Γενικό -  Εξετάσεις Α' Λυκείου

EliPat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κουφό χρυσόψαρο Β' αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
άντε τελειώσαμε και φέτος !!!! πήραμε και τους βαθμούς που ευτυχώς ήταν αρκετά καλοί και τώρα bye bye σχολείο!!! ούτε από έξω δεν θα περάσω όλο το καλοκαίρι... :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :alljumpy:
ΚΑΛΌ ΚΑΛΟΚΑΊΡΙ ΝΑ ΈΧΕΤΕ ΌΛΟΙ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
1) Δεν είπες για μεσημέρι πριν, αλλά ότι πήρες τηλέφωνο πρωί.
2) Μεσημέρι σύμφωνα με την αστρονομία είναι στις 12:00.
3) Αστιεύτηκα. Εδώ όλοι είμαστε μια παρέα φίλων και δεν παρεξηγούμαστε.


Για να είμαι σαφείς:

Τους πήρα τηλέφωνο στις 12, πήρα το λεωφορείο για να πάω στο σχολείο και 1 που έφτασα ήταν κλειστά. Πριν από λίγο με ενημέρωσε ένας φίλος μου ότι πήγε και αυτός στις 12.45 και ήταν κλειστά. :whatever:

Προς Θεού δεν τα έχω με μέσα ούτε με κανένας, απλώς μου τη σπάνε απίστευτα αυτές η "εξυπνάδες" που κάνουν οι καθηγητές. Ούτε ημερομηνία και ώρα αποτελεσμάτων και βαθμών δεν μας είπαν. Δηλαδή ο μαθητής θα πρέπει να μυρίσει τα νύχια του και να τους πάρει τηλέφωνο να δει πότε θα βγουν τα αποτελέσματα. Φυσικά αυτό συμφέρει μερικούς.. :whistle::P Αλλά αυτά είναι ΡΕΖΙΛΙΚΙΑ!!!!

Τέλος, είμαι χαρούμενος γιατί στο δρόμο για το λεωφορείο βρήκα μια φίλη μου (πάει σε άλλο τμήμα) και μου είπε ότι της είπε μια καθηγήτριά της (δεν την ξέρω γιατί δεν την έχω) ότι πέρασαν όλοι οι μαθητές της πρώτης (:clapup:) και ότι αύριο ενδέχεται να δώσουν και βαθμούς.

Ερώτηση: Επειδή και οι δύο μου γονείς εργάζονται το πρωί και δεν θα προλάβουν το σχολείο (μιας και ανοίγει 8 και κλείνει 12.30), θα μπορέσω να τους πάρω εγώ;; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ερώτηση: Επειδή και οι δύο μου γονείς εργάζονται το πρωί και δεν θα προλάβουν το σχολείο (μιας και ανοίγει 8 και κλείνει 12.30), θα μπορέσω να τους πάρω εγώ;; :confused:
Στο δικό μου σχολείο τους δίνουν και στα παιδιά χωρίς πρόβλημα. Μάλιστα βρεθήκαμε όλοι εκεί μετά τις 13:00 που τέλειωσαν όλοι τα φροντιστήρια και καθόμασταν και μιλούσαμε αρκετή ώρα με τον υποδιευθυντή που μόνον αυτός είχε μείνει στο σχολείο. Για το δικό σου σχολείο δεν μπορώ να ξέρω αν θα σας τους δώσουν εσάς. Πάντως σε μας μείνανε για Σεπτέμβριο 5+5 σε Α+Β.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Μακάρι να μας τους δώσουν γιατί θα πρέπει να περιμένω μέχρι την άλλη βδομάδα. Να ρωτήσω και κάτι άλλο, μετά τους βαθμούς το σχολείο κλείνει; Δηλαδή τη Δευτέρα που η μάνα μου έχει ρεπό θα μπορέσει να πάει να τους πάρει ή το Σεπτέμβρη τώρα;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μακάρι να μας τους δώσουν γιατί θα πρέπει να περιμένω μέχρι την άλλη βδομάδα. Να ρωτήσω και κάτι άλλο, μετά τους βαθμούς το σχολείο κλείνει; Δηλαδή τη Δευτέρα που η μάνα μου έχει ρεπό θα μπορέσει να πάει να τους πάρει ή το Σεπτέμβρη τώρα;; :P
Το σχολείο από οσο ξέρω θα είναι ανοιχτό κάθε μέρα μέχρι που η Γ λυκείου θα καταθέσει τα μηχανογραφικά δλδ ως τις 15 Ιουλίου νομίζω. (Μας το έλεγε σήμερα ο υποδιευθυντής επειδή τον ρωτήσαμε). Μετά ως τον Σεπτέμβριο θα ανοίγει 1 μέρα την εβδομάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
ΠΕΡΑΣΑ! ΠΕΡΑΣΑ!! :clapup: :clapup:

Κατά τις 11 - 12 θα δώσουν και βαθμούς. Θα πάω να δω μήπως τους δώσουν σ'εμένα.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tulip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Πήρα βαθμούς-πήρα βαθμούς!:clapup:
@iGiannis νομίζω ότι θα είναι ανοιχτά για καμιά βδομάδα ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
19,8
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Πήρα βαθμούς-πήρα βαθμούς!:clapup:
@iGiannis νομίζω ότι θα είναι ανοιχτά για καμιά βδομάδα ακόμα.

