Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2010

Πως νομίζετε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Πολύ καλά, σίγουρα πέρασα

    Ψήφοι: 21 26.6%
  • Καλά, μάλλον πέρασα

    Ψήφοι: 35 44.3%
  • Μέτρια, παίζεται αν πέρασα

    Ψήφοι: 19 24.1%
  • Χάλια, σίγουρα κόπηκα

    Ψήφοι: 4 5.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Καλησπέρα, το πήρα το edexcel αλλά βαθμό δεν μπορούν να μας δώσουν..., μάλλον πρέπει να το μάθω απο την καθηγήτρια μου

μπραβο .... ειδες που τελικα δεν αξιζε το αγχος!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
παιδια εγω τωρα παω για adnance και επειδη ημουν ευχαριστημενη απο τη hau ελεγα να ξαναδωσω advance Michigan αλλα με αυτα τα παραπονα που διαβαζω δεν ξερω τι να κανω... εσεις τι θα μου προτεινατε??? ευχαριστω προκαταβολικα...!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate_papa

Νεοφερμένος

Η kate_papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
παιδια εγω τωρα παω για adnance και επειδη ημουν ευχαριστημενη απο τη hau ελεγα να ξαναδωσω advance Michigan αλλα με αυτα τα παραπονα που διαβαζω δεν ξερω τι να κανω... εσεις τι θα μου προτεινατε??? ευχαριστω προκαταβολικα...!!!:)


Να δείς πώς διεξάγονται οι εξετάσεις και πώς είναι γενικότερα η εξέταση,για κάθε φορέα ξεχωριστά και να διαλέξεις αυτόν που σου ταιριάζει εσένα καλύτερα. Παράπονα θα έχεις όπως και να'ναι..απλώς κοίτα από ποιον θα έχεις λιγότερα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ashbringer

Νεοφερμένος

Η Ashbringer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Advanced Michigan δεν υπάρχει, το ALCE της EAE είναι του Ελληνοαμερικανικού Πανεπιστημίου. Δεν θα το συνιστούσα είναι δυσανάλογα δύσκολο για το επίπεδο του...Πάνε κατ'ευθείαν για Proficiency ή δωσε Advance άλλου φορέα. Όσο για τα παράπονα είδα άλλα τόσα και περισσότερα posts εδώ μέσα με επιτυχόντες, δεν είναι όλα μαύρα και άραχνα όπως τα παρουσιάζουν. Προβληματικά μερικές φορές ναι, αλλά και ο μηδενισμός είναι κακό πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate_papa

Νεοφερμένος

Η kate_papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Τα παράπονα που έγιναν(τουλάχιστον από τη δική μου πλευρά) αφορούσαν θέματα διεξαγωγής των εξετάσεων, τα οποία και συνεχίζω να υποστηρίζω, και όχι τα θέματα των εξετάσεων ή την πιστοποίηση που σου δίνει το Michigan. Όποιος έχει αμφιβολίες για τα δύο τελευταία καλύτερα να διαλέξει κάποιον άλλο φορέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Advanced Michigan δεν υπάρχει, το ALCE της EAE είναι του Ελληνοαμερικανικού Πανεπιστημίου. Δεν θα το συνιστούσα είναι δυσανάλογα δύσκολο για το επίπεδο του...Πάνε κατ'ευθείαν για Proficiency ή δωσε Advance άλλου φορέα. Όσο για τα παράπονα είδα άλλα τόσα και περισσότερα posts εδώ μέσα με επιτυχόντες, δεν είναι όλα μαύρα και άραχνα όπως τα παρουσιάζουν. Προβληματικά μερικές φορές ναι, αλλά και ο μηδενισμός είναι κακό πράγμα.

παρεπιπτωντος τωρα που αναφερθηκε το Proficiency θα ηθελα να ρωτησω αν το Proficiency του edexcel κ του michigan ειναι αναγνωρισμενα στο εξωτερικο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ashbringer

Νεοφερμένος

Η Ashbringer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Edexcel δεν ξέρω, Cambridge και Michigan συνήθως είναι. Πάντως μην το δένεις κόμπο, στο εξωτερικό (κυρίως σε πανεπιστήμια) αν πας θα σου ζητήσουν και κάποιο IELTS ή TOEFL ή GMAT σχεδόν σίγουρα ανεξαρτήτως του τι έχεις...είναι άλλη μεγάλη κουβέντα αυτή για το κύκλωμα που ζητάει συνέχεια πιστοποιήσεις μην την ανοίξουμε τώρα...

