Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2010

Πως νομίζετε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Πολύ καλά, σίγουρα πέρασα

    Ψήφοι: 21 26.6%
  • Καλά, μάλλον πέρασα

    Ψήφοι: 35 44.3%
  • Μέτρια, παίζεται αν πέρασα

    Ψήφοι: 19 24.1%
  • Χάλια, σίγουρα κόπηκα

    Ψήφοι: 4 5.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
17.00 Form C
Listening:Μετριο και λιγο δυσκολο παρτ 2
GVR:Mετριο με δυσκολο λεξιλογιο
Εκθεση:Προταση για TV-presenter σε διευθυντη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
17.00 Form C
Listening:Μετριο και λιγο δυσκολο παρτ 2
GVR:Mετριο με δυσκολο λεξιλογιο
Εκθεση:Προταση για TV-presenter σε διευθυντη
ΤV-reporter ηταν στο πως αντιδρουν οι εφηβοι σε διαφορα θεματα.
Το letter.
Το essay ηταν και καλα οτι υπαρχουν εκπομπες που τις λειτουργουν μονο εφηβοι κατι τετοιο.
Και καλα τι νομιζω γι αυτο.

Εγω καλα τα πηγα γενικα.
Ειχα φτασει στο voc και σταματα σε μια φαση και λεω "Grammar δεν υπαρχει?:worry:".
Τελικα υπηρχε αλλα το ειχα κανει γρηγορα.Επομενως, δεν θυμαμαι και καλα.Λογικα ηταν ευκολο.
Voc ενα-δυο πραγματα με δυσκολεψαν.
Στο reading αρχισα να αγχωνομαι για τον χρονο αλλα μια χαρα.Αυτο φανηκε πανευκολο.
Εγω το εκανα δυσκολο επειδη αγχωθηκα. :P

Στην αρχη της εκθεσης ειχα κομπλαρει.Δεν θυμομουν καν πως αρχιζουμε.
Τελικα την εγραψα!:P

Γενικα καλα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jim_19

Νεοφερμένος

Ο Jim_19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
τα προφορικά για ecce έχουν αρχίσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mamis

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
17.00 Form C
Listening:Μετριο και λιγο δυσκολο παρτ 2
GVR:Mετριο με δυσκολο λεξιλογιο
Εκθεση:Προταση για TV-presenter σε διευθυντη

αρκετά δύσκολο Test....:devil::devil:
ειδικά στο Reading τα δυο τελευταία κείμενα και το 2ο part listening.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jim_19

Νεοφερμένος

Ο Jim_19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
εγώ έδινα στις 5. Πολύ δύσκολο λεξιλόγιο είχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
εχω αγχωθει τωρα με το listening γιατι δεν ακουω πολυ καλα(βουλωμενα αυτια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
ρε μην αγχωνεσαι ειναι αραδιασμενα σε ολη την αιθουσα ηχεια (σε μας ετσι ηταν πριν 2 χρονια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
ελπιζω....γτ και τοτε που εδινα ecce δεν ακουγα πολυ καλα...και ημουν μια χαρα....και αρκετα κοντα στα ηχεια....θα δουμε...νομιζω ρωτανε αν καποιος δεν ακουει και σε μεταφερουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justin19

Νεοφερμένος

Ο justin19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Γεια σας,σήμερα έδωσα και εγώ ECCE.Ήταν η πρώτη φορά που έδινα αγγλικά,γιατί από τα 15 μου τα είχα παρατήσει και μετά λόγω πανελληνίων δεν τα είχα συνεχίσει.Έκανα προετοιμασία 6 μήνες για ECCE και FCE γιατί με είχαν βρει καλό στα αγγλικά.Στο GVR τα πήγα καλά,το μόνο που δεν πρόλαβα να κάνω είναι το 1ο reading με τις ρακέτες,γιατί το άφησα για το τέλος,και μας τα πήραν στα 70 λεπτά τα γραπτά.Επομένως αυτά τα 6 κενά τα συμπλήρωσα στην τύχη.Κατά τ'άλλα πρέπει να έχω 5-6 λάθη στο GV.Στην έκθεση που έπεσε για τις συμβουλές που δίνει κάποιος στους μαθητές που αναγκάζονται να αλλάξουν σχολείο,βγήκα λίγο εκτός θέματος,βασικά νόμιζα ότι αλλάζουν σχολείο επειδή τους αποβάλλουν οι καθηγητές,και έγραψα γενικότερα τρόπους καλής συμπεριφοράς στο σχολείο (δηλαδή κοινωνικοποίηση,επικοινωνία με τα άλλα παιδιά,σεβασμός στους δασκάλους,προσοχή στα μαθήματα και εντατικό διάβασμα,και σεβασμός στο περιβάλλον του σχολείου-να μη ρίχνουν σκουπίδια).Βέβαια τα σύνδεσα σωστά,(δηλαδή χρησιμοποίησα φράσεις όπως first of all,μετά the next thing you should do,you have to,you owe to,besides κλπ).Μας πήρε την έκθεση στα 25 λεπτά,ευτυχώς πρόλαβα να γράψω with respect και ψευδώνυμο στο τέλος.Στο listening ξεκινούσε με έναν άντρα που μιλούσε στο τηλέφωνο σε εστιατόριο μαζί με τη γυναίκα του,και η γυναίκα μιλούσε με το σερβιτόρο.Δύσκολο ήταν αν και ακουγόταν ξεκάθαρα.Μας τα πήρε αμέσως μόλις τελειώσαμε,ευτυχώς πρόλαβα να τα γράψω όλα.Γενικά τα περνούσα κατευθείαν στο answer sheet.Πολλοί τα έγραφαν στο booklet και δεν πρόλαβαν να τα περάσουν στο answer sheet,ειδικά στο GVR.Όποιος ξέρει για την έκθεση ας μου πει.Και αν θυμάται κάποιος το listening.Πρέπει να το πάρω,είδα και 10χρονα μέσα,ένας είχε γεννηθεί το 2000.


