Εξετάσεις Cambridge FCE/CAE/CPE Μάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εγώ πέρασα με 75%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μπορείται Αυγή και LiViNGtheLiFE να με βοηθήσετε σε κάτι???? Δεν μπορώ να καταλάβω απο το σχεδιάγραμμα σε ποιά έχω good και σε ποια exceptional! Με βοηθάτε???? :S

παιδιά παραθέστε έδω καμμία εικόνα των αποτελεσματων να ξερουμε πως να διαβάσουμε κι εμείς τα statement of results
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Οπότε το πρώτο κουτάκι είναι exceptional, το δεύτερο good, το τρίτο borderline, το τέταρτο weak και το τελευταίο δεν είναι τίποτα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Οπότε το πρώτο κουτάκι είναι exceptional, το δεύτερο good, το τρίτο borderline, το τέταρτο weak και το τελευταίο δεν είναι τίποτα????

το πρωτο ειναι Α το δευτερο Β το τριτο C... τωρα αμα για ευκολια τα λεμε ετσι δεν ξερω...
νομιζω βασικα πως πχ borderline ονομαζεται το 60% ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τα κουτια δεν σημαινουν τίποτα.Ειναι απλα πως τα πηγατε σε σχεση με τα standards της καθε πιστοποιησης.
Καλο θα τανε να ανεβασετε και καποια statement of results,χωρις τα προσωπικα στοιχεια βεβαια,για να υπαρχει καποια συγκριση.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ααααα εντάξει τώρα κατάλαβα!!! Σε ευχαριστώ πολύ :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
μόλις τώρα παρατήρησα οτι εχουν το όνομά μου λάθος, παρόλο που στα προφορικά το είχα αναφέρει...
τι να κάνω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒλασίαΚ.

Νεοφερμένος

Η ΒλασίαΚ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Παιδιά έχω μπερδευτεί λίγο μπορείτε να με βοηθήσετε;
Μπαίνοντας να δω τα αποτελέσματα βλέπω Grade C (Pass), αυτό σημαίνει ότι πήρα το CPE, έτσι δεν είναι? (Ξέχασα να πω οτι έδωσα CPE)
Όμως, στo statement έχω 3 borderline & 1 good & 1 exceptional και έχω score 60/100. Aυτό σημαίνει πως αν είχα 59 ας πούμε δεν θα το έπαιρνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Παιδιά έχω μπερδευτεί λίγο μπορείτε να με βοηθήσετε;
Μπαίνοντας να δω τα αποτελέσματα βλέπω Grade C (Pass), αυτό σημαίνει ότι πήρα το CPE, έτσι δεν είναι? (Ξέχασα να πω οτι έδωσα CPE)
Όμως, στo statement έχω 3 borderline & 1 good & 1 exceptional και έχω score 60/100. Aυτό σημαίνει πως αν είχα 59 ας πούμε δεν θα το έπαιρνα?

yes:eek::eek::eek:


το reading δε φοβόμουν στο reading τα σκατωσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

des15

Νεοφερμένος

Η des15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Παιδιά έχω μπερδευτεί λίγο μπορείτε να με βοηθήσετε;
Μπαίνοντας να δω τα αποτελέσματα βλέπω Grade C (Pass), αυτό σημαίνει ότι πήρα το CPE, έτσι δεν είναι? (Ξέχασα να πω οτι έδωσα CPE)
Όμως, στo statement έχω 3 borderline & 1 good & 1 exceptional και έχω score 60/100. Aυτό σημαίνει πως αν είχα 59 ας πούμε δεν θα το έπαιρνα?
Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις πως είδες τα statements σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις πως είδες τα statements σου;

εχουν βγει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

des15

Νεοφερμένος

Η des15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.

Paulinho

Νεοφερμένος

Ο Paulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
κι εγώ!! μπράβο μας! πού έδινες;;
Προφορικά έδινα στο Μέγαρο Μοσικής και γραπτά στον Πειραιά στην Τζαβέλλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Secragr

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Το Statement of Results βγήκε και στο cpe και είναι ακριβώς κάτω από το βαθμό που έχετε

