Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2010

Πως νομίζετε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Πολύ καλά, σίγουρα πέρασα

    Ψήφοι: 21 26.6%
  • Καλά, μάλλον πέρασα

    Ψήφοι: 35 44.3%
  • Μέτρια, παίζεται αν πέρασα

    Ψήφοι: 19 24.1%
  • Χάλια, σίγουρα κόπηκα

    Ψήφοι: 4 5.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,118 μηνύματα.
To Cambridge έχει καλή διοργάνωσε αλλά με θέματα πολύ μεγάλης δυσκολίας

Εντάξει, όχι και πολύ μεγάλης δυσκολίας. Ένα "αρκετά δυσκολούτσικα" δηλαδή 8 στα 10 (για μένα που τα ακούω και τα μιλάω σχεδόν καθημερινά 10 χρόνια τώρα)

το Michigan έχει συνήθως καλή διοργάνωση με θέματα πιο λογικής δυσκολίας

Αστεία δυσκολία. Από 1 εως 10 παίρνει 5.5. Εκεί που μπορείς να μπερδευτείς είναι στις αμερικανιές τύπου: a) Irky, b)mirky, c) pirky, d) flirky


(μην πω για τον π***σο)

Ντροπή, διδακτορικιά πράμα να λες τέτοια πραγματάκια! (φάση έχει η γυναίκα να ρίχνει και κανα μπινελίκι:P)

α μαλιστα καταλαβαινω.τα IELTS ή TOEFL ή GMAT ειναι πιο δυσκολα σε σχεση με τα Cambridge και Michigan?:/:

Το GMAT είναι πιστοποίηση για εισαγωγή σε Μεταπτυχιακά και εξετάζει μαθηματικά, Αγγλικά και έκθεση. Δεν είναι γλωσσική πιστοποίηση γενικού τύπου αλλά ειδικού.

Όχι είναι περίπου advance προς proficiency...αλλά πρόσεχε διαρκούν συνήθως 2-3 χρόνια μόνο και μετά πρέπει να ξαναδώσεις οπότε το δίνεις μόνο όταν το χρειάζεσαι!

