Γενικό -  Εξετάσεις Α' Λυκείου

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
όχι είπαμε ειδικά χημεία της πλάκας είναι καλά γεωμετρία ναι έχει δυσκολίες αλλά όχι και 2:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
όχι είπαμε ειδικά χημεία της πλάκας είναι καλά γεωμετρία ναι έχει δυσκολίες αλλά όχι και 2:(

Χημειά και της πλάκα; Νο.
Έχετε ενώσεις μεσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Ναι σχεδόν όλα μόνο το τελευταίο κεφάλαιο δεν έχουμε(νομίζω είναι το κεφάλαιο 5 πυρηνική χημεία κάτι τέτοιο )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ναι σχεδόν όλα μόνο το τελευταίο κεφάλαιο δεν έχουμε(νομίζω είναι το κεφάλαιο 5 πυρηνική χημεία κάτι τέτοιο )

Ε τότε δεν είναι εύκολη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
καλά σε σύγκριση με τη γεωμετρία ή τα αρχαία είναι πολύ πιο εύκολη τι να σου πω γούστα είναι αυτά:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SnowLover

Νεοφερμένος

Ο SnowLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
τα αρχαια εμενα μου φαινονται πιο ευκολα απο την γεωμετρία φετος.Μονο εγω ρε παιδια δεν μπορω να διαβασω το βιβλιο της φυσικης;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
τα αρχαια εμενα μου φαινονται πιο ευκολα απο την γεωμετρία φετος.Μονο εγω ρε παιδια δεν μπορω να διαβασω το βιβλιο της φυσικης;;;

Ρε συ, αφού σου φαίνονται εύκολα τα αρχαία δεν έρχεσαι να γράψεις για μένα που τα'χω πρώτο μάθημα; Και μπορώ να σε βοηθήσω με γεωμετρία/φυσική :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Προφανώς, αφού ήξερες ότι δεν θα σου χρειαστεί στις πανελλήνιες, δεν βρήκες κίνητρο να ασχοληθείς σοβαρά.

Πραγματικά, έχω περισσότερο από 1 χρόνο εδώ μέσα. Σου έχω δώσει την εντύπωση ότι στο Λύκειο διάβαζα χρησιμοθηρικά για τις πανελλήνιες? Σε πληροφορώ, λοιπόν, ότι Α' Λυκείου έγραψα 19 τελικές εξετάσεις στα Αρχαία και 17 στη Φυσική. Γιατί μου φάνηκε περισσότερο ενδιαφέρον η μετάφραση του Θουκυδίδη και οι καταλήξεις των ανωμάλων ρημάτων από την Κινητική και Δυναμική Ενέργεια.

Btw, "φύτακλας" ήμουν κι εγώ στο Γυμνάσιο-Λύκειο. Ξέρεις, από αυτούς τους σπασίκλες που παίρνουν σημαίες, γίνονται παραστάτες, παίρνουν λεφτά από την Eurobank για το ΓΒΠ.... Που διαβάζουν τα πάντα ρε παιδί μου... Ε, Γεωμετρία δεν διάβαζα από το Γυμνασίο. Πήγαινα στους διαγωνισμούς της Μαθηματικής εταιρείας, έγραφα αράδες μαλακίες στα θέματα της Άλγεβρας, τα τανούσα από εδώ κι από εκεί μήπως βγάλω καμιά άκρη. Την Γεωμετρία, όμως, ούτε που την άγκιζα. Και μόνο που έβλεπα το σχήμα που ερχόταν συγκοπή.

