Εξετάσεις Γαλλικού Ινστιτούτου Μάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Δέχομαι. Είναι τόσο πολλές αυτές οι χώρες... που μοιράζονται το ποσό και γι αυτό το θεωρούν ασήμαντο. ;):P
τι να πω????????δεν ξερω!ποσα σου δινουν?5 ευρω?για μια τετοια χωρα 5 ευρω ειναι 1000!αχχαχααχααχαχ ρε συ δεν σε ρωτησα,εσυ εδινες τιποτα φετος απο γαλλικα???δεν εχω προσεξει αν εχεις γραψει τιποτα για αυτο σε κανενα θεμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,207 μηνύματα.
Μπα.. οι γαλλοφων χωρε -sans la France - κανουν το 15% του παγκοσμιου εμποριου. Τζαμπα πραμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
δεν σε ρωτησα,εσυ εδινες τιποτα φετος απο γαλλικα???δεν εχω προσεξει αν εχεις γραψει τιποτα για αυτο σε κανενα θεμα!
Είμαι πολυάσχολος τελευταία. Γράφω πολύ σπάνια εδώ...
Έδωσα C2. Μάλλον καλά τα πήγα. Τα προφορικά ήταν λίγο κουφά. Μιλούσε για έναν Τεοντόρ ...., (το βρήκα https://fr.wikipedia.org/wiki/Théodore_Monod ), Σενεγαλέζο που έκανε πολλά στη ζωή του και του άρεσε να καταγράφει φυτά, έντομα, τη θάλασσα και τη Σαχάρα. Αυτό που τον ενδιέφερε ήταν η έρευνα και τον έφερνε πιο κοντά στο Θεό. Στο "εξποζέ" τα πήγα μέτρια. Στο monologue suivi καλούτσικα στο débat πολύ καλά.

τι να πω????????δεν ξερω!ποσα σου δινουν?5 ευρω?για μια τετοια χωρα 5 ευρω ειναι 1000!
Μόνο οι Κογκολέζοι να ουρήσουν -όπως έλεγε ο παλιόφιλος μιβ- φτάνει για εξαφανιστεί το Μονακό από το χάρτη. :P

ναι ρε, εγώ...

...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

alex-paula

Νεοφερμένος

Η alex-paula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Νίκο,

τι θέμα είχες στο monoloque?

Sujet 1 ou sujet 2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
To Sujet 1, δηλαδή ότι ως εκπαιδευτικός και αφού άκουσα αυτή την ραδιοφωνική εκπομπή θεωρώ πως μπορούμε να καταλάβουμε κάτι (κάποια επιστήμη) μόνο με την προσωπική ενασχόληση έτσι ώστε να πίσω τους μαθητές μου να λειτουργούν με αυτό τον τρόπο. Ότι πρέπει να έχουμε μία γενική παιδεία στη ζωήκαι να χουμε πολλές εμπειρίες.
Εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Είμαι πολυάσχολος τελευταία. Γράφω πολύ σπάνια εδώ...
Έδωσα C2. Μάλλον καλά τα πήγα. Τα προφορικά ήταν λίγο κουφά. Μιλούσε για έναν Τεοντόρ ...., (το βρήκα https://fr.wikipedia.org/wiki/Th%C3%A9odore_Monod ), Σενεγαλέζο που έκανε πολλά στη ζωή του και του άρεσε να καταγράφει φυτά, έντομα, τη θάλασσα και τη Σαχάρα. Αυτό που τον ενδιέφερε ήταν η έρευνα και τον έφερνε πιο κοντά στο Θεό. Στο "εξποζέ" τα πήγα μέτρια. Στο monologue suivi καλούτσικα στο débat πολύ καλά.


Μόνο οι Κογκολέζοι να ουρήσουν -όπως έλεγε ο παλιόφιλος μιβ- φτάνει για εξαφανιστεί το Μονακό από το χάρτη. :P

ναι ρε, εγώ...

...
χααχαχαχαχαχχχα,δεν το παρατηρησα οτι ειστε πολυασχολος κυριε!αχαχαχαχααχ καλη επιτυχια σου ευχομαι παντως!δεν ειχα προσεξει τα προηγουμενα μηνυματα σου στο θεμα για αυτο σε ρωτησα!!εχεις δωσει γ1 στο παρελθον?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Aποφάσισε αν θα μου μιλάς στον ενικό ή στον πληθυντικό. Δεν απαντάω σε πράγματα για τα οποία έχω ήδη μιλήσει. :mad:

"Πάντως" ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Aποφάσισε αν θα μου μιλάς στον ενικό ή στον πληθυντικό. Δεν απαντάω σε πράγματα για τα οποία έχω ήδη μιλήσει. :mad:

"Πάντως" ευχαριστώ.
οκ σορρυ!!!αλλη φορα θα προσεχω τι γραφεις πιο πανω!:(
στο σχολειο που εδινες εδιναν πολλα ατομα για γ2???εκει που εδινα εγω μονο 6-7 ατομα και γ1 μονο 2!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,207 μηνύματα.
Τα προφορ. στο Σορμπον τα δινουν μετα το Νταλφ αλλα βγαζουν νωριτερα τα αποτελεσματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NM7

Νεοφερμένος

Η NM7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
παιδια καλησπερα. εχει μιλησει κανεις με το ινστιτουτο για τα αποτελεσματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
παιδια καλησπερα. εχει μιλησει κανεις με το ινστιτουτο για τα αποτελεσματα?
λοιπον,λενε γυρω στις 10 ιουλιου!αλλα μπορει και κανα δυο μερεσ νωριτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NM7

Νεοφερμένος

Η NM7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
οκ, σε ευχαριστω πολυ! εσυ ποιο διπλωμα εχεις δωσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,207 μηνύματα.

NM7

Νεοφερμένος

Η NM7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εμενα μου ειπαν απο το ινστιτουτο οτι θα βγουν αρχες ιουλιου. αλλα τα αποτελεσματα του σορμπον εχουν βγει εδω και μερες. βγαινουν παντα τοσο νωριτερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
εμενα μου ειπαν απο το ινστιτουτο οτι θα βγουν αρχες ιουλιου. αλλα τα αποτελεσματα του σορμπον εχουν βγει εδω και μερες. βγαινουν παντα τοσο νωριτερα?

Τα αποτελέσματα του Sorbonne δεν τα έχουν βγάλει ακόμα.Δεν μπορούμε να τα δούμε..:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NM7

Νεοφερμένος

Η NM7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
α δεν το ηξερα αυτο. εβλεπα τη σχετικη σελιδα και νομιζα οτι εχουν βγει. υπομονη λοιπον λιγες μερες ακομα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
δεν αντεχω αλλο να περιμενω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.

NM7

Νεοφερμένος

Η NM7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ουτε εγω! μπαινω καθε μερα για να δω μηπως εχουν βγει αλλα τιποτα. λογικα προς το τελος της επομενης βδομαδας θα ανακοινωθουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top