Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2010

Πως νομίζετε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Πολύ καλά, σίγουρα πέρασα

    Ψήφοι: 21 26.6%
  • Καλά, μάλλον πέρασα

    Ψήφοι: 35 44.3%
  • Μέτρια, παίζεται αν πέρασα

    Ψήφοι: 19 24.1%
  • Χάλια, σίγουρα κόπηκα

    Ψήφοι: 4 5.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Υeap.
Pass
Pass with Merit
Pass with Distinction

Eνα απο αυτα τα 3.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
thank you μαλλον πρεπει να παρω τηλ γιατι θα :verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Nα σαι καλα και πολλα συγχαρητηρια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
thank you. αν παρω τηλ στα κεντρικα του edexcel λες να μου απαντησουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Mπααα αρκετα δυσκολο.Μαλλον πρεπει να επικοινωνησεις με το φροντιστηριο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
ωχ τεολ εχω σκασει τωρα! μην μου λες τετοια! θα περιμενω μεχρι τον Σεπτεμβρη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aναγκαστικα μάλλον ναι.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
:verymad::verymad::verymad: thank you
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Kαι στο cambridge υπάρχει αυτό το pass with distinction;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Στο Cambridge ειναι Grades A,B,C,D,E.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Στο Cambridge ειναι Grades A,B,C,D,E.

Απλά πέρυσι που έδωσα pet στο πτυχίο δεν έλεγε πχ awarded Pass A

Άλλα έλεγε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σε ΚΕΤ ΡΕΤ εχει σαν αυτα στο edexcel.Μιλαω για τα FCE/CAE/CPE.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Λιγο πιο specific please?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
To λάδωμα εννοείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
είχα κάποιους μαθητες που έδωσαν... 4 για την ακριβεια, πέρσαν οι 3 απο τους οποίους οι 2 το άξιζαν και ο ενας που κοπηκε το άξιζε επίσης αλλα κόπηκε. ο ένας που πέρασε όμως ΔΕΝ το άξιζε γτ δεν ήξερε αγγλικά και ΠΉΡΕ Low Pass σε όλα... Ε εγώ αυτό ΔΕΕΕΝΝΝΝ το ανέχομαι! Δεν το ανέχομαι να κόβονται παιδιά που το αξίζουν και να το παίρνουν άλλοι που είναι .... τι να πω...!

Όταν θα πάει σε μια δουλειά που θα απαιτείται αυτό το πτυχίο και χρειαστεί να γράψει / μιλήσει αγγλικά, τοτε θα αποδειχθεί εάν ξέρει ή όχι. Αν δεν ξέρει, απλά θα τον διώξουν. Αλλιώς, τι να το κάνει το πτυχίο αν δεν το αξίζει; Θα το κρεμάσει στον τοίχο και θα το θαυμάζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Και εγώ ακούω παιδιά που το πήραν που πραγματικά δεν έχουν ιδέα από αγγλικά, αλλά έτσι είναι. Με λίγη τύχη το παίρνεις. Το θέμα είναι οι γνώσεις, και όχι η πιστοποίηση.

Aν παντως πηρες το Statement of Results σου απο το φροντιστηριο σου ταχυδρομικα και δεν στο εκτυπωσαν αυτοι τοτε ολα καλα.Αλλωστε τοσες εξεταστικες θα εχει στειλει υποψηφιους το φροντιστηριο σου.Αποκλειεται ολοι αυτοι να ειχανε προβλημα.Αρα ολα καλα μην σκας.Το πολυ μεχρι τελη Σεπτεμβρη με αρχες Οκτωβρη θα εχεις παραλαβει κανονικα το πιστοποιητικο σου απο το φροντιστηριο σου!;)
Το Statement of Results δεν το πήρα ακόμα. Τα αποτελέσματα τα έχω δει μόνο μέσω Internet. Το θέμα είναι ότι το 99.9% των μαθητών του φροντιστηρίου είναι στην περιοχή και στον δήμο αυτού. Εγώ είμαι σε άλλον δήμο, γι'αυτό και έχω διαφορετικό ΤΚ. Μήπως σταλεί σε όλους ταχυδρομικά, και μένα χαθεί στο δρόμο λόγω λάθος ΤΚ; Πάντως το Statement of Entry (που λέει πάνω τις ημερομηνίες κλπ) δεν ξέρω αν τους εστάλη ταχυδρομικά ή το εκτύπωσαν. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
<H6>Αρχική Δημοσίευση από Isaak

είχα κάποιους μαθητες που έδωσαν... 4 για την ακριβεια, πέρσαν οι 3 απο τους οποίους οι 2 το άξιζαν και ο ενας που κοπηκε το άξιζε επίσης αλλα κόπηκε. ο ένας που πέρασε όμως ΔΕΝ το άξιζε γτ δεν ήξερε αγγλικά και ΠΉΡΕ Low Pass σε όλα... Ε εγώ αυτό ΔΕΕΕΝΝΝΝ το ανέχομαι! Δεν το ανέχομαι να κόβονται παιδιά που το αξίζουν και να το παίρνουν άλλοι που είναι .... τι να πω...!

