Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2010

Πως νομίζετε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Πολύ καλά, σίγουρα πέρασα

    Ψήφοι: 21 26.6%
  • Καλά, μάλλον πέρασα

    Ψήφοι: 35 44.3%
  • Μέτρια, παίζεται αν πέρασα

    Ψήφοι: 19 24.1%
  • Χάλια, σίγουρα κόπηκα

    Ψήφοι: 4 5.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

aektzhs

Νεοφερμένος

Ο aektzhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
εμενα για ecce μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμα ακομα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δοκιμασε σε καμια ωρα μπας και δεν τα χουν βαλει ολα ακομα.Αν και παραξενο μου φαινεται.:hmm:

Συγχαρητηρια σε ολους παιδια!Αντε και εις ανώτερα!;)

Nα δουμε εμεις οι ECPEαδες ποτε θα μας τα βγαλουν γιατι εγγαστρωθήκαμεν!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate_papa

Νεοφερμένος

Η kate_papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Οι άνθρωποι απλώς είναι Έλληνες...τι έγινε στο δικό μου εξεταστικό κέντρο
1. περιμέναμε 1 ώρα για να μπούμε στις αίθουσες και να μας δώσουν θέματα.(Η εξέταση ήταν 9, είχε ώρα προσέλευσης 8,30 και αρχίσαμε να γράφουμε έκθεση 10)
2. Τα ηχεία από τη μια πλευρά της αίθουσας δε λειτουργούσαν, με συνέπεια στους μισούς ο ήχος να είναι πολύ δυνατός και με παράσιτα και στους άλλους μισούς λόγω της χαμηλής έντασης να μην είναι καθαρός.
3. Έτυχα να κάθονται ακριβώς δίπλα μου 2 επιτηρητές στο GCVR, οι οποίοι μιλούσαν μεταξύ τους ακατάπαυστα...
4. Κάποιοι εξεταζόμενοι είχαν ρολόγια στα οποία είχαν βάλει ειδοποιήσεις για να μετρούν το χρόνο για κάθε ενότητα..με αποτέλεσμα κάθε 5 λεπτά να κούγεται ένα εκνευριστικό μπιπ...μπιπ..που δε σε άφηνε να συγκεντρωθείς..και οι επιτηρητές δεν έκαναν σε κάνεναν παρατήρηση, το μόνο άγχος τους ήταν να μην έχεις το δικαίωμα να πάς τουαλέτα σε κάποιο από τα διαλείμματα.....
5. Σε σχέση με τα προφορικά(όχι από προσωπική μου εμπειρία ευτύχως..) υπήρχαν εξετάστριες οι οποίες μιλούσαν πιο άθλια αγγλικά και από τους εξεταζόμενους..Αργότερα έμαθα και δε ξέρω κατά πόσο αληθεύει αυτό ότι λόγω έλλειψης αμερικανόφωνων εξεταστών βάζουν και ως εξεταστές φοιτητές της αγγλικής φιλολογίας...όχι πτυχιούχους...φοιτητές..
6. Τώρα στο τελευταίο στάδιο δε μπορούν ούτε καν να μας πουν μια σωστή ημερομηνία ανακοίνωσης...

Και εμείς τους δώσαμε 180 euro.......................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aχ ποσο δίκιο έχεις!;) Αλλα που να το βρείς.
Αυτο σε παρακαλω που γραψες κάνεις ένα κόπο να το στείλεις στο support@hau.gr , exams@hau.gr και ealexiou@hau.gr
Ετσι για να το λαβουν υπόψην οι υπεύθυνοι αν και φυσικα πρεπει να γνωριζουν τέτοια έκτροπα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate_papa

Νεοφερμένος

Η kate_papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
τους έχουμε ήδη ενημερώσει από την επόμενη των εξετάσεων...απλώς δε νομίζω ότι λαμβάνουν κάτι υπόψη τους........τσάμπα ο κόπος μας...
Υ.Γ. επιπλέον στη δική μου περίπτωση τα αποτελέσματα με ενδιαφέρουν άμεσα από άποψη δουλειάς..Θέλω αν δεν έχω περάσει να δώσω κάποιο απο IELTS ktl.. για αποδεικτικό...αλλά έχουν να μου απαντήσουν σε mail από την προηγούμενη βδομάδα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EFL Cyclades

