Εξετάσεις Γαλλικού Ινστιτούτου Μάιος 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Πως σου φανηκε το B2?σχετικα ευκολο?γιατι περασα το Β1 και το Μαιο θα δωσω Β2...τι να προσεξω πιο πολυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Πως σου φανηκε το B2?σχετικα ευκολο?γιατι περασα το Β1 και το Μαιο θα δωσω Β2...τι να προσεξω πιο πολυ?

Αν αναφέρεσαι σε εμένα, μου φάνηκε δυσκολούτσικο. Δεν είναι σαν το Β1, είναι αρκετά ανεβασμένο το επίπεδο. Παρατρίχα το πέρασα. Το που θα δώσεις προσοχή πιστεύω εξαρτάται από τις αδυναμίες σου. :P

Συνήθως, στο Β2 η σφαγή γίνεται στα ακουστικά και στα προφορικά, εκεί όπου βλέπουν πως μπορούν να σου κόψουν μονάδες. Στην έκθεση, αν είσαι προετοιμασμένος μπορείς να πάρεις έναν πολύ καλό βαθμό, το ίδιο και στο CE.

Οτιδήποτε άλλο θες, ρώτα με.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
παρ ολα αυτα αρκετες φορες το Β1 εχει μεγαλυτερο ποσοστο αποτυχιας απο Β2..ισως λογο ατομων και επιπεδου.Τα ακουστικα το εχω ακουσει οτι ειναι πολυ δυσκολα..και στο Β1 φετος το τελευταιο παρτ ηταν πραγματικα εξωπραγματικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Εγώ πραγματικά, δεν ξέρω γιατί μου έβαλε 9,5 στα προφορικά. :hmm: Είναι τελικά να σου πέσει cool γαλλίδα. Eμένα η τρελή μου έπεσε. Περίμενα ένα 14-16. Σημασία πάντως έχει πως το πήραμε. Πάμε δυνατά για C1. :vroum: :book:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
εγω επεσα σε καλη!21/25 μου εβαλε...ακριβως οπως τα λες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Αν αναφέρεσαι σε εμένα, μου φάνηκε δυσκολούτσικο. Δεν είναι σαν το Β1, είναι αρκετά ανεβασμένο το επίπεδο. Παρατρίχα το πέρασα. Το που θα δώσεις προσοχή πιστεύω εξαρτάται από τις αδυναμίες σου. :P

Συνήθως, στο Β2 η σφαγή γίνεται στα ακουστικά και στα προφορικά, εκεί όπου βλέπουν πως μπορούν να σου κόψουν μονάδες. Στην έκθεση, αν είσαι προετοιμασμένος μπορείς να πάρεις έναν πολύ καλό βαθμό, το ίδιο και στο CE.

Οτιδήποτε άλλο θες, ρώτα με.

Kυρίως στα ακουστικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Ε, γι' αυτούς που δε γουστάρουν τα ακουστικά, υπάρχει και το Σογμπόν! 8)
Μόνο στο Β2 έχει, και είναι πολύ εύκολο εν συγκρίσει με αυτά του βιβλίου, όπως άλλωστε συμβαίνει σε κάθε δίπλωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ε, γι' αυτούς που δε γουστάρουν τα ακουστικά, υπάρχει και το Σογμπόν! 8)
Μόνο στο Β2 έχει, και είναι πολύ εύκολο εν συγκρίσει με αυτά του βιβλίου, όπως άλλωστε συμβαίνει σε κάθε δίπλωμα.
Το σορμπον τι διαφορα εχει απο delf/dalf? εγω που θελω να δωσω υο C2 ποιο να προτιμησω και γιατι?:worry:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
οποιος εδωσε δεκμεβρη Β1 δεν μπορει να πει οτι ηταν ευκολο παρα πολυ δυσκολο ειδικα τα ακουστικα και η εκθεση . στα προφορικα δν ξερω γτ μου εβαλε 12 αξιζα παραπανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Το σορμπον τι διαφορα εχει απο delf/dalf? εγω που θελω να δωσω υο C2 ποιο να προτιμησω και γιατι?:worry:;)

Εγώ προτείνω Dalf C2. Έχει αναγνωρισιμότητα παντού σε σχέση με το Sorbonne, που αναγνωρίζεται μόνο στην Σορβόνη αν δεν κάνω λάθος.

Το sorbonne είναι πιο λογοτεχνικό και εξετάζεσαι στον γαλλικό πολιτισμό και την λογοτεχνία. Για να δώσεις αυτό το πτυχίο, πρέπει να διαβάσεις κάποια βιβλία. Επίσης, παίζουν κάτι παράξενα με την βαθμολόγηση του. :P

Ποιο πτυχίο έχεις δώσει μέχρι τώρα?


οποιος εδωσε δεκμεβρη Β1 δεν μπορει να πει οτι ηταν ευκολο παρα πολυ δυσκολο ειδικα τα ακουστικα και η εκθεση . στα προφορικα δν ξερω γτ μου εβαλε 12 αξιζα παραπανω

Εγώ που είχα δώσει πέρσι τον μάιο μου είχε βάλει 13 στα προφορικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mswesly

Νεοφερμένος

Η Θεοδώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
παει το c1..!! παμε γ c2 τωρααααα :)) αν κ δν καταλαβαινω τ εγνε με τ εκθεση ρε γαμωτο! -_-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
παει το c1..!! παμε γ c2 τωρααααα :)) αν κ δν καταλαβαινω τ εγνε με τ εκθεση ρε γαμωτο! -_-

Dalf ή sorbonne??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mswesly

Νεοφερμένος

Η Θεοδώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
συμφωνω..!! εγω εγραψα καλυτερα Β2 απο Β1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mswesly

Νεοφερμένος

Η Θεοδώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
DALF
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.

mswesly

Νεοφερμένος

Η Θεοδώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Τι βιβλία έκανες και με πόσο το πήρες αν επιτρέπεται?

DALF C1 EDITIONS ROBOLY κ reussir le dalf niveau c1 EDITIONS TEGOS ... με βαση... αλλα μην με μενεις σ αυτο..το παραδεχομαι ειναι δυσκολο διπλωμα ..αρκετα... αλλα εγω λογω ελλεψης εμπειριας των δασκαλων μ εκανα σχεδν ολη τ δουλεια μονη μ,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Μάλιστα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mswesly

Νεοφερμένος

Η Θεοδώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Βγήκαν και τα στατιστικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mswesly

Νεοφερμένος

Η Θεοδώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top