Εξετάσεις Γαλλικού Ινστιτούτου Μάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Kαμιά φορά κάποια φροντιστήρια τους στέλνουν χωρίς να έχουν κάνει προετοιμασία. Να σημειωθεί και ότι η βάση είναι 50/100 και όχι εξήντα (οπότε οι πιθανότητες να περάσεις πολλαπλασιάζονται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
ειναι νωρις ακομα εχεις καιρο!στην αρχη και εγω τοσο επιανα!

Kαμιά φορά κάποια φροντιστήρια τους στέλνουν χωρίς να έχουν κάνει προετοιμασία. Να σημειωθεί και ότι η βάση είναι 50/100 και όχι εξήντα
ευτυχως που ειναι τουλαχιστον 50!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
Eγω οταν εδωσα ηταν μαλλον ευκολουτσικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Εγώ δίνω τον Μάιο sorbonne Β2 ..μπορείτε να μου πείτε κάποια θέματα που είχαν πέσει πιο παλιά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Μπες στην ιστοσελίδα του ifa και θα βρεις του 2009 νομίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
ποτε αρχιζουν οι εγγραφες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Εγώ το Α2 δίνω..είμαι πολύ πίσω.. Το Φεβρουάριο αν δεν κάνω λάθος αρχίζουν οι εγγραφές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Εγώ το Α2 δίνω..είμαι πολύ πίσω.. Το Φεβρουάριο αν δεν κάνω λάθος αρχίζουν οι εγγραφές...
μα γιατι εισαι πισω?????μην αγχωνεσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Γιατί είμαι Α' Λυκείου..κ ακόμη δεν έχω δώσει το Α2... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Γιατί είμαι Α' Λυκείου..κ ακόμη δεν έχω δώσει το Α2... :confused:
αν εκμεταλλευτεις τα καλοκαιρια και κανεις εντατικα , θα φτασεις συντομα στο β2!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Θα τα εκμεταλλευτώ.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Παιδιά συγγνώμη, δεν θέλω να απογοητεύσω κανέναν , αλλά σε ένα καλοκαίρι από α2 δεν γίνεται να πας σε β2 :P υποτίθεται ότι στο α2 ξέρεις λίγα ( θα φανώ υπερβολικός αν πω ελάχιστα) στοιχεία γραμματικής. Το Β1 έρχεται να καλύψει μεγάλο μέρος αυτού του κενού που καλύπττεται εντελώς στα τέλη του Β2. Δεν ξέρω... προσωπική άποψη. Πάντως maria μην αγχώνεσαι για το επίπεδό σου... Σκέψου ότι σε δύο χρόνια που τελειώνεις σχολείο θα έχεις άπλετο χρόνο να τελειώσεις τα γαλλικά σου. Πάντως χρειάζεται προσωπικό διάβασμα και επιμένω , επειδή δεν ξέρω κατα πόσο τα σχολεία είναι αποδοτικά στο να προετοιμάζουν υποψηφίους... Εδώ καλά καλά το κανονικό βιβλίο του οργανισμού δεν διδάσκουν καλά και μπορούν να προετοιμάζουν και για πτυχία; :P Υπάρχουν βέβαια και οι εξαιρέσεις και ελπίζω maria να έχεις πέσει σε μία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Παιδιά συγγνώμη, δεν θέλω να απογοητεύσω κανέναν , αλλά σε ένα καλοκαίρι από α2 δεν γίνεται να πας σε β2 :P υποτίθεται ότι στο α2 ξέρεις λίγα ( θα φανώ υπερβολικός αν πω ελάχιστα) στοιχεία γραμματικής. Το Β1 έρχεται να καλύψει μεγάλο μέρος αυτού του κενού που καλύπττεται εντελώς στα τέλη του Β2. Δεν ξέρω... προσωπική άποψη. Πάντως maria μην αγχώνεσαι για το επίπεδό σου... Σκέψου ότι σε δύο χρόνια που τελειώνεις σχολείο θα έχεις άπλετο χρόνο να τελειώσεις τα γαλλικά σου. Πάντως χρειάζεται προσωπικό διάβασμα και επιμένω , επειδή δεν ξέρω κατα πόσο τα σχολεία είναι αποδοτικά στο να προετοιμάζουν υποψηφίους... Εδώ καλά καλά το κανονικό βιβλίο του οργανισμού δεν διδάσκουν καλά και μπορούν να προετοιμάζουν και για πτυχία; :P Υπάρχουν βέβαια και οι εξαιρέσεις και ελπίζω maria να έχεις πέσει σε μία :)

Συμφωνώ απόλυτα ! Αν κάνεις εντατικά το καλοκαίρι μπορείς να δωσεις τον Δεκέμβρη Β1 και τον άλλο Δεκέμβρη Β2 αυτή είναι η γνώμη μου !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MarioOZzzZ...<3

Νεοφερμένος

Η MarioOZzzZ...<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εγω προετοιμαζομαι για Β1.....
Παντως πρεπει να διορθωθει το επιπεδο δυσκολιας στις εξετασεις...Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω πως σκεφτονται, ηδυσκολια στα ακουστικα ειναι η ιδια ενω στην εκθεση υπαρχει πολυ μεγαλη διαφορα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Εγω προετοιμαζομαι για Β1.....
Παντως πρεπει να διορθωθει το επιπεδο δυσκολιας στις εξετασεις...Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω πως σκεφτονται, ηδυσκολια στα ακουστικα ειναι η ιδια ενω στην εκθεση υπαρχει πολυ μεγαλη διαφορα.....

Η κασέτα όντως είναι πολύ δύσκολη !! Και τα πράγματα οσο πάνε δυσκολεύουν!! Κάνε αρκετή εξάσκηση..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
που να δειτε παιδακια το dalf c1! εκει να δειτε δυσκολια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
που να δειτε παιδακια το dalf c1! εκει να δειτε δυσκολια!

Χαχα φαντάζομαι! Γιατί ρε συ δεν δίνεις sorbonne είναι πιο εύκολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Χαχα φαντάζομαι! Γιατί ρε συ δεν δίνεις sorbonne είναι πιο εύκολο!
δεν εχω ουε το β2... οποτε και γραμματικη +γαλλικος πολιτισμος,θα ειναι λιγο βαρυ!θα δωσω και κρατικο γ1 .τι να πω?παντως το γαλλικο δεν προκειται να το παρω με τιποτα!ειναι παλουκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
δεν εχω ουε το β2... οποτε και γραμματικη +γαλλικος πολιτισμος,θα ειναι λιγο βαρυ!θα δωσω και κρατικο γ1 .τι να πω?παντως το γαλλικο δεν προκειται να το παρω με τιποτα!ειναι παλουκι!

Α! κατάλαβα πάντως εμένα η καθηγητριά μου μου είπε πως το Dalf συνήθως πάνε αυτοι που έχουν τελείωσει το Λύκειο ! Οι άλλοι πάνε η sorbonne ή το κρατικό.! Τόσο χάλια είναι όμως η κασέτα ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Α! κατάλαβα πάντως εμένα η καθηγητριά μου μου είπε πως το Dalf συνήθως πάνε αυτοι που έχουν τελείωσει το Λύκειο ! Οι άλλοι πάνε η sorbonne ή το κρατικό.! Τόσο χάλια είναι όμως η κασέτα ??
ασε σου λεω δραμα!εχω φτασει σε σημειο να παιρνω και 4,5/23 σε τεστ που κανω και το μεγαλυτερο που εκανα ποτε ηταν 11/25.δεν ξερω τι ναπω!ουτε και στα υπολοιπα τα παω ιδιαιτερα καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top