Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2010

Πως νομίζετε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Πολύ καλά, σίγουρα πέρασα

    Ψήφοι: 21 26.6%
  • Καλά, μάλλον πέρασα

    Ψήφοι: 35 44.3%
  • Μέτρια, παίζεται αν πέρασα

    Ψήφοι: 19 24.1%
  • Χάλια, σίγουρα κόπηκα

    Ψήφοι: 4 5.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Frusciante

Νεοφερμένος

Ο Frusciante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
παιδια το οτι το ecpe ειναι Multiple choice δεν το κανει πιο ευκολο. καθε λαθος εχει αρνητικη βαθμολογια και ειναι πολυ ευκολο να σε χαντακωσουν στο multiple choice και να μην το παρεις και χαμπαρι(ειτε στο vocabulary δινωντας σου λεξεις που εχουν την ιδια ερμηνεια στα ελληνικα ειτε απαντησεις που μοιαζουν παρα πολυ μεταξυ τους.. )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
False για αρνητικη βαθμολογια.
Για βαθμολογια δειτε το Item Response Theory
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Frusciante

Νεοφερμένος

Ο Frusciante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ειναι δεν ειναι αρνητικη βαθμολογια δε με νοιαζει το περασα αλλα αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι επειδη ειναι multiple choice δε σημαινει οτι και ειναι και πιο ευκολο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Απλα δεν ειναι και σαν το Cambridge που σε πολλα μερη δεν εχει καν επιλογες και θελει πολυ brainstorming.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
ειναι δεν ειναι αρνητικη βαθμολογια δε με νοιαζει το περασα αλλα αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι επειδη ειναι multiple choice δε σημαινει οτι και ειναι και πιο ευκολο ...
Σίγουρα δεν το κάνει εύκολο, αλλά τουλάχιστον έχεις την ελπίδα της τύχης σε αντίθεση με το Cambridge... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
συγχαρητηρια σε οσους το περασαν! συγχαρητηρια και σε σενα τεο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marapireas

Νεοφερμένος

Η marapireas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Πέρασαααα..με C αλλά μια χαρά!!!!Και τα πήγα και καλά listening που ήταν πραγματικά παλούκι!!!Στο oral περίμενα τουλάχιστον B αλλά πήρα C αλλά και πάλι δεν πειράζει...Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες και καλή δύναμη για την επόμενη φορά στους υπόλοιπους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ashbringer

Νεοφερμένος

Η Ashbringer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο η οικονομική κρίση Τεο για τα ξενοδοχεία...είναι και η διαθεσιμότητα της αίθουσας, είναι και αν το ξενοδόχειο δέχετε να κάνει εξετάσεις. Μερικοί ξέρεις το θεωρούν "υποβάθμιση" να κάνουν εξετάσεις αγγλικών. Βέβαια στην τελική είναι και το οικονομικό, αν κάποιο ξενοδοχείο στην Κοζάνη ή την Καστοριά πχ ζητάει όσο ζητάνε στους Λαζαριστές ή στο Hyatt πχ στη Θεσσαλονίκη τι να πεις...είπαμε ΟΛΑ είναι μπίζνα, είτε ο οργανισμός λέγεται ΕΑΕ, είτε Βρετανικό, είτε MSU είτε City & Guilds είτε οτιδήποτε...Το τι τραγελαφικά έχω ακούσει από φίλους και γνωστούς που δουλεύουν ή δούλευαν σε φορείς δεν λέγεται :P

Όσο για την δυσκολία και μόνο που υπάρχουν οι επιλογές αρκεί. Αν πχ στο Cambridge δεν ξέρεις κάτι πάει το έχασες το item...στο Michigan δεν λέω οι απαντήσεις είναι κοντινές, έως ΠΟΛΥ κοντινές αλλά πάντα υπάρχει και το παλιό καλό ΛΟΤΤΟ...που ξέρετε μπορεί να χτυπήσετε το ΤΖΑΚ ΠΟΤ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
παιδιά η ερώτηση μου είναι μάλλον χαζή αλλα αφου και το ecpe και το cpe ειναι επίπεδο Γ2 δεν είναι ισόβαθμα? εντάξει, 2 πτυχία απο διαφορετικούς φορείς δεν μπορεί να είναι ακριβώς ίδιας δυσκολίας, κάποιο θα είναι πιο δύσκολο, αλλα δεν υποβαθμίζει το michigan έτσι δεν είναι? τώρα θα μου πείτε εδώ Ελλάδα είναι, πιο πολύ μετράει το "δόντι" αλλα και πάλι, θα αντιμετωπίσουμε πρόβλημα πχ σε εύρεση εργασίας? δίνει και επάρκεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ashbringer

