Εξετάσεις και Θέματα Cambridge FCE/CAE/CPE Δεκέμβριος 2009

Πώς σας φάνηκαν οι εξετάσεις του Cambridge φέτος το Δεκέμβρη;(μόνο όσοι έδωσαν!)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Γελοία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βατή

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Έτσι και έτσι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δυσκολη

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Παλούκι

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αχ αύριo είναι η μεγάλη μέρα! ποιος απο εδώ δίνει CPE στο Μέγαρο Μουσικής ???

Καλη επιτυχία!:no1::D
Περιμενουμε εντυπώσεις!
Μην μασάς!
Το χεις σιγουρο το Β!:D

όλα τα ξέρω εγώ:magic::P
μια χαρά και σήμερα τα πράγματα, ήμουν πιο χαλαρή από καμία άλλη εξέταση, πιστεύω ότι τα πήγα καλά!:)

  • reading: το πρώτο κείμενο ήταν μια που έκανε ιππασία και το σταμάτησε γιατί είχε αλλεργία και έγινε συγγραφέας. Το 2ο ήταν σχετικά με ένα πλοίο και το 3ο ήταν διάφορα άτομα που ήταν καλά στο άθλημα που έκαναν και ήταν μικρής ηλικίας
  • writing: το πρώτο ήταν e-mail για ένα πάρτυ που διοργανώνεται για το τέλος του κολλεγίου και το δεύτερο (αυτό που έγραψα εννοώ:P) ήταν για το ποια 2 σχολ μαθήματα είναι τα πιο σημαντικά
  • use: λίγο απ'όλα, τι να λέμε τώρα:P εύκολα και εδώ:D
  • listening: εύκολο δεν λες τίποτα, ειδικά το 2ο part!:D
Αυταααα:xixi:
-----------------------------------------


εγώ δίνω fce και εσείς cpe:P
καλή επιτυχία!!!:no1:

Καλα αποτελεσματα!!!:D
Ευχαριστουμε για τις εντυπώσεις!;)

Καλησπέρα και απο μένα..Moλις ολοκλήρωσα την εγραφη...Εδωσα εξετάσεις FCE σχετικά καλά ήταν αν εξαιρέσουμε το reading.Ειδικα το δεύτερο κείμενο.....

Μην σκας για ενα κειμενο.Δεν κρινεται ολη εξεταση σου απο κει.;)
Αν δεν εδωσες προφορικα give your best εκεί!
:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hantzos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Σε ποσο καιρο θα βγαινε τα θεματα των εξετασεων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σε 4 μερες θα ταχετε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanispal

Νεοφερμένος

Ο phanispal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Το ξεφτύλισαν πάλι με το Listening στο CPE.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πάλι δυσκολο Listening εβαλαν;:(
Στα υπολοιπα μερη πως τα πηγατε παιδια;
Τι θεματα εκθεσης ειχατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanispal

Νεοφερμένος

Ο phanispal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Το standard ήθελε να γράψουμε ένα essay σχετικά με τις υπέρογκες αμοιβές των sports personalities.

Τώρα για το 2ο θέμα εγώ επέλεξα το review ενός website.
Τα υπόλοιπα δεν τα πολυθυμάμαι, ας τ' αναφέρουν εκείνοι που τα έγραψαν.

Use Of English ευκολάκι, Reading έτσι κι έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το USE ειχε ευκολο Part 4&5?
Το Reading σε ποιο παρτ σε δυσκολεψε;

Καλα αποτελεσματα btw!

27/01/2010 η ημέρα των αποτελεσματων!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Archimidis

Νεοφερμένος

Ο Archimidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
και εγώ έδωσα cpe όλα ήταν εύκολα
στο reading το μόνο δύσκολο ήταν το part 4
το writing ήταν εύκολο στο part 2 επέλεξα το γράμμα για το πως γίναιτai να βελτιωθεί κάποια πόλη
το use of enlgish ήταν πανεύκολο το part 2 the effect of mozart το έχω σίγουρα κάνει σε κάποιο βιβλίο αγγλλικών τελευταία αλλά δεν θυμάμαι που εσείς το έχετε κάνει; στο listening είχα το version b σχετικά με τα past papers ήταν εύκολο καταλάβαινα τα περισσότερα
και πριν από λίγο έδωσα και speaking
στο use of english to part 4 ήταν όλα παρόμοια με τα past papers και το part 5 ήταν να κάνουμε περίληψη για το πως είναι οι διακοπές των genuine travellers
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanispal

Νεοφερμένος

Ο phanispal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Transformations ευκολάκια (για 'μένα τουλάχιστον).
5ο part εξίσου εύκολο, όχι ιδιαίτερα απαιτητικό.

Στο Reading με δυσκόλεψε το 3o part, ήταν και η πρώτη φορά που έκατσα να το κάνω (όπως και τ' άλλα to be honest).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Archimidis

Νεοφερμένος

Ο Archimidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
το πρώτο ήταν H το δεύτερο ήταν F to τρίτο ήταν Ε απ'ότι θυμάμαι στο Part 3
στο use of enlgish στο 26 πρώτη ερώτηση του part 3 to split έμπαινε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanispal

Νεοφερμένος

Ο phanispal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Εγώ το split έβαλα, νομίζω αυτό είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H1llzFr4D

Νεοφερμένος

Ο H1llzFr4D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γειά σας παίδες! Μόλις γύρισα από τα προφορικά! Λοιπόν:

