Εξετάσεις Cambridge FCE/CAE/CPE Μάιος 2012

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
εγώ σήμερα έδωσα προφορικά,,,
νομίζω πως τα πήγα αρκετά καλά..
απλά έχω απορία, όταν απαντάς σε μια ερώτηση και ο εξεταστής σ απαντά " ok that's enough." , το λαμβάνεις ως θετικό ή ως αρνητικό??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo_13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
εγώ σήμερα έδωσα προφορικά,,,
νομίζω πως τα πήγα αρκετά καλά..
απλά έχω απορία, όταν απαντάς σε μια ερώτηση και ο εξεταστής σ απαντά " ok that's enough." , το λαμβάνεις ως θετικό ή ως αρνητικό??

Συνήθως είναι διότι τελείωσε ο χρόνος.
Εφόσον απάντησες ολοκληρωμένα και σωστά (από άποψη συντακτικού και γραμματικής) σε αυτό που σε ρώτησαν, είσαι οκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Έδωσε κανείς fce σήμερα στη Θεσσαλονίκη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
εγώ δίνω τα προφορικά σε μία βδομάδα! Πως σου φάνηκαν? Οι ερωτήσεις ήταν κανονικές, ή οι γνωστές παράξενες του cpe?

Εε μόνο 2-3 περίεργες είχε. Γενικά ήταν normal και εύκολα.







ΣΗΜΕΡΑ ΓΡΑΠΤΑΑΑ CPE:alljumpy: Καλή μας επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Έδωσα σήμερα CAE και τα θέματα μου φάνηκαν αρκετά εύκολα...Έδωσε κανένας άλλος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeChatz

Νεοφερμένος

Ο GeorgeChatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Και ναι, πάει επιτέλους και το CPE! Καιρός ήταν! Νομίζω ότι τα θέματα ήταν σχετικά εύκολα. Υπήρχαν βέβαια και κάποια που μπορεί να ήταν ίσως λίγο δύσκολα, αλλά στο σύνολο η εξέταση ήταν βατή, οπότε εντάξει! :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaxx

Νεοφερμένος

Η annaxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Έδωσα σήμερα CAE και τα θέματα μου φάνηκαν αρκετά εύκολα...Έδωσε κανένας άλλος?
εγωωωωωωωωω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
CPE:

Reading βατό,
UoE φαινομενικά εύκολο, πρακτικά πονηρό
Listening παλούκι (τουλάχιστον το mode που έδωσα)
Writing απλό
Speaking απλό επίσης

Καλά αποτελέσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaxx

Νεοφερμένος

Η annaxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αν κρίνω απο το μακρουλό "εγώ" μάλλον τα πήγες καλά :P

ετσι νομιζω:p θυμασαι καμια απαντηση ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitroulavel

Νεοφερμένος

Η dimitroulavel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια!!! έδωσα χθες cpe ξέρει κανείς πότε ανεβαίνουν στο νετ αυτά που γράψαμε χθες???πως θα τα βρω για να τα λύσω με την καθηγήτριά μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
ετσι νομιζω:p θυμασαι καμια απαντηση ??

Στο τελευταιο παρτ στο listening ειχε ενα συγκεκριμενο μοτιβο και τα δυο τελευταια ητα μαλλον G,G.Το να πω και δυο λεξεις απο το UoE που θυμαμαι τωρα δεν εχει κανενα νοημα, σε κανα μηνα θα μαθουμε ετσι και αλλιως.Καλα αποτελεσματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeChatz

Νεοφερμένος

Ο GeorgeChatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
CPE:

Reading βατό,
UoE φαινομενικά εύκολο, πρακτικά πονηρό
Listening παλούκι (τουλάχιστον το mode που έδωσα)
Writing απλό
Speaking απλό επίσης

Καλά αποτελέσματα!
ποιο mode έδωσες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
δε θυμάμαι.

dimitroulavel δεν ανεβαινουν πλεον στο ιντερνετ.

Πειράζει που writing βγήκα από το όριο;; δλδ ως τη μέση της blank page περιπου :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

GeorgeChatz

Νεοφερμένος

Ο GeorgeChatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
δε θυμάμαι.

dimitroulavel δεν ανεβαινουν πλεον στο ιντερνετ.

Πειράζει που writing βγήκα από το όριο;; δλδ ως τη μέση της blank page περιπου :p
δοκίμιο έγραψες και σου πήρε 2 μιση σελίδες? Αν τα γράμματα ήταν μεγάλα, δεν πειράζει τόσο, αλλά αν ήταν μικρα..... βσκ, δεν έχουν κόλλημα με τις λέξεις στο προφίσενσι όπως στο λόουερ, αρκεί αυτό που γράφεις να μη γίνεται υπερβολικό με τόσες πολλές λέξεις, αν δεν γίνεται, τότε εντάξει νομίζω.....
Εγω τι να πω, που στο speaking τα θέματα ήταν πανεύκολα, και απ΄το άγχος μου έλεγα βλακείες.... αυτή που μπήκε μαζί μου έλεγε ότι μίλησα πλ καλά, αλλά εγώ νομίζω ότι τα μπουρδούκλωσα........... το statement of result θα δείξει.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
δοκιμιο????? είχαμε δοκίμιο??? ποιο ηταν το δοκίμιο??:eek::eek::worry::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeChatz

Νεοφερμένος

Ο GeorgeChatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
δοκιμιο????? είχαμε δοκίμιο??? ποιο ηταν το δοκίμιο??:eek::eek::worry::worry::worry:

πλάκα κάνω, προφανώς και δεν είχε!:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntina20

Νεοφερμένος

Η ntina20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!!!!Θα ήθαλα να ρωτήσω αυτούς που έδωσαν ήδη προφορικά στο cpe ποια ήταν περίπου τα θέματα για να ξέρουμε τι να περιμένουμε πάνω κάτω...και άμα δεν τα χουμε πάει πολύ καλά σε ένα part και σε ένα άλλο καλύτερα ξέρετε αν μπορεί να το περάσουμε δηλαδή αν συμψηφίζονται τα αποτελέσματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vagialena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βαγιαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα των εξετασεων του Μαιου?? Συγκεκριμενα CPE...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Τέλη Ιουνίου με αρχές Ιουλίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top