Εξετάσεις FCE/CAE/CPE Μάιος 2009

Περάσατε στις εξετάσεις;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Έφη X.

Νεοφερμένος

Η Έφη X. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ παιδια για την εμψυχωση σας..
sub, νομιζω οτι ειμαστε φοβεροι..Συγχαρητηρια μας...
Θα συμφωνησω παντως οτι θελει κοτσια(για να μη πω αρετη και τολμη!) το CPE!!!
Ολοι απο το φροντιστηριο μου δεν ηθελαν να το δωσουν,ελεγαν οτι ειναι πολυ δυσκολο κτλ,κτλ..Εγω σκεφτηκα να το δωσω περισσοτερο για να δοκιμασω τη τυχη μου και για να εχω περισσοτερες πιθανοτητες να αποκτησω καποιο πτυχιο proficiency απο οσες θα ειχα αν εδινα μονο ECPE..
Πιστευω οτι τωρα δικαιωθηκα..Και κακα τα ψεματα,πιστευω οτι με τη προετοιμασια που εκανα μου αξιζαν οι βαθμοι που πηρα...
Στο ECPE(για το οποιο προετοιμαστηκα σαφως πολυ καλυτερα) ειχα πολυ πιο υψηλους βαθμους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
το πηρα με Α!!!!!!!!!!!:D
Τώρα, ποσοστό δεν ξέρω, γιατί είμαι σε διακοπές και ξέχασα το χαρτί με τον κωδικό σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ant95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Συγχαρητηρια οπως και να χει...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sub

Νεοφερμένος

Ο sub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ παιδια για την εμψυχωση σας..
sub, νομιζω οτι ειμαστε φοβεροι..Συγχαρητηρια μας...
Θα συμφωνησω παντως οτι θελει κοτσια(για να μη πω αρετη και τολμη!) το CPE!!!
Ολοι απο το φροντιστηριο μου δεν ηθελαν να το δωσουν,ελεγαν οτι ειναι πολυ δυσκολο κτλ,κτλ..Εγω σκεφτηκα να το δωσω περισσοτερο για να δοκιμασω τη τυχη μου και για να εχω περισσοτερες πιθανοτητες να αποκτησω καποιο πτυχιο proficiency απο οσες θα ειχα αν εδινα μονο ECPE..
Πιστευω οτι τωρα δικαιωθηκα..Και κακα τα ψεματα,πιστευω οτι με τη προετοιμασια που εκανα μου αξιζαν οι βαθμοι που πηρα...
Στο ECPE(για το οποιο προετοιμαστηκα σαφως πολυ καλυτερα) ειχα πολυ πιο υψηλους βαθμους..

Εγώ είχα παει 1 χρόνο αγγλικά οταν ήμουν 10 χρονών και τώρα έκανα 1 μήνα προετοιμασία και φυσικά δεν περίμενα να το πάρω ιδικά αφού τα πήγα χάλια στο listening! Αλλα τελικά... :)

Η αρχή έγινε με το φροντιστήριο που πάει η μικρή μου αδερφή εδω και 6 χρόνια.
Είπα να κάνω ενα τεστ να δω αν εχω τις γνώσεις να πάρω ενα lower. Τελικά έδωσα και το πήρα με διάκριση προς έκπληξη όλων (και εμου!)
Μετά απο αυτο, η δασκάλα απο το φροντιστήριο με παρότρυνε να δώσω και για proficiency αλλα όσο ποιο εύκολο γίνεται, edexcel η lancashire.
Το σκέφτηκα και ειπα οκ, περίπου 200 ευρω θα φύγουν αλλα δεν θα έχω την απορία αν μπορώ να το πάρω η οχι.
Μετά είπα, πρώτη και τελευταία φορά θα δώσω για proficiency, γιατι να μην δώσω για το καλύτερο και οτι γίνει? Εκεί με έκραξαν άπαντες για την "κακή" επιλογή (όλο το φροντιστήριο επέλεξε να δώσει για edexcel)

Τελικά ένα μόνο παιδάκι πήρε το edexcel proficiency και εγώ (το Cambridge Proficiency) :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Για να πετυχεις στην ζωή σου θελει τόλμη και γοητεία.
Ο τολμών νικά!:)
Για αυτο βαζουμε στοχους και τους εκπληρώνουμε στην ζωή μας.Αλλιως η ζωη μας γινεται μιζερη και ανιαρή.