Μπορεί εσένα να ήταν η Γεωμετρία το 1ο,2ο,3ο αγαπημένο σου μάθημα στο σχολείο και μπράβο σου. Αλλά κάποιους από εμάς μας δυσκόλεψε και αποτέλεσε το δυσκολότερο μάθημα των μαθητικών μας χρόνων. Επειδή εκφράζουμε μια άποψη διαφορετική από τη δική σου για το x,y μάθημα μην μας τσουβαλιάζεις όλους σαν τους καλοπερασάκηδες που άνοιγαν βιβλίο μόνο για τις εξετάσεις του Ιουνίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S¡mos

Νεοφερμένος

Ο S¡mos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Πελοποννήσου (Τρίπολη). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
τα αρχαια εμενα μου φαινονται πιο ευκολα απο την γεωμετρία φετος.Μονο εγω ρε παιδια δεν μπορω να διαβασω το βιβλιο της φυσικης;;;

Αρχαία και να 'ναι εύκολα; :confused::confused:
Το βιβλίο πάντως δεν είναι καθόλου εύχρηστο. Εμείς φέτος μαθαίναμε ξεχωριστά από αλλού την θεωρία και μετά λύναμε τις ασκήσεις του βιβλίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SnowLover

Νεοφερμένος

Ο SnowLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Στα Αρχαία αν μαθεις καλα τις μεταφράσεις , τα ερμηνευτικά και την εισαγωγή γραφεις πολυ καλά.Δεν θα πιάσεις και κατι απο γραμματική και συντακτικό;;;Συνήθως ουσιαστικά βαζουν και καμια Χρονική αντικατάσταση.Εμας η καθηήτρια στο σχολείο ολο επαναλήψεις μας εβαζε ολη την χρονια.Ισως για αυτο μου φαίνονται εύκολα.

Μας εδωσαν προγραμμα σήμερα.

19/5 ΙΣΤΟΡΙΑ
21/5 ΦΥΣΙΚΗ
26/5 ΑΡΧΑΙΑ
28/5 ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ
3/6 ΒΙΟΛΟΓΙΑ
5/6 ΧΗΜΕΙΑ
8/6 ΑΛΓΕΒΡΑ
9/6 ΑΓΓΛΙΚΑ
11/6 ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ
12/6 ΓΛΩΣΣΑ
15/6 ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ
17/6 ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ/ΚΠ
18/6 ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mar.ia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mar.ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Στα Αρχαία αν μαθεις καλα τις μεταφράσεις , τα ερμηνευτικά και την εισαγωγή γραφεις πολυ καλά.Δεν θα πιάσεις και κατι απο γραμματική και συντακτικό;;;Συνήθως ουσιαστικά βαζουν και καμια Χρονική αντικατάσταση.Εμας η καθηήτρια στο σχολείο ολο επαναλήψεις μας εβαζε ολη την χρονια.Ισως για αυτο μου φαίνονται εύκολα.

Μας εδωσαν προγραμμα σήμερα.

19/5 ΙΣΤΟΡΙΑ
21/5 ΦΥΣΙΚΗ
26/5 ΑΡΧΑΙΑ
28/5 ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ
3/6 ΒΙΟΛΟΓΙΑ
5/6 ΧΗΜΕΙΑ
8/6 ΑΛΓΕΒΡΑ
9/6 ΑΓΓΛΙΚΑ
11/6 ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ
12/6 ΓΛΩΣΣΑ
15/6 ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ
17/6 ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ/ΚΠ
18/6 ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ

Oντως στα αρχαια η γραμματικη και το συντακτικο ειναι γνωστα..Γενικα τα αρχαια ευκολα αν κατσεις και διαβασεις τις μεταφρασεις και τα ερμηνευτικα τα οποια ειναι πολλα μπορω να πω:/:

Το προγραμμα σου μου φενεται κομπλε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εμάς θα μας το δώσουν αύριο αλλά ξέρω πως ξεκινάμε: αρχαία-έκθεση-ιστορία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SnowLover

Νεοφερμένος

Ο SnowLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Oντως στα αρχαια η γραμματικη και το συντακτικο ειναι γνωστα..Γενικα τα αρχαια ευκολα αν κατσεις και διαβασεις τις μεταφρασεις και τα ερμηνευτικα τα οποια ειναι πολλα μπορω να πω:/:

Το προγραμμα σου μου φενεται κομπλε.:)

Θα προτιμουσα εκει που εχει πληροφορικη να εχει Γλωσσα..Πληροφορικη 5 σελιδες ύλη εχουμε.Τι θα διαβαζουμε 1,5 μερα;;Εμας αυριο μας είπαν να μην πάμε σχολείο..

