Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος-Ιούνιος 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

SuperTink

Νεοφερμένος

Η SuperTink αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγώ το πρώτο που λες το έβαλα εκεί που ήταν ένα άτομο στην εικόνα γιατί έλεγε ότι δεν βγάζει φωτο πολλούς μαζί.Σε μια εικόνα που έλεγε τι είχε χαλάσει;(με μια καφετιέρα,ένα pc και ένα microwave)
Σε μία που έλεγε για κάτι φύλλα που επρεπε να μαζέψει;
Εκεί με τις ώρες;

Eλεγε οτι βγαζει μονο πορτρετα (ενα ατομο) αλλα η ερωτηση ηταν νομιζω Τι φωτο ΘΕΛΟΥΝ να βγαλουν
Αυτο με τα φυλλα αν δεν κανω λαθοσ ηταν με το γραφειο
Το αλλο microwave 99%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roulaki teacher

Νεοφερμένος

Η Roulaki teacher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Λοιπόν να σας πώ και εγώ την άποψη μου:

Είχα τη φόρμα D.

1) Speaking εύκολο (θεωρώ ότι είναι πολύ δύσκολο να κοπεί κάποιος)
2) Writing εύκολο (θεωρώ ότι αν γράψεις 1,5 σελίδες το έχεις περάσει)
3) Grammar εύκολο
4) Vocabulary βατό
5) Close βατό προς δύσκολο
6) Readings εύκολα
7) Listening part 1 δύσκολο. part 2 βατό, part 3 βατό προς δύσκολο.

Με άλλα λόγια το listening ήταν το δυσκολότερο από όλα αφού στο φροντιστήριο είχα κάνει 40 τεστ και δεν είχα κοπεί σε κανένα (τα περισσότερα τα παίρναγα με πάνω από 40/50)

Πιστεύω να έχω πάρει High pass με pass στα Writing, GVR, Speaking και να έχω κοπεί στο listening.
Αν περναγες με 40 μην φοβασαι. Πες μας τα θεματα της εκθεσης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kika99

Νεοφερμένος

Η kika99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Hello everyone,

Could anyone share the essays' topics, for us guys who gonna take the exams on december, pppppplllllleeeeeaaassssseeee? Ahh and for the oral exams too...
Thanks a million......:clapup::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Ρε σείς που θυμάστε ποιές εικόνες είχε το listening?Υπάρχουν κάπου τα θέματα;Τελικά αυτή με την φωτογραφία και το πoρτρέτο το α δεν ήταν το σωστό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kika99

Νεοφερμένος

Η kika99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Hello everyone,

Could anyone share the essays' topics, for us guys who gonna take the exams on december, pppppplllllleeeeeaaassssseeee? Ahh and for the oral exams too...
Thanks a million......:clapup::D

For the ECPE...( sorry :redface: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
το listening ειναι παντα το πιο δυσκολο κομματι γιατι πρεπει να απαντησεις πολυ γρηγορα χωρις δευτερη σκεψη..τα υπολοιπα για οσους εχουν προετοιμαστει δεν αποτελουν ποτε κινδυνο για να κοπει καποιος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperTink

Νεοφερμένος

Η SuperTink αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ρε σείς που θυμάστε ποιές εικόνες είχε το listening?Υπάρχουν κάπου τα θέματα;Τελικά αυτή με την φωτογραφία και το πoρτρέτο το α δεν ήταν το σωστό;

Δεν υπαρχουν τα θεματα απλα ειχα τοσο αγχος που τα θυμαμαι τα περισσοτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν θυμάμαι τίποτα.Αν τα δώ θα τα θυμηθώ βέβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ero

Νεοφερμένος

Η Ero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά αν τυχόν βρείτε τα θεματα του michigan στο internet ανεβαστε τα και εδώ ....... έχουμε πολυ αγωνία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nigeo

