Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2013

GeorgeChri

Νεοφερμένος

Ο GeorgeChri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Προφορικα ποτε δινετε παιδες;; Εμενα με βαλανε 9 ιουνιου.. Λιγο αργα μεν, αλλα εχω χρονο να προετοιμαστω γιατι δεν ειμαι και τοσο καλος οφειλω να πω :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos_zacharo

Νεοφερμένος

Ο panos_zacharo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
16 ιουνιου εγω στις 4.45..εκει να δεις ζεστη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeChri

Νεοφερμένος

Ο GeorgeChri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
μαλιστα.. τι ηλικια εισαι/ειστε;; :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos_zacharo

Νεοφερμένος

Ο panos_zacharo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
16 εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeChri

Νεοφερμένος

Ο GeorgeChri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Παρομοιως...
Τελος παντων παω να κανω μια επαναληψουλα τη φυσικη για αυριο.
Τα λεμε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmys-96

Νεοφερμένος

Ο Jimmys-96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Προφορικα ποτε δινετε παιδες;; Εμενα με βαλανε 9 ιουνιου.. Λιγο αργα μεν, αλλα εχω χρονο να προετοιμαστω γιατι δεν ειμαι και τοσο καλος οφειλω να πω :P :P
Και εμενα 9 ιουνιου στο 1ο ολοημερο δημοτικο δαφνης στις 17:35.Αφου τα γραπτα πηγαν αρκετα καλα τα προφορικα τα περιμενω πως και πως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summertime1996

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η summertime1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
ΕΓΩ 26 ΜΑΙΟΥ ΣΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΚΑΝΤΑ! εγώ στα sustainable gardens θυμάμαι ότι ήμουν ανάμεσα στο they aren't pretty και στο πρώτο με το require αλλα δε θυμάμαι τι έβαλα! :P

πάντως το dcvr θεωρώ πως ήταν αρκετά νατο άσχετα αν τελειωσα στο δευτερόλεπτο :P

gcvr*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ValiaMor7

Νεοφερμένος

Η ValiaMor7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπερα,παιδια εγω εδωσα χτες και μπορω να πω πως δυσκολευτηκα πολυ στο Listening.Επισης η γραμματικη ηταν αρκετα δυσκολη!!ευχομαι να μην μεινω στο Listening :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domigr

Νεοφερμένος

Ο domigr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
και εγω τα ιδια πιστευω..γραμματικη ηταν παλουκι με τεραστιες προτασεις και απαντησεις...δεν ελεγχαν κανονες στην γραμματικη αλλα το εκαναν στυλ ροης λογου πιστευω..επισης το δευτερο part του listening ηταν λιγο δυσκολο οπως και το πρωτο cloze..αυτα απο μενα..τα αλλα ηταν οκ..εδωσα 1:30 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

radiophonic

Νεοφερμένος

Ο radiophonic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
ΕΛΕΟΣ ΓΡΑΦΤΕ ΠΟΤΕ ΔΙΝΑΤΕ ΠΡΩΙ Ή ΜΕΣΗΜΕΡΙ

αα να ρωτησω και κατι αλλο πανω στην εκθεση...ζητουσε να γραψουμε ποιο συστημα θεωρουμε καλυτερο..εγω ανελυσα σε δυο παραγραφους τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκττηματα καθε συστηματος και στον επιλογο εγραψα την επιλογη μου..ειναι σωστο αυτο?

πρωι ή μεσημερι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ValiaMor7

Νεοφερμένος

Η ValiaMor7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εμενα μου φανηκε πολυ δυσκολο το Listening και η Γραμματικη

26-32 sta 50
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

foititis2011

Νεοφερμένος

Ο foititis2011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
καλησπέρα. έδωσα το Σάββατο στη 13.15 ecce και ήθελα να σας ρωτήσω κάτι, αλλά να μου απαντήσετε μόνο αν είστε σίγουροι. Μου 'χουν πει ότι αν πάρεις σε μία ενότητα κάτω από 62% κόβεσαι, ακόμη και αν έχεις στις άλλες πάνω από 65%. Τι ισχύει πραγματικά?

