Εξετάσεις Γαλλικού Ινστιτούτου Δεκέμβριος 2010

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Ποιος σκοπεύει να δηλώσει και τι?


Καλή επιτυχία σε όσους σκέφτονται να συμμετάσχουν τον Δεκέμβρη
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εγω δεν θα δηλωσω δεκεμβρη!αμα συνεχισω τα γαλλικα και φετος,θα παω για γ1 το μαιο!παντως σε οσους δωσουν δεκεμβρη,καλη επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
εγω θα δωσω β2 τον δεκεμβρη και ειμαι αγχωμενη!!!!!:worry: θελω να μπω στην γαλλικη φιλολογια οταν δωσω πανελλαδικες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εγω θα δωσω β2 τον δεκεμβρη και ειμαι αγχωμενη!!!!!:worry: θελω να μπω στην γαλλικη φιλολογια οταν δωσω πανελλαδικες!!!
μην αγχωνεσαι καθολου!εγω εδινα μαιο!το περασα δοξα τω θεω!αλλα να προσεξεις ιδιαιτερα το ακουστικο γιατι παντα ειναι παλουκι!και οσν αφορα για πανελληνιες,οταν φτασεις γ'λυκειου πας σε ενα φροντιστηριο τους λες οτι θελεις γαλλικα φιλολογια και σε προετοιμαζουν στα γαλλικα καταλληλως!εξαλλου το β2 ειναι στο επιπεδο των πανελληνιων και λιγο παραπανω !απλως πρεπει να κανεις και γραμματικη(εγω ας πουμε στο β2 δεν εκανα καθολου γιατι πλεον τα βασικα να ξερεις το λεξιλογιο και η φρασολογια ειναι εκεινο που μετραει)!και εγω σκεφτομαι γαλλικη φιλολογια αλλα περισσοτερο το μεταφραστικο στην κερκυρα!οποτε γαλλικα θα δωσω και εγω πανελληνιες!ετσι,να τα εχω για εναλλακτικη αν δεν μπω εκει που μου αρεσει πιο πολυ και δεν ειναι θεμα βαης!παντως να μην αγχωνεσαι απλως να διαβαζεις καλα το λεξιλογιο που σου λει η καθηγητρια σου!η βαση χαμηλη ειναι,οποτε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
μην αγχωνεσαι καθολου!εγω εδινα μαιο!το περασα δοξα τω θεω!αλλα να προσεξεις ιδιαιτερα το ακουστικο γιατι παντα ειναι παλουκι!και οσν αφορα για πανελληνιες,οταν φτασεις γ'λυκειου πας σε ενα φροντιστηριο τους λες οτι θελεις γαλλικα φιλολογια και σε προετοιμαζουν στα γαλλικα καταλληλως!εξαλλου το β2 ειναι στο επιπεδο των πανελληνιων και λιγο παραπανω !απλως πρεπει να κανεις και γραμματικη(εγω ας πουμε στο β2 δεν εκανα καθολου γιατι πλεον τα βασικα να ξερεις το λεξιλογιο και η φρασολογια ειναι εκεινο που μετραει)!και εγω σκεφτομαι γαλλικη φιλολογια αλλα περισσοτερο το μεταφραστικο στην κερκυρα!οποτε γαλλικα θα δωσω και εγω πανελληνιες!ετσι,να τα εχω για εναλλακτικη αν δεν μπω εκει που μου αρεσει πιο πολυ και δεν ειναι θεμα βαης!παντως να μην αγχωνεσαι απλως να διαβαζεις καλα το λεξιλογιο που σου λει η καθηγητρια σου!η βαση χαμηλη ειναι,οποτε.....

εχω ενα μικρο προβληματακι με το αγχος- αγχωνομαι ευκολα.....εγω για τις πανελληνιες σκεφτομουν να πω στην κυρια μου που κανω και τωρα μαθημα να κανουμε μια ωρα την εβδομαδα για συντηρηση και μετα τα χριστουγεννα της γ'λυκειου να κανουμε πιο πολυ ωρα....εγω προσωπικα σκεφτομουν γαλλικη φιλολογια και το διεθνων ευρωπαικων σπουδων στον πειραια......καλη επιτυχια σου ευχομαι να περασεις εκει που θελεις!!!!!:D:D:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εχω ενα μικρο προβληματακι με το αγχος- αγχωνομαι ευκολα.....εγω για τις πανελληνιες σκεφτομουν να πω στην κυρια μου που κανω και τωρα μαθημα να κανουμε μια ωρα την εβδομαδα για συντηρηση και μετα τα χριστουγεννα της γ'λυκειου να κανουμε πιο πολυ ωρα....εγω προσωπικα σκεφτομουν γαλλικη φιλολογια και το διεθνων ευρωπαικων σπουδων στον πειραια......καλη επιτυχια σου ευχομαι να περασεις εκει που θελεις!!!!!:D:D:clapup::clapup:
αν και εχω αρκετο καιρο μπροστα μου,σε ευχαριστω πολυ και σε εσενα ευχομαι τ ακαλυτερα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
αν και εχω αρκετο καιρο μπροστα μου,σε ευχαριστω πολυ και σε εσενα ευχομαι τ ακαλυτερα!:)
ευχαριστω πολυ....τ:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chara91

