Γενικό -  Εξετάσεις Α' Λυκείου

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Για την γεωμετρία δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω.
Η άλγεβρα μου φάνηκε βατή. Εξίσωσεις/ανισώσεις πάνω κάτω γνωστές. Πιθανότητες και προόδοι σχετικά εύκολοι... Λίγο οι παραμετρικές με ζόρισαν...

Μόνο πιθανότητες και προόδους δε δυσκολεύτηκα φέτος, άντε και στις πολύ απλές εξισώσεις. :P Οι ανισώσεις μου έβγαλαν τη yx όμως.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μόνο πιθανότητες και προόδους δε δυσκολεύτηκα φέτος, άντε και στις πολύ απλές εξισώσεις. :P Οι ανισώσεις μου έβγαλαν τη yx όμως.:P
:P:P μου άρεσαν οι ανισώσεις:redface:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Οι πρώτες μας εξετάσεις στο Λύκειο:P

Ούτε θέματα διαλέγουμε φέτος δυστυχώς.Προσωπικά φοβάμαι την γεωμετρία(εκτός αν δεν σκοτωθώ στο διάβασμα το Πάσχα),μερικά κομμάτια της μετάφραση στα Αρχαία και τα μαθήματα με αρκετή θεωρία εκτός της Ιστορίας και της Πολιτικής Παιδείας βέβαια που έχει γίνει από τα αγαπημένα μου μαθήματα.Τώρα για τα άλλα δεν ξέρω,η φυσική είναι αγάπη,ειδικά η φετινή ύλη :inlove: και η άλγεβρα το ίδιο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Οι πρώτες μας εξετάσεις στο Λύκειο:P

Ούτε θέματα διαλέγουμε φέτος δυστυχώς.Προσωπικά φοβάμαι την γεωμετρία(εκτός αν δεν σκοτωθώ στο διάβασμα το Πάσχα),μερικά κομμάτια της μετάφραση στα Αρχαία και τα μαθήματα με αρκετή θεωρία εκτός της Ιστορίας και της Πολιτικής Παιδείας βέβαια που έχει γίνει από τα αγαπημένα μου μαθήματα.Τώρα για τα άλλα δεν ξέρω,η φυσική είναι αγάπη,ειδικά η φετινή ύλη :inlove: και η άλγεβρα το ίδιο!!

Η ύλη της φυσικής μοιάζει με εκείνη της β γυμνασίου ή είναι ιδέα μου; ( πάλι καλά, όμως γιατί στην β ήταν από τα αγαπημένα μου μαθήματα... Γιατί αλλιώς φέτος τον άσσο τον είχαμε σίγουρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Η ύλη της φυσικής μοιάζει με εκείνη της β γυμνασίου ή είναι ιδέα μου; ( πάλι καλά, όμως γιατί στην β ήταν από τα αγαπημένα μου μαθήματα... Γιατί αλλιώς φέτος τον άσσο τον είχαμε σίγουρα)

Ναι αρκετά,τα κεφάλαια είναι ίδια εκτός της πίεσης που είχαμε στην β' γυμνασίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ναι αρκετά,τα κεφάλαια είναι ίδια εκτός της πίεσης που είχαμε στην β' γυμνασίου.

:clapup::clapup: Gott sei Dank:P
Η υλη της γ δεν μου άρεσε πολύ... Άρα καλύτερα που φέτος μοιάζει με εκείνη της β
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alan09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alan09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Οντως η αλγεβρα ειναι αρκετα ευκολη απο οτι θυμαμαι.. Επισης στην γεωμετρια σιγα μην φοβαστε οτι και αν γραψετε .. Το μαθημα δεν εξεταζεται στις πανελληνιες και ουτε μετραει πια ο βαθμος της Α και Β λυκειου!
Τι εννοείς "δεν εξετάζεται η γεωμετρία στις πανελλήνιες"; Μόνο το σχολικό βιβλίο των μαθηματικών κατεύθυνσης της Γ λυκείου να ξεφυλλίσεις, θα διαπιστώσεις ότι η γεωμετρία είναι παρούσα σε αρκετά σημεία θεωρίας και ασκήσεων. Πέρα από αυτό, όποιος πάει για σοβαρή προετοιμασία στις θετικές σπουδές, ας μη μένει κολλημένος μόνο στα κομμάτια της ύλης των μαθηματικών που θα του χρειαστούν στη Γ λυκείου. Αυτό που έχει ιδιαίτερη βαρύτητα είναι η ανάπτυξη της μαθηματικής σκέψης. Και η γεωμετρία συμβάλλει τα μέγιστα στην επίτευξη αυτού του σκοπού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Εγώ πάλι φοβάμαι την πολιτική παιδεία, τα αρχαία και λίγο την γεωμετρία. Μήπως φταίει το ότι δεν άνοιξα βιβλίο σε αυτά; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εγώ πάλι φοβάμαι την πολιτική παιδεία, τα αρχαία και λίγο την γεωμετρία. Μήπως φταίει το ότι δεν άνοιξα βιβλίο σε αυτά; :P