Όσον αφορά για τις εξετάσεις, να γράφουμε και να μην τελειώνουμε...To Cambridge έχει καλή διοργάνωσε αλλά με θέματα πολύ μεγάλης δυσκολίας, το Michigan έχει συνήθως καλή διοργάνωση με θέματα πιο λογικής δυσκολίας και μετά όλοι οι άλλοι συγγνώμη κιόλας αλλά είναι για τα μπάζα (μην πω για τον π***σο), με εξετάσεις σε δημοτικά, φροντιστήρια, στάνες κτλ κτλ με ανύπαρκτους ελέγχους και άλλα τραγελαφικά αλλά δίνουν πιστοποιήσεις αβέρτα με χαμηλές βάσεις για να προσελκύσουν υποψηφίους και να βγάλουν τα σπασμένα τους. Αναγνωρίζονται βέβαια απ'το ΑΣΕΠ (για πόσο δεν ξέρω) οπότε όπως έχει μαλλιάσει το πληκτρολόγιό μου να γράφω ο καθένας ΔΙΑΛΕΓΕΙ και ΠΑΙΡΝΕΙ και είναι φυσικά και υπεύθυνος για τις επιλογές του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Edexcel δεν ξέρω, Cambridge και Michigan συνήθως είναι. Πάντως μην το δένεις κόμπο, στο εξωτερικό (κυρίως σε πανεπιστήμια) αν πας θα σου ζητήσουν και κάποιο IELTS ή TOEFL ή GMAT σχεδόν σίγουρα ανεξαρτήτως του τι έχεις...είναι άλλη μεγάλη κουβέντα αυτή για το κύκλωμα που ζητάει συνέχεια πιστοποιήσεις μην την ανοίξουμε τώρα...

α μαλιστα καταλαβαινω.τα IELTS ή TOEFL ή GMAT ειναι πιο δυσκολα σε σχεση με τα Cambridge και Michigan?:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ashbringer

Νεοφερμένος

Η Ashbringer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Όχι είναι περίπου advance προς proficiency...αλλά πρόσεχε διαρκούν συνήθως 2-3 χρόνια μόνο και μετά πρέπει να ξαναδώσεις οπότε το δίνεις μόνο όταν το χρειάζεσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Όχι είναι περίπου advance προς proficiency...αλλά πρόσεχε διαρκούν συνήθως 2-3 χρόνια μόνο και μετά πρέπει να ξαναδώσεις οπότε το δίνεις μόνο όταν το χρειάζεσαι!

σας ευχαριστω πολυ και δυστυχως το ξερω οτι δεν ειναι μονιμα ..!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
2 χρονια το πολυ και οχι 3.:)
Τα αποτελεσματα οπως πρεπει να ξερετε θα ναι διαθεσιμα για ολους τους υποψηφιους αύριο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ashbringer

Νεοφερμένος

Η Ashbringer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Καλά μην το δένεις και κόμπο...Έχω δει Αγγλικό πανεπιστήμιο που "καιγόταν" για υποψηφίους και ρευστό κατ'επέκταση να κάνει αποδεκτό IELTS 3.5 χρόνων. Μπροστά στα $$ τι είναι 3.5 χρονάκια ε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Κανονικα σαν φορεας το IELTS συστυνει να μην δεχονται υποψηφιους ανω των 2 ετων.:)
Αλλα ολα ειναι μια επιχειρηση σωστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theGUARDofLIGHT

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Εγω στο συνολο ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το michigan ...το ξενοδοχειο ηταν τελειο ολα ηταν οργανωμενα και τα θρανια ειχαν μεγαλη αποσταση το ενα απο το αλλο! Επισης ηταν ευθυγραμισμενα οποτε θα ελεγα πως ηταν τοποθετημενα με τον χαρακα! Το ηχοσυστημα ηταν υπερσυγχρονο και υπηρχαν ηχεια σε ολη την αιθουσα!Δεν παρατηρησα φαινομενα αντιγραφης και υπηρχαν πολλοι επιτηρητες στην αιθουσα!Και ειναι και ξενοδοχειο στην επαρχια αρα φαντασου πωσ θα ειναι σε μεγαλουπολεις!Δεν τα καταλαβαινω ολα τα αλλα παραπονα μην τα μηδενιζουμε και ολα δεν ειπα πως ηταν το υπερτατο αλλα δεν υπερξε τρελο προβλημα ολα ηταν φυσιολογικα και οργανωμενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Η διοργάνωση στα γραπτά ήταν όντως καλή.

