Γενικό -  Εξετάσεις Α' Λυκείου

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Aύριο παίρνουμε βαθμούς.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Δεν με συμφέρει να τα γράψω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotisk

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Θρησκευικα:20
Αρχαια:17
Λογοτεχνια:19
Εκθεση:18,4
Ιστορια:16
Αλγεβρα:16
Γεωμετρια:16,4
Φυσικη:16
Χημεια:17
Αρχες οικονιμιας:18,2
Τεχνολογια:20
Αγγλια:19


γενικος μεσος ορος τριμηνων και γραπτων 18,2!

μπορουσα και καλυτερα πιστευω αλλα ειμαι ευχαριστημενος παρολο που ξεσκιστηκα και περιμενα κατι περισσσοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Μπράβο σου!!!! Τα πήγες μια χαρά και φαίνεται οτι διαβασες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Σε μας από ότι άκουσα έγινε χαμός για την πρωτιά. Που να σας τα λέω....!!!!!
Σαν δεν ντρέπονται λίγο;;;;


Oυδέν σχόλιον!

Και πάλι ντροπή τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Θρησκευικα:20
Αρχαια:17
Λογοτεχνια:19
Εκθεση:18,4
Ιστορια:16
Αλγεβρα:16
Γεωμετρια:16,4
Φυσικη:16
Χημεια:17
Αρχες οικονιμιας:18,2
Τεχνολογια:20
Αγγλια:19


γενικος μεσος ορος τριμηνων και γραπτων 18,2!

μπορουσα και καλυτερα πιστευω αλλα ειμαι ευχαριστημενος παρολο που ξεσκιστηκα και περιμενα κατι περισσσοτερο.

Τόσο έβγαλε και ο ξάδερφός μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Λοιπόν πήραμε σήμερα βαθμούς και Γενικό Μέσο Όρο έβγαλα 19 και 9/10!!!
Πιο αναλυτικά έγραψα:
Θρησκευτικά-20
Αρχαία- 20
Λογοτεχνία-20
Νεο.Γλ/Έκθεση-19,4
Ιστορία- 19,6
Άλγεβρα- 20
Γεωμετρία-20
Φυσική- 19
Χημεία- 20
Οικονομία-20
Αγγλικά- 19,6
Τεχνολογία-20
Γενικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, στενοχωρήθηκα όμως για τη Φυσική που τα θέματα ήταν πολύ βατά για μένα και εξαιτίας ενός λάθους έχασα το 20. Δεν πειράζει όμως η προσπάθεια μετράει καθώς και το πολύωρο διάβασμα που έριξα και που έδωσε καρπούς.:D Επίσης να υπενθυμίσω ότι και στα 2 Τετράμηνα ( Α και Β ) είχα σε όλα τα μαθήματα ανεξαιρέτως 20
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

amalfi

Δραστήριο μέλος

Ο amalfi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
κι εγω τετοιους βαθμους ειχα, και στις πανελληνιες εναν απ τους μεγαλυτερους στη χωρα

αλλα θα προτιμουσα να υπηρχε αλλη νοοτροπια (και στην "αυστηροτητα" αλλα κυριως στα κριτηρια)

με εναν αλλο τροπο αξιολογησης θα μπορουσα καλλιστα να εχω 17 ας πουμε αντι για 20. Θα με βοηθουσε πολυ!
(εχω γνωρισει και 20ρηδες "του 12")
(οι μαθητες του 19-20 θα επρεπε να ειναι ελαχιστοι.. π.χ. 1-2 στην Ελλαδα, ανα ταξη ανα χρονια)
(η πλειοψηφια θα μπορουσε να ναι στη ζωνη 8-14)

:hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ntinost

Νεοφερμένος

Ο ntinost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Λοιπόν, σήμερα πρωί-πρωί πήρα τον έλεγχο...
Συγκεκριμένα:
Α τετράμηνο: όλα 20 εκτός από νεοελληνική γλώσσα(19)
Β τετράμηνο: όλα 20
Γραπτά:
θρησκευτικά 20
αρχαία ελληνική γραμματεία 20
νεοελληνική λογοτεχνία 20
νεοελληνική γλώσσα 19.2
ιστορία 20
άλγεβρα 20
γεωμετρία 20
φυσική 20
χημεία 20
αρχές οικονομίας 20
τεχνολογία 20
α ξένη γλώσσα(γερμανικά) 20
και έτσι τερματίζω πρώτος στην τάξη μου με γ.μ.ο.: 20!!
Καλή επιτυχία σε όσους αναμένουν τους βαθμούς τους τις επόμενες μέρες και συγχαρητήρια σε όσους τους έχουν λάβει! κ Καλό καλοκαίρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Καλά, είναι πολύ λαλάκες οι καθηγητές μας! Πήρα τηλέφωνο σήμερα το πρωί να ρωτήσω τι ώρα θα βγάλουν τα αποτελέσματα και μου είπαν ότι έχουν ήδη βγει. Πέρασα λοιπόν σήμερα στις 13 και είχαν κλείσει το σχολείο!! ΕΛΕΟΣ...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Πολλούς άριστους μαθητές βλέπω.. Μπράβο παιδιά! Και συγχαρητήρια για την επιμονή και το κουράγιο σας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Καλά, είναι πολύ λαλάκες οι καθηγητές μας! Πήρα τηλέφωνο σήμερα το πρωί να ρωτήσω τι ώρα θα βγάλουν τα αποτελέσματα και μου είπαν ότι έχουν ήδη βγει. Πέρασα λοιπόν σήμερα στις 13 και είχαν κλείσει το σχολείο!! ΕΛΕΟΣ...!!!
Γιατί δεν τους είπες στο τηλέφωνο ότι θα πας στις 13:00, για να μη φύγουν και να σε περιμένουν?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Γιατί δεν τους είπες στο τηλέφωνο ότι θα πας στις 13:00, για να μη φύγουν και να σε περιμένουν?


Μην το παίζεις έξυπνος. Δε φταίμε εμείς, αλλά αυτοί που είπαν ότι τα αποτελέσματα θα βγουν μεσημέρι. Όταν λένε μεσημέρι τι ώρα εννοούν; 12; 1; 2; 3; 4; :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μην το παίζεις έξυπνος. Δε φταίμε εμείς, αλλά αυτοί που είπαν ότι τα αποτελέσματα θα βγουν μεσημέρι. Όταν λένε μεσημέρι τι ώρα εννοούν; 12; 1; 2; 3; 4; :mad:
1) Δεν είπες για μεσημέρι πριν, αλλά ότι πήρες τηλέφωνο πρωί.
2) Μεσημέρι σύμφωνα με την αστρονομία είναι στις 12:00.
3) Αστιεύτηκα. Εδώ όλοι είμαστε μια παρέα φίλων και δεν παρεξηγούμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
με εναν αλλο τροπο αξιολογησης θα μπορουσα καλλιστα να εχω 17 ας πουμε αντι για 20. Θα με βοηθουσε πολυ! -Κι εμένα!!!
εχω γνωρισει και 20ρηδες "του 12"-Kι εγώ!!!
οι μαθητες του 19-20 θα επρεπε να ειναι ελαχιστοι.. π.χ. 1-2 στην Ελλαδα, ανα ταξη ανα χρονια -Συμφωνώ απόλυτα!!!
η πλειοψηφια θα μπορουσε να ναι στη ζωνη 8-14-Πόσο δίκιο έχεις!!!!!

Γενικά διαφωνώ με το όλο σύστημα αλλά και με την γενικευμένη τάση των καθηγητών να περνάν δίνοντας μπόνους 4,5,6 μονάδες στους παρ ολίγον μετεξεταστέους, να ανεβάζουν τα γλυφτρόνια, και να πετσοκόβουν με μεγάλη τους ευχαρίστηση αυτούς που με κόπο διαβάζουν και πραγματικά προσπαθούν να τα παν όσο το δυνατόν καλύτερα. Είναι αυτό σύστημα δικαιοσύνης; Για να μην αναφερθώ σε υποκλοπές γραπτών, που έγιναν φέτος στο ΓΕΛ που πάω:worry:.....