Μισώ την πολιτική παιδεία:mad::mad: πολύ πολύ μπλα μπλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πολιτική Παιδεία: Το μάθημα που σχεδόν όλοι γράψαμε 18+ χωρίς να ανοίξουμε βιβλίο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Μισώ την πολιτική παιδεία:mad::mad: πολύ πολύ μπλα μπλα

Βασικά πολύ μπλα μπλα για το τίποτα. Είναι ένα μάθημα με πράγματα που λίγο πολύ τα ξέρουμε αλλά πρέπει να τα μάθουμε αλλιώς για να γράψουμε καλά. ΓΙΑΤΙΙΙΙ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Βασικά πολύ μπλα μπλα για το τίποτα. Είναι ένα μάθημα με πράγματα που λίγο πολύ τα ξέρουμε αλλά πρέπει να τα μάθουμε αλλιώς για να γράψουμε καλά. ΓΙΑΤΙΙΙΙ;

Εγώ θα ευχόμουν να ήταν επιλογής πάντως:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Εγώ θα ευχόμουν να ήταν επιλογής πάντως:redface:

Βασικά όντως. Αυτό και τα θρησκευτικά (βέβαια το πάω αλλού τώρα...:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Βασικά όντως. Αυτό και τα θρησκευτικά (βέβαια το πάω αλλού τώρα...:P )

Τα θρησκευτικά ίσως θα έπρεπε να είναι λίγο διαφορετικά σαν ύλη... Και φυσικά να μην γράφουμε εξετάσεις σε αυτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Τα θρησκευτικά ίσως θα έπρεπε να είναι λίγο διαφορετικά σαν ύλη... Και φυσικά να μην γράφουμε εξετάσεις σε αυτά

.....και ίσως θα έπρεπε να μην υπάρχουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deankel

Νεοφερμένος

Ο deankel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
καλυτερα να ηταν μαθημα επιλογης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τα θρησκευτικά της Α' λυκείου είναι ως επι το πλείστον γενικολογίες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris2799

Νεοφερμένος

Ο chris2799 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Εσεις τυχεροι ειστε! Εμεις τι να πουμε που η μιση ταξη εγραψε στο διαγωνισμα του 1ου τετραμηνου κατω απ'τη βαση?? Γενικα, την πολιτικη παιδεια δεν την μπορω ως μαθημα γιατι εχει πολυ μπλα μπλα μπλα και η καθηγητρια που μας εχει σ'αυτο το μαθημα ειναι πολυ αυστηρη !!!! Αντε, να τελειωσει και αυτη η χρονια να το ξεφορτωθω αυτο το μαθημα :mad: :mad: :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εσεις τυχεροι ειστε! Εμεις τι να πουμε που η μιση ταξη εγραψε στο διαγωνισμα του 1ου τετραμηνου κατω απ'τη βαση?? Γενικα, την πολιτικη παιδεια δεν την μπορω ως μαθημα γιατι εχει πολυ μπλα μπλα μπλα και η καθηγητρια που μας εχει σ'αυτο το μαθημα ειναι πολυ αυστηρη !!!! Αντε, να τελειωσει και αυτη η χρονια να το ξεφορτωθω αυτο το μαθημα :mad: :mad: :mad:

Αν πας θεωρητική έχει ξανά κάτι τέτοιο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Γιατι εγω που ειμαι θετικη δεν εχω πολιτικη παιδεια? Γενικης ειναι το μαθημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top