Νεοφερμένος

Ο nigeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
το listening ειναι παντα το πιο δυσκολο κομματι γιατι πρεπει να απαντησεις πολυ γρηγορα χωρις δευτερη σκεψη..τα υπολοιπα για οσους εχουν προετοιμαστει δεν αποτελουν ποτε κινδυνο για να κοπει καποιος...
+1 ...συν φυσικά ότι το κάθε λάθος στο listening έχει μεγαλύτερο αντίκτυπο στο συνολικό βαθμό σε αντίθεση με το gcvr...οταν ακούσω κάποτε πολλούς να παραπονιούνται για δύσκολο vocabulary θα καταλάβω ότι θέλουν να κόψουν γενικά πολύ κόσμο...από τα σχόλια των παιδιών καταλαβαίνω ότι υπάρχει πλήρης σχεδόν αντιστοιχία με τον Δεκέμβρη του 2011...με βάση αυτά θεωρώ ότι το ποσοστό αποτυχίας ενδεχομένως στο ecpe να ειναι πάλι γύρω στο 42-43%....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

GeorgeChatz

Νεοφερμένος

Ο GeorgeChatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
For the ECPE...( sorry :redface: )
Στην έκθεση, το 1ο θέμα ήταν να πούμε εάν θα έπρεπε να αφήνουν όσους είναι σε ηλικία να πάρουν σύνταξη να συνεχίσουν να δουλεύουν και για άλλα χρόνια, αν το θέλουν, ή αν θα έπρεπε να υπάρχει όριο νμζ(δν το θυμάμαι πλ καλά γτ το απέκλεισα αμέσως...!)
Το 2ο(που έγραψαν και οι περισσότεροι) ήταν για το εάν θα πρέπει να φοράνε οι μαθητές στολή ή να τους αφήνουν να φοράνε ό,τι θέλουν.
Μπορώ να πω ότι ήταν βατά θέματα, το ένα κάπως μέτριο και το άλλο σχετικά εύκολο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matezis

Νεοφερμένος

Ο matezis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μα καλά, πόσα θέματα βάζουν; Κι εγώ σήμερα έδωσα ECPE, και τα θέματα ήταν τα πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα της part time εργασίας των εφήβων μαθητών, και η γνώμη μας για τους αυστηρούς ή πιο χαλαρούς τρόπους διδασκαλίας στο σχολείο. Μάλλον υπάρχει διαφορά ανάμεσα στα μεσημεριανά και απογευματινά θέματα (εγώ έδωσα απόγευμα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperTink

Νεοφερμένος

Η SuperTink αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Μια ερωτηση..Στο ECCE οταν εχει καποιος την φορμα Α πχ στa γραπτα θα την εχει την φορμα Α και στα προφορικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kika99

Νεοφερμένος

Η kika99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Στην έκθεση, το 1ο θέμα ήταν να πούμε εάν θα έπρεπε να αφήνουν όσους είναι σε ηλικία να πάρουν σύνταξη να συνεχίσουν να δουλεύουν και για άλλα χρόνια, αν το θέλουν, ή αν θα έπρεπε να υπάρχει όριο νμζ(δν το θυμάμαι πλ καλά γτ το απέκλεισα αμέσως...!)
Το 2ο(που έγραψαν και οι περισσότεροι) ήταν για το εάν θα πρέπει να φοράνε οι μαθητές στολή ή να τους αφήνουν να φοράνε ό,τι θέλουν.
Μπορώ να πω ότι ήταν βατά θέματα, το ένα κάπως μέτριο και το άλλο σχετικά εύκολο. ;)

Και τα δυο γκρουπ (πρωινο και απογευματινο) γραφουνε τα ιδια θεματα εκθεσεων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Και τα δυο γκρουπ (πρωινο και απογευματινο) γραφουνε τα ιδια θεματα εκθεσεων?
Όταν είναι στο ίδιο εξεταστικό κέντρο έχω την εντύπωση πως ναι.
Μα καλά δεν καταλαβαίνουν ότι θα διαρρεύσουν τα θέματα?:confused:

+1 ...συν φυσικά ότι το κάθε λάθος στο listening έχει μεγαλύτερο αντίκτυπο στο συνολικό βαθμό σε αντίθεση με το gcvr...οταν ακούσω κάποτε πολλούς να παραπονιούνται για δύσκολο vocabulary θα καταλάβω ότι θέλουν να κόψουν γενικά πολύ κόσμο...από τα σχόλια των παιδιών καταλαβαίνω ότι υπάρχει πλήρης σχεδόν αντιστοιχία με τον Δεκέμβρη του 2011...με βάση αυτά θεωρώ ότι το ποσοστό αποτυχίας ενδεχομένως στο ecpe να ειναι πάλι γύρω στο 42-43%....
Η βάση πχ. στο GCVR είναι 78% και η γενική 65%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kika99

