Εξετάσεις Γαλλικού Ινστιτούτου Μάιος 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ΚΡΙΣΤΙ

Νεοφερμένος

Η ΚΡΙΣΤΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Καλησπερα ischool!
Εχω ενα προβλημα.Δυστηχως δεν πηγαν ολα οπως ευχομουν στο B2.Στα προφορικα επαθα τρελο black out απο το αγχος και πρεπει να πηρα 13-14-15(Εκει με κοβω) και η ψυχολογια μου την επομενη μερα επισης με εκανε να μην παω τοσο καλα.Στα ακουστικα γυρω στο 13-14 υπολογιζω ενω στα κειμενα γυρω στο 15-16.Το προβλημα μου ομως ειναι αλλο.Εγραψα μια εκθεση με θεμα les avantages et les incovenients des activites esxtrasxolaires(en dehors de l'ecole).Εγω λοιπον,δεν ξερω γιατι καταλαβα τις εσωσχολικες δρσατηριοτητες και εγραψα μια πραγματικα αρκετα καλη εκθεση περιπου 230 λεξεων(γυρω στις 250 ζηταγε) ΧΩΡΙΣ να γραψω τις MOTS απο κατω(ελπιζω να μην μου κοψει και γι'αυτο).Ποσο λοιπον σου κοβει για το οτι βγηκα εκτος θεματος?Σας εχει τυχει κατι παρομοιο?
αρχικα καλα αποτελεσματα!!!!
μην αγχωνεσαι!το Β2 το εχει παραδοση να ειναι δυσκολο!
οσον αφορα τον αριθμο των λεξεων δεν νομιζω οτι εισαι υποχρεωμενος να τον γραψεις, ετσι θυμαμαι τουλαχιστον!
το ασχημο ειναι να βγεις εκτος θεματος...χωρις να θελω να σε αγχωσω και να σε στεναχωρησω εκ των προτερων μου εχουν πει οτι κοβουν πολυ αν βγεις εκτος θεματος, κατω απο τη βαση δηλαδη, για παραδειγμα αν βαθμολογειται στα 12 δεν θα σου βαλουν πανω 5...:worry:
μην το καταδικαζεις ομως απο τωρα, το Β2 ειναι περιεργο πτυχιο (εγω ακομη απορω που το περασα:/:)

Αγαπητή Αμαλία (με 666 μηνύματα :devil:). Η Κρίστι αρχίζει 9.30, επειδή δίνει SC1 και όχι SC1Littérature. :P (δηλαδή λογιτεχνία θα δώσει την ίδια ώρα με σένα κι εμένα)
δηλαδη το SC1Litterature τι περιελαμβανει? μονο λογοτεχνια? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Constadinos

Νεοφερμένος

Ο Constadinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
αρχικα καλα αποτελεσματα!!!!
μην αγχωνεσαι!το Β2 το εχει παραδοση να ειναι δυσκολο!
οσον αφορα τον αριθμο των λεξεων δεν νομιζω οτι εισαι υποχρεωμενος να τον γραψεις, ετσι θυμαμαι τουλαχιστον!
το ασχημο ειναι να βγεις εκτος θεματος...χωρις να θελω να σε αγχωσω και να σε στεναχωρησω εκ των προτερων μου εχουν πει οτι κοβουν πολυ αν βγεις εκτος θεματος, κατω απο τη βαση δηλαδη, για παραδειγμα αν βαθμολογειται στα 12 δεν θα σου βαλουν πανω 5...:worry:
μην το καταδικαζεις ομως απο τωρα, το Β2 ειναι περιεργο πτυχιο (εγω ακομη απορω που το περασα:/:)

