Γενικό - Εξετάσεις Β' Γυμνασίου

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Στο β' τρίμηνο.
Δε μου λέτε στις γραφικές παραστάσεις τι διαβάζουμε;

Οταν εννοεις γραφικες παραστασεις μου μιλας για συναρτησεις; αν οχι και εννοεις αυτο το μαθημα... δεν το ειχαμε κανει καν:confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
:'( ειμαι η μονη που εχω ΞΕΣΚΙΣΤΕΙ;;;;;;;;;;; Ασταδιαλα. Τι στο καλο. Διβασε κανα αμεσο-εμμεσο, κανε λιγο past simple και κανε καμια περιεκτικοτητα :mad: ετσι και δεν γραψεις πανω απο 18 στην χημεια δεν σου ξανα μιλαω :pfff:

Χημεια ρε σας εχω πριξει τα [μπιιπ][/μπιιπ] οτι θα γραψω 20. Αν γραψω 18 θα με σκοτωσει αυτη πρωτη :worry:
στα αγγλικα τι να κανω ρε, past simple??
αμεσα/εμμεσα ε? Αυτα δεν ειναι ιδια με των αρχαιων? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
αυτό που έχει τα είδη γραφικών παραστάσεων-εικονόγραμμα κτλ.
και διαλογή.
τι διαβάζουμε απο αυτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Χημεια ρε σας εχω πριξει τα [μπιιπ][/μπιιπ] οτι θα γραψω 20. Αν γραψω 18 θα με σκοτωσει αυτη πρωτη :worry:
στα αγγλικα τι να κανω ρε, past simple??
αμεσα/εμμεσα ε? Αυτα δεν ειναι ιδια με των αρχαιων? :worry:
Ετσι θα την αγκαλιασω αν σε σκοτωσει:whistle::whistle::whistle: ναι ρε παστ σιμπολ:mad::mad::mad::P τα ιδια ειναι; ουτε που ξερω:worry::worry: ακομα δεν εφτασα αμεσα στα αρχαια:P:whistle::redface:
αυτό που έχει τα είδη γραφικών παραστάσεων-εικονόγραμμα κτλ.
και διαλογή.
τι διαβάζουμε απο αυτά;

δεν υπαρχει περιπτωση να πεσει ΤΙΠΟΤΑ απο αυτα. Μονο συναρτηση διαβασε. Απορω και πως σας τα εχει μεσα στην υλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ετσι θα την αγκαλιασω αν σε σκοτωσει:whistle::whistle::whistle: ναι ρε παστ σιμπολ:mad::mad::mad::P τα ιδια ειναι; ουτε που ξερω:worry::worry: ακομα δεν εφτασα αμεσα στα αρχαια:P:whistle::redface:

Θα την αγκαλιασεις?? :'( :'( :'(
Υποστηριξε με ρεε, απο χημεια εχω μεσανυχτα... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Θα την αγκαλιασεις?? :'( :'( :'(
Υποστηριξε με ρεε, απο χημεια εχω μεσανυχτα... :redface:

ναι μωρη :pfff:
δες τα θεματα που επεσαν σε εμενα και ΛΥΣΕ ΤΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
@ Αλμα Λιμπρε: Επειδη στο φβ δεν μπορω να γραψω τα παντα:
Η εγγεγραμενη ειναι ΠΑΝΤΑ η μιση της αντιστοιχης επικεντρης οπως και μιση του τοξου στο οποιο βαινει. Η επικεντρη ειναι διπλασια της αντιστοιχης εγγεγραμενης και ιση με το τοξο στο οποιο βαινει. Στις ασκησεις μπορει να σου ζητουν να βρεις το μετρο 5 πχ γωνιων. Και να σου δινουν το μετρο μιας ασχετης γωνιας και το μετρο 3ων απο τα ξερω εγω 5 τοξα. Πρεπει να ξερεις:
:) ολος ο κυκλος εχει αθροισμα 360 μοιρες αρα ολα τα τοξα μαζι πρεπει να σου βγαζουν 360. Σε περιπτωση που ξερεις ολα τα τοξα εκτος ενα και σε εκεινο το τοξο βαινει η ζητουμενη πχ εγγεγραμμενη απο ολον τον κυκλο ( 360) αφαιρεις το αθροισμα των υπολοιπον τοξων
:) το αθροισμα των γωνιων ενος τριγωνου ειναι 180 μοιρες. Σε περιπτωση που χρειαστει να βρεις το μετρο της εγγεγραμενης μεσα απο το τριγωνο απο ολο το τριγωνω (180) αφαιρεις το αθροισμα των 2 αλλων γωνιων
:) μπορει να χρειαστει να χρησιμοποιησεις παραπληρωματικες και συμπληρωματικες γωνιες αλλα και κατακορυφην ( θυμησου τα περσυνα)
:) ξεκινα πρωτα απο τα στοιχεια που ξερεις οργανωσε τα και δες καλα το σχημα
:) εδω ( ψαξε λιγο θα το βρεις) εχει ασκησεις και θεωρια με εγγεγραμμενες και επικεντρες γωνιες

