Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2010

Πως νομίζετε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Πολύ καλά, σίγουρα πέρασα

    Ψήφοι: 21 26.6%
  • Καλά, μάλλον πέρασα

    Ψήφοι: 35 44.3%
  • Μέτρια, παίζεται αν πέρασα

    Ψήφοι: 19 24.1%
  • Χάλια, σίγουρα κόπηκα

    Ψήφοι: 4 5.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Darklord

Νεοφερμένος

Ο Darklord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Καλημερα παιδια.
Σημερα μίλησα με hau θεσσαλονικης και μου είπαν ότι θα αργησουν φ'ετος λίγο και τα περιμένουν τελευταία εβδομάδα του ιουλίου ίσως ακόμη και αρχές Αυγούστου.
Τι να σας πω υπομονη.....

Απλώς ο Ανδρέας που μίλησε με ELI-UM του είπαν ότι τα αποτελέσματα για ECCE τα έχουν ήδη στείλει ενώ για ECPE που επικοινώνησε ο teol του είπαν μέχρι Τετάρτη θα τα στείλουν... Και η HAU αρνείται ότι έχει λάβει το ECCE... Τώρα να λέει ανακρίβειες το ELI-UM λίγο δύσκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Θέλετε να ξαναστείλω mail στην ΕLI-UM?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανίτα Κλήμη

Νεοφερμένος

Η Ανίτα Κλήμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Σταυρός (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
¨Διάβασα τα μηνυματα σας για αυτο και πηρα τηλ.
Αυτοι μου ειπαν οτι ακομα δεν εχουν καμια ενημερωση απο Elium.
Τι να σας πω δεν ξερω.
Παντως τις προηγουμενες εξεταστικες έλεγαν οτι πχ θα τα εχουμε την τριτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Aυτό που λέτε το ξέρω , οτι στις προηγούμενες εξεταστικές τουλάχιστον μια εβδομάδα πριν ήξεραν πότε θα βγουν δηλ μερικοι λέγανε Παρασκευή άλλοι Πέμπτη. Τέλος πάντων , έστειλα και απο αλλο email στην ELI-UM
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανίτα Κλήμη

Νεοφερμένος

Η Ανίτα Κλήμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Σταυρός (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Αν σου απαντησουν ενημερωσε μας γιατι εχω 12 ψυχουλες που περιμενουν με αγωνια.
Κανονικα θα μου ερθει mail μια μερα πριν απο orfea οποτε θα σας πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Θα σας ενημερώσω, και εύχομαι καλά αποτελέσματα και στους 12 μαθητές σας όσο και σε όλους όσους περάσανε απο την εξεταστική Μay 2010
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darklord

Νεοφερμένος

Ο Darklord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Θέλετε να ξαναστείλω mail στην ΕLI-UM?

Ρε λές να το κάνουν επίτηδες γιατί τους έχουμε σπάσει τα νεύρα...;;; :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανίτα Κλήμη

Νεοφερμένος

Η Ανίτα Κλήμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Σταυρός (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Επισης και σε σας καλα αποτελεσματα και δεν χρειαζεται αγχος.
Οτι και να γινει αντιμετωπιζεται.
Με το michigan δεν βγαζεις ακρη δυστυχως. Τελειως απροβλεπτο.
Εχω δει αστερια να μενουν και μετροιοι να περνουν με την πρωτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Επισης και σε σας καλα αποτελεσματα και δεν χρειαζεται αγχος.
Οτι και να γινει αντιμετωπιζεται.
Με το michigan δεν βγαζεις ακρη δυστυχως. Τελειως απροβλεπτο.
Εχω δει αστερια να μενουν και μετροιοι να περνουν με την πρωτη


Kαταρχάς , εγώ είναι η δεύτερη φορά που έδωσα τώρα τον May 2010 , και έχω καταλάβει πως δεν δίχνει τόσο τις γνώσεις γιατί ειναι και ολίγον το format "τύχης" για παράδειγμα εγώ, δεν μου κολλάει τα A,B,C,D :P Και λέω δεν μπορεί να είναι όλα D .. και έτσι την πάτησα την πρώτη φορά . Τώρα δεν κοίταξα αυτά παρόλο που μια φωνούλα μέσα μου έλεγε κάντα a - b - c - d και όχι a - a - a :P Το fce αντίθετα το πήρα με την πρώτη παρόλο που το θεωρούσα δυσκολότερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανίτα Κλήμη