Νεοφερμένος

Ο EFL Cyclades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
=
5. Σε σχέση με τα προφορικά(όχι από προσωπική μου εμπειρία ευτύχως..) υπήρχαν εξετάστριες οι οποίες μιλούσαν πιο άθλια αγγλικά και από τους εξεταζόμενους..Αργότερα έμαθα και δε ξέρω κατά πόσο αληθεύει αυτό ότι λόγω έλλειψης αμερικανόφωνων εξεταστών βάζουν και ως εξεταστές φοιτητές της αγγλικής φιλολογίας...όχι πτυχιούχους...φοιτητές..

Αυτό που άκουσες δεν ισχύει σε καμία περίπτωση, ούτε επιτρέπεται να γίνει. Οι εξεταστές είναι όλοι καθηγητές με πτυχίο Πανεπιστημίου οι οποίοι έχουν περάσει από εξετάσεις, αξιολογήσεις και σεμινάρια για να κάνουν αυτή τη δουλειά.

Κι εγώ, όμως, έχω ακούσει κάποια έντονα παράπονα για συγκεκριμένες εξετάστριες (Ελληνίδες) οι οποίες μάλιστα έκοψαν και τους υποψήφιους που δεν ακολούθησαν τον τρόπο τους, αλλά δεν μπορώ να γνωρίζω κατά πόσο ισχύει κάτι τέτοιο, καθώς δεν ήμουν μέσα στην εξέταση. Μάλιστα, αν παραπονεθεί κανείς, η υπεύθυνη πληκτρολογεί το όνομα του υποψήφιου και βλέπει πόσες φορές έχει δώσει, πού έχει κοπεί, κλπ. Το θέμα είναι ότι αν έχει κοπεί κάποιος πχ και στο listening, αυτόματα σου λένε ότι "αφού δεν καταλαβαίνει τον προφορικό λόγο των listening είναι λογικό να μην περνά τα προφορικά, κι ας τα είχε περάσει σε προηγούμενη εξέταση. Συγκεκριμένα, δεν αποδέχονται καμία αμφισβήτηση για τα προφορικά και σου λένε ότι δεν μπορείς να κάνεις απολύτως τίποτα. Θα έπρεπε να υπάρχει κάποιος τρόπος τα προφορικά να ελέγχονται.

Αυτό που έχω να σας πω εγώ ως καθηγητής, είναι το εξής: σε περίπτωση που αντιληφθείτε ότι η εξέταση των προφορικών δεν έγινε σωστά, είναι ΑΝΑΓΚΑΙΟ να κάνετε επίσημα παράπονα ΠΡΙΝ ΦΥΓΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ. Είναι πολύ σημαντικό αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x@r#s

Νεοφερμένος

Ο x@r#s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Αχ βλεπω τα αποτελεσματα των ECCE των παιδιων εδω και μου θυμιζουν 2 χρονια πριν που εδωσα και εγω... αχ οσο θυμαμαι το high pass στο gcvr συγκινουμαι... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τι να σας πω ρε παιδια.Να δουλευα και στην HAU καλά θα τανε!:P
Απλα αυτες οι συμπεριφορες ειναι ακρως αντιεπαγγελματικες.Μιλαμε για 1 μερα διαφορα στα τεστ και βγαζουν αποτελεσματα με 1 βδομαδα διαφορα οπως λένε.Λιγες μερες πριν βγουν τα αποτελεσματα δεν ξερουν τίποτα εχουν χασει πάσα ιδέα.Λενε το ιδιο παραμυθακι επι εναμιση μηνα για τέλη Ιουλιου.Και αν δεν τους κατσουν και τοτε τα αποτελεσματα θα ξεκινησουν και αρχες Αυγουστου.Δηλαδη συγγνωμη αλλα μετα απο αυτό θέλουν να λέγονται και καταξιωμενοι στο χωρο του assessment?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aektzhs

