Γενικό - Εξετάσεις Β' Γυμνασίου

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Παιδια :'( μολις πηρα το μηνυμα απο την κα των αγγλικων στο φροντ. Ειναι φιλολογος με μεταπτυχιακο στην αγγλικη φιλολογια. ΩΡΑΙΑ. Ειχε υποσχεθει οτι θα μας κανει μαθημα για τα αρχαια ( γραφω την Δευτερα) και τωρα κατι της ετυχε και θα λειπε :cry_x: και το μηνυμα τελειωνει: ''φιλια πολλα και καλη επιτυχια!'' ποια καλη επιτυχια μωρη...:mpinelik::rant: ΟΥΤΕ 6 δεν θα γραψω... ΒΟΗΘΕΙΑ...

ουφφ βρε πολύ κρίμα!!!έχεις βοήθημα;αν ναι θα σε βοηθήσει πολύ.Μπορείς όμως να ψάχνεις και από το ιντερνετ διάφορα πράγματα υπάρχει πολύ υλικό γενικά για τα αρχαία της β' γυμνασίου!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εννοείται ;) Αν δεν ρωτήσω εσένα ποιον θα ρωτήσω;Ποιον;Και εσύ ότι θέλεις για την χημεία!!Το επόμενο μάθημα είναι ή γράφετε και άλλο πιο πριν;

Γραφουμε Δευτέρα γλώσσα, Τριτη αγγλικά και Τετάρτη χημεία. Ανεση στο φουλ... 8) Θα διαβασω Κυριακη Δευτερα Τριτη χημεια, και θα παω, θα της τριψω το 20αρι στη μουρη και θα φύγω 8)8)8)

Βιβη μου χαιρομαι που σου επεσε καλο κομματι! Εχω γραψει 20 χημεια 8). Εγω σημερα εγραφα θρησκευτικα :look: ΝΑΙ... Καταρχας Βιβακι επεσε ΜΟΝΟ μια αντιστοιχηση και ολα τα αλλα αν δεν ειχες διαβασει δεν εγραφες ουτε 3 :mad: ευκολα ηταν σχετικα. Ευαγγελια, Θεοφανεια, Παραβολες, η σημασια του σημειου αντιλεγομενου και δεν θυμαμαι τι αλλο :look: . Λοντον. Εμεναα μου αρεσει να τσακωνονται εχει φαση :popcorn:

Ποπο δεν ξες πως μαρεσει να τσακωνονται.... :popcorn:
Αλλα δεν τσακωνονται οι δικοι μας, ειναι αγαπημενοι :pfff:
Μια φορα ο μαθηματικος ειχε θυμωσει με μια φιλολογο, και ηρθε μεσα στο γραφειο και αρχισε να φωναζει ''Αυτη, που ολη της η ζωη ειναι οι γοβες της, που πεθανε ο αντρας της και μας φορεσε τα μινι για να προλαβει να βρει αλλον, λες και ειχε και προθεσμία...'' Και ολοι ηταν :eek::eek::eek:, εμεις ημασταν :popcorn: :rofl: :worship:, και αυτή ηταν :verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Παιδια :'( μολις πηρα το μηνυμα απο την κα των αγγλικων στο φροντ. Ειναι φιλολογος με μεταπτυχιακο στην αγγλικη φιλολογια. ΩΡΑΙΑ. Ειχε υποσχεθει οτι θα μας κανει μαθημα για τα αρχαια ( γραφω την Δευτερα) και τωρα κατι της ετυχε και θα λειπε :cry_x: και το μηνυμα τελειωνει: ''φιλια πολλα και καλη επιτυχια!'' ποια καλη επιτυχια μωρη...:mpinelik::rant: ΟΥΤΕ 6 δεν θα γραψω... ΒΟΗΘΕΙΑ...