Νεοφερμένος

Η Ανίτα Κλήμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Σταυρός (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Δυστυχώς ειναι μύθος ότι το Fce είναι πιο δύσκλολο.
Για ενα δυνατο μαθητη το fce είναι ιδανικο.
Για καποιον που δυσκολευεται στο writing που το fce ειναι πιο απαιτητικο το ecce ειναι η αμεσως επομενη λυση. Παρολα αυτα το ecce εχει πολλες παγιδες σαν αυτη που επεσες εσυ.
Δεν θα σκεφτεσαι μηπως εχεις πολλα c p.x.βαζεις την απαντηση που θεωρεις καλυτερη και κοιτας παρακατω.
Μπορει σε ολα αυτα τα c που εβαλες να εχεις ενα λαθος. Αν τα αλλαξεις ομως μετα δεν εισαι σιγουρος για τιποτα.
Ασε που και για το answer sheet εχουν ακουστει πολλα.
(για το σβησε-διορθωσε εννοω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Nαι . Εγώ προσπαθούσα να σβήσω και μου έμενε λίγο είναι κάπως κούραση το ECCE .. πάντως το FCE με δυσκόλεψε το use of english και το listening ( που έχω μια μικρή αδυναμία στο ακουστικό μέρος γιατί και πέρσυ κόπηκα στο ακουστικό στο μίσιγκαν ) . Κατα τα αλλα ειναι πολύ απαιτητικό το fce , κείμενα μεγαλύτερα , απαιτητικότερα , πιο πλουσιο(?) λεξιλόγιο . Αλλα το ecce έχει προταιρήματα στο προφορικό και στην έκθεση ( προφορικό για κάποιον που ανγχωνεται όταν είναι δύο άτομα ) και έχει ενα 25% σε κάθε απάντηση να το πετύχεις αμα δεν το ξέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανίτα Κλήμη

Νεοφερμένος

Η Ανίτα Κλήμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Σταυρός (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Εφοσον πηρες το fce δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι.
Σιγουρα ειναι ηθικη ικανοποιηση να παρεις και το ecce αλλα τον σκοπο σου τον εχεις πετυχει και με το παραπανω.
Κρατα τις δυναμεις σου για να συνεχισεις.
Prof θα κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Θα συνεχίσω και prof . Γιατί θέλω επάρκια γιατι το σκέφτομαι για εξωτερικό + αγγλική φιλολογία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darklord

Νεοφερμένος

Ο Darklord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Λοιπόν στην HAU που πήρα (Αθήνα) μου είπαν το κλασσικό - Τέλη Ιουλίου... Στην HAU Θεσσαλονίκης, όμως, μου είπαν το ίδιο αλλά τους ρώτησα εάν έχουν κάτι πιο συγκεκριμένο και μου πέταξαν ότι ''Μάλλον για αρχές Αυγούστου τα βλέπουμε να έρχονται (!)''...

Τι να πω... δεν ξέρω, ακούω σκέψεις σας... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
oh my god :worry: Δεν νομίζω αρχές Αυγούστου.. έγιναν νωρίς φέτος οι εξετάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darklord

Νεοφερμένος

Ο Darklord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
oh my god :worry: Δεν νομίζω αρχές Αυγούστου.. έγιναν νωρίς φέτος οι εξετάσεις!

Και εγώ αυτό σκέφτομαι... Εγώ πιστεύω ότι οι τηλεφωνήτριες δεν είναι ενημερωμένες ... :hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Ο,τι ξέρουν λένε . Απο εκεί και πέρα εγώ νομίζω μετά την Τετάρτη ή Δευτέρα 27-Πέμπτη 29 ... γιατί πέρσυ μην ξεχνάμε πως βγήκαν 27 τα αποτελέσματα οπότε δεν αποκλείεται και φέτος... Αλλα νομίω είναι λίγο τραβηγμένα γιατι αν αναλογιστούμε πως οι εξετάσεις ήταν 16-17 και βγήκαν 27 και 29 φέτος που έγιναν 8-9 πρέπει 19 - 21 να βγούν ... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ashbringer