Το άλλο Σάββατο δίνω και FCE γραπτά και προφορικά την άλλη Κυριακή.Τα προφορικά του ECCE τέλος του μήνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Thx for the feedback!;)
Τωρα πειτε και αλλοι την γνωμη σας!
Και φυσικα καλη επιτυχια στους ECPEαδες αυριο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unh0lyShady

Νεοφερμένος

Ο Unh0lyShady αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγω σημερα εδωσα στο form C το listening ηταν πανευκολο γιατι ακουγα πολυ καθαρα.. Το Grammar επισης το voC με δυσκολεψε μονο τα αλλα ολα ηταν ευκολα για μενα.. Μονο το letter μου την εσπασε πολυ!! Αλλα νομιζω ενα LP θα εχω στην εκθεση.. GVR πιστυω 70%+..:D Και οπως ελεγαν τα παιδια στα πιο παλλια comments ηταν πιο ευκολα απο αυτο του φροντιστιριου.:) Καλη επυτιχια σε αυτουσ του ECPE!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Καλή επιτυχία teo και Valder για αύριο και σε όσους δίνουν! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Καλή επιτυχία σε όλους παιδιά! :)
Και εγώ δίνω και ομολογώ πως έχω αγχωθεί λίγο, αλλά πολύ πιο λίγο απ'ότι στο lower, και πλέον αγχώνομαι γιατί δεν αγχώθηκα. :P Άντε μακάρι να μας πέσει κανα εύκολο testάκι, και θα'μαστε μια χαρά. Θετική ενέργεια πάνω απόλα!

Δεν πιστεύω να κάτσει κανένας τώρα να διαβάζει τέτοια ώρα.. Ύπνο και καθαρό μυαλό για αύριο. Καλή επιτυχία και σε όσους έδωσαν σήμερα lower. Άντε υπομονή 3 μήνες και θα μάθετε τί κάνατε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unh0lyShady

Νεοφερμένος

Ο Unh0lyShady αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Το πηραμε ρεεε Antguru!! :Ρ Τι 3 μηνες μου λες.. χαχ :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justin19

Νεοφερμένος

Ο justin19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Να ρωτήσω!Τις λύσεις μπορούμε να τις βρούμε κάπου?Γιατί στο φροντιστήριο μου είπαν ότι βγαίνουν μετά από 2-3 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
2 1/2 μηνες,μην τα παραφουσκωνεις:P
Eυχαριστουμε για το good luck Γιωργο!
Θετικη σκεψη και θα σκισουμε.
Επισης δυσκολο τεστ μπορει να σημαινει πιο χαμηλη βαση οποτε μην σκατε και πολυ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Να ρωτήσω!Τις λύσεις μπορούμε να τις βρούμε κάπου?Γιατί στο φροντιστήριο μου είπαν ότι βγαίνουν μετά από 2-3 χρόνια.

Δεν ανακοινωνονται ποτε οι λυσεις!
Αρα οτι εκανες μπορεις να το δεις στο περιπου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justin19

Νεοφερμένος

Ο justin19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Ούτε τα θέματα ανακοινώνονται ποτέ?Χωρίς τις λύσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Oυτε θεματα ουτε λυσεις.
Αλλωστε για αυτο ανακυκλωνονται και συχνα τα items.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
γινεται να κανεις αναβαθμολογηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top