Αν είσαι β΄γυμνασίου, πρόσεξε πολύ τις εγκλίσεις - υποτακτική, ευκτική, προστακτική - ιδιαίτερα μάθε καλά τις καταλήξεις για ενεργητική και μέση φωνή :) .Επιπλέον, πρόσεξε την απρόσωπη σύνταξη ( άπροσωπα ρήματα / απρόσωπες εκφράσεις, δοτική προσωπική ) , την κατηγορηματική μετοχή καθώς και πότε η μετοχή χαρακτηρίζεται απόλυτη και πότε συνημμένη.Παράλληλα, επικεντρώσου και στους προσδιορισμούς ( ομοιόπτωτους - ετερόπτωτους ) .Είμαι φιλόλογος και φέτος δίδαξα αρχαία β΄γυμνασίου στο μαθητή μου :) .Αν θες βοήθεια,στείλε μου προσωπικό μήνυμα ή mail vasianik90@gmail.com :) καλή επιτυχία :*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Αν είσαι β΄γυμνασίου, πρόσεξε πολύ τις εγκλίσεις - υποτακτική, ευκτική, προστακτική - ιδιαίτερα μάθε καλά τις καταλήξεις για ενεργητική και μέση φωνή :) .Επιπλέον, πρόσεξε την απρόσωπη σύνταξη ( άπροσωπα ρήματα / απρόσωπες εκφράσεις, δοτική προσωπική ) , την κατηγορηματική μετοχή καθώς και πότε η μετοχή χαρακτηρίζεται απόλυτη και πότε συνημμένη.Παράλληλα, επικεντρώσου και στους προσδιορισμούς ( ομοιόπτωτους - ετερόπτωτους ) .Είμαι φιλόλογος και φέτος δίδαξα αρχαία β΄γυμνασίου στο μαθητή μου :) .Αν θες βοήθεια,στείλε μου προσωπικό μήνυμα ή mail vasianik90@gmail.com :) καλή επιτυχία :*

Ε δεν μας τα είπατε αυτα πιο πριν να εγραφα κι εγω... Και σκοτωσα τα απροσωπα ρηματα... :whistle:
Ευχαριστουμε πολύ πάντως για την βοήθεια!! :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Ε δεν μας τα είπατε αυτα πιο πριν να εγραφα κι εγω... Και σκοτωσα τα απροσωπα ρηματα... :whistle:
Ευχαριστουμε πολύ πάντως για την βοήθεια!! :clapup::clapup::clapup:


Δυστυχώς τυχαία είδα αυτό το θέμα σήμερα, αν χρειαστείτε πάντως οτιδήποτε σε σχέση με τα φιλολογικά μαθήματα, να επικοινωνείτε μαζί μου :) και θα σας απαντώ :D !!!Καλό καλοκαίρι να έχετε και καλή ξεκούραση :clapup: !!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Μονη μου θα διαβασω :worry::worry: αλλα πραγματικα δεν νομιζω να φερει κανενα αποτελεσμα στο συγκεκριμενο μαθημα... Τα κενα ενος χρονου δεν καλύπτονται μεσα σε 2 μερες. :/:

Πιστεψε με καλυπτονται... Περσυ τα διαβασα ολα σε 1 ΣΚ :whistle:

Δυστυχώς τυχαία είδα αυτό το θέμα σήμερα, αν χρειαστείτε πάντως οτιδήποτε σε σχέση με τα φιλολογικά μαθήματα, να επικοινωνείτε μαζί μου :) και θα σας απαντώ :D !!!Καλό καλοκαίρι να έχετε και καλή ξεκούραση :clapup: !!!!!!!!!

Ε δεν πειραζει, το θεμα ειναι οτι βοηθησατε. Ευχαριστουμε πολύ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Πιστεψε με καλυπτονται... Περσυ τα διαβασα ολα σε 1 ΣΚ :whistle:



Ε δεν πειραζει, το θεμα ειναι οτι βοηθησατε. Ευχαριστουμε πολύ :D

:D Μη μου μιλάς στον πληθυντικό italian dream, δεν είμαι 50+, 23 είμαι και λέγομαι Vasia :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
ουφφ βρε πολύ κρίμα!!!έχεις βοήθημα;αν ναι θα σε βοηθήσει πολύ.Μπορείς όμως να ψάχνεις και από το ιντερνετ διάφορα πράγματα υπάρχει πολύ υλικό γενικά για τα αρχαία της β' γυμνασίου!! ;)
Ναι εψαξα και ειδα οτι ουτε μια ασκηση δεν μπορω να λυσω:P:P ναι θα χρειαστω βοηθεια :)
Γραφουμε Δευτέρα γλώσσα, Τριτη αγγλικά και Τετάρτη χημεία. Ανεση στο φουλ... 8) Θα διαβασω Κυριακη Δευτερα Τριτη χημεια, και θα παω, θα της τριψω το 20αρι στη μουρη και θα φύγω 8)8)8)



