Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2010

Πως νομίζετε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Πολύ καλά, σίγουρα πέρασα

    Ψήφοι: 21 26.6%
  • Καλά, μάλλον πέρασα

    Ψήφοι: 35 44.3%
  • Μέτρια, παίζεται αν πέρασα

    Ψήφοι: 19 24.1%
  • Χάλια, σίγουρα κόπηκα

    Ψήφοι: 4 5.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

xoudis

Νεοφερμένος

Ο xoudis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Aυριο θα σταλλουν και απο Δευτερα θα τα εχουμε νομιζω.Δευτερα-Tριτη.:)
Περασες ή κοπηκες φίλε μου;

Πέρασα ευτυχώς!!!!!!!!!!!!!! Πήρα σε όλα lp και στα προφορικά PASS . Εσύ πέρασες? teol20 ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
2 Ρ,1 LP,1 F και δυστυχως κοπηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xoudis

Νεοφερμένος

Ο xoudis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
2 Ρ,1 LP,1 F και δυστυχως κοπηκα.

δεν πειράζει . εσύ να είσαι καλά. το fail ήταν στο listening?εσύ πήρες το χαρτί με τα αποτελέσματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ναι το Fail ηταν στο ακουστικο.:)
Οχι το χαρτι με τα αποτελεσματα δεν το λαβα ακομη,αφου σημερα θα τα στειλουν για το ECPE.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Ναι το Fail ηταν στο ακουστικο.:)
Οχι το χαρτι με τα αποτελεσματα δεν το λαβα ακομη,αφου σημερα θα τα στειλουν για το ECPE.

Άρα λοιπόν θα ξαναδώσεις τον Δεκέμβριο; Καλή τύχη και σου εύχομαι την επόμενη φορά να το πάρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Θα ξαναδωσω το Δεκεμβριο και μάλλον μονο Cambridge CPE.Δεν θα προτιμησω μαλλον Michigan ECPE.
Thx για τα καλα σου λογια.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftmano

Νεοφερμένος

Ο leftmano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
teol20, απ' οτι είδα είχαμε έλάχιστη διαφορά, εγώ 2P, 1LP, 1BF (στο list). Κι όπως είπα θα μπορούσε να ήταν P ή ακόμα και F. Πολύ σωστή η επιλογή σου για το cpe, εκτιμώ πως είναι πιο στρωτό για κάποιον που ξέρει αγγλικά, κατά τη γνώμη μου πιο εύκολο με τη έννοια ότι δεν είναι "κουφό" και απρόσμενο όπως το ecpe. Καλή επιτυχία. Μήπως ξέρεις πότε είναι οι εξετάσεις, οι υποψηφιότητες και το ποσό συμμετοχής? Μου άνοιξε η όρεξη μετά το ecpe και το pce έχει και άλλο κύρος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πραγματι ναι συμφωνω με το point of view σου και επειδη δοκιμασα το CPE φετος και κοπηκα με 57% μου φαινεται πολυ ευκολο με λιγη δουλεια παραπανω να το παρω.Αλλωστε δεν θα δεις απροσδοκητα πραγματα οπως στο ακουστικο του Μισιγκαν και το συστημα τους με ευνοει.
Λοιπον οι εξετασεις ειναι 5 Δεκεμβριου 2010 και τα εξεταστρα 185 ευρω.Αναλυτικα για τις εγγραφες δεν ανακοινωσαν κατι αλλα με το που ανακοινωσουν θα δημιουργησω τοπικ οπως και για το ECCE/ECPE.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xoudis

Νεοφερμένος

Ο xoudis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Πραγματι ναι συμφωνω με το point of view σου και επειδη δοκιμασα το CPE φετος και κοπηκα με 57% μου φαινεται πολυ ευκολο με λιγη δουλεια παραπανω να το παρω.Αλλωστε δεν θα δεις απροσδοκητα πραγματα οπως στο ακουστικο του Μισιγκαν και το συστημα τους με ευνοει.
Λοιπον οι εξετασεις ειναι 5 Δεκεμβριου 2010 και τα εξεταστρα 185 ευρω.Αναλυτικα για τις εγγραφες δεν ανακοινωσαν κατι αλλα με το που ανακοινωσουν θα δημιουργησω τοπικ οπως και για το ECCE/ECPE.:)

teol20 δεν σου προτείνω να δώσεις cpe .Καταρχήν θελω να σου πω οτι εχω πειρα πανω στο cpe και ειναι αρκετα δυσκολο. Επειτα περνανε πολυ λιγοι . να φανταστεις στο φροντηστηριο μου απο τα 14 ατομα που δωσανε (γιατι εγω εδωσα μονο ecpe)περασαν 4 μονο και ολοι τουσ ηταν πιθανο να περασουν.εσυ εχεισ πειρα πανω στο cpe?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aφου σου λεω κοπηκα οριακα με 57% βρε.Δεν μπορω να το δουλεψω σε 4 μηνες; :D
Ξερω πολυ καλα τις δυναμεις μου μην στεναχωριεσαι.Οπως ειμαι και προσγειωμενος.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xoudis

