Εξετάσεις Γαλλικού Ινστιτούτου Μάιος 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
τα προφορικα ειναι 13 μαιου για την επαρχια και 16 ιουνιου για αθηνα....
τα convocations για αθηνα λογικα βγαινουν σημερα....
αλλα με το χαλι του ifa φετος για τιποτα δεν ειμαστε σιγουροι!
Από χθες το βράδυ έχουν βγει!
Το θέμα είναι ότι δεν έχω ημερομηνίες για τα προφορικά, σε αντίθεση με τα παιδιά της επαρχίας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΡΙΣΤΙ

Νεοφερμένος

Η ΚΡΙΣΤΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
ρε παιδια το convocation μου λεει μονο για τα γραπτα....για τα προφορικα θα το στειλουν αργοτερα ή θεωρουν οτι δεν χρειαζομαι εξετασεις στα προφορικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
ρε παιδια το convocation μου λεει μονο για τα γραπτα....για τα προφορικα θα το στειλουν αργοτερα ή θεωρουν οτι δεν χρειαζομαι εξετασεις στα προφορικα?
Α ωραία! Δεν είμαι ο μόνος! :D
Και σε μένα το ίδιο γίνεται, και δεν είμαι από επαρχία. Ποιο δίπλωμα θα δώσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΡΙΣΤΙ

Νεοφερμένος

Η ΚΡΙΣΤΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
sorbonne c1 και δεν ειμαι απο επαρχια....η καθηγητρια μου υποστηριζει οτι θα βγουν αργοτερα...παντως εμενα η καθηγητρια μου μου ειχε πει αυτο που εγραφε μια κοπελα παραπανω, οτι δηλαδη πρεπει να περασεις τα γραπτα για να μπορεις να δωσεις τα προφορικα αλλα δεν νομιζω οτι ισχυει απο τη στιγμη που η επαρχια δινει την ιδια μερα με τα γραπτα....μηπως ξερει κανεις κατι σχετικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
sorbonne c1 και δεν ειμαι απο επαρχια....η καθηγητρια μου υποστηριζει οτι θα βγουν αργοτερα...παντως εμενα η καθηγητρια μου μου ειχε πει αυτο που εγραφε μια κοπελα παραπανω, οτι δηλαδη πρεπει να περασεις τα γραπτα για να μπορεις να δωσεις τα προφορικα αλλα δεν νομιζω οτι ισχυει απο τη στιγμη που η επαρχια δινει την ιδια μερα με τα γραπτα....μηπως ξερει κανεις κατι σχετικο?
Εγώ το είπα, όχι κοπέλα. :redface:
Αυτό ισχύει στο Sorbonne C1. Εγώ, όμως, δίνω Sorbonne C1 Littératture, στο οποίο δεν ισχύει κάτι τέτοιο, και, μολαταύτα, είμαστε ομοιοπαθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΡΙΣΤΙ

Νεοφερμένος

Η ΚΡΙΣΤΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
συγνωμη για το κοπελα:) δεν καταλαβαινω...αλλο το Sorbonne C1 και αλλο το Sorbonne C1 Littératture???
εγω παντως δινω αυτο με τη λογοτεχια marius και mondo.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Στο ευρωπαϊκό πλαίσο αναφοράς είναι το ίδιο.
Το C1L απευθύνεται αποκλειστικά στους κατόχους του Sorbonne B2 και δίνεις μόνο προφορικά και λογοτεχνία. Εσύ θα δώσεις και ακουστικό, γραμματική, έκθεση, κατανόηση γραπτού κειμένου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΡΙΣΤΙ

Νεοφερμένος

Η ΚΡΙΣΤΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
λοιπον ακουστικο δεν δινω, κατανοηση κειμενου, εκθεση, γραμματικη και ξεχωριστα αλλα την ιδια μερα λογοτεχνια
οοοοολα αυτα στις 13 μαιου στη σχολη μωραιτη στις 9!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Α, δίνει το C1 δηλαδή!
Bonne chance!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Είδα κάτι στο site του ifa και κουφάθηκα..
Οι προσκλήσεις των προφορικών Ιουνίου 2012 DALF SORBONNE C1/C2 Αττικής θα ανακοινωθούν τέλος Μαΐου.
:worry: :mad: :mad: :mad:
Εxcusez moi αλλα γιατί οι Αθηναίοι θα δώσουν προφορικά τον Ιούνιο; :mad:

Επιπρόσθετα ξέρει κανείς να μου πει πόση ώρα έχουμε στην διαθεση μας στο SORBONNE C1 LITERRATURE?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Πραγματικά δεν ξέρω! Οι Αθηναίοι, πάντως, δεν το αξίζουν, με κάποιες φαεινές εξαιρέσεις φυσικά! (oui, c'est moi :redface:)

Για τη λογοτεχνία νομίζω πως έχουμε 2 ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Τι να πεις; Διακρίσεις.. :pfff:
Deux heures eh?
Très bien! Je suis optimiste pour ces examens! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Moi...ehh, non. :redface:
Le seul chose pour que je suis contant est que je dois avoir une note inférieure à 5 / 25 aux épreuves écrites ou orales. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Pourquoi non mon salamandre? :(
Je veux te dire quelque chose.. Tu es très très content! Tu sais pourquoi! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Pourquoi non mon salamandre? :(
Je veux te dire quelque chose.. Tu es très très content! Tu sais pourquoi! ;)

Ον ν' ε πα φατιγκέ!

Σε σουαρ ον βα ντανσέ!!! :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
axaxa mon salamandre axaxa :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Ehhm, je ne sais pas pourquoi je suis contant. (?)
Est-ce que je peux savoir, ma mouette? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΡΙΣΤΙ

Νεοφερμένος

Η ΚΡΙΣΤΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
να κανω μια ερωτηση παλι...
στη λογοτεχνια (sorbonne c1) οσον αφορα το mondo et autres histoires του Le Clezio στην υλη ειναι μονο τα πεντε πρωτα διηγηματα (1-5)
σωστα?????
το γαλλικο ινστιτουτο γιατι δημοσιευσε σχολια για ολα? απλα παιζει με τα νευρα μας φετος η υπαρχει καποια αλλη λογικη εξηγηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
να κανω μια ερωτηση παλι...
στη λογοτεχνια (sorbonne c1) οσον αφορα το mondo et autres histoires του Le Clezio στην υλη ειναι μονο τα πεντε πρωτα διηγηματα (1-5)
σωστα?????
το γαλλικο ινστιτουτο γιατι δημοσιευσε σχολια για ολα? απλα παιζει με τα νευρα μας φετος η υπαρχει καποια αλλη λογικη εξηγηση?
Εγώ διάβασα μόνο τα πέντε πρώτα (όπως τα έχεις στα περιεχμόμενα του βιβλίου). Αν μου πετάξουν κανένα απόσπασμα από αυτή την ινδιάννα, της οποίας το όνομα μου διαφεύγει την παρούσα στιγμή, παίρνω τα δύο όμορφα στιλό μου, το κινητό, την ταυτότητά μου και adieux mes amis! :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΡΙΣΤΙ

Νεοφερμένος

Η ΚΡΙΣΤΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
χαχαχα:) κι εγω μαζι σου!!!!
ενταξει δεν τους εχω για τοσο ακυρους απλα ειναι το αγχος της τελευταιας στιγμης και ανησυχω για τα παντα!!!!
πως παει το διαβασμα πεντε μερες πριν???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top