Χιλια ευχαριστω!Χαχα οχι παιδι μου δεν με αγχωσες ουτε με στεναχωρησες!Με στεναχωρησε ο εαυτος μου πολυ περισσοτερο :P.
Λογικο ειναι να κοβουν εξαλλου αν βγεις εκτος θεματος.Αλλα ενταξει ολα μεσα στην ζωη ειναι.Απλα εχω μια απορια και αυτη δεν απευθυνεται μονο σε σενα αλλα και σε ολο το φορουμ αν ξερει καποιος κατι.Θελω να δωσω B2 και C1 μαζι τον Δεκεμβριο.Αλλα βλεπω οτι πολυ συχνα τα γραπτα πεφτουν μαζι (την ιδια μερα δηλαδη).Αν συμβει το ιδιο και με μενα(σε περιπτωση δηλαδη που δεν το περασα τωρα) μπορω να μετακινησω το ενα γραπτο ωστε να γραψω το αλλο?(ελπιζω να καταλαβενετε ολοι τι λεω)
Ευχαριστω και παλι για την απαντηση!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
δηλαδη το SC1Litterature τι περιελαμβανει? μονο λογοτεχνια? :confused:
Περιλαμβάνει λογοτεχνία και προφορικά.
Απαραίτητη προϋπόθεση για να παρευρεθεί κάποιος στις εξετάσεις του C1L, είναι η κατοχή του Sorbonne B2.
Επομένως: Το 50% του βαθμού σύγκειται από τις βαθμολογίες της λογοτεχνία και των προφορικών και το άλλο 50% από το βαθμό του Β2.
Αν π.χ. κάποιος έχει 15 στη λογοτεχνία, 10 στα προφορικά και 60/100 στο Β2, τότε παίρνει το C1 με 15+10+(60/2)=25+30=55. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Καμία πρόβλεψη για τα θέματα της λογοτεχνίας; :P

Λέω εγώ, λοιπόν.
1) Lullaby
2) Celui qui n' avait jamais vu la mer
3) Marius

Ίσως δεν είναι ακριβώς προβλέψεις, αλλά τί ελπίζω να πέσει. :look:
Αν βάλουν (αυτοί που τα βάζουν) κανένα la rue d'eau, να κοιμηθούν αύριο βράδυ και να μην ξαναξυπνήσουν. :devil:

Θελω να δωσω B2 και C1 μαζι τον Δεκεμβριο.Αλλα βλεπω οτι πολυ συχνα τα γραπτα πεφτουν μαζι (την ιδια μερα δηλαδη).Αν συμβει το ιδιο και με μενα(σε περιπτωση δηλαδη που δεν το περασα τωρα) μπορω να μετακινησω το ενα γραπτο ωστε να γραψω το αλλο?
1. Απ' όσο γνωρίζω, μπορείς να τους πάρεις τηλέφωνο και να αλλάξεις την ημέρα εξέτασης του ενός - στην περίπτωση που συμπίπτουν. Αυτό, τουλάχιστον, συμβαίνει όταν οι εξετάσεις αγγλικών και γαλλικών ταυτίζονται ως προς την ημερομηνία. Αρκεί να έχεις επίσημο έγγαρφο που να αποδεικνύει ότι θα εξεταστείς και στα δύο πτυχία.
2. Θέλεις να περάσεις γαλλική φιλολογία; Αν όχι, μην το επιχειρήσεις. Γ' Λυκείου και δύο πτυχία γλωσσομάθειας - ατυχής συνδυασμός. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΚΡΙΣΤΙ

Νεοφερμένος

Η ΚΡΙΣΤΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Περιλαμβάνει λογοτεχνία και προφορικά.
Απαραίτητη προϋπόθεση για να παρευρεθεί κάποιος στις εξετάσεις του C1L, είναι η κατοχή του Sorbonne B2.
Επομένως: Το 50% του βαθμού σύγκειται από τις βαθμολογίες της λογοτεχνία και των προφορικών και το άλλο 50% από το βαθμό του Β2.
Αν π.χ. κάποιος έχει 15 στη λογοτεχνία, 10 στα προφορικά και 60/100 στο Β2, τότε παίρνει το C1 με 15+10+(60/2)=25+30=55. :P
πωωως τα ξερεις!
καταλαβα!ευχαριστω για την ενημερωση!

Χιλια ευχαριστω!Χαχα οχι παιδι μου δεν με αγχωσες ουτε με στεναχωρησες!Με στεναχωρησε ο εαυτος μου πολυ περισσοτερο :P.
Λογικο ειναι να κοβουν εξαλλου αν βγεις εκτος θεματος.Αλλα ενταξει ολα μεσα στην ζωη ειναι.Απλα εχω μια απορια και αυτη δεν απευθυνεται μονο σε σενα αλλα και σε ολο το φορουμ αν ξερει καποιος κατι.Θελω να δωσω B2 και C1 μαζι τον Δεκεμβριο.Αλλα βλεπω οτι πολυ συχνα τα γραπτα πεφτουν μαζι (την ιδια μερα δηλαδη).Αν συμβει το ιδιο και με μενα(σε περιπτωση δηλαδη που δεν το περασα τωρα) μπορω να μετακινησω το ενα γραπτο ωστε να γραψω το αλλο?(ελπιζω να καταλαβενετε ολοι τι λεω)
Ευχαριστω και παλι για την απαντηση!:D
βασικα ξερω ο,τι μπορεις να αλλαξεις ημερομηνιες απο τη στιγμη που συμπιπτουν καποιες εξετασεις, εχει μια σχετικη διαδικασια,μια αιτηση σαν να λεμε.
απλα ψαξε το εξης: καποια πτυχια για να μπορεις να τα δωσεις πρεπει να εχεις παρει το προηγουμενο
για παραδειγμα για να παρεις το sorbonneC2 πρεπει να εχεις παρει το sorbonneC1
δεν ξερω αν ισχυει στην περιπτωση που ανεφερες αλλα γιατι ποτε δεν ξερεις ρωτα καποιον καθηγητη η το ινστιτουτο!