Οτι αλλο χρειαστεις και οτι απορια προκυψει ειμαι εδω για να σου την λυσω ;) καλο διαβασμα και καλη επιτυχια! Να με ενημερωνεις για την προοδο σου. Σε αγαπω και πιστευω οτι θα τα καταφερεις. Just believe in yourself!
ΥΓ: αν λυσεις τις ασκησεις απο το λινκ που σου εστειλα αν θελεις και εχεις χρονο αναρτησε τις λυσεις για να τις ελεγξω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Πως τα πήγατε σήμερα;
Εγώ έσκισααααααααα!!!!!!!Αν όχι 20,ένα 19 το έχω σίγουρα!! :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αρχαια :look:
Κειμενο: η σωστη σταση στα θεματα διατροφης
Ερωτησεις κατανοησεις: 1. ποια σφαλματα σε σχεση με τα θεματα διατροφης αναφερονται στο κειμενο;
2. Ποια ειναι η σωστη σταση που πρεπει να εχουμε στα θεματα διατροφης συμφωνα με τα λεγομενα του συγγραφεα;
3. Τα σφαλματα που αναφερονται στο κειμενο ισχυουν στις μερες μας; Να αιτιολογισετε την απαντηση σας.
Λεξιλογικα: 1. να σχηματισετε λεξεις με δευτερο συνθετικο το ρημα φερω και ως πρωτο τις παρακατω λεξεις: αιμα, δορυ, κερδος, θανατος, ψηφος, νεκρος
2. Να γινει η αντιστοιχηση ( απο την μια ειχε 3 λεξεις νομιζω πραττω, σιτος και βιος) και απο την αλλη 6 λεξεις που ειχαν ως συνθετικο τις 3 απο την πρωτη και επρεπε να πεις ποια λεξη εχει ως συνθετο ποια
Γραμματικη: 1. να κλινετε στις πλαγιες πτωσεις τα ουσιαστικα: το σωμα, ο ανηρ, η αμαρτια και αλλα 2 δεν τα θυμαμαι)
2. Να συμπληρωσετε τα κενα με τον καταλληλο τυπο των ρηματων που δινονται πχ. ειχε το λυω και ελεγε μεσα σε παρενθεση ( β ενικο προστακτικη ενεστωτα)
Συντακτικο: αμεσο-εμμεσο αντικειμενο :wall:
επιτηριτες γερμανικων και μαθηματικος :clapup:
Τα θεματα ηταν σχετικα ευκολα πιστευω ενα 17 το εχω γραψει... Σκοτωσα οπως ΚΑΙ στην γλωσσα τα αμεσα-εμμεσα... Μα δεν με θελουν
Ο μαθηματικος μου ελεγε να γραψω το πατερ ημων μπας και πιασω τιποτα :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Πως τα πήγατε σήμερα;
Εγώ έσκισααααααααα!!!!!!!Αν όχι 20,ένα 19 το έχω σίγουρα!! :D:D:D

Μπραβο!!!!!!!!!!!! :clapup::clapup::clapup:
Τελικα πρεπει να το σκεφτω σοβαρα για καθηγήτρια... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Βιβουλα :look: δεν με σχολιαζεις και ανησυχω εχεις παθει και εσυ σοκ ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Βιβουλα :look: δεν με σχολιαζεις και ανησυχω εχεις παθει και εσυ σοκ ε;