Νεοφερμένος

Η Ashbringer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ρε παιδιά έλεος...πραγματικά έλεος...εντάξει δεν λέω καλοκαίρι είναι, ζέστη κάνει αλλά ΤΙ ΚΑΨΙΜΟ είναι αυτό πια; Άντε πείτε πως η ΕΑΕ τα έχει τα αποτελέσματα. Τους θεωρείτε τόσο μαζοχιστές ώστε να μην τα βγάζουν και να πρέπει να απαντάνε κάθε μέρα είτε τηλεφωνικώς είτε γραπτώς στην ίδια ερώτηση "Πότε θα βγουν τα αποτελέσματα;". Βασικά δικό μου το λάθος, δεν είναι μαζοχισμός, αυτό είναι σαδομαζοχισμός βγαλμένος από βιβλία του Ντε Σαντ! Άντε ηρεμήστε λίγο και αφήστε τους να κάνουν την δουλειά τους. Εντάξει βγήκαν τα άλλα πτυχία δεν λέω αλλά σκεφτείτε πάντως πόσους υποψηφίους είχαν οι μεν και πόσους οι δε...τα παιδιά μου έδωσαν προφορικά μέσα Ιουνίου και ξέρω από συνάδελφο πως τα προφορικά γενικότερα άρχισαν αρχές Μαίου...so give them a break. Από την πρώτη στιγμή τον Ιούνιο που είχα ρωτήσει μου είπαν πως θα βγουν τέλη Ιουλίου τα αποτελέσματα οπότε ηρεμήστε, χαλαρώστε, κάντε και κανά μπανάκι και όλα θα πάνε καλά! Όσο για κάτι σχόλια πέρι του επαγγελματισμού της ΕΑΕ, ΟΚ μερικές φορές έχουν κάποια μικροθεματάκια αλλά σε άμεση σύγκριση με τον ανταγωνισμό σε θέματα εξυπηρέτησης και αμεσότητας είναι σαν να συγκρίνουμε Mercedes με Zastava. Να λέμε τα κακά να λέμε και τα καλά όμως. Τώρα όσον αφορά το υποτιθέμενο e-mail από το ELI-UM αν είναι τέτοιας μορφής επίσημα mails από αναγνωρισμένα ιδρύματα του εξωτερικού τι να πω...υπάρχει θέμα :P Άντε λοιπόν λίγη υπομονή και μην αγχώνεστε τζάμπα όλα καλά θα πάνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
ERHM.. Δεν ειναι υποτιθέμενο . Το ξανακάνω παράθεση . Και για τους Θωμάδες , άμα θέλετε να σας κάνω forward στο mail σας , αυτό που μου έστειλαν!


από
Andreas kp0c <andrerixor1995@gmail.com>προς
elicertif@umich.edu
ημερομηνία
15 Ιουλίου 2010 4:09 μ.μ.θέμα
Results ECCE MAY 2010εστάλη-από
gmail.com
απόκρυψη λεπτομερειών 4:09 μ.μ. (Πριν από 20 ώρες)

Hello ,



Do you know when the results of ECCE may 2010 , will be anounced from Hellenic American Union (HAU) ?


Thanks for your help


Kαι η απάντηση που έλαβα:

από
ELI Certificate Tests <elicertif@umich.edu>προς
Andreas kp0c <andrerixor1995@gmail.com>,
ELI Certificate Tests <elicertif@umich.edu>
ημερομηνία
15 Ιουλίου 2010 4:25 μ.μ.θέμα
RE: Results ECCE MAY 2010εστάλη-από
umich.edu
απόκρυψη λεπτομερειών 4:25 μ.μ. (Πριν από 20 ώρες)

Good Morning,

The results have been set to HAU. It is now up to the officials there to determine when they will release the results. It should be very soon.

Best,

Barbara
ECCE Coordinator
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darklord

Νεοφερμένος

Ο Darklord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Τώρα όσον αφορά το υποτιθέμενο e-mail από το ELI-UM αν είναι τέτοιας μορφής επίσημα mails από αναγνωρισμένα ιδρύματα του εξωτερικού τι να πω...υπάρχει θέμα

Ναι ρε... μην το συζητάς τα παιδιά άλλη δουλειά δεν έχουν να κάνουν - πλαστογραφούν e-mail...Δηλαδή εσύ τι περιμένεις να έχει και attachment την φάτσα αυτού που στέλνει τα mail;;; Στείλε και εσύ e-mail να δεις πως είναι και μετά μιλάμε... ΟΚ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top