Καμία πρόβλεψη για τα θέματα της λογοτεχνίας; :P

Λέω εγώ, λοιπόν.
1) Lullaby
2) Celui qui n' avait jamais vu la mer
3) Marius

Ίσως δεν είναι ακριβώς προβλέψεις, αλλά τί ελπίζω να πέσει. :look:
Αν βάλουν (αυτοί που τα βάζουν) κανένα la rue d'eau, να κοιμηθούν αύριο βράδυ και να μην ξαναξυπνήσουν. :devil:

και μενα η λογοτεχνια με ανησυχει!!!μην πεσει τιποτα ακυρο και ψαχνομαστε!
παντως στη λογοτεχνια (μια αποψη τωρα) δεν μενεις ποτε ευχαριστημενος γιατι εχεις μαθει τοσα σχολια, τοσα πραγματα και στο τελος χρησιμοποιεις ελαχιστα (γενικα για τη λογοτεχνια μιαλω)!!!
εγω δεν εχω προτιμησεις ευκολο να ναι και ο,τι να ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
και μενα η λογοτεχνια με ανησυχει!!!μην πεσει τιποτα ακυρο και ψαχνομαστε!
παντως στη λογοτεχνια (μια αποψη τωρα) δεν μενεις ποτε ευχαριστημενος γιατι εχεις μαθει τοσα σχολια, τοσα πραγματα και στο τελος χρησιμοποιεις ελαχιστα (γενικα για τη λογοτεχνια μιαλω)!!!
εγω δεν εχω προτιμησεις ευκολο να ναι και ο,τι να ναι!
Και το αποκορύφωμα του μπλα μπλα είναι το βιβλίο του Λιμνιάτη. Μία επανάληψη πήγα να κάνω στο Mondo et autres histoires και μου πήρε 6+ ώρες! Αλλά έχει ωραίες αναλύσεις. :)

Και το κακό είναι ότι σε περιορίζει στις 10-12 σειρές ανά απάντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Καλησπερα ischool!
Εχω ενα προβλημα.Δυστηχως δεν πηγαν ολα οπως ευχομουν στο B2.Στα προφορικα επαθα τρελο black out απο το αγχος και πρεπει να πηρα 13-14-15(Εκει με κοβω) και η ψυχολογια μου την επομενη μερα επισης με εκανε να μην παω τοσο καλα.Στα ακουστικα γυρω στο 13-14 υπολογιζω ενω στα κειμενα γυρω στο 15-16.Το προβλημα μου ομως ειναι αλλο.Εγραψα μια εκθεση με θεμα les avantages et les incovenients des activites esxtrasxolaires(en dehors de l'ecole).Εγω λοιπον,δεν ξερω γιατι καταλαβα τις εσωσχολικες δρσατηριοτητες και εγραψα μια πραγματικα αρκετα καλη εκθεση περιπου 230 λεξεων(γυρω στις 250 ζηταγε) ΧΩΡΙΣ να γραψω τις MOTS απο κατω(ελπιζω να μην μου κοψει και γι'αυτο).Ποσο λοιπον σου κοβει για το οτι βγηκα εκτος θεματος?Σας εχει τυχει κατι παρομοιο?
Φίλε μου, από προσωπική εμπειρία, αν αυτά που έχεις γράψει είναι γενικά σωστά, δεν θα σε κόψουν τελείως μόνο και μόνο επειδή βγήκες εκτός θέματος (εκτός αν είναι ΤΕΛΕΙΩΣ εκτός θέματος)... Έτσι την είχα πατήσει και γω στα προφορικά του β2 (μικρή παρανόηση του θέματος) και πήρα 19/25 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constadinos