ωχχ σορρυ τωρα σε ειδα :P:P:P
ε τι να σε πω.... συγχαρητηρια?? :mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
ωχχ σορρυ τωρα σε ειδα :P:P:P
ε τι να σε πω.... συγχαρητηρια?? :mad::mad:

Μου αρεσει που περναω απαρατηριτη :look:
γτ οχι ΒΟΔΙ;:mad::mad::mad: αφου ξερεις με τα θεωρητικα τι σχεση εχω ενα 17 ειναι 20 για εμενα αα ρε κατερινακι θα σε κανω περηφανη κοριτσαρα μου:redface::redface::redface: αν εγραφα το πατερ ημων μου μου ελεγε ο αλλος θα σ ελεγα εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Αρχαια :look:
Κειμενο: η σωστη σταση στα θεματα διατροφης
Ερωτησεις κατανοησεις: 1. ποια σφαλματα σε σχεση με τα θεματα διατροφης αναφερονται στο κειμενο;
2. Ποια ειναι η σωστη σταση που πρεπει να εχουμε στα θεματα διατροφης συμφωνα με τα λεγομενα του συγγραφεα;
3. Τα σφαλματα που αναφερονται στο κειμενο ισχυουν στις μερες μας; Να αιτιολογισετε την απαντηση σας.
Λεξιλογικα: 1. να σχηματισετε λεξεις με δευτερο συνθετικο το ρημα φερω και ως πρωτο τις παρακατω λεξεις: αιμα, δορυ, κερδος, θανατος, ψηφος, νεκρος
2. Να γινει η αντιστοιχηση ( απο την μια ειχε 3 λεξεις νομιζω πραττω, σιτος και βιος) και απο την αλλη 6 λεξεις που ειχαν ως συνθετικο τις 3 απο την πρωτη και επρεπε να πεις ποια λεξη εχει ως συνθετο ποια
Γραμματικη: 1. να κλινετε στις πλαγιες πτωσεις τα ουσιαστικα: το σωμα, ο ανηρ, η αμαρτια και αλλα 2 δεν τα θυμαμαι)
2. Να συμπληρωσετε τα κενα με τον καταλληλο τυπο των ρηματων που δινονται πχ. ειχε το λυω και ελεγε μεσα σε παρενθεση ( β ενικο προστακτικη ενεστωτα)
Συντακτικο: αμεσο-εμμεσο αντικειμενο :wall:
επιτηριτες γερμανικων και μαθηματικος :clapup:
Τα θεματα ηταν σχετικα ευκολα πιστευω ενα 17 το εχω γραψει... Σκοτωσα οπως ΚΑΙ στην γλωσσα τα αμεσα-εμμεσα... Μα δεν με θελουν
Ο μαθηματικος μου ελεγε να γραψω το πατερ ημων μπας και πιασω τιποτα :look:

μπράβοοοοοο!!!μια χαρά είναι το 17 μην έχεις παράπονο ;)

Μπραβο!!!!!!!!!!!! :clapup::clapup::clapup:
Τελικα πρεπει να το σκεφτω σοβαρα για καθηγήτρια... :whistle:

πρέπει πρέπει!!!!:thumbup::thumbup:
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθειααα :):bigarmhug



Τι λέει το πρόγραμμα μετά;Ποιο είναι το επόμενο μαθημά σας;Εμείς γράφουμε κείμενα την Τετάρτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γραφω αυριο Γεωγραφια 8) και την Πεμπτη Κειμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The little musician boy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Συγχαρητήρια κορίτσια :)

Μαρία γεωγραφία εύκολα ή σαν τον δικό μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Σε ευχαριστουμε παιδι μου :)
Κανω γεωγραφια με τον μαθηματικο μου 8) ευκολα ευκολα μας εχει πει πανω κατω τι θα πεσει!
Βιβη αχου τοοο ξερεις εσυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The little musician boy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
ΟΙ αδικίες της φύσης :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
μπράβοοοοοο!!!μια χαρά είναι το 17 μην έχεις παράπονο ;)

Εμ, αυτο της λέω κι εγώ, αλλά πού αυτή :mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εμ, αυτο της λέω κι εγώ, αλλά πού αυτή :mad::mad::mad:

Εγω νευριασα :pfff: γιατι δεν θα τα σκατονα τοσο πολυ με τα αντικειμενα αν δεν ειχα καποιον να μ λεει για το πατερ ημων:mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top