Νεοφερμένος

Η Chara91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
να ρωτησω κατι? λοιπον.. εγω εδωσα 2 φορες για το Β2 οταν ημουν Α' κ Β ' λυκειου.. κ τις 2 φορες για 3 μοναδες δεν επιασα τη βαση.. μετα απο 3 χρονια θελω να δωσω παλι.. σημειωνω οτι εκανα γαλλικα γιατι τα εδωσα πανελληνιες και κανω ακομη στη σχολη.. εχω πιθανοτητες να περασω τον δεκεμβρη?? δεδομενου οτι ξεκιναω τον οκτωβρη τα μαθηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
να ρωτησω κατι? λοιπον.. εγω εδωσα 2 φορες για το Β2 οταν ημουν Α' κ Β ' λυκειου.. κ τις 2 φορες για 3 μοναδες δεν επιασα τη βαση.. μετα απο 3 χρονια θελω να δωσω παλι.. σημειωνω οτι εκανα γαλλικα γιατι τα εδωσα πανελληνιες και κανω ακομη στη σχολη.. εχω πιθανοτητες να περασω τον δεκεμβρη?? δεδομενου οτι ξεκιναω τον οκτωβρη τα μαθηματα
ακουσε με,αν εχεις διατηρησει το επιπεδο που ειχες τοτε,ισως και να μπορεις!αλλα γιατι δεν πας για μαιο να εισαι και πιο σιγουρη?γιατι δεν ρωτας και τον καθηγητη-καθηγητρια σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Παιδιά αληθεύει ότι για να δώσει κάποιος Β1 χρειάζεται να έχει Α1 ή Α2; Help!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Παιδιά αληθεύει ότι για να δώσει κάποιος Β1 χρειάζεται να έχει Α1 ή Α2; Help!
οχι,το καθε επιπεδο ειναι ξεχωριστο απο το αλλο δεν εισαι υποχρωμενος να τα δινεις ολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Eυχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Σε μια εβδομάδα , τελειώνω την ύλη του Α2 και δίνω Δεκέμβριο ενώ απο Οκτώβριο ξεκινάω την ύλη του B1 ! Είμαι κάργα αγχωμένος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Σε μια εβδομάδα , τελειώνω την ύλη του Α2 και δίνω Δεκέμβριο ενώ απο Οκτώβριο ξεκινάω την ύλη του B1 ! Είμαι κάργα αγχωμένος
εισαι μια χαρα εγω ημουν στην ιδια θεση με εσενα προπερσι!εδινα δεκεμβρη α2 και την υλη του β1 την ξεκινησα ιανουαριο!μην αγχωνεσαι!το β1 και α2 ειναι πολυ κοντινα επιπεδα!τουλαχιστον ετσι μου φανηκε προσωπικα!αλλα β1 διαβαζε καλα για να μην αφησεις κενα γιατι μετα το β2 ειναι λιγο δυσκολο και εχει πολυ λεξιλογιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanopassion

Νεοφερμένος

Ο milanopassion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Μολις περασα στο πανεπιστημιο.Απο τη β λυκειου εχω το β2.Θελω να παω για DALF.Αξιζει να δωσω για Γ1;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Μολις περασα στο πανεπιστημιο.Απο τη β λυκειου εχω το β2.Θελω να παω για DALF.Αξιζει να δωσω για Γ1;
και εγω φετος για γ1 dalf θα παω γαλλικα με το καλο!αξιζει εχει να σου προσφερει πολλες γνωσεις και εχω ακουσει οτι ειναι πολυ δυσκολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Γραμματική και λεξιλόγιο πάω πάρα πολύ καλά!
Και στην εκθεση γράφω με ελάχιστα λαθάκια και στα κειμενα 2-3 το πολύ !
Ανγχώνομαι για το ακουστικό μέρος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Έχω πάρει και το Β2 του IFA. Χωρίς άγχος παιδιά! Καμία σχέση με αυτά που διδασκόμαστε στο φροντιστήριο. Χαλαρά, είναι εύκολα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ts1li

Νεοφερμένος

Ο ts1li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ δινω αυτο τον δεκεμβριο την Β2 αλλ δεν εχω και πολυ αγχος πιστευω οτι θα περασω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Μολις περασα στο πανεπιστημιο.Απο τη β λυκειου εχω το β2.Θελω να παω για DALF.Αξιζει να δωσω για Γ1;
Φυσικά και αξίζει να το δώσεις γιατί με το Γ1 μπορείς να πας να σπουδάσεις στα ανώτερα πανεπιστημια της Γαλλίας και το Γ1 σου πιστοποιει οτι εχεις προχωρημενο επιπεδο γνωσεων γαλλικων.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top