Εξετάσεις FCE/CAE/CPE Μάιος 2009

Περάσατε στις εξετάσεις;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Nα σου πω κατι?
Εδωσες μεσω φροντηστηρίου ή individual?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
INDIVIDUAL και τις δυο φορες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αν εισαι Individual τοτε ναι ,οταν θα βγουν τα αποτελεσματα θα ενημερωθείς κανονικα via SMS δεν υπάρχει πρόβλημα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TopTop

Νεοφερμένος

Ο TopTop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Teol παντογνώστη ευτυχώς έχουμε και εσένα.Σε διαβαζω καιρό τωρα και σε ευχαριστω που μοιραζεσαι τις πληροφοριες και γνωσεις σου με μας.(Ειμαι λιγο γλυφτης οπως καταλαβες αλλα αυτα που λεω ειναι αληθεια..).Να σε ρωτησω..Γνωρίζεις εαν στο Speaking και στο Writing οι βαθμοι είναι καλοι?Φυσικα η ερωτηση όπως τη θέτω ειναι λιγο αυθαίρετη..Εννοω, εχεις μιλησει με μαθητη που γνωριζεις οτι ηταν καλος σε αυτα τα μερη για τα ποσοστα που πηρε?Βαζουν γενικα βαθμους σ'αυτα η ειναι αυστηροι και φειδωλοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πρώτα απο όλα σε ευχαριστω για τα καλά σου λόγια αν και δεν επρεπε να τα ελεγες γιατί μου αρεσει να βοηθάω τους αλλους!:no1:

Στο ψητό τώρα.Στο Cambridge ESOL και σε όλες τις εξετάσεις του έχουν πολύ συγκεκριμενα κριτήρια αξιολογησης.Δεν μπορω να πω πως είναι αυστηρα αλλα συγκεκριμενα.Πχ στα προφορικα σου βαθμολογείσαι σε 4 συγκεκριμενα κριτηρια αξιολογησης και σε ενα Overall-Global Achievement που εξεταζει την γενικη επιδοση σου και την εντυπωση που έχεις κανει στον εξεταστη.Στην έκθεση δε τα κριτηρια ειναι πολλα και ετσι τα χωρίζουν σε 2 κατηγορίες που είναι: 1.Task Specific Mark Scheme και 2.General Impression Mark Scheme.Το πρωτο έχει επιμέρους κριτηρια οπως Content,Organisation and cohesion,Range,Accuracy,Appropriacy of register and format,Target reader.

Αυτα πιστευω να σε κανουν να καταλαβεις πως οι βαθμοι στο Speaking και στο Writing ειναι δικαιοι.

Δηλαδη ότι αξίζει ο καθενας θα πάρει.Ο καλος θα παρει καλο βαθμο,ο μέτριος μετριο και ο κακος κακο βαθμό.

Σε γενικες γραμμες μπορω να σου πω οτι οι βαθμοι ειναι καλοι.Και οι εξεταστες προσπαθούν να βαθμολογησουν με σκοπο να βοηθησουν το παιδι και οχι να το κόψουν.Ουσιαστικα μετρανε την προσπαθεια και επιβραβεύουν την προσπάθεια.

Ελπίζω να σε βοηθησα!:no1:

Για οτιδηποτε αλλο εδώ είμαστε...!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
τεολ σορυ βαριομουν να διαβασω το κειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιμενο σου :P.
εγω πιστευω-και μου εχουν πει κιολας καθηγητριες-οτι δυσκολα κοβουν στα προφορικα...δηλαδη θα πρεπει να μη μπορεις να πεις ουτε το ονομα σου.μπορει να μην πεις λεξιλογιο ξερω γω,αλλα θα σε περασουν γτ μιλησες....οταν εδινα εγω πχ fce ειχα πει σκατα λεξιλογιο και θυμαμαι ειχα καλο βαθμο προφορικα...εντυπωσιαζονται με παπαριες :P.
τα ιδια και στην εκθεση,εκει θελει να βαζεις λεξιλογιο,κι ας λες κοτσανες.

