Εξετάσεις Cambridge FCE/CAE/CPE Μάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πως παει η προετοιμασια;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αμφισβητίας

Νεοφερμένος

Η αδρανές μέλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Μας έχουν ξεπατώσει.Πολλά βιβλία.Αλλά τα πάω πολύ καλά.Σήμερα με φώναζε και ένας θηρίο :redface:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Cambridge is Cambridge.
Δεν το ξερεις αυτό;:D



Δε σε καταλαβαίνω....:redface::redface::redface::(:(:(

Πως παει η προετοιμασια;:)


Αν δεν υπήρχε το Speaking που κολλάω μερικές φορές και το Use που εκεί το περνάω ίσα κι ίσα μια χαρά θα ήταν!!!:clapup::clapup::clapup: Ποια βιβλία κάνετε εσείς για FCE βρε παιδιά;;;

Μας έχουν ξεπατώσει.Πολλά βιβλία.Αλλά τα πάω πολύ καλά.Σήμερα με φώναζε και ένας θηρίο :redface:.


Χαχα!! ...Και δε χαίρεσαι;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Θα δώσω το Cpe τον Μάη... Έδωσα και πήρα τώρα το Δεκέμβρη το ecpe αλλά τα θέλω και τα δύο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Θα δώσω το Cpe τον Μάη... Έδωσα και πήρα τώρα το Δεκέμβρη το ecpe αλλά τα θέλω και τα δύο...

Καλή σου επιτυχία τότε!!







Φτάσαμε στην 3η σελίδααα!! At last!!:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Καλή σου επιτυχία τότε!!







Φτάσαμε στην 3η σελίδααα!! At last!!:clapup::clapup::clapup:
Ευχαριστώ πολύ! Για το Cambridge δίνουν λίγοι γι αυτό δεν έχει πολλές σελίδες το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
πρόσθεσε βρε Τεολ τι βιβλία έκανες εσύ και πήρες το CPE!!! Μπάς και βοηθηθούν και τα παιδιά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ! Για το Cambridge δίνουν λίγοι γι αυτό δεν έχει πολλές σελίδες το θέμα.

Γιατί;;;:hmm::hmm::hmm: Εγώ θεωρώ πως το Cambridge είναι πολύ ευκολότερο από το Michigan... Έτσι πιστεύω...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ισαακ παιδι μου δεν ειμαι καμια αυθεντια.Τα ειχα βαλει και στο παρελθον αυτα που εκανα για το Μαιο,αλλα ρολο παιζει και ο καθηγητης και η δικη σου προσπαθεια.Αλλα δεν εχω κανενα προβλημα να προτεινω καποια βιβλια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Γιατί;;;:hmm::hmm::hmm: Εγώ θεωρώ πως το Cambridge είναι πολύ ευκολότερο από το Michigan... Έτσι πιστεύω...:redface:
Το proficiency; Καμία σχέση δεν έχουν για μένα, το Cambridge είναι παλούκι. Το part στο reading με τις παραγράφους που λείπουν δεν παλεύεται και το summary με όλες τις παλιο ερωτήσεις δεν μπορώ να τα απαντήσω με τίποτα...

Ντάξει αν δεν τα πας τραγικά άσχημα στα δυνατά σου σημεία περνιέται. Το Michigan έχει δυσκολίες όσον αφορά στο ότι άμα κοπείς κάπου, την έκατσες, αφού δεν συμψηφίζονται, όπως και στο listening που μοιάζει τρομακτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Το proficiency; Καμία σχέση δεν έχουν για μένα, το Cambridge είναι παλούκι. Το part στο reading με τις παραγράφους που λείπουν δεν παλεύεται και το summary με όλες τις παλιο ερωτήσεις δεν μπορώ να τα απαντήσω με τίποτα...

Ντάξει αν δεν τα πας τραγικά άσχημα στα δυνατά σου σημεία περνιέται. Το Michigan έχει δυσκολίες όσον αφορά στο ότι άμα κοπείς κάπου, την έκατσες, αφού δεν συμψηφίζονται, όπως και στο listening που μοιάζει τρομακτικό.

Το FCE θα δώσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Ισαακ παιδι μου δεν ειμαι καμια αυθεντια.Τα ειχα βαλει και στο παρελθον αυτα που εκανα για το Μαιο,αλλα ρολο παιζει και ο καθηγητης και η δικη σου προσπαθεια.Αλλα δεν εχω κανενα προβλημα να προτεινω καποια βιβλια.:)
Ε ναι! Να προτείνεις εννοώ! Μην ξεχνάς κανεις δεν θα κάνει το κοπο να τα δει αν δεν το θέλουν πραγματικά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Το FCE θα δώσω!
A το FCE είναι μια χαρά... Εγώ μίλαγα για το prof τόση ώρα. Έχω πάρει αυτό του Michigan.

Εγώ από βιβλία κάνω ένα Upstream με ένα μοβ εξώφυλλο και μετά past papers. Το Upstream το τελείωνω σε κανά δυο τρεις βδομάδες. Έχω τελειώσει πρόσφατα και μια γραμματική proficiency που έχει και exam type ασκήσεις (από τις χειρότερες που έχω πετύχει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Αν δεν υπήρχε το Speaking που κολλάω μερικές φορές και το Use που εκεί το περνάω ίσα κι ίσα μια χαρά θα ήταν!!! Ποια βιβλία κάνετε εσείς για FCE βρε παιδιά;;;
Εγω κανω Upstream B2+ και μετα θα κανω past papers...
Αχ εμενα το Use μου αρεσει... για το Speaking εξαρταται με ποιον μιλαω ...
Εσυ τι βιβλια κανεις?
Πως παει η προετοιμασια;
πολυ καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εγω κανω Upstream B2+ και μετα θα κανω past papers...
Αχ εμενα το Use μου αρεσει... για το Speaking εξαρταται με ποιον μιλαω ...
Εσυ τι βιβλια κανεις?

Τελείωσα το πρώτο βιβλίο με practice tests, ένα του Andrew Betsis "Succed in Cambridge FCE"(είχε 15 practice tests!!!) και τώρα κάνω πάλι του Andrew Betsis μόνο που έχει όλα τα past papers από το 2004 έως και το Μάιο 2010.:D:D:D



99days left!!!:clapup::clapup::blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ημερομηνίες ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων:

FCE for Schools 16/06/2011
FCE,CAE------> 22/06/2011
CPE------------->21/06/2011

Πρωτο το iSchool σας ενημερωνει!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
FCE,CAE------> 22/06/2011
αδικια! γτ εμεις τελευταιοι?
παντως ενταξει να πουμε και του στραβου το δικιο νωρις ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πολυ νωρις παιδια.Ουτε εναμισης μηνας μετα τις εξετάσεις!;)
Και μπραβο που ανακοινωνουν απο τοσο νωρις την ημερομηνια εκδοσης των αποτελεσματων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel999

Δραστήριο μέλος

Η Τζάνα η Μελι(τζά)να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.
Μα τόσο νωρίς? Τουλάχιστον δεν θα μάθω τα μαύρα μαντάτα ενώ θα είμαι κατασκήνωση...:P Υπάρχει περίπτωση να περάσω το CPE αν τόσο καιρό δεν διάβαζα τίποτα και ξεκινήσω από τώρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ημερομηνίες ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων:

FCE,CAE------> 22/06/2011

Πρωτο το iSchool σας ενημερωνει!!!:D

Είνια όντως πολύ νωρίς αλλά καλύτερα!:clapup::clapup::clapup:
98 days left
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top