1) Δεν είπες για μεσημέρι πριν, αλλά ότι πήρες τηλέφωνο πρωί.
2) Μεσημέρι σύμφωνα με την αστρονομία είναι στις 12:00.
3) Αστιεύτηκα. Εδώ όλοι είμαστε μια παρέα φίλων και δεν παρεξηγούμαστε.
Η αστρονομία έχει εξετάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Η αστρονομία έχει εξετάσεις;
Έχει. Αλλά αν σου αρέσει το μάθημα και είναι άξιος αυτός που θα σου το κάνει δεν υπάρχει πρόβλημα.
Υ.Γ. Πιο πάνω έγραψες "έγινε χαμός για την πρωτιά" και "υποκλοπές γραπτών". Θέλεις να μας δώσεις μια εικόνα τι εννοείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
κουτσομπόλη Δία!!!(πλάκα κάνω φυσικά)

Δεν θέλω να δώσω μεγάλη προέκταση στο θέμα για λόγους ευνόητους νομίζω για όλους. Μην γίνω κι εγώ βούκινο όπως εκείνη η μαθήτρια από Κρήτη με τη διευθύντρια που της έδωσε αποβολή.

Σε μας τα αποτελεσματα δεν βγήκαν ακόμη. Κανονικά ήταν να βγουν χτες. Αλλά χτες το πρωί έβαλαν ανακοίνωση ότι τα αποτελέσματα θα καθυστερήσουν για μια μέρα. Και μετά διαδώθηκε η φήμη στο σχολείο ότι έγινε υποκλοπή γραπτών από έναν από τους δύο πρώτους προκειμένου να αλλάξει προφανώς ο βαθμός του και να γίνει 20 ακόμα και από 18!(Πολλά είπα, φοβάμαι ότι θα με καταλάβουν) Τώρα για το άλλο θέμα ότι σκοτώνονται για την πρωτιά, ο άλλος πρώτος που τελικά ισοβάθμισαν από ότι μου είπαν δύο συμμαθητές μου έκανε τα αδύνατα δυνατά επίσης ώστε και σε αυτόν να μην υπάρξει βαθμός κάτω από 20.


Πω, λες τώρα να υπάρχει κανένας κατάσκοπος spy και να με καταλάβουν και να γίνω θέμα;;;; Γιατί όλοι είναι πολύ παράξενοι σε μας!!! Πάντως απάντησέ μου σε αυτό που ρωτάω έτσι ώστε να το σβήσω το μήνυμα γιατί φοβάμαι...Μην έχω μπλεξίματα εγώ μετα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πω, λες τώρα να υπάρχει κανένας κατάσκοπος spy και να με καταλάβουν και να γίνω θέμα;;;; Γιατί όλοι είναι πολύ παράξενοι σε μας!!! Πάντως απάντησέ μου σε αυτό που ρωτάω έτσι ώστε να το σβήσω το μήνυμα γιατί φοβάμαι...Μην έχω μπλεξίματα εγώ μετα..
:tongue: Αφού δεν βρίζεις κανέναν και απλά γράφεις μια φήμη γενικά και αόριστα, ακόμα και αν σε καταλάβει κάποιος τι πρόβλημα έχεις? Όσο για κατασκόπους, λες να ψάχνουν για τρομοκράτες στο ischool?:kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Aμφιβάλω αν κατάλαβε κανείς τίποτα από αυτά που είπα. Τα είπα πολύ γενικά και αόριστα όπως λες κι εσύ. Αλλά για να βοηθήσω λίγο και για τις δύο περιπτώσεις που ανέφερα έχουν όχι μόνο τον ένα γονιό αλλά και τους δύο στο σχολείο να είναι καθηγητές. Τώρα λίγο κατάλαβες τι περίπου έγινε;Και κοίτα γιατί ψιλοφοβάμαι. Γενικά δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με το θέμα αλλά αυτή τη φορά παραέγινε το κακό και τα συγκεκριμένα παιδιά έκαναν τα ίδια και στο γυμνάσιο μόνο που τώρα υπήρξαν κάποιοι καθηγητές-συγκεκριμένα ένας- που τους κάρφωσαν στον διευθυντή και έγινε χαμός. Και γ' αυτό απλώς ήθελα να το αναφέρω για να επιβεβαιωθεί για άλλη μια φορά η αθλιότητα της ελληνικής παιδείας!!!!!

Αύριο θα πάω να πάρω τον δικό μου έλεγχο!!!! Για να δω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top