Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος-Ιούνιος 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Proficiency :
Θέμα 1. Αν θα πρεπει να υπάρχει οριο συνταξιοδότησης ή να δουλεύουν όσο θέλουν
Θέμα 2. Αν θα πρεπει οι μαθητες να φοράνε στολές στα σχολεία ή όχι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Li@Ν@

Νεοφερμένος

Η Li@Ν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
εγω εδινα σημερα το πρωι στις 9....εκθεση ολα καλα...μονο τα reading μου φανηκαν λιγακι δυσκολα και αγχωθηκα μηπως δεν μου φτασει ο χρονος αλλα τελικα μου εμειναν και 5 λεπτα....απο γραμματικη θυμαται κανεις τι εβαλε σε ενα κουτακι που ελεγε"you need a κατι ....join in our organisation" εγω εβαλα in order you to ....αλλα δεν ειμαι τερμα σιγουρη και μου εχει κολλησει το συγκεκριμενο....
εγω εβαλα in order for you to
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperTink

Νεοφερμένος

Η SuperTink αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ναι,ναι,νομίζω το 1ο εργοστάσιο για teddy bears, άλλο θυμάσαι;;

Ακομα ειχε νομιζω τι ζωακι φτιαχτηκε πρωτο (κατι τετοιο) κι εβαλα το c που αν δεν κανω λαθος ηταν λιονταρι
Και ελεγε προς το τελος μια ερωτηση για μια κοπελα που νομιζω ρωταγε γιατι προτιμαει τα teddy bears κ δν θυμαμαι τισ απαντησεις αλλα δν εβαλα το 'They are better than pets"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
εγω εβαλα in order for you to

αυτο ειναι ;)
θυμάσαι μήπως τα δύο τελευταία στο listening ? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Κι εγω collectors εβαλα. Αφου ελεγε νομιζω οτι ενω πολλοι νομιζουν οτι τα ενδιαφερουν τα παιδια εκει πανε κυριωσ adults κι ειδικα Collectors (κατι τετοιο)

Λοιπον εκει στα teddy bears ειχε κατι που ελεγε απο το 1900κατι τι εγινε κ νομιζω εβαλα οτι φτιαχτηκε εργοστασιο (κατι τετοιο)..Εσεις τι βαλατε?
Και εγώ αυτό έβαλα εκεί..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Εμάς(ECCE) είχε ένα άρθρο που έλεγε για μια δασκάλα δημοτικού που αποφάσισε να δίνει παιχνίδια ως βραβεία στα παιδιά που παίρνουν Α.

Letter:Να γράψουμε στη δασκάλα και να πούμε αν συμφωνούμε ή όχι με την απόφαση.

Essay:Να γράψουμε για τα κίνητρα που πρέπει να δίνουμε στους μαθητές.


(Αν το μήνυμα θεωρείται υποκλοπή πνευματικών δικαιωμάτων της hau ας διαγραφεί :rofl:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Ακομα ειχε νομιζω τι ζωακι φτιαχτηκε πρωτο (κατι τετοιο) κι εβαλα το c που αν δεν κανω λαθος ηταν λιονταρι
Και ελεγε προς το τελος μια ερωτηση για μια κοπελα που νομιζω ρωταγε γιατι προτιμαει τα teddy bears κ δν θυμαμαι τισ απαντησεις αλλα δν εβαλα το 'They are better than pets"
Το λιοντάρι νομίζω δεν είναι.Στο άλλο συμφωνώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Σ'αυτό που λες με το πρώτο ζωάκι, κι εγώ το C νομίζω έβαλα αλλά δε νομίζω να ήταν το λιοντάρι :worry: (αν και γι'αυτό δεν είμαι τόσο σίγουρος)

Στο άλλο, δεν έβαλα αυτό που έβαλες εσύ, δε θυμάμαι τι ακριβώς έλεγε αυτό που έβαλα, αλλά ήμουν 90% σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Li@Ν@

Νεοφερμένος

Η Li@Ν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
αυτο ειναι ;)
θυμάσαι μήπως τα δύο τελευταία στο listening ? :redface:
ποιες ηταν οι ερωτησεις???? τελευταια ερωτηση πρεπει να εβαλα c. η προτελευταια τι ρωταγε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperTink

Νεοφερμένος

Η SuperTink αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Σ'αυτό που λες με το πρώτο ζωάκι, κι εγώ το C νομίζω έβαλα αλλά δε νομίζω να ήταν το λιοντάρι :worry: (αν και γι'αυτό δεν είμαι τόσο σίγουρος)

Στο άλλο, δεν έβαλα αυτό που έβαλες εσύ, δε θυμάμαι τι ακριβώς έλεγε αυτό που έβαλα, αλλά ήμουν 90% σίγουρος.