Και εγώ, και εγώ.!! :clapup:

Πέραν από τα θεωρητικά μαθήματα (:D) όλα τα υπόλοιπα ήταν αίσχος! :P :redface: Προσωπικά δεν με πειράζει καθόλου μιας και το ήξερα από την αρχή ότι στα θετικά δεν είμαι καλός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tulip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Και εγώ, και εγώ.!! :clapup:

Πέραν από τα θεωρητικά μαθήματα (:D) όλα τα υπόλοιπα ήταν αίσχος! :P :redface: Προσωπικά δεν με πειράζει καθόλου μιας και το ήξερα από την αρχή ότι στα θετικά δεν είμαι καλός!
Εγώ από μια βλακεία έχασα μια μονάδα στην άλγεβρα...από το τέταρτο θέμα, που μας έλεγε για μηδενικό άθροισμα ριζών στη μια εξίσωση και αντίστροφες ρίζες στην άλλη, αφού στη δεύτερη εξίσωση ξέχασα να διαιρέσω με το συντελεστή του τετραγώνου με αποτέλεσμα να βρω λάθος P και να μη μου βγαίνει το σύστημα...γκρρρ! :angry:
Τεσπα, σ'όλα τ' άλλα είμαι εντάξει, έγραψα και καλά στα αρχαία (!!!), άρα χαλάλι του.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Εγώ από μια βλακεία έχασα μια μονάδα στην άλγεβρα...από το τέταρτο θέμα, που μας έλεγε για μηδενικό άθροισμα ριζών στη μια εξίσωση και αντίστροφες ρίζες στην άλλη, αφού στη δεύτερη εξίσωση ξέχασα να διαιρέσω με το συντελεστή του τετραγώνου με αποτέλεσμα να βρω λάθος P και να μη μου βγαίνει το σύστημα...γκρρρ! :angry:
Τεσπα, σ'όλα τ' άλλα είμαι εντάξει, έγραψα και καλά στα αρχαία (!!!), άρα χαλάλι του.:P

Ο μαθηματικός φέτος ήταν ό,τι να'ναι! Στους περισσότερους έβαλε κάτω από τη βάση και σε μερικά παιδιά που είχαν 19 και 20, ενώ μου είπαν ότι έγραψαν πολύ καλά, τους έβαλε από 16 και κάτω. Επίσης, η βαθμολογία στην Ιστορία δεν είναι σωστή γιατί η καθηγήτριά μας έφυγε από το σχολείο, δεν ήταν μέσα στους καθηγητές που έγραψαν τα θέματα (ενώ είχε υπογράψει για την ύλη) και οι περισσότεροι γράψαμε πράγματα που μας είχε πει η ίδια μέσα στην τάξη και φαίνεται πως αυτά δε τα μέτρησαν και μας έκοψαν μονάδες!! :mad: :ropalo:

Τέλος πάντων, Καλό Καλοκαίρι, παίδεις!!! :vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tulip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Ο μαθηματικός φέτος ήταν ό,τι να'ναι! Στους περισσότερους έβαλε κάτω από τη βάση και σε μερικά παιδιά που είχαν 19 και 20, ενώ μου είπαν ότι έγραψαν πολύ καλά, τους έβαλε από 16 και κάτω. Επίσης, η βαθμολογία στην Ιστορία δεν είναι σωστή γιατί η καθηγήτριά μας έφυγε από το σχολείο, δεν ήταν μέσα στους καθηγητές που έγραψαν τα θέματα (ενώ είχε υπογράψει για την ύλη) και οι περισσότεροι γράψαμε πράγματα που μας είχε πει η ίδια μέσα στην τάξη και φαίνεται πως αυτά δε τα μέτρησαν και μας έκοψαν μονάδες!! :mad: :ropalo:

Τέλος πάντων, Καλό Καλοκαίρι, παίδεις!!! :vroum:
Μισό λεπτό, ποιον απ'τους δυο λες, γιατί εσείς είχατε και δυο. Τον Κας ή τον Νταβ?
Καλά με τη βαθμολογία σε άλγεβρα/γεωμετρία έκαναν μια βλακεία όοολοι μαζί και αδικήθηκε πολύς κόσμος...εκτός απο ένας.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Τέσπα τους χ$ζw όλους εκεί μέσα τέτοιοι που είναι. Οι δύο πρώτοι που σας έλεγα βγάλαν 19,9 και με πολλά μα πάρα πολλά αθέμητα μέσα!!!!!!!!! Τι να πω.......