Εμένα δεν μαρέσει το προσωπικό της EAE. Ας πούμε όταν δίναμε προφορικά, ήμασταν μαζί με την καθηγήτρια μας και είχαμε πάει σχεδόν 45 λεπτά πιο νωρίς. Νε το που πατήσαμε το πόδι μας, μας είδε και είπε "να σας βάλω εγώ σε ζευγάρια ή θέλετε μόνοι σας;" και όταν της είπα πως εμείς κανονικά δίνουμε 45 λεπτά αργότερα, μου είπε "και τί σχέση έχει αυτό;" και γέλασε. Ή αργότερα, που ήταν να μπούμε να συμπληρώσουμε κάτι χαρτιά, ήθελε η καθηγήτρια μας να μην περιμένει κάτω, αλλά στον όροφο, έξω από τα γραφεία πάντα. Και της είπε με ειρωνία πάντα "τί να σας πω, καθίστε όπου θέλετε". Δεν λέω, μπορεί να έχει δίκιο, και αν όλες οι καθηγήτριες ανέβαιναν, θα γινόταν χαμός, αλλά είναι τρόπος αυτό να το πει; Για να μην μιλήσουμε για την κοροϊδία των αποτελεσμάτων. "εεε τέλη ιουλίου, εε 20-25, εεε από εβδομάδα, εε δεν μας τα έστειλαν". Ο,τι ήθελε ο καθένας έλεγε.

Τέλος πάντων, ας ελπίσουμε να αλλάξουν αυτά κάποια στιγμή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theGUARDofLIGHT

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Η διοργάνωση στα γραπτά ήταν όντως καλή.

Εμένα δεν μαρέσει το προσωπικό της EAE. Ας πούμε όταν δίναμε προφορικά, ήμασταν μαζί με την καθηγήτρια μας και είχαμε πάει σχεδόν 45 λεπτά πιο νωρίς. Νε το που πατήσαμε το πόδι μας, μας είδε και είπε "να σας βάλω εγώ σε ζευγάρια ή θέλετε μόνοι σας;" και όταν της είπα πως εμείς κανονικά δίνουμε 45 λεπτά αργότερα, μου είπε "και τί σχέση έχει αυτό;" και γέλασε. Ή αργότερα, που ήταν να μπούμε να συμπληρώσουμε κάτι χαρτιά, ήθελε η καθηγήτρια μας να μην περιμένει κάτω, αλλά στον όροφο, έξω από τα γραφεία πάντα. Και της είπε με ειρωνία πάντα "τί να σας πω, καθίστε όπου θέλετε". Δεν λέω, μπορεί να έχει δίκιο, και αν όλες οι καθηγήτριες ανέβαιναν, θα γινόταν χαμός, αλλά είναι τρόπος αυτό να το πει; Για να μην μιλήσουμε για την κοροϊδία των αποτελεσμάτων. "εεε τέλη ιουλίου, εε 20-25, εεε από εβδομάδα, εε δεν μας τα έστειλαν". Ο,τι ήθελε ο καθένας έλεγε.

Τέλος πάντων, ας ελπίσουμε να αλλάξουν αυτά κάποια στιγμή..

Απο την μια πλευρα σας εξυπηρετησε νωριτερα κι αυτο μου φαινεται καλο....απο την αλλη δεν γινονται αυτα σε ολα τα εξαιταστικα κεντρα .:)

Και μενα στα προφορικα με το που μπηκα μου ειχαν ηδη ετοιμασει partners:P και μας βαλανε μεσα στο πενταλεπτο ουτε αναμονη ουτε τιποτα! Εγω εδινα συνηθως ειτε edexcel ή κρατικο και εχω να πω οτι σε σχεση με αυτα εχω εντυπωσιαστει με το michigan!Και οσον αφορα το επιπεδο δυσκολιας ενα εχω να πω...ο ηλιος εκανε να με δει μερες απο το διαβασμα!Παιδια θελει διαβασμα οχι αστεια και αν ηταν να το περνουν στην τυχη θα το περνουσαν ολοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
09.35 εδινα και 09.12 μας ειχαν παρει για εξεταση.:)
Ασε που περιμεναμε σαν τα ζαβα να τελειωσει με τους προηγουμενους:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theGUARDofLIGHT

