Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2010

Πως νομίζετε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Πολύ καλά, σίγουρα πέρασα

    Ψήφοι: 21 26.6%
  • Καλά, μάλλον πέρασα

    Ψήφοι: 35 44.3%
  • Μέτρια, παίζεται αν πέρασα

    Ψήφοι: 19 24.1%
  • Χάλια, σίγουρα κόπηκα

    Ψήφοι: 4 5.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σε αυτο το σημειο να τονισω πως στο Cambridge ειχαν ανακοινωσει πως θα βγουν στις 2 Ιουλιου αρκετο καιρο πριν.
Εδω δεν υπαρχει κατι επισημο.Αλλα και παλι στο περιπου μπορουμε να υπολογισουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Σε αυτο το σημειο να τονισω πως στο Cambridge ειχαν ανακοινωσει πως θα βγουν στις 2 Ιουλιου αρκετο καιρο πριν.
Εδω δεν υπαρχει κατι επισημο.Αλλα και παλι στο περιπου μπορουμε να υπολογισουμε!
ναι...σωστα!στο περιπου!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Παίδες, the final countdown όπως είπε και ο φίλτατος. Αχχ άντε να δούμε. Μακάρι να το πήραμε όλοι ανεξαιρέτως!;) Καλή μας επιτυχία! Για να κάνω και εγώ την πρόβλεψη μου, πιστεύω πως την Τρίτη θα τα έχουμε. Δηλαδή 20 του μηνός. It's just my huble guess, though. Μακάρι και νωρίτερα δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαι γω νομιζω 19 με 22 Ιουλιου θα τα χουμε.Μεχρι την Παρασκευη(δηλ.μαθαυριο) θα εχει ξεκαθαρίσει το τοπιο!
Καλα αποτελεσματα παιδια!;)
1 week remains!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Να κάνουμε προβλέψεις
Πιστεύω
F πανττού :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aφου πηρες το Cambridge τι το θες το Michigan ωρέ;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Απο πείσμα... καταλαβαίνεις .. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Εγώ προβλέπω
WRITING P
GCVR HP
LISTENING BF
SPEAKING HP

FINAL P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Χμ... Δύσκολη η πρόβλεψη αλλά θα πω:
Writing - LP
GCVR - HP
Listening - HP
Speaking - P

Final: P
:D Ας είμαστε αισιόδοξοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Eγώ πιστεύω

Final : Pass
Pass/Fail : P
Writing : P (ΕΙΧΑ ΠΥΡΕΤΟΟΟ -.- )
GVR : LP
Listening : Lp
Speaking: HP
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Listening:BF ή LP
GCVR: P
Writing: P
Speaking: P

Final: Ελπίζω Pass!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Listening: LP
Writing : P
GVR : P
Speaking : HP ή P

Final: P:P(ελπιζω!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Θετικη σκεψη και ολα θα πανε καλα!;)
Τo Listening λιγο με φοβιζει αλλα ελπίζω να το περάσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Συμφωνώ πάνω από όλα θετική σκέψη!!!το listening του ecpe να φανταστω ειναι πιο δυσκολο απο το listening του ecce?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Λογικα πώς το βλέπεις...
Δεν με δυσκολεψε τοσο το πρωτο και το δευτερο μέρος όσο τα segments και ειδικα το πρωτο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Παιδιά εμένα δεν με δυσκόλεψαν καθόλου τα segments. Εκτός από κάποιες περιπτώσεις που ήταν χαζές οι ερωτήσεις. Πάντως το γεγονός ότι μας έδιναν από πριν τις ερωτήσεις, προσωπικά με βοήθησε πάαααρα πολύ. Δεν ξέρω αν σας το έχω πει, βέβαια τώρα έχει περάσει, αλλά μπορεί να το διαβάσει κανένα παιδί που θα δίνει τον Δεκέμβριο. Όταν διάβαζει την εκφώνηση του part, καλό θα είναι να διαβάζετε εσείς τις ερωτήσεις του πρώτου segment. Έτσι θα ξέρετε τί γίνεται. Όταν αρχίζουν και μιλάνε, κύκλωνετε άφοβα αυτό που πιστεύετε πως είναι το σωστό, και μετά όταν θα αρχίσει να διαβάζει τις ερωτήσεις, αφού εσείς τις ξέρετε και μερικές τις έχετε ήδη βάλει θα χρειαστείτε πολύ λίγο χρόνο για να τις τελειώσετε. Έτσι όταν θα είναι πχ. στην δεύτερη ερώτηση, εσείς θα διαβάζετε το segment 2. ;) Τουλάχιστον έτσι έκανα εγώ. Καθίστε πάντως να βγουν τα αποτελέσματα. Μην είχα F στο Listening, και σας πάρω στο λαιμό μου. :P

Εγώ φοβάμαι λίγο στην έκθεση, γιατί δεν πρόλαβα να την διαβάσω για να δω τί έγραψα, αλλά σαν ιδέες νομίζω πως ήταν καλές και γενικώς ένα LP θα το πάρει. Άντε να δούμε. 5-6 μέρες έμειναν...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Βασικα θελει απολυτη αυτοσυγκεντρωση στο ακουστικο μέρος.Δεν πρεπει να σου ξεφυγει καμια ερωτηση και να μην χασεις τη σειρα σου.Ο μονος λογος που εχασα εγω το πρωτο segment ειναι πως ενω ειχα διαβασει τις ερωτησεις περιμενα να πει την πρωτη και καταλαβα πως ειχε παει στην τελευταια πολυ γρηγοροτερα απο οσο στα τεστ.Με αυτη την πεποιθηση και γω χαθηκα και το πρωτο σεγκμεντ εφαγε τυχη.Και κανα δυο φορες μπερδευτηκα και στο listening στο απαντητικο και εβαλα αλλου ντα αλλου τις απαντησεις για αυτο και με φοβιζει.Και αυτοι δεν αξιωνονται να σου δωσουν 5-10 λεπτα να περασεις τις απαντησεις με την ησυχία σου!

Έκθεση δεν τιθεται θεμα να φοβαστε παντως.7 στους 10 τους περνάνε έστω και με LP;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darklord

Νεοφερμένος

Ο Darklord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
AntGuRu και εγώ έκθεση φοβάμαι... 30 λεπτά για εμένα είναι λίγα για να γράψεις κάτι καλό... Αν και ακόμη και αν δεν την έχεις τελειώσει την έκθεση, μπορεί να σε περάσουν ακόμα και με ΗΡ, αν η ποιότητα του γραπτού είναι καλή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Bασικα μισοτελειωμενες εκθεσεις έχουν αποσπασει High Pass.Και δεν ξεπερνουσαν τις 200 λέξεις κιόλας.Αρα δεν ειναι μονο να γραψεις κατεβατα αλλα η ποιοτητα του γραπτου οπως λεει και ο darklord!;)
Εκθεση ειναι το λιγοτερο που πρεπει να φοβαστε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Πάντως στο ECPE προσπαθούσαν να χαντακώσουν με το listening. Και ΚΑΜΙΑ σχέση με το listening που είχαν ανεβάσει στην ιστοσελίδα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top