Νεοφερμένος

Η kika99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Όταν είναι στο ίδιο εξεταστικό κέντρο έχω την εντύπωση πως ναι.
Μα καλά δεν καταλαβαίνουν ότι θα διαρρεύσουν τα θέματα?:confused:

O matezis έγραψε στις 00:12, Σήμερα: #372
Μα καλά, πόσα θέματα βάζουν; Κι εγώ σήμερα έδωσα ECPE, και τα θέματα ήταν τα πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα της part time εργασίας των εφήβων μαθητών, και η γνώμη μας για τους αυστηρούς ή πιο χαλαρούς τρόπους διδασκαλίας στο σχολείο. Μάλλον υπάρχει διαφορά ανάμεσα στα μεσημεριανά και απογευματινά θέματα (εγώ έδωσα απόγευμα).


Απ'οτι βλεπω μαλλον οχι. αναλογα με την ωρα εξετασης δινονται αλλα θεματα. Κριμα και σκεφτομουνα να δηλωσω απογευμα για να δω τα θεματα του προηγουμενου γκρουπ! :P:D χιχιχιχιχιχιχιχι....Σκανταλιαααα.........

παντως σας ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!!!!!!
Καλα αποτελεσματα σε ολους σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperTink

Νεοφερμένος

Η SuperTink αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Γεια σας και εγω εδωσα ecce χθες.
Το ακουστικο μου φανηκε σχετικα ευκολο (Και εγω αυτο με τα teddy bears ειχα) ομως σε αυτο με το πρωτο ζωακι νομιζω εβαλα το ελεφαντακι. Το gvr ηταν μετριο. Το grammar το τελειωσα ανετα και ξανακοιταξα στο τελος μερικα. Στο λεξιλογιο ειχα λιγα με αγνωστες λεξεις ομως το περασα γρηγορα και ειχα για το reading πανω απο μιση ωρα. Σε θεματα χρονου οκ αν και εκανα παραπανω απο οτι συνηθως. Τελειωσα 5 λεπτα πριν την ληξη. Το Reading μου φανηκε αρκετα καλο. Η εκθεση ηταν αυτο για την αυξηση των τιμων στα ετσιατορια. Επελεξα το γραμμα και ειμαι ικανοποιημενη. Αυτο που φοβαμαι ειναι το gvγιατι και στα προφορικα πηγα πολυ καλυτερα απο οσο περιμενα και ειμαι χαρουμενη

Μπορεις να μας γραψεισ τι επεσε στα προφορικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gewrgia26

Νεοφερμένος

Η gewrgia26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας και πάλι! Να σας ρωτήσω βρε παιδιά, έδινε κάποιος ecce form A στις 26 ? Θυμάστε τι βάλατε στα κενά 51,53,57 και 126 ? αυτά θυμάμαι πως κόλλησα. Αν κάποιος τα θυμάται ονομαστικά και όχι ως a,b, c, d. πχ το 51 θυμάμαι έλεγε κάτι για κάτι κλειδιά και είχε σαν επιλογές fallen, have fallen και τις άλλες 2 δε τις θυμάμαι. ένα άλλο είχε σαν επιλογές unlike, contrary to και κάτι άλλα. Θυμάστε καθόλου ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeChatz

Νεοφερμένος

Ο GeorgeChatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Και τα δυο γκρουπ (πρωινο και απογευματινο) γραφουνε τα ιδια θεματα εκθεσεων?
Όχι, το πρωινό έχει άλλα θέματα σε σχέση με το απογευματινό, ακόμα και αν είναι στο ίδιο κέντρο, για να μην υπάρξει διαρροή των θεμάτων και προετοιμαστούν καλύτερα οι απογευματινοί, φαντάζομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Hello everyone,

Could anyone share the essays' topics, for us guys who gonna take the exams on december, pppppplllllleeeeeaaassssseeee? Ahh and for the oral exams too...
Thanks a million......:clapup::D

Ι'll give ECPE on December :/ maybe! So do u want to share essays or sth else?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top