Εξετάσεις Γαλλικού Ινστιτούτου Μάιος 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

exelmi

Νεοφερμένος

Ο exelmi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Δηλαδή οι αναγραφόμενες στο site ημερομηνίες δεν είναι έγκυρες;
1. Δεν παρχουν στο site αναγραφομενες ημερομηνιες
2. Απο που βγαλατε τετποιο συμπερασμα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
1. Δεν παρχουν στο site αναγραφομενες ημερομηνιες
2. Απο που βγαλατε τετποιο συμπερασμα ?
τα παραπανω δεν αποτελουν επισημες ανακοινωσεις
Nόμιζα ότι αναφερόσασταν στις ανωτέρω δημοσιεύσεις και όχι στο δικό σας post. Λάθος μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
Καλά αποτελέσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina_anast

Νεοφερμένος

Η christina_anast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδιά δίνω τα προφορικά στο Sorbonne C2 και έχω αγχωθεί πολύ γιατί δεν έχω βγάλει πολύ καλά το βιβλίο "Memoires d' Hadrien". Γνωρίζει κάποιος τι ζητάνε περίπου;Γενικές πληροφορίες πάνω σε ένα απόσπασμα του λογοτεχνικού έργου;Επίσης, πέφτουν και τα δύο;;Ένας φίλος μου κόπηκε στα προφορικά και τα ξαναέδωσε το Σεπτέμβρη (2011) και πέρασε. Και τις δύο φορές τον ρώτησαν για το βιβλίο της Yourcenar. Πάντως στις convocations βλέπω πως δίνουμε την Κυριακή 24 Ιουνίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pantelis_P

Νεοφερμένος

Ο Pantelis_P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
χριστινα κι εγω τοτε δινω. κι εγώ τα ίδια μ'εσένα. Αυτή τη βδομάδα άρχισα να διαβαζω την ανάληση του ανδριανου. Λοιπόν, σου δίνουν ενα απόσπασμα 50 περιπου λέξεων απ' όποιο βιβλίο θέλουν κι εσύ πρέπει να το σχολιάσεις. Μετά μπορεί να σε ρωτήσουν γενικά σχετικά με τη ζωή του συγγραφέα. Πάντως πολλοί γνωστοί μου, δεν είχαν διαβάσει καθόλου, έγραψαν τα πιο σος σε μια σελίδα, τα έμαθαν και είπαν αυτά μαζί με αυτά που έλεγε το απόσπασμα που τους δόθηκε.
Μην ανησυχείς!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina_anast

Νεοφερμένος

Η christina_anast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Για το συγγραφέα;;Οπότε να κοιτάξω λίγο και για Yourcenar - Modiano! Καλή επιτυχία να έχουμε και καλά αποτελέσματα!!Ήταν πάντως πιο ελαστικοί στα γραπτά φέτος ή μου φάνηκε;;Και λεξικό και συμψηφισμός γραπτών - προφορικών :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pantelis_P

Νεοφερμένος

Ο Pantelis_P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Όντως! εμείς στο εξεταστικό νομίζαμε οτι είχε γίνει λάθος όταν μας επέτρεψαν λεξικό και στις μεταφράσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina_anast

Νεοφερμένος

Η christina_anast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μου έχουν πει πάντως πως στα προφορικα μπαίνει το βιβλίο που δεν επέλεξες στα γραπτά. Δηλαδή εγώ που απάντησα Modiano είναι πιθανότερο να με ρωτήσουν Yourcenar, ώστε να εξετάσουν τις γνώσεις μου και στα δύο βιβλία. Ποιος ξέρει τώρα...:hmm:

Καλή επιτυχία σε όλους αύριο!!!!:D:D:D
Bonne chance!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Bonne chance à tous :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Άλλη μία ερώτηση. :P
Στα προφορικά του SC1, οι ερωτήσεις πάνω στα λογοτεχνικά δίνονται κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας του άρθρου ή τίθενται εκείνη τη στιγμή από την κριτική επιτροπή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julietini

Νεοφερμένος

Η julietini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
μου φαινεται απο την αρχή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exelmi

Νεοφερμένος

Ο exelmi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Άλλη μία ερώτηση. :P
Στα προφορικά του SC1, οι ερωτήσεις πάνω στα λογοτεχνικά δίνονται κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας του άρθρου ή τίθενται εκείνη τη στιγμή από την κριτική επιτροπή;
Παίρνεις το κείμενο σου μαζί με την question προς προετοιμασια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Παίρνεις το κείμενο σου μαζί με την question προς προετοιμασια
Α, οκ. Ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Καλή Επιτυχία σε όλους! Μακάρι να το περάσωωω!!!!!!!!!!! Έστω και με 50 !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Ποτε βγαινουν; >.<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
σύντομα...


;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exelmi

Νεοφερμένος

Ο exelmi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Μεχρι μεσα Ιουλιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mswesly

Νεοφερμένος

Η Θεοδώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
μεσα Ιουλιου..??ναι καλα..μεσα σε μια βδομαδα εγω θελω να εχουν βγει!!περυσι βγηκαν 1 Ιουλιου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exelmi

Νεοφερμένος

Ο exelmi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Αυτη ειναι η επισημη τοποθετηση ...
Λογικα δεν εξαντλειται το χρονικο οριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Σήμερα ήταν τα προφορικά.
Οκ, καλά τα πήγα, νομίζω. Στη λογοτεχνία πολύ καλά, στο civilisation comme ci comme ça.
Θέματα:
Littérature: Τι αποκόμισαν οι ήρωες από τα voyages d' initiation ; Πώς αισθάνεται ο κάθε ήρωας τον initiateur / guide του;
Civilisation: Έπεσε αυτό το άρθρο, μολονότι θυμάμαι ότι είχε κι άλλη μία παράγραφο. :confused: Οι ερωτήσεις αφορούσαν στην απήχηση που έχει το ράδιο στους νέους σήμερα, να σχολιάσω την υπεροχή του ίντερνετ και της τηλεόρασης έναντι στο ράδιο. Να σχολιάσω τον πλουραλισμό / παραπληροφόρηση. Να μιλήσω για τη θέση που έχει για μένα το ράδιο. Αυτά νομίζω... Η περισσότερη ώρα αναλώθηκε στη λογοτεχνία.

Bonne Chance à tous! :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top