Όπως σας είπα έδινα στο Αθηναίς. Από reading εύκολα μου φάνηκαν. Το 1ο μέρος ήταν σχετικά εύκολο, είχε 2-3 περίεργες λέξεις! Στο writing ήταν οι εκθέσεις:
1) Essay - Sports Personalities που πέρνουν πολλά λεφτά. Έδινε 3 points και έπρεπε να τα αναπτύξουμε/συμφωνήσουμε/διαφωνήσουμε
2) Article - Fashion Changes, για τις αλλαγές στην μόδα, νομίζω ότι το έχουν ξαναβάλει σε ένα παστ παπερ!
3) Review - Review of a website, Βολικό για όποιον είναι καλός στα reviews, εγώ δεν το έκανα.
4) Δεν Θυμάμαι!
5α) The Girl With The pearl earing, να πούμε για μια συνάντηση που έγινε στο βιβλίο (δεν θυμάμαι ποια) και πως επηρέασε τον ζωγράφο. Δεν έχω ίδεα, δεν έχω διαβάσει το βιβλίο, απλά το συγκράτησα μπας και το ήθελε κανένας!
5β) Αυτό που έγραψα! Article - Rose Tremain - The Way I found her Μου ήρθε κουτί, μιας και έχω πάρει διδακτορικό στο βιβλίο (:P), Ρώταγε για την Valentina, και την σχέση της με τους: Lewis, Alice, Mrs Obrilovich κατι. Όσοι έχουν διαβάσει το βιβλίο ξέρουν τί εννοώ!

Use Of English: Εύκολη η περίληψη, 4 Points, ΕΡωτήσεις κειμένων καλές, 1ο παρτ λιγάκι δύσκολο. Στα άλλα, ειδικά transform μια χαρά!

Listening: το 1ο παρτ-1 extract είχε ξαναπέσει σε ένα past paper! :D Καλό κατα τα άλλα ,λιγάκι αφερέθηκα στο τελος του 4ου extract, και μπορεί να έχασα μια απάντηση :P!

Speaking: Χαλαρουίτα, τίποτα ιδιαίτερο. Πρωτάρα στα προφορικά η εξετάστρια, πολύ καλοί κατα τα άλλα!

Αυτάαααααααααααα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Παιδιά είναι αδύνατον να έπεσε θέμα που έχει ξαναπέσει στο παρελθόν.Πάντα συναντάμε ομοιότητες αλλά για απόλυτα ίδια θέματα δεν μπορούμε να μιλάμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παντως βλεπω πως ειστε θετικοι και γενικα και αυτό ειναι καλο!

Εντος ολίγων ημερών να αναμένεται και τα θέματα Online... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H1llzFr4D

Νεοφερμένος

Ο H1llzFr4D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Φίλε kotsis1, σε διαβεβαιώ οτι το listening ήταν ΙΔΙΟ! Απολύτως! Αφού θυμωμουν το τέλος! Α, τώρα θυμήθικα ότι ένα άλλο πρόβλημα ήταν ότι μια ερώτηση στο τέλος του παρτ 3 ήταν "what was george's overall attitude towards the presenter" :O Ο.ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Γενικα σαν δυσκολια απο το 1(γελοιο) μεχρι το 5(παλουκι) τι θα του βαζατε;
Και σε καθε παρτ της εξετασης αλλα και σαν overall exam.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Archimidis

Νεοφερμένος

Ο Archimidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
και το Part 2 του use of english υπάρχει σε κάποιο βιβλίο του cambridge
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Στο μονο μερος που δε τα πηγα καλα ηταν το 2ο του Listening.Επιασα περιπου τις μισες λεξεις,κανοντας κατι τραγικες απροσεξιες.Πχ στο πρωτο ηθελε να γραψεις "chess game" και γω εγραψα απλα "chess" που μονο του δεν εβγαζε νοημα.Στα υπολοιπα μερη του listening εχω κανει το πολυ 2 λαθη..

Use κομπλε(το πιο δυσκολο ηταν το πρωτο ξερω γω με το πουλι αλλα και παλι ηταν οκ:P)

Reading επισης μια χαρα.Α να πω επειδη ειπε καποιος για το F και το H,εχω την εντυπωση οτι το F ηταν το πρωτο τελικα.Θυμαμαι οτι ειχα βαλει και γω H στο πρωτο στην αρχη γιατι ταιριαζε αλλα μετα το αλλαξα με το F γιατι μου ταιριαζε καλυτερα ετσι πως εβγαινε ολο το κειμενο.Μπορει να το θυμαμαι κι αναποδα,anyway.(αν θυμαται κανεις περιπου τι ελεγε το καθενα θα ταν καλα:P)

Writing κανονικης δυσκολιας.Εννοειται οτι διαλεξα το γραμμα..

Εγώ το split έβαλα, νομίζω αυτό είναι.

split,release,light,series,filled,pressure ;P


Και στο αλλο evaluate,undeniable,significance,underestimated,temporarily,outperformed κι αλλο ενα νομιζω που δε το θυμαμαι=P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Archimidis

Νεοφερμένος

Ο Archimidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
2,5
-----------------------------------------
στο listening part 2 σε κάποιο ήταν hetch, hench πως ακριβώς γραφόταν;
από τa part 3,4 listening θυμάσαι τις απαντήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
2,5
-----------------------------------------
στο listening part 2 σε κάποιο ήταν hetch, hench πως ακριβώς γραφόταν;
από τa part 3,4 listening θυμάσαι τις απαντήσεις;


νομιζω hedge φιλε μου:)

Στο τελευταιο παρτ του Listening θυμαμαι σιγουρα οτι το πρωτο ηταν J ,το προτελευταιο J και το τελευταιο D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top