Εξετάσεις FCE/CAE/CPE Μάιος 2009

Περάσατε στις εξετάσεις;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

sub

Νεοφερμένος

Ο sub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
..ευτυχώς τα πήγα πολύ καλά στα προφορικά οπότε ελπίζω να το πάρω το cpe έστω και αν τα πήγα άσχημα στο listening..

Καλή επιτυχία σε όλους! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Κι εγω τα πηγα χαλια στο ακουστικο...καλα μας αποτελεσματα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riaro

Νεοφερμένος

Η riaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
καλα αποτελεσματα!!!!:no1:Αν μπορειτε ομως πειτε μας ποια ειναι η διαδικασια?
δηλ:μπαινετε μεσα, σας ρωτανε να πειτε τα κλασσικα(ονομα ηλικια απο που ειστε που μενετε αν εχετε αδερφια αν εργαζεστε κλπ)και μετα σας δειχνουν φωτο και πανω στο θεμα που εχει η φωτο συζητατε ή τελειωνει και η φωτο και σας δεινουν καποιο χαρτι και σας ζητανε να πειτε την αποψη σας πανω σε συγκεκριμενα ερωτηματα?please help:'(:'(εδινα περυσι και φετος δεν εχω ιδεα πιοα ειναι η διαδικασια στα προφορικα:what::what::what::what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
μπαινεις μεσα,σε ρωτανε οομα.μετα ρωτανε προσωπικες ερωτησεις (ελευθερος χρονος,μουσικες προτιμησεις και αλλα αλλα κυριως κουλα,οχι τα συνηθισμενα απλα...).μετα δειχνουν καποιες φωτο,που πρεπει να αποφασισεις.αποφασιζετε με τον αλλο,κι αλλες ερωτησεις,μετα δειχνει το κουτακι με τα 3 bullet points,λεει ο ενας,κι αλλες ερωτησεις,λεει κι αλλος μετα και στο τελος κι αλλες ερωτησεις.περναει ευχαριστα παντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εγω θα ειμαι στο χωριο μου,καλοκαιριατικα....πωωω θα τρεχω σε icafe για τα κωλοαποτελεσματα....:x
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riaro

Νεοφερμένος

Η riaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
τα πρωτα τα καταλαβα αλλα αυτο με τις φωτο και τα bul.p δεν το πολυκαταλαβα...1)αποφασιζεις εσυ (αφου πρωτα συννενοηθεις με το αλλο παιδι που εξεταζεται )ποια φωτο θα επιλεξετε;και2)το θεμα των bul.p.σχετιζεται με τις φωτο ή ειναι ενα θεμα τελειως ξεχωριστο το οποιο παλι το επιλεγεις εσυ με τον αλλο εξεταζομενο,αναμεσα απο τρια ξεχωριστα θεματα;please help εχω αγχωθει μεχρι βλακειας....:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
οχι,κοιτα.η καθε εξεταση στο συνολο της εχει ενα θεμα.το δικο μας ηταν motivation,απο την αρχη μεχρι το τελος.μεχρι και οι προσωπικες ηταν σχετικες με αυτο.
στις προσωπικες,σου δινει ενα booklet με φωτο.και σου λεει οτι πρεπει να διαλεξεις με με τον παρτενερ.αρχιζετε το μπλα-μπλα και πρεπει να καταληξετε(αν προλαβετε,εμεις οχι :P).
μετα,συνηθως-εμεις πεσαμε σε περιπτωση και στα ενδιαμεσα εκανε ερωτησεις,σου δινει μια σελιδα με ενα κουτακι και εχει μεσα bp.σου λεει οτι πρεπει να τα αναλυσεις μεσα σε 2 λεπτα.εγω ανελυσα τα 2.οταν τελειωνεις,λεει στον αλλο "is there anything you would like to add?" και εκειος πρεπει να μιλησει για αλλο ενα λεπτο πανω στο δικο σου θεμα,στη δικη σου σελιδα,θα βλεπει αυτα που εβλεπες κι εσυ.το ιδιο συμβαινει και με τον αλλο,δηλαδη εκεινος για 2' και εσυ για 1'.
τωρα,οι φωτο ηταν σχετικα με motivation to take risks και ειχε φωτο με ανθρωπους σε risky καταστασεις(roller coasters,people in cages surrounded by sharks,errupting volcano in front of a village etc)και μετα τα bp σε μενα ηταν για το how easy is it to motivate childern και στηv φιλη μου για employers.καταλαβαινεις,λοιπον,οτι η εξεταση εχει ενα θεμα που δεν διαλεγεις εσυ,αλλα η ιδια η συζητηση παει γυρω απο αυτο.σε εναν αλλο φιλο μου ειχε θεμα space travel and technology.
ελπιζω να βοηθησα :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riaro

Νεοφερμένος

Η riaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!με βοηθησες παρα πολυ!!!καλα αποτελεσματα!!!:no1::no1::no1::no1::thanks::thanks::thanks::thanks::bye::bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ευχαριστω,επισης! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evoiotis21

Νεοφερμένος

Ο evoiotis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδια βρηκα τις λυσεις στο πρωτο κειμενο

1) C 2) A 3) B 4) C

5) D 6) A 7) D 8) B


Στο δευτερο κειμενο στην πρωτη ερωτηση βαλατε το F η το D???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indeed_ph

Νεοφερμένος

Ο indeed_ph αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εύκολα ήταν ...10' σε κρατάνε
Πρώτα σε κάνουν ερωτήσεις για τον εαυτό σου και μετά σου δίνουν ένα θέμα(μια εικόνα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
10'??? τι λες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σιγα ρε Χαιδω με τα αποτελεσματα.
Ας ειναι θετικα και ας τα δεις και απο το καφενειο της Ανω Ραχούλας...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οι οδηγιες προβλεπουν τουλαχιστον 19' εξεταση.
Αντε αντι για 19 να σας εκανε 16-17 λεπτα αλλα οχι και 10!
Μην λεμε βλακειες.Να σας εκανε 10 στο Μισιγκαν παλια που ηταν και πολυ ελευθερα ΟΚ αλλα ειδικα το Κειμπριτζ έχει πολύ αυστηρή χρονομέτρηση!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ναι ο μαλακας,ειχε βγαλει και το χρονομετρο πανω και με το που καθισαμε πατησε το κουμπακι κι εκανε μπιπ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
οχι,με νοιαζει,gιατι αντι να πηγαινω βολτες και στη θαλασσα θα καθομαι σαν το καμμενο στο icafe που ειναι και αθλιο!αλλη ορεξη δεν ειχα,να καθομαι να περιμενω να βγαλουν τα αποτελεσματα οι κρυοκωλοι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μην νομιζεις και σε μας ετσι εκανε και μου είχε βγει ολο το αγχος.
Για αυτο σου λεω...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
α μπα,εγω δεν ειχα αγχος...βαριομουν ηταν η αληθεια και σου εσπαγε και τα νευρα αυτος...και ειχα και τις ανησυχεις μου,αν θα παμε για τον τελευταιο καφε μετα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ετσι ακομα καλυτερα...:P
Στις 31/07 πουρνο-πουρνο να σαι ετοιμη για τα Cambridge CPE May 2009 Results...:P
Σου λεω και ημερομηνια...
Τι αλλο θες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
α μπα,εγω δεν ειχα αγχος...βαριομουν ηταν η αληθεια και σου εσπαγε και τα νευρα αυτος...και ειχα και τις ανησυχεις μου,αν θα παμε για τον τελευταιο καφε μετα....

Αυτες οι ανησυχίες σου ρε Χαιδω με τρελένουν...:P
:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top