-------------------------------------------------------

Καλησπέρα... Επιτρέψτε μου να διαφωνήσω με το κομμάτι που λέτε "ο ένας που πέρασε όμως ΔΕΝ το άξιζε γτ δεν ήξερε αγγλικά και ΠΉΡΕ Low Pass σε όλα... ". Σαφώς ως καθηγητής έχετε μεγαλύτερη πείρα από εμένα, αλλά απο την δική μου την μεριά, την μαθητική, μπορω να πω ότι μία τέτοια εξέταση είναι πολύ δύσκολη. Δεν θα πρέπει με κανένα τρόπο να απαξιώνουμε τις επιδόσεις των παιδιών που το πήραν , ακόμα και αν είχαν LP σε όλα. Και σαφώς δεν πρέπει να ξεχνάμε το επίπεδο της εξέτασης, που είναι πολύ δύσκολο και δεν ενδιαφέρει τους περισσότερους ο βαθμός. Έτσι, ακόμα και με LP σε όλα, επιδεικνύεται η προσπάθεια ενός μαθητή να πάρει το δίπλωμα. Τώρα συμφωνώ ότι παιδιά που έχουν τις δυνατότητες δεν το παίρνοθν αλλά κατά 70% φταίει το άγχος. Φιλικά, ένας επόμενος υποψήφιος για C2 level :P :P</H6>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Εμ ναι αλλά αυτό παίζεται με το Low Pass. Και εγώ μαθητής είμαι, αλλά η γνώμη μου είναι ότι υπάρχουν αυτοί που δεν κουνάνε ούτε και το δάχτυλο τους για να πάρουν ένα πτυχίο (ή το κουνάνε λίγο), και παίζουν με την τύχη τους, αλλά κερδίζουν, και υπάρχουν και τα "διαμάντια" που μπορεί να ξέρουν πολύ καλά αγγλικά αλλά να γίνει μια στραβή και να μην το πάρουν. Εγώ είχα συμμαθήτρια που ήταν πραγματικά αστέρι στα αγγλικά, είχε τρομερό λεξιλόγιο και γενικά το κατείχε, και πήγε να δώσει Proficiency, αγχώθηκε και στο listening άρχισε να κλαίει επειδή δεν καταλάβαινε τίποτα. Βέβαια ήταν της στιγμής, 100% απ'το άγχος, και θα ξαναπροσπαθήσει. Φυσικά, είναι αυτονόητο πως υπάρχουν και οι σωστοί μαθητές που μπορεί να μην ξέρουν τα άπαντα από αγγλικά, αλλά προσπαθούνε, διαβάζουν αυτά που πρέπει και το παίρνουνε το πιστοποιητικό. Από αυτή την άποψη είναι άδικο να μην το πάρει πχ. η συμμαθήτρια μου, ξερω γω επειδή κόπηκε στο Listening, ενώ στα άλλα μπορεί να είχε ΗP, και να περάσει ένας άλλος συμμαθητής μου, που πήγε, τελείως χαλαρά και χωρίς να έχει κάνει σοβαρή προετοιμασία, να δώσει, και η τύχη ήταν με το μέρος του, αλλά το επίπεδο του να είναι πχ. Lower ή Advanced, και όχι Proficiency.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Συμφωνώ καθέτως και οριζοντίως αλλά προς θεού μην απαξιώνουμε όλα τα παιδιά που πέρασαν με LP. Μπορεί να έκαναν μεγάλη προσπάθεια ακόμα και για αυτό το αποτέλεσμα. Απλώς κατά την γνώμη μου οι μαθητές που δίνουν Γ2 δεν παίρνουν πολύ στα σοβαρά ότι εκτός από το διάβασμα - το άγχος είναι πολύ σημαντικό. Δεν πρέπει κανείς να αγχωθεί έστω και αν έχει διαβάσει πάρα πολύ. Βέβαια είναι λίγο δύσκολο, αλλά παλεύεται. Ίσως αν οι μαθητές ήταν λιγότερο αγχωμένοι γενικότερα, το θεωρώ αυτονόητο ότι, περισσότεροι θα περνούσαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
+1.
Ιδίως τις τελευταίες μέρες, πρέπει να είμαστε σίγουροι για τον εαυτό μας. Ακόμα και να ξέρουμε ότι οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος μας, το να καθέτε ένας μαθητής 10 ώρες κάθε μέρα, τις 3 τελευταίες μέρες πρωτού δώσει, και να διαβάζει, είναι τουλάχιστον ανώφελο. Σε 1 εβδομάδα δεν μαθαίνει κανείς αγγλικά και ό,τι είναι να γίνει θα γίνει. Οπότε όταν θα δίνετε, πάντε αποφασισμένοι, οτί θα τα παίξετε όλα και ή θα νικήσετε ή όχι.

Βέβαια τώρα αυτά τα λέμα κατόπιν εορτής, αλλά ίσως βοηθηθούν παιδιά που θα δώσουν Δεκέμβριο ή Μάιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top