δέστε και το παρακάτω

Two students with the same section grades may have a different final result. Consider two examples:
Student A
Student A passes the ECCE in spite of getting a failing grade in the listening section. He passes because he has higher grades in speaking, GVR, and writing. Here are his section grades:

  • Writing: Low Pass
  • Listening: Borderline Fail
  • GVR: Pass
  • Speaking: Pass

Student A passes because his listening score falls within the Borderline Fail range of scores, but it is close to the higher end of this range—64%. The higher scores in GVR and speaking compensate for the failed section.
Student B
Student B has the same section results as Student A, but he fails the exam. His score in listening is very low in the Borderline Fail range, closer to the lower end of 50% for the Borderline Fail, and his performance in the GVR and speaking sections is closer to the lower end. He has a bigger "gap" to compensate for, and his two better scores are not enough to cover the gap, so he fails the test.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ValiaMor7

Νεοφερμένος

Η ValiaMor7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
και γω 1¨30 εδωσα,θυμασαι κα8ολου καμια σωστη απαντηση απο listening?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summertime1996

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η summertime1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
k εγώ αυτό ψάχνω!!! που έδωσες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

domigr

Νεοφερμένος

Ο domigr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
σωστη απαντηση??πολλα περιμενεις.. ο καθενας θα πει τα δικα του...θα περιμενουμε μεχρι αυγουστο που βγαινουν τα αποτελεσματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foititis2011

Νεοφερμένος

Ο foititis2011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
k εγώ αυτό ψάχνω!!! που έδωσες?

στο ξενοδοχείο Samos City Hotel στο Βαθύ της Σάμου

και γω 1¨30 εδωσα,θυμασαι κα8ολου καμια σωστη απαντηση απο listening?

θυμάμαι ότι τα τρία τελευταία ήταν b. σε κάποια φάση (δεν θυμάμαι που) έβαλα 5 συνεχόμενα α

σωστη απαντηση??πολλα περιμενεις.. ο καθενας θα πει τα δικα του...θα περιμενουμε μεχρι αυγουστο που βγαινουν τα αποτελεσματα

αν πάρουμε τηλέγωνο στην ελληνοαμερικανική θα μας πουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

domigr

Νεοφερμένος

Ο domigr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
χαχαχα!!τι λες ρε συ γιατι να μας πουν??:P εγω το μονο που θυμαμαι ειναι εκει που μας ελεγε τι εδειχναν οι φωτογραφιες εβαλα οτι τραβηχτηκαν απο το διαστημα και εδειχναν την γη καπως ετσι νομιζω ηταν η απαντηση και στο αλλο που ελεγε να κανει upgrade το λογισμικο και αν θα υπαρχει προβλημα συμβατοτητας εβαλα οτι ειναι συμβατο και με παλια και με νεα αρχεια :P οριστε σου ειπα 2 που μου ηρθαν τωρα στο μυαλο..το θεμα ειναι να μην καθομαστε να πουμε ολες τις ερωτησεις και απαντησεις που βαζαμε γιατι και ακρη δεν θα βγει γιατι δεν ξερουμε ποιανου ειναι τα σωστα και το thread θα γεμισει με ακυρα posts..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos_zacharo

Νεοφερμένος

Ο panos_zacharo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
5 συνεχομενα α εβαλα εγω στο πρωτο κειμενο του παρτ 3..χδ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Student A passes because his listening score falls within the Borderline Fail range of scores, but it is close to the higher end of this range—64%. The higher scores in GVR and speaking compensate for the failed section.
Student B
Student B has the same section results as Student A, but he fails the exam. His score in listening is very low in the Borderline Fail range, closer to the lower end of 50% for the Borderline Fail, and his performance in the GVR and speaking sections is closer to the lower end. He has a bigger "gap" to compensate for, and his two better scores are not enough to cover the gap, so he fails the test.
Ποιος τα λέει αυτά;

Κατ' αρχήν το Borderline Fail δεν ξεκινάει από το 50% αλλά από το 61%.

Κατά δεύτερον αυτό που ισχύει είναι ότι

Test takers who pass three sections with a Low Pass (or higher) and receive no less than a Borderline Fail in one section will be awarded an ECCE certificate.

Αυτό σημαίνει ότι αν πάρεις 65% σε τρία από τα τέσσερα sections, και 61% στο τέταρτο, περνάς. Αν σε ένα section πάρεις 60% ή λιγότερο, όσο καλά και να έχεις γράψει στα άλλα τρία, κόβεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmys-96

Νεοφερμένος

Ο Jimmys-96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Παιδια ξερετε αν τα προφορικα συμψηφιζονται με τα γραπτα;δηλαδη αν καποιος παρει borderline fail σε καποιο section αλλα τα παει καλα στα προφορικα θα ανεβει βαθμολογικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top