Νεοφερμένος

Ο Constadinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Φίλε μου, από προσωπική εμπειρία, αν αυτά που έχεις γράψει είναι γενικά σωστά, δεν θα σε κόψουν τελείως μόνο και μόνο επειδή βγήκες εκτός θέματος (εκτός αν είναι ΤΕΛΕΙΩΣ εκτός θέματος)... Έτσι την είχα πατήσει και γω στα προφορικά του β2 (μικρή παρανόηση του θέματος) και πήρα 19/25 ;)

Το ελπιζω!Αλλα δεν νομιζω να το εχω παρει διοτι και παλι στα προφορικα μπορεις να το σωσεις καπως γιατισ ε ρωταει μετα.Εγω επεσα στην παγιδα που πονταρανε κιολας(εσωσχολικες δραστηριοτητεςαντι για εξωσχολικες).Τελος παντων,θα δουμε..!Ευχαριστω για την απαντηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΡΙΣΤΙ

Νεοφερμένος

Η ΚΡΙΣΤΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
πως γραψατε...καποιος που εγραφε λογοτεχνια μπορει να μου πει τι εγραψε στην τεταρτη ερωτηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Εδωσα και τα πηγα και τελεια. Β2 Sorbonne.
Και παμε Τεταρτη για προφορικα βουυρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Καμία πρόβλεψη για τα θέματα της λογοτεχνίας; :P

Λέω εγώ, λοιπόν.
1) Lullaby
2) Celui qui n' avait jamais vu la mer
3) Marius
Κάποιος για άλλη μια φορά βγήκε σωστός. :whistle:
Αυτό κάποιες Αμαλίες να το δουν. :pfff:
________
Γεια σου Κρίστι! Πώς τα πήγες εν γένει; Εσύ είχες και όλο το πακέτο! :P
Η τέταρτη ερώτηση ήταν με τα obstacles; *black out*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Leigh Cheri

Νεοφερμένος

Η Leigh Cheri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
πως γραψατε...καποιος που εγραφε λογοτεχνια μπορει να μου πει τι εγραψε στην τεταρτη ερωτηση?

Στην 4η εγραψα πως υπαρχουν 3 σταδια στο voyage initiatique της λουλαμπι, που ειναι ουσιαστικα και τα obstacles. Συμβολικα παντα. Το πρώτο ειναι το bunker allemend κ το τουνελ, που συμβολιζουν τα χρονια της εφηβειας, το αισθημα οτι δεν ξερεις τον εαυτο σου, τη σκοτεινια κλπ. Το δευτερο ειναι το θεατρο στο οποιο οδηγει το τουνελ, που ειναι φωτεινο κ συμβολιζει γνωση αυτογνωσια ωριμοτητα. Το τριτο ειναι η δυσκολη αναβαση προς το maison grecque, που κ αυτο συμβολιζει γνωση ελευθερια ωριμοτητα αρμονια...(Δυστυχως ξεχασα να γραψω για τον τυπο που την κυνηγουσε) Εσυ τι εγραψες; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Εγώ ως obstacles έβαλα:
i) les rochers
ii) le banker allemand, le tunnel, le theâtre et la maison grecque (δεν εστίασα πολύ σε αυτά - σχεδόν απλή αναφορά)
iii) les éléments naturels (la nature est à la fois douce, clame et dangereuse)
iv) l'homme mystérieux qui symbolise le premier contact de Lullaby avec le monde de la sexualité (ανέφερα και το ότι την κυνηγούσε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leigh Cheri

Νεοφερμένος

Η Leigh Cheri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εγώ ως obstacles έβαλα:
i) les rochers
ii) le banker allemand, le tunnel, le theâtre et la maison grecque (δεν εστίασα πολύ σε αυτά - σχεδόν απλή αναφορά)
iii) les éléments naturels (la nature est à la fois douce, clame et dangereuse)
iv) l'homme mystérieux qui symbolise le premier contact de Lullaby avec le monde de la sexualité (ανέφερα και το ότι την κυνηγούσε)

κι εγω εβαλα τα βραχια (στα πλαισια της αναβασης προς το maison grecque). αυτα που εγραψες ειναι τα σωστα :) συμφωνα με την καθηγητρια μου τουλαχιστον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
κι εγω εβαλα τα βραχια (στα πλαισια της αναβασης προς το maison grecque). αυτα που εγραψες ειναι τα σωστα :) συμφωνα με την καθηγητρια μου τουλαχιστον
Από το στόμα της καθηγήτριάς σου και το πληκτρολόγιο του υπολογιοστή σου στου Θεού τ'αυτί! :P
Καλά αποτελέσματα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leigh Cheri