Λέει See candidate's Statement of Results (PDF Format)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Όταν μπαίνω να δω το statement of results δεν μου έχει κάτω από Grade το statement!!!
Τί γίνεται; Ξέρει κανείς γιατί;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μπορεις να μας παραθεσεις την εικονα του statement σου;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Δεν μπορώ να το κατεβάσω! Κάτω από το Grade δεν μου βγάζει επιλογή για το statement................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aν είναι κενό δεν νομιζω να το χουν ανεβασει για ολους τους υποψηφίους.
Μπορείς να το απαιτησεις με ενα απλο e-mail στο ΒC.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Ρε Τeo please πες μου να πως να το απαιτήσω με email.....
Sorry που σου σπάω τα νεύρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
customerservices@britishcouncil.gr

Sotiris.karvelas@britishcouncil.gr

Ο δευτερος ειναι Examinations Manager.Μπορεις να εισαι πιο επιβλητικος.Βλεπε το δικο μου παραδειγμα παρακάτω.
Aγαπητέ κύριε Καρβέλα,

Θα ήθελα να σας γνωστοποιήσω πως τα Statements of Results των υποψηφίων που έδωσαν για τις εξετάσεις του Cambridge ESOL FCE,CAE,CPE του Μαϊου 2010 δεν είναι διαθέσιμα στην ιστοσελίδα σας www.examination-services.gr σε αντίθεση με αυτά των υποψηφίων που έδωσαν στα μεγαλά αστικά κέντρα της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης.Συγγνωμή αλλά αυτό κύριε Καρβέλα ονομάζεται επιλεκτική ενημέρωση.Οι υποψήφιοι των εξεταστικών κέντρων της επαρχίας δεν είναι παιδιά ενός κατώτερου Θεού ώστε να περιμένουν 10 και 15 μέρες για να λάβουν ταχυδρομικά τα Statements of Results τους και ξέρουν την επιδόση τους σε αντίθεση με τους υποψηφιους της Αθηνας και της Θεσσαλονίκης που ήδη έχουν λάβει γνώση για την αναλυτική επίδοση τους.Και αυτό δεν είναι κάτι τυχαίο καθώς αυτό το φαινόμενο έχει λάβει χώρα και για τα αποτελέσματα των εξετάσεων του Δεκεμβρίου του 2009,oπού και πάλι οι "προνομιούχοι" τής Αθήνας και της Θεσ/νίκης έμαθαν εγκαίρως τα αναλυτικα αποτελέσματα, ενώ οι υπολοιποι τα περιμεναν ταχυδρομικά.

Δεν είναι τυχαίο κύριε Καρβέλα αυτο που συμβαίνει.Επείδη σαν υποψήφιος έχω ασχοληθεί αρκετά με τις εξετάσεις του Cambridge ESOL γνωρίζω απο πρώτο χέρι πώς υποψήφιοι άλλων εξεταστικών κέντρων ανα την Ελλάδα όπως π.χ. το HAS ESOL έχουν άμεση πρόσβαση στα Statements of Results τους απο την πρώτη στιγμή που είναι διαθέσιμα τα αποτέσματα μέσω της πλατφόρμας της ιστοσελίδας https://cambridgeesol-results.org/ που ανήκει στο Cambridge ESOL. Αν είναι τόσο εξαιρετικά δύσκολο για εσάς στην Ελλάδα του 2010 και στην εποχή του διαδικτυου να κάνετε τα τετριμμένα τότε δεν έχω κατι άλλο να προσθέσω κύριε Καρβέλα.Μην ξεχνάτε πως και εμείς έχουμε πληρώσει τα εξέταστρα για εξεταστούμε.

Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να σας ενημερώσω πως αντίγραφο αυτής της επιστολής έχει σταλεί στο Helpdesk του Cambridge ESOL Αγγλίας για να λάβουν γνώση και οι ίδιοι για το τι πραγματικά συμβαίνει.

Τέλος ελπίζω το ολο θέμα να λυθεί άμεσα και ευελπιστώ την κατανόηση σας.Αν δε σας είναι τόσο δύσκολο να ανεβάσετε όλα τα Statements of Results on-line φροντίστε να στείλετε το δικό μου έστω και μέσω e-mail καθώς έχω αποτύχει και ήδη εχω ξεκινήσει την προετοιμασία μου για τις ερχόμενες εξετάσεις του Δεκεμβρίου.

Centre Name:
Centre Number:
Candidate Number:
British Council Unique Number:

Με εκτίμηση,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την παράθεση...
Καλύτερα θα περιμένω...Άλλωστε δεν θα αργήσουν και πολύ, έτσι δεν είναι; Μπορεί να είναι και πρόβλημα φόρτωσης δικτύου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top