Νεοφερμένος

Η Ashbringer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Απλά τα πράγματα: Στην λίστα του ΑΣΕΠ και στην εφημερίδα της κυβερνήσεως αναγνωρίζονται περίπου 15 πτυχία επίσημα σαν Γ2. Επάρκεια όμως δίνουν ΜΟΝΟ το Cambridge και το Michigan. Επίσης αυτά τα δύο πτυχία προσφέρουν επίσης και περισσότερη σιγουριά ότι θα αναγνωρίζονται και στα επόμενα χρόνια και δεν είναι πτυχία φούσκες. Το City & Guilds πχ σήμερα είναι μετά από 10 χρόνια δεν είναι (λέμε τώρα)...Διαλέγεις και παίρνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gime

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Καλημέρα! Νομίζω ότι μια μέρα μετά τα αποτελέσματα που τόσο πολύ τα περιμέναμε είναι κρίμα να προσπαθούμε να υποτιμήσουμε το πιστοποιητικό Michigan. Είμαι καθηγήτρια 20 χρόνια και δεν ξέρω αν μπαίνω στην κατηγορία της άτυχης αλλά ποτέ δεν πέρασε μαθητής μου από τύχη ή lotto. Όσοι διάβασαν και ασχολήθηκαν το πήραν. Τα παιδιά μου φέτος διάβασαν τόσο πολύ λεξιλόγιο, γραμματική, έγραψαν πάνω από 100 εκθέσεις σ' ένα χρόνο. Οι διακοπές μας ήταν μόνο 3 μέρες το Πάσχα. Πιστεύω ότι πολλοί έκαναν το ίδιο. Άρα ας μη διαχωρίζουμε έτσι τα διπλώματα. Είναι πολύ άδικο. Επίσης ας ξαναπούμε και ένα μπράβο σε όλα τα παιδιά που σε αυτή την ηλικία έχουν ένα πτυχίο που μπορεί να τους ανοίξει κάποιες πόρτες στο μέλλον και ας τους αφήσουμε να χαρούν με την επιτυχία τους. Αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
παιδιά η ερώτηση μου είναι μάλλον χαζή αλλα αφου και το ecpe και το cpe ειναι επίπεδο Γ2 δεν είναι ισόβαθμα? εντάξει, 2 πτυχία απο διαφορετικούς φορείς δεν μπορεί να είναι ακριβώς ίδιας δυσκολίας, κάποιο θα είναι πιο δύσκολο, αλλα δεν υποβαθμίζει το michigan έτσι δεν είναι? τώρα θα μου πείτε εδώ Ελλάδα είναι, πιο πολύ μετράει το "δόντι" αλλα και πάλι, θα αντιμετωπίσουμε πρόβλημα πχ σε εύρεση εργασίας? δίνει και επάρκεια!

Στον ΑΣΕΠ και το ECPE και το CPE θεωρούνται ακριβώς ισότιμα. Τώρα στον ιδιωτικό τομέα, ο κάθε εργοδότης αναγνωρίζει ό,τι θέλει. Πάντως δεν νομίζω ότι αν κάνεις μια αίτηση για μια θέση και έχεις περισσότερα προσόντα από τους υπόλοιπους να σου πει ο εργοδότης "Τράβα και δώσε το Cambridge και μετά σε προσλαμβάνω". Τώρα αν δύο υποψήφιοι έχουν (σχεδόν) τα ίδια προσόντα και ο ένας Michigan και ο άλλος Cambridge, εγώ αν ήμουν εργοδότης θα προτιμούσα αυτόν με το Cambridge.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate_papa

Νεοφερμένος

Η kate_papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Καλημέρα! Νομίζω ότι μια μέρα μετά τα αποτελέσματα που τόσο πολύ τα περιμέναμε είναι κρίμα να προσπαθούμε να υποτιμήσουμε το πιστοποιητικό Michigan. Είμαι καθηγήτρια 20 χρόνια και δεν ξέρω αν μπαίνω στην κατηγορία της άτυχης αλλά ποτέ δεν πέρασε μαθητής μου από τύχη ή lotto. Όσοι διάβασαν και ασχολήθηκαν το πήραν. Τα παιδιά μου φέτος διάβασαν τόσο πολύ λεξιλόγιο, γραμματική, έγραψαν πάνω από 100 εκθέσεις σ' ένα χρόνο. Οι διακοπές μας ήταν μόνο 3 μέρες το Πάσχα. Πιστεύω ότι πολλοί έκαναν το ίδιο. Άρα ας μη διαχωρίζουμε έτσι τα διπλώματα. Είναι πολύ άδικο. Επίσης ας ξαναπούμε και ένα μπράβο σε όλα τα παιδιά που σε αυτή την ηλικία έχουν ένα πτυχίο που μπορεί να τους ανοίξει κάποιες πόρτες στο μέλλον και ας τους αφήσουμε να χαρούν με την επιτυχία τους. Αυτά...