γενικως,θεωρω οτι και στα 2 βαζουν υψηλους βαθμους,καθως θεωρουνται και τα 2 πιο ευκολα σημεια των εξετασεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
τεολ σορυ βαριομουν να διαβασω το κειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιμενο σου :P.
εγω πιστευω-και μου εχουν πει κιολας καθηγητριες-οτι δυσκολα κοβουν στα προφορικα...δηλαδη θα πρεπει να μη μπορεις να πεις ουτε το ονομα σου.μπορει να μην πεις λεξιλογιο ξερω γω,αλλα θα σε περασουν γτ μιλησες....οταν εδινα εγω πχ fce ειχα πει σκατα λεξιλογιο και θυμαμαι ειχα καλο βαθμο προφορικα...εντυπωσιαζονται με παπαριες :P.
τα ιδια και στην εκθεση,εκει θελει να βαζεις λεξιλογιο,κι ας λες κοτσανες.

γενικως,θεωρω οτι και στα 2 βαζουν υψηλους βαθμους,καθως θεωρουνται και τα 2 πιο ευκολα σημεια των εξετασεων

Σιγα το κείμενο που βαριεσαι να διαβασεις...:P
Ελεος πια...:P

Tεσπα μην το λες οτι βαζουν πολυ υψηλους βαθμούς!
Πες καλυτερα πως βαζουν κανονικους,και βαθμούς που ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα!

Μην ξεχνάμε οτι το δίνουν παιδιά τα οποια ειναι οι λεγόμενοι strong candidates!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
ΝΑΙ τεο!! Εγω στο lower εχασα το Α επειδη μου εβαλαν Β στα προφ. και στην εκθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μα για αυτό ειναι αξιοκρατικοί!
Εχουν τοσο λεπτομερη κριτηρια αξιολογησης που οτι αξιζεις θα πάρεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Ναι δν λεω οτι αξιζα κατι περισσοτερα τουλαχιστον στα προφορικα οπου ημουν τιγκα στο αγχος. Τωρα στην εκθεση δν μπορω να καταλαβω τι πηγε στραβα. Τεσπα ας μν ειμαστε πλεονεκτες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ναι δν λεω οτι αξιζα κατι περισσοτερα τουλαχιστον στα προφορικα οπου ημουν τιγκα στο αγχος. Τωρα στην εκθεση δν μπορω να καταλαβω τι πηγε στραβα. Τεσπα ας μν ειμαστε πλεονεκτες!!

Αν δεις τα κριτηρια που παρεθεσα 4-5 ποστ παραπανω θα δεις οτι ειναι 7 κριτηρια αξιολογησης!

Κατι θα πήγε στραβα σε καποια απο αυτα και δεν σου χαρισε το πολυποθητο Α στην εκθεση!;)

Οπως ειπες δεν ειμαστε και πλεονέκτες!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Ακριβως δν φτανει που το πηρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ακριβως δν φτανει που το πηρα!!

Ακριβώς έτσι είναι!
Εγω στο FCE κοπηκα με Ε...:P
Εκει ειναι να μην είσαι πλεονέκτης...:P:P:P:lol::lol::lol::D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Με E τι ειχες κανει βρε!!! Βιβλιο δν ειχες ανοιξει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Με E τι ειχες κανει βρε!!! Βιβλιο δν ειχες ανοιξει???

Μεγάλη ιστορία είναι άσε άσε!
3 πόστ δεν φτανουν να στην πω!...:P
Και για ολα φταιει η ηλιθια καθηγητρια μου με την μηδαμινη προετοιμασια που μου εκανε και μετα μου την είπε και απο πάνω...!:mad:


Tεσπα φτανει που τωρα εδωσα ΚΠΓ Γ1 και Edexcel Lvl 4!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Με το ΚΠΓ περνεις επαρκεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δεν παίρνεις επαρκεια βρε!
Αφου ακομα δεν εχει Γ2!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Sorry!! πεταξα τουβλο ελπιζω να μν σε πηρε!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eλα ρε και συ δεν πειράζει!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Μην ξεχνάμε οτι το δίνουν παιδιά τα οποια ειναι οι λεγόμενοι strong candidates!;)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
οχι απαραιτητα...σε μας το εδωσαν και παιδια που ηταν χαλια κι ομως το πηραν,εστω και με C!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top