Νεοφερμένος

Ο xoudis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Aφου σου λεω κοπηκα οριακα με 57% βρε.Δεν μπορω να το δουλεψω σε 4 μηνες; :D
Ξερω πολυ καλα τις δυναμεις μου μην στεναχωριεσαι.Οπως ειμαι και προσγειωμενος.;)

τοτε καλη επιτυχια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και αν με χρειαστεις εχω πλουσιο υλικο.
με ποια βιβλια εχεισ κανει προετοιμασια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Παιδιά sorry που διακόπτω λίγο. Να κάνω μια άσχετη ερώτηση;

Εμένα το statement of entry (ή όπως αλλιώς λέγεται) μου έχει ναι μεν τη σωστή διεύθυνση, αλλά λάθος ΤΚ. Επειδή δηλώθηκα μέσω φροντιστηρίου, μπήκε ο ΤΚ του φροντιστηρίου και όχι του σπιτιού μου. Ωστόσο οι 2 περιοχές αυτές είναι πάρα πολύ κοντά. Δυστυχώς όμως η οδός δεν είναι στον ΤΚ που δηλώθηκε. Ωστόσο, όταν έδωσα προφορικά, με ρώτησαν αν τα στοιχεία είναι σωστά, και τότε το παρατήρησα και εγώ για πρώτη φορά, και τους είπα τον σωστό. Παίζει ρόλο που στα γραπτά, και γενικώς στο statement of entry είναι ο λάθος ΤΚ; Της είπα της κοπέλας στην γραμματεία, ότι είναι λάθος, καθώς συμπληρώναμε τα χαρτιά. Λέτε να μην μου το στείλουν το χαρτί γι'αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aν παντως πηρες το Statement of Results σου απο το φροντιστηριο σου ταχυδρομικα και δεν στο εκτυπωσαν αυτοι τοτε ολα καλα.Αλλωστε τοσες εξεταστικες θα εχει στειλει υποψηφιους το φροντιστηριο σου.Αποκλειεται ολοι αυτοι να ειχανε προβλημα.Αρα ολα καλα μην σκας.Το πολυ μεχρι τελη Σεπτεμβρη με αρχες Οκτωβρη θα εχεις παραλαβει κανονικα το πιστοποιητικο σου απο το φροντιστηριο σου!;)

Εγω για το CPE εκανα ολα τα past papers απο το 2002 ως το Δεκεμβριο του 2009 οπως και τα Cambridge Reading 1&2 και το Balanced 3 by Hillside Press.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xoudis

Νεοφερμένος

Ο xoudis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Aν παντως πηρες το Statement of Results σου απο το φροντιστηριο σου ταχυδρομικα και δεν στο εκτυπωσαν αυτοι τοτε ολα καλα.Αλλωστε τοσες εξεταστικες θα εχει στειλει υποψηφιους το φροντιστηριο σου.Αποκλειεται ολοι αυτοι να ειχανε προβλημα.Αρα ολα καλα μην σκας.Το πολυ μεχρι τελη Σεπτεμβρη με αρχες Οκτωβρη θα εχεις παραλαβει κανονικα το πιστοποιητικο σου απο το φροντιστηριο σου!;)

Εγω για το CPE εκανα ολα τα past papers απο το 2002 ως το Δεκεμβριο του 2009 οπως και τα Cambridge Reading 1&2 και το Balanced 3 by Hillside Press.:)

Α αυτα τα βιβλια ειναι πολυ καλα . υπαρχει και αλλο ενα πολυ καλο τησ virginia evans. που εχει practice test και εχει S.O.S λεξιλογιο που σιγουρα πεφτει.

Α αυτα τα βιβλια ειναι πολυ καλα . υπαρχει και αλλο ενα πολυ καλο τησ virginia evans. που εχει practice test και εχει S.O.S λεξιλογιο που σιγουρα πεφτει.

μηπωσ θυμασε σε ποιο form ησουν στο ecpe?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Form E και εδινα στις 13.30.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
εμενα το φροντιστηριο θα ανοιξει τον Σεπτεμβρη πως μπορω να μαθω πως πηγα σε καθε task του edexcel level 3 αναλυτικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Τι είναι τα forms;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αναλογως το τι ωρα δινεις υπαρχουν και τα διαφορα φορμς!;)

Oσο για τα αποτελεσματα μην νομιζεις πως θα σου πουν κατι αναλυτικο.
Pass(Merit)(Distinction)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
αναγραφεται στο πιστοποιητικο? merit? δηλαδη b?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Υeap.
Pass
Pass with Merit
Pass with Distinction

Eνα απο αυτα τα 3.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top