Εξετάσεις Γαλλικού Ινστιτούτου Δεκέμβριος 2011

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
5 Μήνες ακόμα (όχι, δεν προτρέχω)...! Τι δίνετε; Κάνατε μαθήματα το καλοκαίρι;

Εύχομαι καλή επιτυχιά σε όλους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Δινω μονο τον Μαι γιατι τον Δεκεμβρη κανει κρυο :P

Βεβαια φετος ελιωσα στον ηλιο στις εξετασεις του β2, ολοκληρο ιδιωτικο σχολειο, κουρτινες δεν ειχε!
Πιο καλο ειναι το δημοσιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Εμείς είμαστε χειμωνιάτικοι τύποι :P Σε ποιο ιδιωτικό έδωσες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Καλαμαρι αδαμαντιος θεσσαλονικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
Τωρα καταλαβαινω γιατι το δημοσιο εχει χρεοκοπησει :P Κουρτινοεξοδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
σκεφτομαι για γ2 δεκεμβριο !δεν εχω χρονο αλλα θα ηθελα να το ρισκαρω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
σκεφτομαι για γ2 δεκεμβριο !δεν εχω χρονο αλλα θα ηθελα να το ρισκαρω!!!

Απο ότι βλέπω τώρα θα πας γ λυκείου! Νομίζω πως πρέπει να αφοσιωθείς στα μαθηματά σου καλύτερα , γιατί αυτή είναι η χρονιά που δίνεις πανελλήνιες .Το C2 που είναι και αρκετά δύσκολο το δίνεις μόλις τελειώσεις το σχολείο!Αυτή είναι η γνώμη μου!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Απο ότι βλέπω τώρα θα πας γ λυκείου! Νομίζω πως πρέπει να αφοσιωθείς στα μαθηματά σου καλύτερα , γιατί αυτή είναι η χρονιά που δίνεις πανελλήνιες .Το C2 που είναι και αρκετά δύσκολο το δίνεις μόλις τελειώσεις το σχολείο!Αυτή είναι η γνώμη μου!:worry:
δεν εχεις αδικο αλλα θα με βοηθησει και πολυ στην εκθεση των ελληνικων γιατι τα κειμενα που πραγματευεται το γ2 ειναι πολυ καλων θεματων οποτε θα μπορω να παιρνω ιδεες.ασε που σε περιπτωση που παω γαλλικη φιλολογια θα ειναι πιο ανεβασμενο το επιπεδο μου απ'οτι ειναι τωρα!αν σταματησω,θα ξεχασω πολυ σημαντικα πραγματα!αλλα ακομα ειμαι σε σκεψη!δεν ξερω τι να κανω!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Πρόγραμμα εξετάσεων Δεκεμβρίου

Συνήθως, τα θέματα στην έκθεση και στα προφορικά συνδυάζονται με τις ημέρες των γραπτών & των προφορικών αντίστοιχα.

9 Δεκεμβρίου: -
10 Δεκεμβρίου: Ηνωμένα Έθνη - Ημέρα Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων
11 Δεκεμβρίου: Παγκόσμια Ημέρα του Παιδιού, Ημέρα της Δημοκρατίας στην Μπουρκίνα Φάσο, Ημέρα του Τανγκό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fiory

Νεοφερμένος

Η fiory αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια!
Εγω θα δωσω το Δεκεμβριο το Delf B1.Το εχει δωσει κανεις απο σας? Με αγχωνει ιδιαιτέρα το λεξιλογιο. :/ Ευχομαι παντως bonne chance σε ολους! (:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Γεια!
Εγω θα δωσω το Δεκεμβριο το Delf B1.Το εχει δωσει κανεις απο σας? Με αγχωνει ιδιαιτέρα το λεξιλογιο. :/ Ευχομαι παντως bonne chance σε ολους! (:

Γεια σου fiory !
Έχω δώσει B1 (πριν 2 χρόνια βέβαια).Μπορώ να πω πως είναι ένα μέτριας δυσκολίας δίπλωμα με που με καλό διάβασμα περνιέται.Εγώ δεν είχα και το τρελό λεξιλόγιο πάντως.Καλή επιτυχία ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Γεια!
Εγω θα δωσω το Δεκεμβριο το Delf B1.Το εχει δωσει κανεις απο σας? Με αγχωνει ιδιαιτέρα το λεξιλογιο. :/ Ευχομαι παντως bonne chance σε ολους! (:

