Εξετάσεις Cambridge FCE/CAE/CPE Μάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ε σιγά δε λες που βγαίνυν και νωρίς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapapa

Νεοφερμένος

Η mariapapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Kαλησπέρα... Mπορεί κάποιος να μου πει πού μπορώ να βρω τα θέμετα που πέσαν φέτος; Στο Lower Cambridge 2011;
Δεν τα βρίσκω πουθενά!!!!
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
να υποθεσω εννοεις στο for schools ...
εν πασει περιπτωσει βγαινουν μηνες μετα, νομιζω πιο μετα και απο τα αποτελεσματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapapa

Νεοφερμένος

Η mariapapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δεν γνωριζω το ''for schools"... Και επειτα ειναι διαθεσιμα απο την σελιδα του Cambridge?
Kαι κατι ακομη,... ποια ειναι η βαση για να περασεις? 65 στο Cambridge? Και στο Μichigan?
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
το κλασικο Lower του cambridge (FCE) ειναι στις 14, δεν εχει γραφτει ακομη.
αυτο που γραφτηκε (την περασμενη Κυριακη ) ειναι το FCE for schools, που ειναι το ιδιο πτυχιο απλως εχει θεματολογια για μαθητες.
η βαση στο cambridge ειναι 60, στο michigan 65 ..
τα θεματα οταν βγουν καπου θα τα βρεις στο ιντερνετ σιγουρα, τωρα για να τα παρεις απο το πανεστημιο νομιζω πρεπει να πληρωσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
το κλασικο Lower του cambridge (FCE) ειναι στις 14, δεν εχει γραφτει ακομη.
αυτο που γραφτηκε (την περασμενη Κυριακη ) ειναι το FCE for schools, που ειναι το ιδιο πτυχιο απλως εχει θεματολογια για μαθητες.
η βαση στο cambridge ειναι 60, στο michigan 65 ..
τα θεματα οταν βγουν καπου θα τα βρεις στο ιντερνετ σιγουρα, τωρα για να τα παρεις απο το πανεστημιο νομιζω πρεπει να πληρωσεις..

Εντάξει για τη θεματολογία-δυσκολία του Cambridge 60% μια χαρά είναι... Τα θέματα να τα κάνεις τι;; Εγώ γιατί κάθε φορά που δίνω εξετάσεις που χ*εστηκα αν θα βρω τα θέματα ή όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Παιδιά ένας λίγο βοήθεια!!!! Τι είδους μολυβιού πρέπει να χρησιμοποιήσωωω??????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
HB2
Το κλασικο κιτρινομαυρο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kk1995

Νεοφερμένος

Ο kk1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
τυχαινει να εχει γραψει κανεισ τισ απαντησεις στο cpe ???
ενδιαφερομαι κυριως για ακουστικο και κειμενα αλλα και το use δεν μου κακοπεφτει.........:);):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yoki

Νεοφερμένος

Η yoki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εδωσα την κυριακη το FCE for schools , ξερει κανεις με ποια κριτηρια βαθμολογουν τις εκθεσεις και αν θα μου κατεβασουν το βαθμο επειδη εγραψα λιγες λεξεις παραπανω απ'οσο ζητουσε; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Βασικά για τις λέξεις δε νομίζω.. Κοιτάνε περισσότερο συνοχή του λόγου, αν είσαι σωστά τοποθετημένη στο θέμα etc.. Check this out--> https://www.teachers.cambridgeesol.org/ts/digitalAssets/109701_fce_hb_dec08.pdf θα σε βοηθήσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
στις οδηγιες που μας εδωσαν για το μολυβι που ρωτησε ελεγε H ή B
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
τιιιιιιιιιιιιιι?????? πωωωωωωωωωωωωωωω πρέπει να πάω να πάρω άλλα τώρα;;;;; Εγώ πήρα ΗΒ και ΗΒ2.... oh, my gosh! στα προφορικά θα χρειαστώ τίποτα σε στυλό, μολύβι κτλ...;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fenia137l

Νεοφερμένος

Η fenia137l αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
τιιιιιιιιιιιιιι?????? πωωωωωωωωωωωωωωω πρέπει να πάω να πάρω άλλα τώρα;;;;; Εγώ πήρα ΗΒ και ΗΒ2.... oh, my gosh! στα προφορικά θα χρειαστώ τίποτα σε στυλό, μολύβι κτλ...;;;
apo oti kserw den xreiazetai..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fenia137l

Νεοφερμένος

Η fenia137l αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδιά στο reading στο fce for schools στο 3 part βάλατε κανένα γράμμα μονο μια φορα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εγώ έδωσα την Κυριακή 8/05 το Cambridge for schools..... Είχα τρομερό άγχος!!! Αλλά τα πήγα πολύ καλά :) καλά αποτελέσματα και σε όλους τους υπόλοιπους υποψήφιους!!! Να ρωτήσω στο part1 στην έκθεση ήταν τελικά semi-formal ή formal??? Μου άρεσε το listening(εμείς είχαμε ακουστικά!!! :D). Και το κείμενο το πρώτο μου άρεσε πολύ με το κορίτσι στην φάρμα :P Το μόνο που μου φάνηκε λίγο δύσκολο ήταν το part 3 του use of english, με τα παράγωγα. . . Ανυπομονώ να βγούνε τα αποτελέσματα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Παιδιά θα απαντήσει κανείς στο θέμα με τα μολύβια επήγει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το ιδιο πραγμα ρε συ ειναι το ΗΒ και το ΗΒ2.Relax και καλη επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirinitkd1996

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
αμα καποιος εχει γραψει 2 d δηλαδη:


reading d
writing b
speaking a
use d
listening c
περναει¨? βασικα φοβαμαι γιατι ειμαι αδυναμη στο ρεαδινγ και στο υσε στα αλλα ειμαια καλη(fcefs)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μετραει συνολικα η επιδοση σου.Αρα δεν εχεις να φοβασαι τιποτα.
Θεωρητικα μπορεις να γραψεις σε 3 απο τα 5 παρτς αριστα και στα αλλα να γραψεις 0.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top