συμφωνώ....επίσης θεωρώ ότι αν ήταν τόσο εύκολο το να πάρεις αυτό το πτυχίο ή πιστοποιητικό ή όπως αλλιώς το ονομάζει ο καθένας, δεν θα του είχαν δώσει οι διεθνείς οργανισμοί την ίδια αξία με αυτή του Cambridge και πολύ περισσότερο δε θα σου έδινε επάρκεια. Και σίγουρα δε μπορεί η επιτυχία να είναι μόνο θέμα τύχης. Αυτό που κατά τη γνώμη μου πρέπει να διορθωθεί δεν είναι το ότι οι απαντήσεις είναι πολλαπλής επιλογής (τρόπος εξέτασης που έχει καθιερωθεί και σε διάφορες άλλες εξετάσεις και μάλιστα επιτυχημένα), αλλά ο τρόπος διεξαγωγής των εξετάσεων, η νοοτροπία των εξεταζόμενων και η "παρατηρητικότητα" των επιτηρητών. Τυγχάνει να γνωρίζω άτομα(όχι 1 και 2) που αντέγραψαν όχι 1-2 απαντήσεις, αλλά ολόκληρα part, χωρίς να δεχτούν καμία παρατήρηση. Αλλά γι'αυτό δε φταίει το Michigan, αλλά οι μαθητές, οι καθηγητές και οι γονείς..Όπως και να'χει δεν υπάρχει "αδιάβλητο" σύστημα εξετάσεων ούτε στην Ελλάδα, ούτε στο εξωτερικό. Κατά τη γνώμη μου οι καλοί όπως και να'χει αργά ή γρήγορα θα ξεχωρίσουν....και οι "κακοί" όσα χαρτιά και να έχουν κάποια στιγμή θα μείνουν στην απέξω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω παντως στο Cambridge τα θρανια τα χανε μετρημενα με χάρακα της αποστάσεις.Στο Michigan δε ειχαμε κατι ΤΕΡΑΣΤΙΑ θρανια και μισο μετρο αποσταση το ενα απο το αλλο.Το μονο που θελω ειναι να παραδεχονται τα λάθη που κανουν.Και απο τη στιγμη που δεν το κανουν μαλλον δεν θα τους ξαναεμπιστευτω για την πιστοποιηση μου.Υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες πιο καλης ποιοτητας εξετασεων.Ουτε ειμαι εδω για να φανατιζω τα παιδια κατα του Michigan.Ηδη ενα letter of complaint εχει σταλει στο ELI-UM απλα μονο και μονο για να γνωρίζει.Κατι παρομοιο ειχα κανει και στο Cambridge και βρεθηκε λύση.Παντα το Μισιγκαν και το Κεμπριτζ θα μονοπωλούν το ενδιαφερον των υποψηφιων.Απλα το πρωτο καλο ειναι να ακουει τους "clients" του γιατι θα πάθει οτι επαθε και το δευτερο και τωρα συμμορφώνεται.Για να μην λεμε πως πανε χαμενα και τα 180 ευρώ.
Αλλωστε και οι ιδιοι το αναφερατε πως επιχειρηση το ενα επιχειρηση και το αλλο.Ειναι νοοτροπια του Ελληνα να εχει μανια με τις πιστοποιησεις.
Και ειναι πιστοποιητικο και οχι πτυχιο.Πτυχιο παιρνεις μετα απο 4 με 6 χρονια σπουδων σε πανεπιστημιο.Κριμα να συγχέουμε πραγματα για ενα εγωισμό και για επιδειξιομανία.:)

EDIT:Ακομα μια τυπικη ανακοινωση πως βγηκαν τα αποτελεσματα δεν εχουν βαλει στο site τους.:) Λεει πολλα αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kate_papa