Το GMAT διαρκεί 5 έτη, το IELTS 2 έτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Τώρα μου θύμησες τη δικιά μου κατάσταση όταν έδινα προφορικά...Είχαμε πάει μια μιση ώρα πιο νωρίς (φαντάσου άγχος) και ένας κύριος ήρθε περίπου 3-4 φορές σε διαφορετικά χρονικά διαστήματα ζητώντας μας να κάνουμε την εξέταση όποια ώρα ερχόταν αυτός και μας το ζητούσε...φανταστείτε πήγαμε τόσο νωρίς που δεν είχε έρθει ούτε η καθηγήτρια μας...Τέλως πάντων να μην τα πολυλογώ μπήκαμε στην κανονική μας ώρα με τα ζευγάρια που θέλαμε (στον τομέα αυτό δεν υπήρχε πρόβλημα) συμπληρώσαμε τις αιτήσεις και μας βάλαν να περιμένουμε έξω από αίθουσες...όπως ανέφερες αύτο ήταν άκρως αγχωτικό καθώς κοιτούσαμε άλλα παιδιά να βγαίνουν τα οποία λέγαν ότι δεν τα πήγαν καλά και τα λοιπά...Anyway, η καρδιά μ από το άγχος πήγαινε απίστευτα γρήγορα αλλά μόλις μπήκαμε μέσα όλα άλλαξαν...έφυγε και το άγχος και η νευρικότητα και όλα..δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο καλές και συμπαθητικές ήταν οι εξετάστριες...εκεί που μου έφυγε ολοκληρωτικά το άγχος ήταν στις προσωπικές ερωτήσεις...ήταν τόσο φιλικές π ένιωθα σαν να μιλώ σε φίλο μου..(φανταστείτε ότι τις κρατήσαμε πολύ ώρα και καταλήξαμε να κάνουμε μία συζήτηση έγώ,η εξετάστρια και ο διπλανός μου την οποία θα τη θεωρούσε κανείς φιλοσοφική...μιλούσαμε για τη φύση του ανθρώπου που δεν αλλάζει και ότι μπορεί να υπάρχει ελπίδα για το μέλλον μπορεί και όχι... μη ρωτήσετε πως φτάσαμε εκεί ..μεγάλη ιστορία)
Σόρι για την πολυλογία απλά αυτό π θέλω να τονίσω είναι ότι όσο μεγάλη να είναι η αναμομή όσο χάλια και αν είναι η οργάνωση εάν είναι καλές οι εξετάστριες/εξεταστές τότε όλα αλλάζουν..
Και πέρυσι που έδωσα ALCE η εξετάστρια ήταν εξίσου καλή.
Όχι εντάξει, για να λέμε και του στραβού το δίκιο, οι εξετάστριες ήταν όλα τα λεφτά. Και εγώ έχω να ομολογήσω ότι μας κάνανε να αισθανόμαστε τέλεια, χωρίς καθόλου άγχος. Εμένα απλώς μου την έδωσαν αυτοί που ήταν και καλά στην "γραμματεία". Όπως είπε και ο teol η διαδικασία να κάθεσαι 10-15 λεπτά και να κοιτάς έναν τοίχο, και μάλιστα χωρίς να πρέπει να μιλάς, είναι άκρως αγχωτική. Ευτυχώς εγώ έδινα με ένα κορίτσι συμμαθήτρια μου, και λέγαμε βλακείες για να γελάσουμε και να ξεαγχωθούμε. Να φανταστείτε ότι μας κάνανε και παρατήρηση αν και δεν καταλαβαίνω το γιατί. :P Πάντως δεν ξέρω, αλλά μου δίνουν την εντύπωση ότι την έχουν δει κάπως. Εδώ, έβηξε ένα κορίτσι και η "γραμματέας" που παιρνούσε τα ονόματα σε κάτι χαρτιά, κάλυψε αμέσως το πρόσωπο της, και το γύρισε, λες και έχουμε και εγώ δεν ξέρω ποια ασθένεια.

Πέρα απ'αυτά θα πρέπει να γίνουν και λίγο πιο συγκεκριμένοι σ'αυτά που λένε. Στα σημεία που προετοιμάζεις κάποια πράγματα στα προφορικά, που λένε "2-3 minutes" πρέπει να αποφασίσουν, αν είναι 2 ή 3. Εγώ όταν έδινα ας πούμε, είχαν περάσει περίπου 2 λεπτά (είχα ρολόι οπότε δεν παίζει να τα βγάζω απ'το μυαλό μου) και λίγοτερο, και μας είπε να σταματήσουμε την προετοιμασία. Και όταν ζητήσαμε παραπάνω χρόνο μας είπαν "ok, but only 10 seconds". Τα 3 λεπτά ας πούμε, για ποιον είναι, αν όχι για μας, που δεν προλάβαμε να τα ετοιμάσουμε όλα; Και μη μου πείτε ότι σαν κάτοχος proficiency θα πρέπει να τα προετοιμάζεις όλα τόσο γρήγορα, και να γράφεις εκθέσεις, 1.5 σελίδα σε 30 λεπτά γιατί θα πηδηχτώ απ'το παράθυρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Mα γενικα τα προφορικα τους ειναι νορμαλ.Απλα αυτα τα 10 λεπτα αναμονης σε ενα διαδρομο με δωματια και απεξω υποψηφιους ειναι σκετο άγχος καθως αισθανεσαι σαν προβατο επι σφαγη.Στο City and Guilds παλι που πηγαμε πιο κανα 15λεπτο πιο νωρις μας ειπανε πως αργησαμε κιολας και με το που εφτασα με βουτηξαν.Σε χρονο dt ειχαμε τελειωσει.Κατι τετοιο ειχε γινει και με το Cambridge οπου δεν προλαβαμε να κατσουμε και τσουπ ανοιξε η πορτα και μπηκαμε.Αν δεν φτανει η ωρα να τελειωσουν οι πρωτοι υποψηφιοι δεν χρειαζεται να φωναζει ο υπευθυνος αλλους 10 απο πισω.Γιατι με το που μπηκαμε εμεις μεσα κατεβηκε να φωνάξει άλλους.:P Δηλαδη τοσο βιασυνη πια;Τη δουλεια τους δεν μπορουν να κανουν;

