Εξετάσεις Cambridge FCE/CAE/CPE Μάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Δηλαδή πληρώνεις για cpe τα 185 euro και αν αποτύχεις σου δίνουν δώρο το cae ? Δηλαδή πληρώνεις το cae 5 euro παραπάνω... είναι γελοίο ! ahhahahaha γέλασα σήμερα... πρέπει να είναι πολύ απελπισμένοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Τα καλά πράγματα στον καπιταλισμό πληρώνονται.
Και μην τρέφεις ψευδαισθήσεις για την αξία του c1 μπρος στο c2. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Secragr

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 49 μηνύματα.


Η σκύλα του speaking :mpinelik:

Τουλάχιστον το αποτέλεσμα ήταν καλό 63%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.


Η σκύλα του speaking :mpinelik:

Τουλάχιστον το αποτέλεσμα ήταν καλό 63%
Καλά κι εμένα το reading λίγο πιο πάνω ήταν... Και υποτίθεται πως το reading δεν το φοβόμουν:mad::mad: κάτι έγινε δεν εξηγείται... Δικό μου reading με τέτοια βαθμολογία ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ! 61% εγώ (FCE)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
LOL τόσο χαμηλά; weak ;;; Για fce ?
Και εγώ στο cpe από το reading έχασα, αλλά για την προετοιμασία(που δεν έκανα) ευχαριστημένη είμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Τα δικά μου αποτελέσματα είναι παρόμοια με της τσουφου, μόνο που το reading είναι μια πιθαμή πάνω από το borderline, όπως και το writing, το use είναι το ιδιο, το listening μου χαμηλότερο, και το speaking μου μια πιθαμή πάνω από το good. Μιλάμε πάντα για cpe.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εμένα το listening και το speaking με έσωσαν! Writing έχασα από το πρώτο proposal στο οποίο έπρεπε να είχα πιο formal ύφος (ακόμα πιο πολύ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εμένα το listening και το speaking με έσωσαν! Writing έχασα από το πρώτο proposal στο οποίο έπρεπε να είχα πιο formal ύφος (ακόμα πιο πολύ)
αχχχχχχ writing το φορτε μου σε όλες τις ξενες γλωσσες που κανω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Secragr

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
LOL τόσο χαμηλά; weak ;;; Για fce ?
Και εγώ στο cpe από το reading έχασα, αλλά για την προετοιμασία(που δεν έκανα) ευχαριστημένη είμαι!

Ποσοστό;

Όντως το reading μας έριξε τους περισσότερους (αν και δε θυμάμαι να ήταν τόσο δύσκολο)

Για cpe μιλάω κ γω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
αχχχχχχ writing το φορτε μου σε όλες τις ξενες γλωσσες που κανω!

Oι απαιτήσεις του cpe δεν έχουν καμία σχέση με το fce, εκτός από το περιθώριο των λέξεων, παίζει ρόλο και η έκφραση και η κομψότητα του λόγου αφού πρέπει να τραβάς το ενδιαφέρον του αναγνώστη. Θυμάμαι το fce το είχα πάρει με B και το writing μου ήταν στα exceptional. Είναι σα να συγκρίνεις την έκθεση που γράφεις στις εξετάσεις στη Β γυμνασίου με τις πανελλήνειες :P (δηλαδή ανύπαρκτη σύγκριση)


Ποσοστό;
Όντως το reading μας έριξε τους περισσότερους (αν και δε θυμάμαι να ήταν τόσο δύσκολο)
Για cpe μιλάω κ γω

63% , δε φαινόταν δύσκολο αλλά είχε πολλά δυφορούμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Oι απαιτήσεις του cpe δεν έχουν καμία σχέση με το fce, εκτός από το περιθώριο των λέξεων, παίζει ρόλο και η έκφραση και η κομψότητα του λόγου αφού πρέπει να τραβάς το ενδιαφέρον του αναγνώστη. Θυμάμαι το fce το είχα πάρει με B και το writing μου ήταν στα exceptional. Είναι σα να συγκρίνεις την έκθεση που γράφεις στις εξετάσεις στη Β γυμνασίου με τις πανελλήνειες :P (δηλαδή ανύπαρκτη σύγκριση)
χαχαχαχαχαχαχαχαχ! ναι σαφως!! ποιος μπορεί να κάνει τέτοια σύγκριση;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
φυσικα, βεβαια λογικο ειναι αυτη η δυσκολια να ειναι αναλογη με τις ικανοτητες και γνωσεις των μαθητων σε καθε επιπεδο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Πως τα ανεβάσατε τα αναλυτικά σας; Βγάλατε φωτογραφία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
76% εγώ, έχασα για 4 το Βήτα. :redface:

Η αλήθεια είναι οτι το ριντινγκ χαντάκωσε, κοψοχολιάστηκα όταν είδα ότι το πέρασα για λίγο.
Τάσο αγορίνα μου, μη συγκρίνεις εκθεσούλες Β δημοτικού με τρεχούμενο αγγλικό κομψό λόγο, προσωπικά δεν περηφανεύτηκα ποτέ για επίδοση σε τέτοιο επίπεδο ξένης γλώσσας μια και πρόκειται για πολύ απλό και κοινότυπο τρόπο έκφρασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ποπο όντως κρίμα, αλλά σιγά ο βαθμός δεν έχει σημασία! Το θέμα είναι ότι το πήραμε :P Στο πτυχίο πάνω γράφει με τι το πήρες ;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Ποπο όντως κρίμα, αλλά σιγά ο βαθμός δεν έχει σημασία! Το θέμα είναι ότι το πήραμε :P Στο πτυχίο πάνω γράφει με τι το πήρες ;; :P
Ναι, γράφει με τι το πήρες (πήρα το FCE πριν 3 χρόνια και το έγραφε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
76% εγώ, έχασα για 4 το Βήτα. :redface:

Η αλήθεια είναι οτι το ριντινγκ χαντάκωσε, κοψοχολιάστηκα όταν είδα ότι το πέρασα για λίγο.
Τάσο αγορίνα μου, μη συγκρίνεις εκθεσούλες Β δημοτικού με τρεχούμενο αγγλικό κομψό λόγο, προσωπικά δεν περηφανεύτηκα ποτέ για επίδοση σε τέτοιο επίπεδο ξένης γλώσσας μια και πρόκειται για πολύ απλό και κοινότυπο τρόπο έκφρασης.

Κρίμα αλλά δεν πειράζει! ;)
Χαχαχαχαχα!! Ναι εντάξει ιτς οκ! Όντως έχεις δίκιο... αυτο το αγορίνα μου είχα χρόνια να το ακούσω:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
[..]


Γράφει το πτυχίο με πόσο το πήρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ε δε πειράζει θα το αντέξω να λέει C :P
[..]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Ποπο όντως κρίμα, αλλά σιγά ο βαθμός δεν έχει σημασία! Το θέμα είναι ότι το πήραμε :P Στο πτυχίο πάνω γράφει με τι το πήρες ;; :P
Γράφει μονο Α, Β, C χωρίς ποσοστά για τη γενική βαθμολογία. Επίσης, δεν αναφέρεται καθόλου η βαθμολογία για το κάθε μέρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top