Λοιπον και παλι πολλα μπραβο στους επιτυχοντες και don't give up στους αποτυγχόντες!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Εγώ είχα παει 1 χρόνο αγγλικά οταν ήμουν 10 χρονών και τώρα έκανα 1 μήνα προετοιμασία και φυσικά δεν περίμενα να το πάρω ιδικά αφού τα πήγα χάλια στο listening! Αλλα τελικά... :)

Η αρχή έγινε με το φροντιστήριο που πάει η μικρή μου αδερφή εδω και 6 χρόνια.
Είπα να κάνω ενα τεστ να δω αν εχω τις γνώσεις να πάρω ενα lower. Τελικά έδωσα και το πήρα με διάκριση προς έκπληξη όλων (και εμου!)
Μετά απο αυτο, η δασκάλα απο το φροντιστήριο με παρότρυνε να δώσω και για proficiency αλλα όσο ποιο εύκολο γίνεται, edexcel η lancashire.
Το σκέφτηκα και ειπα οκ, περίπου 200 ευρω θα φύγουν αλλα δεν θα έχω την απορία αν μπορώ να το πάρω η οχι.
Μετά είπα, πρώτη και τελευταία φορά θα δώσω για proficiency, γιατι να μην δώσω για το καλύτερο και οτι γίνει? Εκεί με έκραξαν άπαντες για την "κακή" επιλογή (όλο το φροντιστήριο επέλεξε να δώσει για edexcel)

Τελικά ένα μόνο παιδάκι πήρε το edexcel proficiency και εγώ (το Cambridge Proficiency) :jumpy:
να συμπληρωσω οτι το λανκασιρ δεν ειναι καθοοοοοοοολου ευκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ολα τα πιστοποιητικα γλωσσομαθειας που αναγνωριζει η Ελλαδα συμφωνα με τον νομοθέτη ειναι ισαξια και ισοτιμα στον ιδιο δεικτη δυσκολιας.

Ο νομοθετης δεν ειναι χαζός ετσι ωστε να καταταξει τα πιστοποιητικα αυτα στο προσοντολογιο του ΑΣΕΠ αν δεν ειναι 100% πως ειναι πανω στο επιπεδο που εξεταζουν.
Για αυτο συγκροτειται και η Ολομελεια στο ΑΣΕΠ με ειδικους επιστημονες για να αναγνωριστει ή οχι ενα πιστοποιητικο απο το ΑΣΕΠ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sub

Νεοφερμένος

Ο sub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
να συμπληρωσω οτι το λανκασιρ δεν ειναι καθοοοοοοοολου ευκολο...

Δεν ξέρω ποσο δύσκολο είναι, απλα το έβαλα στα "εύκολα" εφόσον με μηδέν προετοιμασία πήρα το lower του lancashire με διάκριση!
Σίγουρα δεν μπορούμε να πούμε κανένα proficiency εύκολο, ίσως κάποια να είναι ποιο βατά απο κάποια αλλα.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δεν ειναι θεμα δυσκολιας.
Ειναι θεμα "Format" εξετασεων.
Ειναι καποια πχ.user friendly formats οπως τα πολλαπλης επιλογης.
Βεβαια εμενα και το φορματ του Κειμπριτζ δεν με χαλαει!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πω,πω!
Κατακλεισμος αριστουχων του FCE στο Cambridge!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Ξέρετε πού μπορούμε να βρούμε το αριθμό του κέντρου που δώσαμε τις εξετάσεις;; Γιατί πάνω στο πρόγραμμα των εξετάσεων βρήκα τον δικό μου κωδικό αλλά όχι του κέντρου :(

Edit: Τελικά, ανακάλυψα ότι δεν χρειαζεται :$
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Tα αποτελεσματα θα ειναι προσβασιμα απο το results.hau.gr με τον 6ψηφιο κωδικο σας και την ημ.γεννησης!:no1:

Καλα αποτελεσματα σε ολους!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
κι εγω περασα αλλα δε μου εχει ποσοστο.δε βαριεσαι,εμεις να'μαστε καλα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Congratulations my dear!:no1:

Ποσοστο θα σου εχει στο Statement of Results σου!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
α καλα,σε 3 χρονια θα μαθω δηλαδη.:P

ευχαριστω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
μπραβο!!!
-----------------------------------------
Αν δειτε τα polls στο CPE και το ECPE στο πρωτο το ποσοστο επιτυχιας ειναι μεγαλυτερο αν και το δειγμα δν ειναι αντικειμενικοτατο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το CPE παντα ειχε σταθερα ποσοστα επιτυχιας σε αντιθεση με το ECPE!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τα αποτελεσματα BCCE-ALCE June 2009 θα ανακοινωθουν στις αρχες της επομενης εβδομαδας,πιθανόν Δευτέρα με Τρίτη!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sub

Νεοφερμένος

Ο sub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ευχαριστω :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top