Οσο για τα θεματα δεν ειναι δα και κατι τρομερο απλα ζητανε πολλα πραγματα σε μικρο χρονικο διαστημα.Γνωστες αμερικανιες.Και με το IRT(Item Response Theory) κανεις δεν ξερει πως τα πηγε γιατι ο τελικος βαθμος επηρεαζεται απο πολλους παραγοντες.Στην τελικη ας αναφερουν πιο αναλυτικα πως βαθμολογουν ή ας πουνε ενα ποσοστο αν καποιος κοπει για να χει ενα μπουσουλα.Για μενα ενα F δεν σημαινει τιποτα.Μπορει να χα και 51% μπορει και 21%.Δεν ζηταω κατι υπερβολικο.Ολοι οι σοβαροι φορεις δινουν ενα indication της επιδοσης σου,ειδικα αν κοπηκες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Πάντως εγώ απογοητεύτηκα που δεν θα μας σταλούν μπάρες με την επίδοση μας, σε όσους δώσαμε ECPE. Στο ECCE είναι πολύ καλό το σύστημα, γιατί βλέπεις πως περίπου πήγες. Ας πούμε εγώ στο Writing είχα LP, αλλά μπορεί να ήταν πολύ κοντά στο Pass. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στο ECCE τις βάζουν τις μπάρες και σε μας όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theGUARDofLIGHT

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Πάντως εγώ απογοητεύτηκα που δεν θα μας σταλούν μπάρες με την επίδοση μας, σε όσους δώσαμε ECPE. Στο ECCE είναι πολύ καλό το σύστημα, γιατί βλέπεις πως περίπου πήγες. Ας πούμε εγώ στο Writing είχα LP, αλλά μπορεί να ήταν πολύ κοντά στο Pass. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στο ECCE τις βάζουν τις μπάρες και σε μας όχι.

Δε λες παλι καλα που στελνουν για το ecce?Τοσα χρονια edexcel και κρατικο ποτε δεν μας εστειλαν αναλυτικα με μπαρες και τετοια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Κρατικο σου λεει ποσοστα με ακριβεια δεκατου.Πολυ καλυτερο απο τις μπαρες.Το ιδιο ισχυει και στο εντεξελ αν κοπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgakisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Ειμαι πλέον κάτοχος proficiency michigan με low pass. Και ας έκανα πάνω από το μισό vocabulary τζόκερ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
4 Low Pass?
Σημασια δεν εχει ο βαθμος αλλα οτι το πηρες. Συγχαρητηρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theGUARDofLIGHT

