεγε παράδειγμα 6 μήνες.
Ο άλλος έιχε beach side line και το άλλο δεν το θυμάμαι. Αυτά! :)

Kαλά αποτελέσματα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina_Anna

Νεοφερμένος

Η Katerina_Anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Thank you so much!!! χα χα χα:D Σε ευχαριστώ καλά αποτελέσματα και σε εσένα και σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Καλημέρες και ηρεμία.. το αποτέλεσμα μετράει! :Ρ

Grape.. δεν ειμαι τοσο υπερ των λογοτεχνικων βιβλιων, ταινιων μπλα μπλα.. :$ Πρεπει οντως να εχω μια επαφη.. γιατι σιγουρα εχω κοπει, το γνωριζω. Anyway.. ΜΠΑΝΙΟ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑΑΑΑ ΠΟΤΕΕΕΕ ΘΑ ΚΑΝΩΩΩ? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Καλημέρες και ηρεμία.. το αποτέλεσμα μετράει! :Ρ

Grape.. δεν ειμαι τοσο υπερ των λογοτεχνικων βιβλιων, ταινιων μπλα μπλα.. :$ Πρεπει οντως να εχω μια επαφη.. γιατι σιγουρα εχω κοπει, το γνωριζω. Anyway.. ΜΠΑΝΙΟ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑΑΑΑ ΠΟΤΕΕΕΕ ΘΑ ΚΑΝΩΩΩ? :(


...εεε μην στεναχωριέσαι θα γίνει και αυτό..! Όσο για τα βιβλία πίστεψέ με το πρώτο δεν είναι βαρετό καθόλου...άσε που θα σου κινήσει το ενδιαφέρον!!!Τέλοσπάντων ότι νομίζεις..παρ'όλα αυτά μην προδικάζεις..περίμενε τα αποτελέσματα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Μαρία, η γλώσσα είναι μπλα μπλά, είτε σου αρέσει είτε όχι. Από ένα σημείο και μετά, τα βιβλία, οι ταινίες και οι συζητήσεις βοηθάνε περισσότερο από τη "στεγνή" γραμματική.

Άλλωστε και τη μητρική σου έτσι την έμαθες, από το μπλα μπλά, όχι μελετώντας τον Τριανταφυλλίδη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
σωστες και οι δυο! Θα αρχισω τις τανιες λοιπον.. οοοοταν μαθω να τις "κατεβαζω" :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraglou

Νεοφερμένος

Η laraglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Παιδιά δεν ήθελα να θίξω κανέναν !!Σαφώς και ο καθένας στην εφηβεία του μπορεί να πάρει το πτυχίο και καλά κάνετε.Εγώ το έθεσα από θέμα διαβάσματος για το σχολείο ή αν κάποιοι είναι και αθλητές ίσως καταλάβουν τι εννοώ από θέμα χρόνου. Οταν εννοούσα να πάρεις το πτυχίο σε αυτό το επίπεδο εννοούσα να μάθεις αγγλικά,να μάθεις σωστά αγγλικά.όχι απλά να διαβάζω για proficiency για να πάω να δώσω.Και νομίζω αυτό θέλει χρόνο.Κ πιστεύω είσαι πιο άνετος στην ηλικία των 20,όταν σπουδάζεις παρά όταν πρέπει να προετοιμαστείς για πανελλήνιες.Ασε που τα αγγλικά σου όταν θα βγείς στην αγορά εργασίας θα είναι φρέσκα.Γιατί όσο δεν ασχολείσαι τόσο τα ξεχνάς.Οσο αναφορά για τον ελεύθερο χρόνο στο πανεπιστήμιο,πιστέψτε με είναι άπλετος.Κ μεταξύ μας μιλάμε,ποιος διαβάζει όλο τον χρόνο όταν είναι φοιτητής??? Σχεδόν κανένας!!Οι περισσότεροι στις εξεταστικές τα ανοίγουν!!Anyway εγώ απλά μια ερώτηση έκανα.Ο καθένας κάνει ότι νομίζει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Οσο αναφορά για τον ελεύθερο χρόνο στο πανεπιστήμιο,πιστέψτε με είναι άπλετος.Κ μεταξύ μας μιλάμε,ποιος διαβάζει όλο τον χρόνο όταν είναι φοιτητής??? Σχεδόν κανένας!!Οι περισσότεροι στις εξεταστικές τα ανοίγουν!!

Σε ποιά σχολή σπουδάζεις , να έρθω και εγώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Σε ποιά σχολή σπουδάζεις , να έρθω και εγώ;
έλα τώρα, ναι υπάρχει ελεύθερος χρόνος σε ΟΠΟΙΑ σχολή και αν είσαι για να ασχοληθείς με μια ξένη γλώσσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Παιδιά δεν ήθελα να θίξω κανέναν !!Σαφώς και ο καθένας στην εφηβεία του μπορεί να πάρει το πτυχίο και καλά κάνετε.Εγώ το έθεσα από θέμα διαβάσματος για το σχολείο ή αν κάποιοι είναι και αθλητές ίσως καταλάβουν τι εννοώ από θέμα χρόνου. Οταν εννοούσα να πάρεις το πτυχίο σε αυτό το επίπεδο εννοούσα να μάθεις αγγλικά,να μάθεις σωστά αγγλικά.όχι απλά να διαβάζω για proficiency για να πάω να δώσω.Και νομίζω αυτό θέλει χρόνο.Κ πιστεύω είσαι πιο άνετος στην ηλικία των 20,όταν σπουδάζεις παρά όταν πρέπει να προετοιμαστείς για πανελλήνιες.Ασε που τα αγγλικά σου όταν θα βγείς στην αγορά εργασίας θα είναι φρέσκα.Γιατί όσο δεν ασχολείσαι τόσο τα ξεχνάς.Οσο αναφορά για τον ελεύθερο χρόνο στο πανεπιστήμιο,πιστέψτε με είναι άπλετος.Κ μεταξύ μας μιλάμε,ποιος διαβάζει όλο τον χρόνο όταν είναι φοιτητής??? Σχεδόν κανένας!!Οι περισσότεροι στις εξεταστικές τα ανοίγουν!!Anyway εγώ απλά μια ερώτηση έκανα.Ο καθένας κάνει ότι νομίζει. :)
Αυτό που λες στέκει και συμφωνώ μαζί σου απλώς το Proficiency από την αρχή που το ξεκίνησα γνώριζα ότι απαιτούσε προσωπικό χρόνο διαβάσματος. Απλώς είμαι της άποψης και επειδή με μεγαλύτερα αδέρφια το έργο το΄δα να διαδραματίζεται 2 φορές δεν είναι πολλά άτομα διατεθημένα να διαβάσουν φοιτητές. Συν τοις άλλοις αν θες σχολές όπως το Μεταφραστικό,το Proficiency και η καθημερινή εξάσκηση της γλώσσας,επιβάλλονται.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
έλα τώρα, ναι υπάρχει ελεύθερος χρόνος σε ΟΠΟΙΑ σχολή και αν είσαι για να ασχοληθείς με μια ξένη γλώσσα!

Δεν μπορούμε να πούμε την προσωπική μας 'ΑΠΟΨΗ;
Εγώ νομίζω λίγες είναι οι σχολές που μπορείς να ασχοληθείς και με κάτι άλλο στον ελεύθερο χρόνο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraglou

Νεοφερμένος

Η laraglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Kostas Stath αν σπουδάζεις ιατρική ή νομικά ή είσαι στην ευελπίδων εξαιρείσαι !! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top