Πως γίνεται να βγάλεις βαθμό στο λύκειο με αθέμιτα μέσα?:confused: Μπράβο σε εσένα πάντως:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tomts1

Νεοφερμένος

Ο tomts1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καλημέρα παιδιά θα ήθελα να με βοηθήσετε να μου βγαλετε το μέσο όρο.
α τετραμηνο
θρησκευτικα 18
αρχαία 17
κείμενα 16
έκθεση 15
ιστορία 17
άλγεβρα 18
γεωμετρία 20
φυσική 17
χημεία 20
οικονομία 20
τεχνολογία 18
αγγλικά 19

β τετράμηνο
θρησκευτικά 19
αρχαία 18
κείμενα 18
έκθεση 17
ιστορία 18
άλγεβρα 20
γεωμετρία 20
φυσική 18
χημεία 20
οικονομία 20
τεχνολογία 20
αγγλικά 19

εξετάσεις
θρησκευτικά 19
αρχαία 16
κείμενα 18
έκθεση 17
ιστορία 20
άλγεβρα 17
γεωμετρία 15
φυσική 17,6
χημεία 19
οικονομία 19,2
τεχνολογία 18
αγγλικά 19
ποιά μαθήματα συμψηφίζονται?:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Λολ

Πρέπει να στο έχει έτοιμο το αποτέλεσμα και δεν συμψηφίζεται κάτι [νομίζω].:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Πως γίνεται να βγάλεις βαθμό στο λύκειο με αθέμιτα μέσα?:confused: Μπράβο σε εσένα πάντως:clapup::clapup::clapup:
Aν κοιτάξεις λίγο τις προηγούμενες σελίδες θα καταλάβεις σε τι αναφέρομαι. Πραγματικά πιστεύω ότι στο δικό μας το σχολείο πολύ εύκολα έγινε για κάποιους.

Πάντως εγώ για μένα είμαι πολύ χαρούμενη, και πιστεύω ότι έβγαλα αυτόν το βαθμό που άξιζα,ευχαριστώ!!!Έγραψα και χημεία 20 που το ήθελα όσο τίποτε άλλο!!!!! Ευχαριστώ Δία για την πολύτιμη βοήθειά σου!!!!!! Νομίζω ότι σε είχα σκάσει εκείνο το βράδυ που δεν στο είπα από την αρχή ότι το βιβλίο πρέπει να το χε λάθος!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
καλημέρα παιδιά θα ήθελα να με βοηθήσετε να μου βγαλετε το μέσο όρο.
α τετραμηνο
θρησκευτικα 18
αρχαία 17
κείμενα 16
έκθεση 15
ιστορία 17
άλγεβρα 18
γεωμετρία 20
φυσική 17
χημεία 20
οικονομία 20
τεχνολογία 18
αγγλικά 19
β τετράμηνο
θρησκευτικά 19
αρχαία 18
κείμενα 18
έκθεση 17
ιστορία 18
άλγεβρα 20
γεωμετρία 20
φυσική 18
χημεία 20
οικονομία 20
τεχνολογία 20
αγγλικά 19
εξετάσεις
θρησκευτικά 19
αρχαία 16
κείμενα 18
έκθεση 17
ιστορία 20
άλγεβρα 17
γεωμετρία 15
φυσική 17,6
χημεία 19
οικονομία 19,2
τεχνολογία 18
αγγλικά 19
ποιά μαθήματα συμψηφίζονται?:)


Ο Γενικός Μέσος Όρος σου είναι 18,2!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Πηρα βαθμούς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 19.7/10 Τελειαααααα!!!!!!!!!!!!!!!!Στα γραπτά είχα
θρησκευτικά 20
αρχαία 19
εκθεση 19
λογοτεχνία 19
ιστορία 20
αλγεβρα 20
γεωμετρία 20
φυσικη 20
χημεία 20
αρχές οικονομίας 20
τεχνολογία 20
γαλλικά 20
αγγλικά 19.2

Λίγο τα αγγλικά με πείραξαν...αφου ρε παιδιά τα έγραψα όλα...Αλλά ποτε δε με συμπάθησε....δεν πειράζει......Μια χαρα τα πήγα και χωρίς αυτην...:D
καλη επιτυχία και σε εσας....!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Πήρε και η Άννα βαθμούς:whistle: Γ.Μ.Ο: 19,5:clapup:
Αν εξαιρέσουμε τη φυσική και τα θρησκευτικά είμαι πολύ ευχαριστημένη! Χάρηκα που έκθεση έγραψα 19 και στα μαθηματικά 19,4! Άντε και του χρόνου με καλό!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Θανάσης Χανιά

Νεοφερμένος

Ο Θανάσης Χανιά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Πήρε και η Άννα βαθμούς:whistle: Γ.Μ.Ο: 19,5:clapup:
Αν εξαιρέσουμε τη φυσική και τα θρησκευτικά είμαι πολύ ευχαριστημένη! Χάρηκα που έκθεση έγραψα 19 και στα μαθηματικά 19,4! Άντε και του χρόνου με καλό!!! :D
Δηλαδή στα Θρησκευτικά πόσο πήρες ? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top