Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος-Ιούνιος 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

xristina_2012

Νεοφερμένος

Η Christina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Maria the topic of the essays were:
1. Compulsory retirement age
2. School Uniforms

ECPE

Μπορεί κάποιος που έχει δώσει προφορικά να μας πει τα θέματα? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Li@Ν@

Νεοφερμένος

Η Li@Ν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
ECPE

Μπορεί κάποιος που έχει δώσει προφορικά να μας πει τα θέματα? :)
σε μενα επεσε να επιλεξουμε speaker για ενα teachers conference. σε αλλους εμαθα supermarket sections
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
μπορεί κάποιος να μου πει πόσο πρέπει να πιάσεις σε κάθε section ώστε να περάσεις το ECPΕ?δίνω του χρόνου και η αλήθεια είναι ότι το φοβάμαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Maria the topic of the essays were:
1. Compulsory retirement age
2. School Uniforms

ECPE

Μπορεί κάποιος που έχει δώσει προφορικά να μας πει τα θέματα? :)

Σε μια φίλη μου έπεσε να διαλέξει διευθυντή σε κάτι που δε θυμάμαι.:P
Εύκολο μου φαίνεται.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia:)

Νεοφερμένος

Η georgia:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
αα και εγώ προσπαθώ να ειμαι αισιοδοξος αλλα δεεν! γιατι έχω κάνει σίγουρα 1 λάθος στο reading :( :whistle::whistle:

σιγαα βρε για ενα λαθος θα σε παρει απο κατω.?..;) η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια δεν λενε...?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Maria the topic of the essays were:
1. Compulsory retirement age
2. School Uniforms

ECPE

Μπορεί κάποιος που έχει δώσει προφορικά να μας πει τα θέματα? :)

Thank u!
Παιδια ποοοσο δυσκολο ειναι το ECPE?????? Χριστινα εσυ εχεις δωσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Normal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Normal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 185 μηνύματα.
εγω εβαλα in order for you to

Aυτό πρέπει ειναι το σωστό.. Εγώ πήγα να την πατήσω και να βάλω in order you to αλλά είχα διαβάσει ένα κείμενο την προηγούμενη μέρα που είχα δει ότι το αντικείμενο πάει με for.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia:)

Νεοφερμένος

Η georgia:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Aυτό πρέπει ειναι το σωστό.. Εγώ πήγα να την πατήσω και να βάλω in order you to αλλά είχα διαβάσει ένα κείμενο την προηγούμενη μέρα που είχα δει ότι το αντικείμενο πάει με for.

η ειρωνια ειναι οτι και εγω 2 φορες το αλλαξα:/: και τελικα αφησα το in order you to...καλα λενε οτι η πρωτη σκεψη ειναι και η σωστη...τι το ξανακοιταξα και το αλλαξα:/: τεσπααα ειπαμε αισιοδοξιαα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
exactly! συνηθως η πρωτη σκεψη ειναι και η σωστη.. καλα αποτελεσματα παιδια! και φυσικα αισιοδοξια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roulaki teacher

Νεοφερμένος

Η Roulaki teacher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Παιδια ευχαριστουμε για της πληροφοριες που δινετε. Τα θεματα της εκθεσης απο πειρα μιλω ηταν πολυ καλα. ουτε ευκολα ουτε δυσκολα. Καλα αποτελεσματα και μην τα παρατατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
η ειρωνια ειναι οτι και εγω 2 φορες το αλλαξα:/: και τελικα αφησα το in order you to...καλα λενε οτι η πρωτη σκεψη ειναι και η σωστη...τι το ξανακοιταξα και το αλλαξα:/: τεσπααα ειπαμε αισιοδοξιαα:D


και εγώ στα κειμενα με το swimming stroke το ειχα βάλει σωστό και μετά το άλλαξα.. επειδή είμαι βλάκας ;P τώρα έχω κάνει σίιγουρα ενα λάθος στο reading :P κι αν εχω κάνει κ αλλα και χω πιασει κανα 15..τοτε δεν θα περάσω! στανταρ..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LemonEl

Νεοφερμένος

Η LemonEl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Εγώ το πρώτο που λες το έβαλα εκεί που ήταν ένα άτομο στην εικόνα γιατί έλεγε ότι δεν βγάζει φωτο πολλούς μαζί.Σε μια εικόνα που έλεγε τι είχε χαλάσει;(με μια καφετιέρα,ένα pc και ένα microwave)
Σε μία που έλεγε για κάτι φύλλα που επρεπε να μαζέψει;
Εκεί με τις ώρες;


Σε αυτό με τις συσκευές ποια έχει χαλάσει τώρα είναι σίγουρα το microwave γιατί έλεγε, αν θυμάμαι καλά , ότι το pc είχε χαλάσει την προηγούμενη εβδομάδα και η καφετιέρα δεν είχε χαλάσει ακόμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Νομιζω με αγχωσατε γαι του χρονου ;ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nm06051