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Κρατικο σου λεει ποσοστα με ακριβεια δεκατου.Πολυ καλυτερο απο τις μπαρες.Το ιδιο ισχυει και στο εντεξελ αν κοπεις.
Στο edexcel μονο αν κοπεις σου στελνουν αναλυτικα το σκορ σου.Στο κρατικο επειδη βαθμολογειται με βαση την κλιμακα του 100!Δεν περνεις a b c ή pass high pass κτλ....θες δε θες με την ακριβεια δεκατου το βλεπεις.Το θεμα ειναι οτι εγω δεν ελαβα γραμμα απο αυτα τα πτυχια με αναλυτικη βαθμολογια, εχει διαφορα απο συστημα βαθμολογησης σε συστημα βαθμολογησης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Nαι ρε το ξερω απλα το ζητημα ειναι πως με καθε τροπο σε ενημερωνουν πιο αναλυτικα.Απο τη στιγμη που περνας ΟΚ αλλα αφου κοπεις πρεπει να οσυ δωσουν κατι πιο αναλυτικο οπως κανουν ηδη στο ECCE.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Ακόμα και να μην περνάς, εγώ το βρίσκω χρήσιμο το σύστημα με τις μπάρες. Να ξέρω ρε παιδί μου, στο GCVR , Listening και Speaking είχα ΗP. Στο Writing πόσο χειρότερα τα πήγα και έχω LP; Αφήστε που θα μπορούσαμε έτσι να δουλέψουμε πάνω στο τμήμα που μας αφορά. Γιατί το πιστοποιητικό, ναι μεν σημαίνει ότι ξέρεις κάποια πράγματα, αλλά πάντα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης, και αμα το αφήσεις, θα σ'αφήσει και αυτό. Άρα αν ξέρω πχ, ότι στο Listening είχα 79% και στο GCVR 90% (λέμε τώρα), θα άκουγα περισσότερο αγγλικά streams, από ραδιόφωνα κλπ για να το εξασκήσω, παρά θα διάβαζα άρθρα κλπ. Βέβαια όλα χρειάζονται, και όλοι μας ξέρουμε που περίπου έχουμε πρόβλημα. Αλλά πάντα η γνώμη ενός τόσο αξιόπιστου και μεγάλου πανεπιστημίου, είναι ευπρόσδεκτη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aκριβως.Γιατι ενα LP ειναι απο 65 μεχρι 79%.Αλλο 65 και αλλο 79.Και ειδικα για μια τοσο σημαντικη πιστοποιηση οπως το ECPE.:)
Αυριο οσοι δεν εχετε δει αποτελεσματα θα τα δειτε αυριο στο results.hau.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BoNG

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
δν περασα....εμεινα στο listening.....Οral : P GVCR : LP WRiting : P Listening : F
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πωωω ρε φιλε ιδιους βαθμους με μενα ειχες απλα εγω το LP το χα στο WRI και στο GCVR Pass.
Μην σκας την επόμενη φορά!;) Και αν θες υπαρχουν και πολλα αλλα πιστοποιητικα εκτος του Μισιγκαν για να δωσεις.
Αλλα ενοψει Γ Λυκειου καλυτερα να το αφησεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BoNG

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
E τωρα ναι εχουμε..αλλα στο κεφαλι μας...αυτο το listening..με χαντακωσε...κριμα και παλι κριμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Moνο μην στεναχωριεσαι.Εγω δεν σταναχωρηθηκα καθολου.Δεν ειναι και το τελος του κόσμου.;)
Κοιτα τη Γ Λυκειου και θα το δωσεις αργοτερα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BoNG

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Δικιο εχεις...αντε παω για κανα μπανακι...bb !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisakis

Νεοφερμένος

Ο chrisakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
τα δικά μου
Exam Results

Examination: E.C.P.E. MAY 2010
Final: P
P/F: Pass
ORAL: P
LST: P
GCRV: P
WRI: LP
We are pleased to inform you that you have passed the examination you requested the results for. Congratulations!

και τις αδερφής μου
Exam Results

Examination: E.C.P.E. MAY 2010
Final: F
P/F: Fail
ORAL: BF
LST: BF
GCRV: F
WRI: LP
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IronMaiden

Νεοφερμένος

Ο IronMaiden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
παιδια το final pass είναι P....αυτό είναι b ή c ?

Βασικά έχω 3LP και 1 P...Πώς βγήκε το τελικό P???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
παιδια το final pass είναι P....αυτό είναι b ή c ?

η βαθμολογια που δηλωνει οτι περασες εχει ως εξης-----> low pass=c ,pass=b , high pass=a . Aρα το pass οπως ειδες ειναι το Β;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top