Εξετάσεις και Θέματα Cambridge FCE/CAE/CPE Δεκέμβριος 2009

Πώς σας φάνηκαν οι εξετάσεις του Cambridge φέτος το Δεκέμβρη;(μόνο όσοι έδωσαν!)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Γελοία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βατή

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Έτσι και έτσι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δυσκολη

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Παλούκι

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Archimidis

Νεοφερμένος

Ο Archimidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
δεν θυμάμαι κάτι για το πως απάντησε ο άντρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
δεν θυμάμαι κάτι για το πως απάντησε ο άντρας


Αν καταλαβα ποιο λες,αυτο εμπαινε μετα απο κει που τον ρωταγε η γρια αν ηθελε να του φτιαξει κατι.(Αν ηταν δηλαδη αυτο που ελεγε "μολις αυτος απαντησε "ναι θα ηθελα" τοτε η γρια χαρηκε κτλπ κτλπ"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Archimidis

Νεοφερμένος

Ο Archimidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
εκεί έβαλα κάποιο άλλο που περιείχε μια ερώτηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Τι να σε πω.Εμενα ετσι πως μου βγηκαν στο τελος μου ταιριαζαν απολυτα.Αλλα εχει παγιδουλες αυτη η ασκηση παντα..

Ρε εκει με τα stand up comedies και το γελιο του κοινου θα θυμηθει κανεις τι εβαλε?:P

Μια απαντηση ηταν οτι ειναι σαν να παιρνουν μερος σε ενα ritual,μια αλλα οτι μερικοι κωμικοι κανουν τους θεατες να γελανε χωρις να λενε αστεια(κατι τετοιο) και τα λοιπα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Archimidis

Νεοφερμένος

Ο Archimidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
μια έλεγε ότι γελούν χωρίς reason και μια για το ritual εγώ έβαλα το ritual οι άλλες δύο μα΄λλον δε ταιριαζαν καθόλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
μια έλεγε ότι γελούν χωρίς reason και μια για το ritual εγώ έβαλα το ritual οι άλλες δύο μα΄λλον δε ταιριαζαν καθόλου

Και γω ritual εβαλα.Απλα προσπαθω να θυμηθω αν μια αλλη απαντηση ελεγε "μερικοι κωμικοι κανουν το πληθος να γελαει χωρις να λενε καν αστεια(αν ελεγε "no jokes at all" δηλαδη) η αν ελεγε "μερικοι κωμικοι δε χρειαζεται να πουν καποιο αστειο για να κανουν το πληθος να γελασει" :hmm:


Το laughing with no reason με τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Guys όπως βλέπω τα πήγατε πολύ καλά οπότε μια χαρά μην αγχώνεστε.

Κάποιος ρώτησε για τις λέξεις στην έκθεση...Χέστηκαν βασικά για το πόσες γράψατε,ούτε τις μετράνε ούτε τίποτα,όπως και στην περίληψη.Τους ενδιαφέρει το τί και πώς,όχι το πόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Archimidis

Νεοφερμένος

Ο Archimidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
άμα δεν πάρω α θα το ξαναδώσω. και το lower και το advanced τα είχα πάρει με α. έκανα 3-4 λάθη συνολικά στο reading, στο use και στο listening που θα μπορούσα να τα αποφύγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.

Archimidis

Νεοφερμένος

Ο Archimidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
για να τα έχω και τα τέσσερα με α. θα διαβάζω μόνος μου στο σπίτι. έτσι και αλλιώς μ'αρέσουν τα αγγλικά. και τώρα στο σπίτι κυρίως μόνος μου διάβαζα. πολύ λιγες ώρες έκανα σε φροντιστήριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Archimidis σκέφτεσαι σοβαρά για κανα προπτυχιακό στο εξωτερικό ή μόνο για προσωπική ικανοποίηση το Α?Γιατί μπορείς να το ξαναδώσεις αν τόσο πολύ το θες με βαθμό στο μέλλον,με την προϋπόθεση ότι θα κρατήσεις γερή επαφή.

Πάντως δε θα μπορούσα να το δώσω στην επόμενη αμέσως εξεταστική επειδή πήρα Β ή C:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Archimidis

Νεοφερμένος

Ο Archimidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
από του χρόνου θα αφοσιωθώ στο σχολείο και μάλλον θα τα παρατήσω. ο βαθμός παίζει κανένα ρόλο π.χ. αν 2 έχουν το cpe θα προτιμήσουν αυτόν με το καλύτερο βαθμό ή είναι άχρηστος;
-----------------------------------------
Archimidis σκέφτεσαι σοβαρά για κανα προπτυχιακό στο εξωτερικό ή μόνο για προσωπική ικανοποίηση το Α?Γιατί μπορείς να το ξαναδώσεις αν τόσο πολύ το θες με βαθμό στο μέλλον,με την προϋπόθεση ότι θα κρατήσεις γερή επαφή.