Νεοφερμένος

Ο nm06051 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
παιδια εγω εδωσα σημερα ecpe..το vocabulary και τα reading ηταν σχετικα ευκολα..η γραμματικη μου φανηκε λιγο δυσκολη στην αρχη αλλα μετα εγινε μετρια..ειδικα στο πρωτο παραδειγμα(hidden...farthest) δεν μπορουσα με τιποτα να το βρω!στην εκθεση ολα καλα,προλαβα και να την ελενξω(βεβαια φοβαμαι μην την θεωρησουν μικρη γιατι ειναι ακριβως 1 και 1/2 σελιδα!)..οσο για το listening μετριοτατο..
παντως πιστευω οτι δεν περασα..δεν αγχονομαι ομως,μπορω να το ξαναδωσω,δεδομενου οτι ειμαι μολις 15! :hmm:

Συμφωνώ απόλυτα με το <χρονοβόρο> του Grammar! Έλεος...Τα περισσότερα είχαν συο γραμμές διάβασμα πριν επιλέξεις μεταξύ των 4 επιλογών....Έπαιρνε εξαιρετικά πολύ χρόνο και μετά πήγαινες και στο χαζο-cloze το οποίο μου φάνηκε εξαιρετικά δύσκολο, ειδικά σε 5 σημεία...Αυτό που έλεγε κάτι με τον ορίζοντα, εκεί που ήθελε να φωτογραφήσει ουρανο και στερια, τί βάλατε; Έλεος...
Γενικά πολύ χρονοβόρο και αυτό...Το Voc. κάπως πιο εύκολο απ'ότι έχουμε συνηθίσει, αλλά σου έμενε λίγος χρόνος...εμένα μόνο 10' και για τα 40.
Στο Reading σχετικά εύκολο....το πιο πολύπλοκο ήταν αυτό με τα ντοκιμαντέρ....:hmm:
Listening μου φάνηκε εύκολο, όπως και η έκθεση...Εγω επέλεξα το 1ο θέμα....

οτι ειναι η κινηση που κανουν οταν κολυμπουν.εσυ?

Αυτό είναι το σωστό...Και εγω έπαθα την πλάκα μου μέχρι να το βρώ...Και μάλιστα είχε και το άλλο ερώτημα που έλεγε πού αναφέρεται το "which" της 2ης παραγράφου στην 3 σειρά....Μέχρι να το βρω και αυτό.....:worry:

Όταν είναι στο ίδιο εξεταστικό κέντρο έχω την εντύπωση πως ναι.
Μα καλά δεν καταλαβαίνουν ότι θα διαρρεύσουν τα θέματα?:confused:


Η βάση πχ. στο GCVR είναι 78% και η γενική 65%.

OXI 78%, είναι 70/120!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
78/120 ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Αυτό είναι το σωστό...Και εγω έπαθα την πλάκα μου μέχρι να το βρώ...Και μάλιστα είχε και το άλλο ερώτημα που έλεγε πού αναφέρεται το "which" της 2ης παραγράφου στην 3 σειρά....Μέχρι να το βρω και αυτό.....:worry:

σε αυτό με το which τι εβαλες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Li@Ν@

Νεοφερμένος

Η Li@Ν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
σε αυτό με το which τι εβαλες;
εγω εβαλα το skin. εσυ?

Αυτό είναι το σωστό...Και εγω έπαθα την πλάκα μου μέχρι να το βρώ...Και μάλιστα είχε και το άλλο ερώτημα που έλεγε πού αναφέρεται το "which" της 2ης παραγράφου στην 3 σειρά....Μέχρι να το βρω και αυτό.....:worry:
ναι ελεγε 3η προταση και εγω νομιζα 3η σειρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
εγω εβαλα το skin. εσυ?


αν δεν κανω λάθος ειναι το fabric.. γιατι ελεγε the fabric used to κατι κατι , which κατι κατι και εκανα συντακτική αναλυση :P και μου εβγαινε το fabric :P αλλα δεν δινω ορκο .. γιατι ήταν το μόνο κείμενο που δεεν...

στο cloze στο πρώτο που ελεγε ____ a photography
a.taking
b.beside
c.within
d.on

τι βάλατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Li@Ν@

Νεοφερμένος

Η Li@Ν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
αν δεν κανω λάθος ειναι το fabric.. γιατι ελεγε the fabric used to κατι κατι , which κατι κατι και εκανα συντακτική αναλυση :P και μου εβγαινε το fabric :P αλλα δεν δινω ορκο .. γιατι ήταν το μόνο κείμενο που δεεν...

στο cloze στο πρώτο που ελεγε ____ a photography
a.taking
b.beside
c.within
d.on

τι βάλατε;
ναι ελεγε για το fabric οτι μοιαζει με το δερμα το οποιο ειναι ετσι... για αυτο το εβαλα..μαλλον λαθος θα ειναι. οn εβαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top