Ποπο δεν ξες πως μαρεσει να τσακωνονται.... :popcorn:
Αλλα δεν τσακωνονται οι δικοι μας, ειναι αγαπημενοι :pfff:
Μια φορα ο μαθηματικος ειχε θυμωσει με μια φιλολογο, και ηρθε μεσα στο γραφειο και αρχισε να φωναζει ''Αυτη, που ολη της η ζωη ειναι οι γοβες της, που πεθανε ο αντρας της και μας φορεσε τα μινι για να προλαβει να βρει αλλον, λες και ειχε και προθεσμία...'' Και ολοι ηταν :eek::eek::eek:, εμεις ημασταν :popcorn: :rofl: :worship:, και αυτή ηταν :verymad:
Χεχεχεχ καλος ο μαθηματικος!! Πωπωπωπωπω μονο εμας δεν μαλωνει αυτος με καμια:hmm::hmm: με ολες τα εχει πολυ καλα:hmm::hmm:
Αν είσαι β΄γυμνασίου, πρόσεξε πολύ τις εγκλίσεις - υποτακτική, ευκτική, προστακτική - ιδιαίτερα μάθε καλά τις καταλήξεις για ενεργητική και μέση φωνή :) .Επιπλέον, πρόσεξε την απρόσωπη σύνταξη ( άπροσωπα ρήματα / απρόσωπες εκφράσεις, δοτική προσωπική ) , την κατηγορηματική μετοχή καθώς και πότε η μετοχή χαρακτηρίζεται απόλυτη και πότε συνημμένη.Παράλληλα, επικεντρώσου και στους προσδιορισμούς ( ομοιόπτωτους - ετερόπτωτους ) .Είμαι φιλόλογος και φέτος δίδαξα αρχαία β΄γυμνασίου στο μαθητή μου :) .Αν θες βοήθεια,στείλε μου προσωπικό μήνυμα ή mail vasianik90@gmail.com :) καλή επιτυχία :*

Σε χιλιοευχαριστω για τις διευκρινησεις Βασια :) μαλλον θα σου στειλω σε μειλ αν εχω καποια απορια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
:D Μη μου μιλάς στον πληθυντικό italian dream, δεν είμαι 50+, 23 είμαι και λέγομαι Vasia :)

:redface::redface::redface:
Ε δεν το προσεξα, εγω το φιλολογος κρατησα... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
και ολοι γραφουν χαλαα μαθηματα και εγω αρχαια... Τι τραγωδια :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ασε τωρα χαλαρουιτα, γλωσσα αγγλικα χημεια κειμενα... Μονο χημεια πρεπει να στρωθω να διαβασω, γιατι σας εχω πριξει οτι θελω 20!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Θα το γραψεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Θα το γραψεις ;)

πολύ σιγουρια βλέπω... Μονο εγώ είμαι αγχωμένη στο φουλ?? Αλλα ποιος χεστηε μωρε, 4 μερες εχουμε, δεδομενου οτι δευτερα και τριτη δεν θα ανοιξω βιβλιο, οποτε... Χαλαρουιτα :music:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
πολύ σιγουρια βλέπω... Μονο εγώ είμαι αγχωμένη στο φουλ?? Αλλα ποιος χεστηε μωρε, 4 μερες εχουμε, δεδομενου οτι δευτερα και τριτη δεν θα ανοιξω βιβλιο, οποτε... Χαλαρουιτα :music:

Εγω στην χημεια διαβασα 2 ωρες:confused: αλλα ειχα καταγχωθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Στρωσου διαβασε βοδι. :mad::mad::mad: με τα αρχαια τι θα γινει ειναι το θεμα :|

Περσυ στα αρχαια δεν ηξερα ΤΙΠΟΤΑ και καθισα ενα ΣΚ και τα διαβασα ΟΛΑ. Και εγραψα 18 :D

(Φουλ ΣΚ ομως, χωρις υπολογιστη, χωρις διαλείμματα, ΔΙΑΒΑΣΜΑ :mad::mad::mad:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Περσυ στα αρχαια δεν ηξερα ΤΙΠΟΤΑ και καθισα ενα ΣΚ και τα διαβασα ΟΛΑ. Και εγραψα 18 :D

(Φουλ ΣΚ ομως, χωρις υπολογιστη, χωρις διαλείμματα, ΔΙΑΒΑΣΜΑ :mad::mad::mad:)

εγω περυσι με μιση ωρα διαβασμα εγραψα 19 :'( :cry_x: την θελω πισω :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
εγω περυσι με μιση ωρα διαβασμα εγραψα 19 :'( :cry_x: την θελω πισω :|

πω βρε μπράβο εγώ με πολύ διάβασμα έγραψα 17 :confused:
αν κάνω αυτό που λέει η Βιβή θα γράψω κανένα 18 πάνω-κάτω στην φυσική; να κλείσω υπολογιστές κλπ όμως :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
πω βρε μπράβο εγώ με πολύ διάβασμα έγραψα 17 :confused:
αν κάνω αυτό που λέει η Βιβή θα γράψω κανένα 18 πάνω-κάτω στην φυσική; να κλείσω υπολογιστές κλπ όμως :hmm:

Ειχα ΑΡΙΣΤΗ φιλολογο :clapup::clapup::clapup:
φυσικη... Στην φυσικη μαθε ΑΠΟ ΕΞΩ τα θεωρητικα και μετα ΞΕΣΚΙΣΟΥ στις ασκησεις:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top