Καλο καλοκαίρι:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mar.ia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mar.ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Εμας ειναι:
19/5 Γεωμετρια
21/5 Φυσικη
26/5 Ιστορια
28/5 Αλγεβρα
3/6 Αρχαια
5/6 Χημεια
8/6 Βιολογια
10/6 Θρησκευτικα
11/6 Μαθημα επιλογης
12/6 Αγγλικα
15/6 Πολιτικη Παιδεια
16/6 Εκθεση
17/6 Κειμενα

Το καλο παντως ειναι οτι τα ποιο δυσκολα μαθηματα τα γραφουμε στην αρχη.

Θα προτιμουσα εκει που εχει πληροφορικη να εχει Γλωσσα..Πληροφορικη 5 σελιδες ύλη εχουμε.Τι θα διαβαζουμε 1,5 μερα;;Εμας αυριο μας είπαν να μην πάμε σχολείο..

Καλο καλοκαίρι:clapup:

Και εμεις δεν θα παμε αυριο!!
Επισης!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εμας ειναι:
19/5 Γεωμετρια
21/5 Φυσικη
26/5 Ιστορια
28/5 Αλγεβρα
3/6 Αρχαια
5/6 Χημεια
8/6 Βιολογια
10/6 Θρησκευτικα
11/6 Μαθημα επιλογης
12/6 Αγγλικα
15/6 Πολιτικη Παιδεια
16/6 Εκθεση
17/6 Κειμενα

Το καλο παντως ειναι οτι τα ποιο δυσκολα μαθηματα τα γραφουμε στην αρχη.



Και εμεις δεν θα παμε αυριο!!
Επισης!!:D

Καλό και το δικό σας... Φυσική φοβάμαι παααρα πολυ:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mar.ia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mar.ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Καλό και το δικό σας... Φυσική φοβάμαι παααρα πολυ:(

Ναι η φυσικη ειναι οντως πολυ δυσκολη φετος..καμια σχεση με το γυμνασιο..:/:Εγω φοβαμαι φυσικη και γεωμετρια..!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ναι η φυσικη ειναι οντως πολυ δυσκολη φετος..καμια σχεση με το γυμνασιο..:/:Εγω φοβαμαι φυσικη και γεωμετρια..!:worry:

Με νιώθεις ακριβώς εσύ :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mar.ia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mar.ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 236 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Σε νιωθω,ναι!Ποσο εχεις φυσικη και γεωμετρια εσυ;

Από βαθμούς δεν έχω θέμα...
Στο 1ο τετράμηνο στην γεωμετρία είχαμε κάνει μόνο σύγκριση τριγώνων που την ήξερα από πέρυσι. Στο διαγώνισμα είχα γράψει 19.5 και στο τετράμηνο είχα 20.
Στην φυσική έιχα γράψει 10:redface::redface::redface::redface::redface:


Αλλά στην φυσική ανέβηκα στο δεύτερο πολύ... Διάβασα λίγο περισσότερο αλλά και πάλι δεν:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mar.ia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mar.ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Από βαθμούς δεν έχω θέμα...
Στο 1ο τετράμηνο στην γεωμετρία είχαμε κάνει μόνο σύγκριση τριγώνων που την ήξερα από πέρυσι. Στο διαγώνισμα είχα γράψει 19.5 και στο τετράμηνο είχα 20.
Στην φυσική έιχα γράψει 10:redface::redface::redface::redface::redface:



Εγω γεωμετρια ειχα γραψει 13 αλλα μου εβαλε 18 γιατι συμμετεχω πολυ στην ταξη.Τα λεω μια χαρα αλλα στα γραπτα κομπλερνω..:worry: Φυσικη επισης εγραψα 13 και μου εβαλε 17.
Να δουμε στις εξετασεις τι θα γραψω!:worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top