Νεοφερμένος

Ο aektzhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
εμενα δεν τα βγαζει....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aααα για τα προφορικα διολου κακο δεν θα τανε να ηχογραφουνται οι συνεντεύξεις.Εμεις μιλουσαμε στην εξεταστρια μαζι με τον συνυποψηφιο μου και αυτη κοιτουσε έξω απο το παραθυρο τη λιμνη της Καστοριάς!:P Μας ειχε δηλαδη γραμμένους!:mad:
Η αλλη δε ειχε πιο σημαντικη ασχολια και κοιτούσε τα νυχια της!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate_papa

Νεοφερμένος

Η kate_papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Αυτό που άκουσες δεν ισχύει σε καμία περίπτωση, ούτε επιτρέπεται να γίνει. Οι εξεταστές είναι όλοι καθηγητές με πτυχίο Πανεπιστημίου οι οποίοι έχουν περάσει από εξετάσεις, αξιολογήσεις και σεμινάρια για να κάνουν αυτή τη δουλειά.

Μακάρι να μην ισχύει...απλά είδα εξετάστριες σε πολύ μικρή ηλικία και ακούγοντας μετά αυτή τη "φήμη", θεώρησα ότι μπορεί και να ισχύει. Αν ήταν αυτού του στυλ οι εξετάστριες που εξέταζαν εμένα προσωπικά θα έιχα κάνει παράπονα. Απλώς οι "δικές" μου ήταν και οι δύο Αμερικανίδες, πολύ γλυκιές, άμεσες, χωρίς ίχνος κομπλεξ...γεγονός που με διευκόλυνε πολύ στην εξέταση, σε αντίθεση με ότι άκουσα από άλλους εξεταζόμενους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Exam Results

Examination: E.C.C.E. MAY 2010
Final: P
P/F: Pass
ORAL: P
LST: LP:hmm:
GVR: P
WRI: P
We are pleased to inform you that you have passed the examination you requested the results for. Congratulations!:clapup:
Επιταλους οι κοποι ανταμοιβονται!!!!!! αχχ ηρεμησα !!!! ε ναι λοιπον τωρα μπορω να πω ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ και συγχαρητηρια σε ολους επιτυχοντες και μη....:):D;):clapup::whistle::spasiklas::angelnot::worship::rofl::alljumpy::group::laugh::panwkatw::bounce::flowers::happy::loltooth::vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Congratz dear!;) Οι κοποι παντα ανταμειβονται!
Καλη συνεχεια σε επομενα επιπεδα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aektzhs

Νεοφερμένος

Ο aektzhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x@r#s

Νεοφερμένος

Ο x@r#s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Aααα για τα προφορικα διολου κακο δεν θα τανε να ηχογραφουνται οι συνεντεύξεις.Εμεις μιλουσαμε στην εξεταστρια μαζι με τον συνυποψηφιο μου και αυτη κοιτουσε έξω απο το παραθυρο τη λιμνη της Καστοριάς!:P Μας ειχε δηλαδη γραμμένους!:mad:
Η αλλη δε ειχε πιο σημαντικη ασχολια και κοιτούσε τα νυχια της!:P
Χαχαχα εμάς ήταν μια γρια και αμφιβαλω αν μας ακουγε καλα...!!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παρε τηλεφωνο στην HAU 2103680000 και ρωτα μπας και βγαλεις καμια άκρη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x@r#s

Νεοφερμένος

Ο x@r#s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Πηρα και γω τηλεφωνο και λενε τελος του μηνα...:verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ECPE εδινες?Αν ναι τοτε μαζι περιμενουμε την Αγια Μερα των αποτελεσματων οπου οι αξιολατρευτοι τυποι της HAU θα θα τα ανακοινωσουν!:P :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x@r#s

Νεοφερμένος

Ο x@r#s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ναι δυστυχως εδινα και γω και εχω φαει τα νυχια μεχρι τον αγκωνα....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eμενα τα νευρα μου εχουν γινει κρόσια απο το γεγονος που δεν ξερουν ακομα ποτε θα τα βγάλουν!Δηλαδη η κατασταση εχει ξεφυγει εντελως.Το ELI-UM κοντευει μια βδομαδα που τα στειλε και αυτοι ακομα λενε πως δεν τα χουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top