Νεοφερμένος

Η kate_papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Και ειναι πιστοποιητικο και οχι πτυχιο.Πτυχιο παιρνεις μετα απο 4 με 6 χρονια σπουδων σε πανεπιστημιο.Κριμα να συγχέουμε πραγματα για ενα εγωισμό και για επιδειξιομανία.:)

Φαντάζομαι ότι δεν αναφέρεσαι στην προηγούμενη ανάρτηση μου...γιατί μπορεί να μη φάνηκε ξεκάθαρα, αλλά εννοείται ότι δε το θεωρώ πτυχίο και αυτό γιατί ήδη έχω πάρει πτυχίο ή μάλλον δίπλωμα και ετοιμάζομαι να πάρω και το μεταπτυχιακό και γνωρίζω πώς είναι η απόκτηση πτυχίου(αν και γι'αυτό μπορώ να πω χιλιάδες παραδείγματα για το τι ακριβώς δίνουν και αυτά τα πτυχία και πώς μπορεί μερικοί να τα παίρνουν....και δε δέχομαι ότι τα ελληνικά τουλάχιστον πανεπιστήμια για τα οποία μπορω να έχω και άποψη έχουν αδιάβλητο σύστημα εξετάσεων....). Επίσης νομίζω ότι ξεχνάμε ότι για να φτάσει κάποιος στο επίπεδο να πάρει αυτό το πιστοποιητικό(είτε Cambridge είτε Michigan) κάνει μαθήματα κατά μέσο όρο 6 χρόνια, μπορεί και παραπάνω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πτυχίο είναι ο πρώτος ακαδημαϊκός βαθμός που απονέμεται σε κάποιον από ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, πανεπιστήμιο, κολέγιο ή ακαδημία. Για την απόκτηση πτυχίου ο φοιτητής πρέπει να παρακολουθήσει 3 έως 6 χρόνια σπουδών, ανάλογα με τη σχολή ειδίκευσης που έχει επιλέξει να παρακολουθήσει. Στα ελληνικά πανεπιστήμια είναι απο 4 ως 5 χρόνια. Επιπρόσθετα, κάποιες σχολές απαιτούν από τον φοιτητή 6μηνη ή 3μηνη πρακτική άσκηση πριν την περάτωση των σπουδών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate_papa

Νεοφερμένος

Η kate_papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Πτυχίο είναι ο πρώτος ακαδημαϊκός βαθμός που απονέμεται σε κάποιον από ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, πανεπιστήμιο, κολέγιο ή ακαδημία. Για την απόκτηση πτυχίου ο φοιτητής πρέπει να παρακολουθήσει 3 έως 6 χρόνια σπουδών, ανάλογα με τη σχολή ειδίκευσης που έχει επιλέξει να παρακολουθήσει. Στα ελληνικά πανεπιστήμια είναι απο 4 ως 5 χρόνια. Επιπρόσθετα, κάποιες σχολές απαιτούν από τον φοιτητή 6μηνη ή 3μηνη πρακτική άσκηση πριν την περάτωση των σπουδών.

Αν κατάλαβα καλά, προσπαθείς να μου αποδείξεις ότι το Proficiency δεν είναι πτυχίο...Συμφωνώ απολύτως, νομίζω ότι το ξεκαθάρισα στο προηγούμενο post..Κατά τα άλλα δε καταλαβαίνω το νόημα της ανάρτησης. Επίσης στην Αγγλία προσπαθούν να περάσουν νομοσχέδιο για τη μείωση των ετών φοίτησης σε δύο...οι απόφοιτοι όμως θα παίρνουν στα χέρια τους ένα χαρτί που θα λέγεται πτυχίο. Τα χρόνια φοίτησης (κατά τη γνώμη μου τουλάχιστον) δεν αντικατοπτρίζουν το επίπεδο γνώσης που έχει αποκτήσει κάποιος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Mα δεν θα μαλωσουμε αν ειναι πτυχιο ή οχι.Παντως Certificate ονομαζεται και και ενας μαθητης Α Regular ξερει πως ειναι το πιστοποιητικο.:)
Ενα πτυχιο ειναι πιστοποιητικο.Ενα πιστοποιητικο ομως δεν ειναι και απαραιτητα πτυχιο.Τεσπα το θεμα μας δεν ειναι αυτο.

Το θεμα ειναι η βελτιωση των υπηρεσιων της HAU.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rozer56

Νεοφερμένος

Ο rozer56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Καλησπέρα, το πήρα το edexcel αλλά βαθμό δεν μπορούν να μας δώσουν..., μάλλον πρέπει να το μάθω απο την καθηγήτρια μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Mπραβο σου φιλε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top