Το delf B1 δεν είναι τρελά δύσκολο , αλλα όντως θέλει πολύ λεξιλόγιο (Αν σκεφτείς ότι το Β1 είναι επίπεδο "lower").Πάντως καλή επιτυχία , να δεις που δεν είναι τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Γεια!
Εγω θα δωσω το Δεκεμβριο το Delf B1.Το εχει δωσει κανεις απο σας? Με αγχωνει ιδιαιτέρα το λεξιλογιο. :/ Ευχομαι παντως bonne chance σε ολους! (:
δεν ειναι δυσκολο αλλα να μην αφησεις καθολου κενα σε αυτο το επιπεδο!!!καλες γνωσεις β1 θα σε βοηθησουν να παρεις τις γνωσεις του β2 καλυτερα(αργοτερα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fiory

Νεοφερμένος

Η fiory αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι πως δεν εκανα το A2.Αφου πηρα το Α1 εκανα μαθηματα για το Β1 και πιστευω πως μπορει να εχω καποια κενα στο λεξιλογιο.Αλλα με λιγο παραπανω διαβασμα θα τα καταφερω,ετσι ελπιζω τουλαχιστον! Ευχαριστω για τις απαντησεις σας! (:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

V@silis

Νεοφερμένος

Ο V@silis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Παιδιά ,σορρυ αν ειμαι λιγο off-topic,αλλα ειναι επειγον! Εσεις που ξερετε τι παιζει με τα Γαλλικα,μπορειτε να μου πειτε ποσος χρονος χρειαζεται για να φτασεις απο το 0 στο Β1? Δεν ξερω καθολου Γαλλικα,αλλα σκεφτομαι να ξεκινησω-ποσο χρονο ειναι πιθανο να μου παρει? Με εντατικα μαθηματα φυσικα... Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Παιδιά ,σορρυ αν ειμαι λιγο off-topic,αλλα ειναι επειγον! Εσεις που ξερετε τι παιζει με τα Γαλλικα,μπορειτε να μου πειτε ποσος χρονος χρειαζεται για να φτασεις απο το 0 στο Β1? Δεν ξερω καθολου Γαλλικα,αλλα σκεφτομαι να ξεκινησω-ποσο χρονο ειναι πιθανο να μου παρει? Με εντατικα μαθηματα φυσικα... Ευχαριστω εκ των προτερων
εξαρταται απο το ποσο θα ασχοληθεις..αν ασχοληθεις πολυ,με εντατικα μαθηματα,σε ενα χρονο πιστευω μπορεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_dk

Νεοφερμένος

Η maria_dk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγώ το Δεκέμβριο δίνω Dalf C2 και ομολογώ πως είμαι αρκετά αγχωμένη. Δίνει ή το έδινε κάποια άλλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libertad

Νεοφερμένος

Η libertad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
paidia kalispera sas. an kapoios apo esas endiaferete gia mathimata gallikwn se opoiodipote epipedo i gia opoiodipote ptuxio as epikoinwnisei mazi mou sto moraiti@yahoo.gr kai tha eimai prothumi na voithisw oso to dunaton kalutera. euxomai se osous dinete kapoio ptuxio to dekemvri kali epituxia. euxaristw
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Εγώ το Δεκέμβριο δίνω Dalf C2 και ομολογώ πως είμαι αρκετά αγχωμένη. Δίνει ή το έδινε κάποια άλλη;
δεν ξερω για καποια αλλη,αλλα εγω ειμαι καποιος που μαλλον θα δωσει γ2 τον δεκεμβρη!:P αλλα μαλλον δεν θα κανω καθολου μαθηματα!θα το ρισκαρω δηλαδη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_dk

Νεοφερμένος

Η maria_dk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
χαχα, λάθος διατύπωση. θα το ρισκάρεις ε; εγώ δεν είμαι ακόμη σίγουρη αν θα το δώσω Δεκέμβριο, από τη μία θέλω να τελειώσω, από την άλλη φοβάμαι ότι μπορεί να αποτύχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top