Πάντως δε θα μπορούσα να το δώσω στην επόμενη αμέσως εξεταστική επειδή πήρα Β ή C:jumpy:
είανι νόμιμο να ξαναδώσει καποιος ξανά την επόμενη εξατστική αν πάρει b η c;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Φυσικά και είναι νόμιμο.Αλλά ένας Έλληνας εργοδότης θα θεωρήσει αμελητέο το βαθμό.Ακόμα δηλαδή και για εισαγωγή σε ξένα πανεπιστήμια δεν τους ενδιαφέρει τόσο πολύ.Εγώ θα το δώσω στο μέλλον για να μου φύγει το άχτι,και πιστεύω όσο περνάει ο καιρός μαθαίνω όλο και καλύτερα αγγλικά οπότε κλαιν ο βαθμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natali-maria

Νεοφερμένος

Η natali-maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γειά σε όλους!!! Σήμερα έδωσα το CPE και θέλω καποιος να μ πει αν μετραει πολυ στην βαθμολογια το yours faithfully γιατι δυστυχως μεσα στο αγχος μ ξεχασα να το βαλω στο γραμμα της 4 ερωτησης στο writing!!! thanks in advance!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Archimidis

Νεοφερμένος

Ο Archimidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
επειδή είναι χαρακτηριστικό στοιχείο της επιστολής ίσως να μετράει αρκετά αλλά όχι πολυ. άμα η υπόλοιπη η έκθεση είναι καλή δεν πειράζει. και εγώ είχα ξεχάσει να το βάλω αλλα την τελευαταία φορά που το έλεγχα ευτυχώς το θυμήθηκα. έτσι και αλλιώς το κάθε paper πιάνει μόνο 20 της εκατό επομένως η κάθε έκθεση 10 τοις εκατό
-----------------------------------------
το secret code με τον οποίο βλέπουμε τα αποτελέσματα στο ιντερνετ υπήρχε στο entry form;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natali-maria

Νεοφερμένος

Η natali-maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ευχαριστω!!να σε ρωτησω και κατι αλλο?... θυμαται κανεις τις απαντησεις στο 3ο παρτ reading?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evasilis71

Νεοφερμένος

Ο evasilis71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους.
Είναι κανείς που μπορεί να δώσει καμιά πληροφορία για τις εξετάσεις CPE Campbridge?
Πώς ήταν τα θέματα (αν θυμάται κάτι από απαντήσεις κλπ)? :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natali-maria

Νεοφερμένος

Η natali-maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ψαχνεις για καποιες συγκεκριμενες απαντησεις ?τα θεματα ηταν πιο δυσκολα απο τον μαη...και το listening αρκετα δυσκολο.θυμασαι τις απαντησεις του reading part 3?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evasilis71

Νεοφερμένος

Ο evasilis71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Όχι, εγώ είναι να δώσω στο εξωτερικό (Πορτογαλία τη Πέμπτη)
Σκεφτόμουν μήπως έπαιρνα καμιά ιδέα για το βαθμό δυσκολίας και γιατί οχι αν υπάρχει κάπου στο διαδίκτυο η πιθανότητα να έχουν αναρτηθεί οι ορθές λύσεις του συνόλου της εξέτασης. Μήπως εσύ μπορείς να βοηθήσεις?
-----------------------------------------
Έχω την αίσθηση ότι το British Council δεν επιτρέπει σε κάποιον που έχει πετύχει στο τεστ ανεξάρτητα της επίδοσης να ξαναπάρει το ίδιο τεστ με μόνο σκοπό τη βελτίωση της βαθμολογίας.
Τα πανεπιστήμια έξω πρώτον δε κοιτούν το βαθμό και δεύτερον πολύ πιθανό να υποχρεώνουν να πάρει κάποιος το δικό τους τεστ πριν την ολοκλήρωση της εγγραφής.
Τέλος, δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που να πιστεύει ότι οι εργοδότες κοιτούν και τη βαθμολογία των πιστοποιητικών. Το σημαντικό στοιχείο είναι να κατέχεις τον τίτλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
όχι το πτυχίο γίνεται να το ξαναδώσεις αυτό είναι δεδομένο.Καλή επιτυχ'ια με τις εξετάσεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top