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
09.35 εδινα και 09.12 μας ειχαν παρει για εξεταση.:)
Ασε που περιμεναμε σαν τα ζαβα να τελειωσει με τους προηγουμενους:P
Ενταξει παντου υπαρχει αναμονη και σε σχεση με αλλα πτυχια η αναμονη ηταν μικροτερης διαρκειας!Η γνωμη μου παντα...οποιος θελει συμφωνει!Αλλα ξερω οτι ολοι εστω και λιγο το πιστευετε αυτο αλλιως δε θα το δινατε.Πρεπει εκτος απο τα αρνητικα να λεμε και τα θετικα γιατι τιποτα δεν εχει μια πλευρα μονο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Κοιτα σε πάιρνει για να εξεταστείς και οχι για να περιμενεις κανα 10λεπτο να βλεπεις τον τοιχο και την πορτα του δωματιου εξετασης και να περιμενεις σαν καταδικος απεξω.:)
Ακρως αγχωτικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IronMaiden

Νεοφερμένος

Ο IronMaiden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Κοιτα σε πάιρνει για να εξεταστείς και οχι για να περιμενεις κανα 10λεπτο να βλεπεις τον τοιχο και την πορτα του δωματιου εξετασης και να περιμενεις σαν καταδικος απεξω.:)
Ακρως αγχωτικο.

Τώρα μου θύμησες τη δικιά μου κατάσταση όταν έδινα προφορικά...Είχαμε πάει μια μιση ώρα πιο νωρίς (φαντάσου άγχος) και ένας κύριος ήρθε περίπου 3-4 φορές σε διαφορετικά χρονικά διαστήματα ζητώντας μας να κάνουμε την εξέταση όποια ώρα ερχόταν αυτός και μας το ζητούσε...φανταστείτε πήγαμε τόσο νωρίς που δεν είχε έρθει ούτε η καθηγήτρια μας...Τέλως πάντων να μην τα πολυλογώ μπήκαμε στην κανονική μας ώρα με τα ζευγάρια που θέλαμε (στον τομέα αυτό δεν υπήρχε πρόβλημα) συμπληρώσαμε τις αιτήσεις και μας βάλαν να περιμένουμε έξω από αίθουσες...όπως ανέφερες αύτο ήταν άκρως αγχωτικό καθώς κοιτούσαμε άλλα παιδιά να βγαίνουν τα οποία λέγαν ότι δεν τα πήγαν καλά και τα λοιπά...Anyway, η καρδιά μ από το άγχος πήγαινε απίστευτα γρήγορα αλλά μόλις μπήκαμε μέσα όλα άλλαξαν...έφυγε και το άγχος και η νευρικότητα και όλα..δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο καλές και συμπαθητικές ήταν οι εξετάστριες...εκεί που μου έφυγε ολοκληρωτικά το άγχος ήταν στις προσωπικές ερωτήσεις...ήταν τόσο φιλικές π ένιωθα σαν να μιλώ σε φίλο μου..(φανταστείτε ότι τις κρατήσαμε πολύ ώρα και καταλήξαμε να κάνουμε μία συζήτηση έγώ,η εξετάστρια και ο διπλανός μου την οποία θα τη θεωρούσε κανείς φιλοσοφική...μιλούσαμε για τη φύση του ανθρώπου που δεν αλλάζει και ότι μπορεί να υπάρχει ελπίδα για το μέλλον μπορεί και όχι... μη ρωτήσετε πως φτάσαμε εκεί ..μεγάλη ιστορία)
Σόρι για την πολυλογία απλά αυτό π θέλω να τονίσω είναι ότι όσο μεγάλη να είναι η αναμομή όσο χάλια και αν είναι η οργάνωση εάν είναι καλές οι εξετάστριες/εξεταστές τότε όλα αλλάζουν..
Και πέρυσι που έδωσα ALCE η εξετάστρια ήταν εξίσου καλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top