Νεοφερμένος

Η Leigh Cheri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ελα ελα μια χαρα γραψαμε. καλα μας αποτελεσματα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoi kiz

Νεοφερμένος

Η zoi kiz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα,
Είμαι καινούρια στην παρέα και θέλω να κάνω μια ερώτηση. Έδωσα dalf C1 την Παρασκευή κι ενώ έγραψα πολύ καλά έχω την εντύπωση ότι ξέχασα να γράψω ποιο θέμα επέλεξα. Έχετε ακούσει τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση. Η αλήθεια είναι ότι η έκθεση φαίνεται σε ποιο θέμα αναφέρεται αλλά... λέτε να με κόψουν τελείως γι αυτό; Ή μήπως μπορεί απλά να υπάρχει επίπτωση στη βαθμολογία... Δεν πρέπει να είναι πολύ κπμπλεξικός ο εξεταστής για να μηδενίσει τελείως το γραπτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel999

Δραστήριο μέλος

Η Τζάνα η Μελι(τζά)να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα,
Είμαι καινούρια στην παρέα και θέλω να κάνω μια ερώτηση. Έδωσα dalf C1 την Παρασκευή κι ενώ έγραψα πολύ καλά έχω την εντύπωση ότι ξέχασα να γράψω ποιο θέμα επέλεξα. Έχετε ακούσει τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση. Η αλήθεια είναι ότι η έκθεση φαίνεται σε ποιο θέμα αναφέρεται αλλά... λέτε να με κόψουν τελείως γι αυτό; Ή μήπως μπορεί απλά να υπάρχει επίπτωση στη βαθμολογία... Δεν πρέπει να είναι πολύ κπμπλεξικός ο εξεταστής για να μηδενίσει τελείως το γραπτό;


Τι εννοείς ποίο θέμα επέλεξες; sciences ή lettres et sciences humaines;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα,
Είμαι καινούρια στην παρέα και θέλω να κάνω μια ερώτηση. Έδωσα dalf C1 την Παρασκευή κι ενώ έγραψα πολύ καλά έχω την εντύπωση ότι ξέχασα να γράψω ποιο θέμα επέλεξα. Έχετε ακούσει τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση. Η αλήθεια είναι ότι η έκθεση φαίνεται σε ποιο θέμα αναφέρεται αλλά... λέτε να με κόψουν τελείως γι αυτό; Ή μήπως μπορεί απλά να υπάρχει επίπτωση στη βαθμολογία... Δεν πρέπει να είναι πολύ κπμπλεξικός ο εξεταστής για να μηδενίσει τελείως το γραπτό;

το ιδιο ειχα κανει, βεβαια στο sorbonne, αλλα δε μου την εκοψαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΡΙΣΤΙ

Νεοφερμένος

Η ΚΡΙΣΤΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Εγώ ως obstacles έβαλα:
i) les rochers
ii) le banker allemand, le tunnel, le theâtre et la maison grecque (δεν εστίασα πολύ σε αυτά - σχεδόν απλή αναφορά)
iii) les éléments naturels (la nature est à la fois douce, clame et dangereuse)
iv) l'homme mystérieux qui symbolise le premier contact de Lullaby avec le monde de la sexualité (ανέφερα και το ότι την κυνηγούσε)
απλα με διαλυσατε!!!!
εγω...(τωρα που το ξανασκεφτομαι δεν καταλαβαινω τι σκεφτομουν:redface: τοτε) θεωρησα οτι η lullaby δεν βρηκε κανενα εμποδιο στις βολτουλες της και οτι αυτο που την ενοχλουσε στην ουσια ηταν οι ανθρωποι, η πολη και το σχολειο...
καποια στιγμη μου περασε απο το μυαλο μηπως επρεπε να γραψω για τον creepy αντρα (συμφωνα και με την καθηγητρια μου) αλλα αγνοησα τα ενστικτα μου και απλα εκανα μια πολυ ωραια, κατα τη γνωμη μου, απαντηση-περιληψη ολης της νουβελας.Αυτα που λετε εσεις (που τωρα πια ακουγονται απολυτως λογικα, προφανη και σωστα) μεχρι τωρα δεν μου περασαν καθολου απο το μυαλο!!!!:whistle: με τις αλλες ερωτησεις παραπονο δεν εχω, αυτη με τα συναισθηματα ηταν αρκετα ευκολη και με τα elements και την αλλη που δεν την θυμαμαι τωρα!!!!
κανεις που εδινε sorbonne c1 ολοκληρο να μου πει τη γνωμη του και για τα υπολοιπα θεματα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top