Στο δευτερο αυτο λεω κι εγω οτι ΔΕΝ εβαλα το οτι ειναι καλυτερα απο τα κατοικιδια ;)

ΜΜΜ απο gvr θυμαστε τιποτα?
επιλεξατε πουθενα τις λεξεις float και expression?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Λοιπόν από το GVR θυμάμαι ότι όντως ήταν το float. Στο άλλο που λες ήταν κάπως: "His face expression was ______,so......." Δεν θυμάμαι τι έβαλα:\ Στο 3ο Reading, έλεγε ποιος από τους 4 δεν θα αγωνιστεί το απόγευμα, ποιον βάλατε;

Και γιατί το φυλλάδιο μας λέει για αυτούς, έβαλα επειδή είναι καλοί ποδηλάτες για να τους προσέξεις, κάπως έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
ποιες ηταν οι ερωτησεις???? τελευταια ερωτηση πρεπει να εβαλα c. η προτελευταια τι ρωταγε?

δεν θυμάμαι καθόλου..αλλα τελευταία και εγώ C έβαλα.. :)
στα κειμενα αυτό με τους κολυμβητές μου έσπασε τα νεύρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperTink

Νεοφερμένος

Η SuperTink αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Λοιπόν από το GVR θυμάμαι ότι όντως ήταν το float. Στο άλλο που λες ήταν κάπως: "His face expression was ______,so......." Δεν θυμάμαι τι έβαλα:\ Στο 3ο Reading, έλεγε ποιος από τους 4 δεν θα αγωνιστεί το απόγευμα, ποιον βάλατε;

Και γιατί το φυλλάδιο μας λέει για αυτούς, έβαλα επειδή είναι καλοί ποδηλάτες για να τους προσέξεις, κάπως έτσι.

Στο 3ο reading δεν τα πηγα καλα....δν μπορω να σ πω με συγουρια, δεν θυμαμαι καν τι εβαλα;)
Kανα αλλο απο vocabulary θυμαστε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Λοιπόν από το GVR θυμάμαι ότι όντως ήταν το float. Στο άλλο που λες ήταν κάπως: "His face expression was ______,so......." Δεν θυμάμαι τι έβαλα:\ Στο 3ο Reading, έλεγε ποιος από τους 4 δεν θα αγωνιστεί το απόγευμα, ποιον βάλατε;

Και γιατί το φυλλάδιο μας λέει για αυτούς, έβαλα επειδή είναι καλοί ποδηλάτες για να τους προσέξεις, κάπως έτσι.
Τα ίδια έβαλα.Στην ερώτηση με τους 4 το έβαλα στην τύχη,το δ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Με τους 4 ήταν ο Eric, γιατί η απογευματινή κούρσα ήταν άνω των 18, ο Eric ήταν 17... Εύκολο,ήθελε λίγο ψάξιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Li@Ν@

Νεοφερμένος

Η Li@Ν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
δεν θυμάμαι καθόλου..αλλα τελευταία και εγώ C έβαλα.. :)
στα κειμενα αυτό με τους κολυμβητές μου έσπασε τα νεύρα!
καλα ναι...θυμαμαι που ρωτουσε τι ειναι το swimming stroke και δεν μπορουσα να βρω με τιποτα που το γραφει μεχρι που ξαναδιαβασα το κειμενο λεξη-λεξη,τελευταια στιγμη το βρηκα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Με τους 4 ήταν ο Eric, γιατί η απογευματινή κούρσα ήταν άνω των 18, ο Eric ήταν 17... Εύκολο,ήθελε λίγο ψάξιμο.
Ποιο γράμμα ήταν αυτός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperTink

Νεοφερμένος

Η SuperTink αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

georgia:)

Νεοφερμένος

Η georgia:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
αυτο ειναι ;)
θυμάσαι μήπως τα δύο τελευταία στο listening ? :redface:
πφφ αληθεια ...?!;) ε ενταξει μωρε δεν θα μας σωσει ενα...ελπιζω:P εμμμ...βασικα θυμισε μου το θεμα και θα προσπαθησω να θυμιθω και εγω τι εβαλα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maraki4you

Νεοφερμένος

Η Maraki4you αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Γεια σας και εγω εδωσα ecce χθες.
Το ακουστικο μου φανηκε σχετικα ευκολο (Και εγω αυτο με τα teddy bears ειχα) ομως σε αυτο με το πρωτο ζωακι νομιζω εβαλα το ελεφαντακι. Το gvr ηταν μετριο. Το grammar το τελειωσα ανετα και ξανακοιταξα στο τελος μερικα. Στο λεξιλογιο ειχα λιγα με αγνωστες λεξεις ομως το περασα γρηγορα και ειχα για το reading πανω απο μιση ωρα. Σε θεματα χρονου οκ αν και εκανα παραπανω απο οτι συνηθως. Τελειωσα 5 λεπτα πριν την ληξη. Το Reading μου φανηκε αρκετα καλο. Η εκθεση ηταν αυτο για την αυξηση των τιμων στα ετσιατορια. Επελεξα το γραμμα και ειμαι ικανοποιημενη. Αυτο που φοβαμαι ειναι το gvγιατι και στα προφορικα πηγα πολυ καλυτερα απο οσο περιμενα και ειμαι χαρουμενη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top